Şimdi Ara

Galaxy S5 aldım pişman oldum (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
239
Cevap
5
Favori
7.414
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Zengin Adam

quote:

Orijinalden alıntı: Verre

Konu tamamen taraflı.
    1-iPhone 5 piyasadaki çoğu telefondan iyidir ama iPhone'lar içerisinde bir fiyaskodur.5c ve 5s ile düzelmiştir.
    2-S5 ile 5 kıyaslanamaz s5 alır.Malzemesi plastik ama s4 teki gibi değil daha kaliteli 5c ile aynı kalitede.
    3-Su geçirmez oluşu,kamerası,ekstra özellikleri ile yine s5 alır.

Tamam,asla hiçbir telefon bence şu an 5s den iyi değil ama s5,5 ten iyidir,NOKTA.

Androidi sevmediniz olabilir ama S5 e çamur atmak yanlıştır.

İmzama ramen görüşüm budur,beni bilen bilir

Birşey Bilmiyorsun. 3 hariç diğerleri külliyen yanlis. 5C ve 5'in HERŞEYİ AYNI.

5c de gelen düzelmeler,kasa düzenlemelerinden ibaret.Şu anda hiç kasa ile alakalı şikayet gelmedi 5c de.Boya soyulması yamulma kırılma vs.
    Elektrik çarpmaları vb yan sanayii iPhone şarj aletleri kullananları tabii etkliler apple sorumlu değil.
  • quote:

Merhaba,öncelikle,boya sorunu benim gibi telefonunun üzerine titreyen bir Siyah 5 kullanıcısında bile vardı ve nekadar korusan koru,aluminyum siyah boyayı atar.Space gray daha az belli ediyoru

Touch ID yi ben kilitli ekran da da kullansam da asıl pratikliği telefonu hiç kapamazsan,sadece Touch ID ile,uzun uzun şifreler girmeden iTunes satın alması yapmaktır.Kilitli ekranda da,şifreyi uzun tutarak koruma yükselir ve şifre kısa da olsa çevredeki insanlar girerken göremezler.

64 biti Djay 2 gibi büyük firmaların appleri destekliyor.
    A6 işlemciyi geçin,bence A5 de yetiyor ama A7'nin performansı yanı sıra,M7 işlemcisi ile,oyun oynarken,tüm işi A6 ilgileneceğine,A7 ile CPU nun yükü azalıyor,co-cpu nun varlığı doğarak,sadece 64bit ile değil A7 kendi gücünü yoğunlaştırıyor.iOS 8 bir bomba olacak ve muhtemelen A7+m7 işlemcililer,hiç aksesuar gerekmeden temel koşma yürüme pedometre işlerini halledebilecekler.

Ayrca,m7 destekli pedometre uygulaması kullanıyorum,inanın ki a6 lı olan her sallanmayı adım sayıyor onu geçtim uygulama açık durmak zorunda ama m7 işlemcili olan sadece adımları sayıyor ve uygulama kapalıyken bile ekran kilitliyken bile sayabiliyor.Bu tür önemli hassasiyet optimizasyonları bence önemli.

Ekranlar birebir aynı.Hiçbir artı yok ve iPhone 6 da büyümüş bir ekran vermezse iPhone'u bırakıp kendime bir Note 3 alacağım.Emin olun.Sadece bu senelik yeterli ama gelecek sene apple insanları heyecanlandırmak istiyorsa en az 4.3 inçlilk bir ekranla gelmeli,ki bunu WWDC 2014'te Preview vs applerin gelip gelmemesi ile anlayacağız.Geldiği takdirde ekran büyüyecektir.

Pil zaten çöp.Bir kılıfa 330tl verebilsem (ki harap ederim diye almıyor,korkuyorum.) şu kılıfı alırım,kaldı ki bu kılıfların Apple Store'da satılacak kadar yaygın olması bence bir zaafiyettir.
    http://store.apple.com/tr/product/HC927Z/A/iphone-5-i%C3%A7in-mophie-juice-pack-air?fnode=47
    Yine de bir iPhone kullanıcısı olarak,zarif S5 leri,zarif Note 3 leri,M8 leri z2 leri alacağıma niye ben gidip ben iPhone alayım? Zorunda mıyım ben bir iPhone'a 2150 tl vermiş olan ben kalın ve pahalı 300 tl lik kılıflar alıp hem telefonun zarifliğinin ortasına edip para ödemeye?Apple bunu acilen düzeltmeliÇok aptalca.

Kamera konusuna gelince,ben de cahil sayılmam her ne görsel bir mesleğim olmasa da.Üniversite mezunuyum yani cahil sanma beni :) Fotoğrafçılık ile yakınen,hobi olarak ilgilenirim ve takdir edersin ki büyük diyafram açıklıklarının,çözünürlükten daha iyi sonuç verir.Hem upload süreleri tasarrufu da sağlar.Çok acil olmasa da kamera 10mp'e yükselebilir.Şart değil ama diyaframı daha da açıp,fotoları 16:9 veya 16:10 çekerse sorun olmaz.Kesinlikle kamera,true tone flaşından olsun (ki eskiden flaşla portre iğrençti millet hayalet gibi görünürdü bence.) çok daha iyi bir kameraya sahip kesinlikle.

Apple hoparlörler konusunda ortalama üstü bir performansa sahip ama bir türlü bir gelişme söz konusu değil ne yazık ki.Yinede idare eder bence.

Evet iPhone 5 i piyasadan çekmelerinin amacı kötü olması değil,maliyeti.5c daha düşük maliyete sahip.Keşke space gray bir iPhone 5 üretseler.Yine de bence 5c de güzel.5'e iOS 7 yi yakıştıramıyorum niyeyse ki tüm sebebi Apple'ın piyasadan çekmesi ne yazık ki.

Ayrıca iOS 8,5s için en büyük sebep.İnanın,göreceksiniz :)
    O zaman iPhone 6 yı bekleyin diyeceksiniz ama kesinlikle şimdi alıp yıllarca kullanacak kişiler için,her zaman olduğu gibi en güncel iPhone daha iyidir.

Hocam guzel guzel yazmissiniz oncelikle emeginiz icin tesekkur ederim, bahsettiginiz programi (64bit icin) bilmedigim icin yorum yapamiyorum, ios8 ve ios9'da evet 5s farkini biraz daha belli edecektir , ben bunu 5'i alirken de farkindaydim buna yapacak birsey yok. Arada 250 TL farka degecek bir fark bulamadim sahsen

Ama ben de uzun yillar alip kullanma meraklisiyim, zaten hesaplarima gore, IOS-10 iphone 5'lere verilmeyecek (gerci kendisiyle ayni ozelliklere sahip ama 1 sene sonra piyasaya surulen 5C'ler ne olcak orasi da muallak, bir ilke imza atip software destegini 5S ile ayni surduruebilirler ki bilemiyorum).

iOS 10 desteginin kesilmesine de yaklasik 2.5 yil var, ben zaten 8 aylik kullaniciyim, bunun uzerine 2.5 yil konulunca ideal telefon degistirme sureci oluyor (eski 3GS'imi 3 yil 2 ay kullandim, suya dusurmeseydim hala kullaniyor olup iphone 6 bekleyecektim)
  • valla hayal kırıklığın için üzüldüm dostum. Ama s5 için mükemmel kılıflar çıktı şimdiden bence biraz s5 den hevesini al da sonra iphone 6 alırsın.
  • o ekran ve kısıtlı özelliklere nasıl dayanıyor iphone kullanıcıları hiçbir zaman anlayamayacam.hiç mi bakmadın arkadaş bu telefonun videolarına.neyle karşılaşacağını bilmiyormuydun.birde şarjı aynı gibi demişsin orası zaten tam komedi.şarj dolum süresinede laf atmışsın telefonla beraber 2A şarj aleti geliyor.1.5 saatta tam dolum sağlıyor bu mu geç süre.Yanlış bilgiler verdiğin gibi birde bu bölüme bu konuyu açarak belli ki tartışma yaratmaya çalışıyorsun...
  • Telefonu birkaç gün kullandıktan sonra alıştım ve satmamaya karar verdim. Artık hoşuma gidiyor :) kamerası çok iyi bu da beni oldukça tatmin etti. S view kılıf ile birlikte çok hoş oldu. Teşekkürler yorumlarınız için.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hayirli olsun :) biraz gec oldu ama neyse :)

• bende iphone 5s 32gb beyaz olan telefonumu ios 7.1 update'i sonrasında hızlı sarj tuketimi sonrasinda galaxy s5 yada note3 ile takas yapmayi düsünüyorum.
    bu sarj olayı beni cok delirtti resmen .
  • quote:

Konu tamamen taraflı.
    1-iPhone 5 piyasadaki çoğu telefondan iyidir ama iPhone'lar içerisinde bir fiyaskodur.5c ve 5s ile düzelmiştir.
    2-S5 ile 5 kıyaslanamaz s5 alır.Malzemesi plastik ama s4 teki gibi değil daha kaliteli 5c ile aynı kalitede.

Tamam,asla hiçbir telefon bence şu an 5s den iyi değil ama s5,5 ten iyidir,NOKTA.

S5>5s joe
  • Iphone 6 çıkana kadar kullan sonra satarsın.
  • Ohan arkadaşımıza katılıyorum 7 gün içinde iade edebiliyorsun. Yeni yasa geçti mi bilmiyorum ama o zaman bu süre iki haftaya çıkıyor .
    Bu arada olan olmuş artık ya teli iade edeceksiniz yada birine satacaksınız size kalmış hayırlı olsun desem mi ki

• İos tan samsung gibi bir telefona gecersen olacağı budur abisi.Geç htc one görsen.çok merak ediyorum çok mu dusunuyorsuz alırken yada biri beyninizi mi yıkıyor samsung almak icin

• quote:

Konu tamamen taraflı.

Yorum tamamiyle anlamsız.

1. iPhone 5 tam da Apple'ın sürekli söylediği "olması gerektiği gibi" olan telefonlardandır. Bu telefonlara diğer bir örnek de iPhone 4'tür. Sonunda "S" olan modeller bir adım geridedir. Ayrıca iPhone 5S minimum iOS 7 ile gelerek iPhone 5 ile olan kıyaslamayı iOS 6 taraftarlarının gözünde zaten baştan kaybetmiştir. iPhone 5'in asıl potansiyelini iOS 6.1.4 ile alabilirsiniz. Başka türlü alamazsınız.

2. Samsung her modelde telefonları aşırı geliştiriyor. Yepyeni özellikler ekliyor. Ama bu yeni özelliklerin müşteriler tarafından ne kadar kullanıldığı ve başarılı olduğu tartışılır. Çevremizdeki Galaxy S3-4-5 kullanıcılarına göz atarsak telefonun birçok özelliğini pasifleştirerek daha düz bir tecrübeyi tercih ettiklerini görürüz. iPhone'larda ise bu yepyeni özellikleri hiç görmüyoruz. Çünkü adamlar gerçekçi. Yani neyin kullanılıp neyin kullanılmayacağını öngörmeye çalışıp doğru özellikleri geliştirmeye uğraşıyorlar. Kaynakları yanlış yerlere harcayıp isrtaf etmiyorlar. Samsung'daki gibi "yaptık oldu"cu bir anlayışla hareket etmiyorlar.

3.Su geçirmezliğe laf yok tabi o doğru. Bir de ekstra mekstra demişsin, o da laf kalabalığı olmuş.

Tamam? Asla hiçbir telefon için "en iyi telefondur" denilemez. Kişinin ihtiyaçlarına göre şekillenen bir durumdur bu. Bence en iyi telefon iPhone 5'tir. Çünkü benim telefonumdur ve ihtiyaçlarımı başarılı bir şekilde karşılamaktadır. Önemli olan budur. En iyi telefon şahsın ihtiyaçlarını gerektiği gibi karşılayan ve memnun bırakan telefondur.
    quote:

NOKTA.

quote:

beni bilen bilir

Konuyla alakası yok ama şu söz çok saçma birşey değil mi hakikatten? Bunu söyleyenlere karşı hep antipati beslemişimdir. Yani sen sanki ünlü birisin de herkes seni tanıyor biliyor gibi mantıksız, saçma sapan bir söz. Kimsin de tanıyalım seni? Yani çok garipsiniz ya güldürüyorsunuz adamı..
  • ya geçiniz Moxier mail gerek yok Samsung kendi mail programı exchange destekliyor zaten hem de gayet güzel bende note 2 ve ip 5 kullanıcıslyım

açıkçası işte note u özellikle yazın dışarıda taşirken ip 5 i tercih ediyorum ikisi de güzel

eminim 5s ve s 5 de benzer hatta daha iyi kullanıcı deneyimi sunuyordur

nedir bu iki cihazdan herhangi birine Çamur atma anlamam

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Androidin ikonları berbat bence. Nerdeyse pikseller sayılacak gibi. hele o kamera ikonu

• S5 piyasada bulabileceğiniz en iyi ekrana sahip telefon. Arayüzdeki hantallık da gitmiş. Bence bir süre şans verin.

• quote:

Orijinalden alıntı: OsbourneReynolds

quote:

Konu tamamen taraflı.

Yorum tamamiyle anlamsız.

1. iPhone 5 tam da Apple'ın sürekli söylediği "olması gerektiği gibi" olan telefonlardandır. Bu telefonlara diğer bir örnek de iPhone 4'tür. Sonunda "S" olan modeller bir adım geridedir. Ayrıca iPhone 5S minimum iOS 7 ile gelerek iPhone 5 ile olan kıyaslamayı iOS 6 taraftarlarının gözünde zaten baştan kaybetmiştir. iPhone 5'in asıl potansiyelini iOS 6.1.4 ile alabilirsiniz. Başka türlü alamazsınız.

2. Samsung her modelde telefonları aşırı geliştiriyor. Yepyeni özellikler ekliyor. Ama bu yeni özelliklerin müşteriler tarafından ne kadar kullanıldığı ve başarılı olduğu tartışılır. Çevremizdeki Galaxy S3-4-5 kullanıcılarına göz atarsak telefonun birçok özelliğini pasifleştirerek daha düz bir tecrübeyi tercih ettiklerini görürüz. iPhone'larda ise bu yepyeni özellikleri hiç görmüyoruz. Çünkü adamlar gerçekçi. Yani neyin kullanılıp neyin kullanılmayacağını öngörmeye çalışıp doğru özellikleri geliştirmeye uğraşıyorlar. Kaynakları yanlış yerlere harcayıp isrtaf etmiyorlar. Samsung'daki gibi "yaptık oldu"cu bir anlayışla hareket etmiyorlar.

3.Su geçirmezliğe laf yok tabi o doğru. Bir de ekstra mekstra demişsin, o da laf kalabalığı olmuş.

Tamam? Asla hiçbir telefon için "en iyi telefondur" denilemez. Kişinin ihtiyaçlarına göre şekillenen bir durumdur bu. Bence en iyi telefon iPhone 5'tir. Çünkü benim telefonumdur ve ihtiyaçlarımı başarılı bir şekilde karşılamaktadır. Önemli olan budur. En iyi telefon şahsın ihtiyaçlarını gerektiği gibi karşılayan ve memnun bırakan telefondur.
    quote:

NOKTA.

quote:

beni bilen bilir

Konuyla alakası yok ama şu söz çok saçma birşey değil mi hakikatten? Bunu söyleyenlere karşı hep antipati beslemişimdir. Yani sen sanki ünlü birisin de herkes seni tanıyor biliyor gibi mantıksız, saçma sapan bir söz. Kimsin de tanıyalım seni? Yani çok garipsiniz ya güldürüyorsunuz adamı..

1-Sen de klişe x3g/4/5 s serileri çöpçülerdensin.

2-Kullanıcılar sade bir deneyimi tercih edebilirler ancak birçoğu bu özelliği kullanıyor çevremdeki.

3-Su geçirmezliğe zaten laf yok ama ekstra dediklerim laf kalabalığı değil.Apple'ın taa iOS 8 de kullanacağı HealthBook uygulamasını adamlar koymuş.Nabız ölçer,bebefon,göz takipçisi gibi ekstra özellikler benim gibi saf kan Apple fanlarını,FOREVER APPLE'cıları bile etkilediyse,bence iyi oluşuna şüphe yok.Kesinlikle ekstra özellikler candır.

4-Sen de herkes gibi (benim de gibi) çıkar çıkmaz iPhone 5 e 2.100 tl yatırdın ve şimdi pişmansın dimi Apple bile unutunca.Neyse ki ben 5S e geçtim,yani eski bir i5 kullanıcısı olarak,ve %100 Apple fanı olarak aksine iPhone 5 i savunmam gerekirken S5 i savunuyorsam bir düşün.

Evet beni bilen bilir.Android forumlarına sor beni her Note 2/3 konularına girip (kullanıcı klübü vs yerler değil haberler vs.) nasıl çöp deyip sataştığımı bir gör.
    Apple bölümünde ne kadar fan olduğumu,Mac bölümlerinde milletle Apple diye nasıl kavga ettiğimi gör.Ben gerçek bir Apple fanıyım.
    Ancak,iPhone 5,ekstra bir özellik sunmayan,EVET,OLMASI GEREKTİĞİ GİBİ bir telefon.Basit ve kullanışlı ama ekstra özelliğe sahip değil.Apple kullanıcıları bilir alır.Çünkü ekstra özelliği olmamasına ramen kullanım deneyimindeki güzellikler,onlara yeter ama nötr bir kullanıcı için iPhone 5 in albenisi yok.Çünkü ekstra bir özelliği yok,çünkü geçen senede kaldı.Geçen sene S4 de de çok az ekstra özellik vardı.Sadece göz tanıyan sensörlerden ibaretti.
    Ancak bu sene,yeni telefon alacak,ya da yeni telefonunu aynı paraya bir telefonla değiştirecek birine,eski telefon önerilmez.Kesinlike önerilmez.
    Çünkü aynı cazibe yoktur.
  • İOS tan Android'e geçmek, Mercedes'i satıp Dacia'ya binmek gibi birşey...
    Android'in her tarafı kral olsa (Kitkat dahil) beş para etmez.
    Hele ki samsung gibi naylon almak en büyük hatadır. Şimdi S5 i aldınız ya buna destek en fazla 9 ay, bilemediniz 12 ay sürer....sonra kaldır at çöpe. samsung bu zamana kadar hangi telefonuna tam destek vermiş ki? Hele ki iphone kullanıcısı olarak bunu görememek çok yanlış.
    Ayrıca ip5 ile ip5S in kamerası aynı diyen cahiller bile var forumda ne kadar komikler....Adamlar kamera kalitesini megapiksel olarak görüyorlar adam bilmiyor ki diyafram farkını...
    Fotoğrafın F sinden anlamayan adam kamera hakkında yorum yapıyor.!!!

Şahsen Android illetinden kurtuldum, iPhone 5S'imle çok mutluyum, Allah android kullananlara sabır versin diyorum.
  • cagricigman kullanıcısına yanıt
    Mağazadan alınan ürünlerde koşulsuz iade hakkı yoktur. Koşulsuz iade internet veya telefon ile yapılan alışverişlerde mümkündür (bkz. mesafeli sözleşmeler). Ne yazık ki çoğu kişi bunu yanlış biliyor internet üzerinden olduğu gibi mağazalarda da koşulsuz iade hakkı var sanıyor ancak durum böyle değil ne yazık ki.

• Hep samsung şikayet ediliyor sonrada diyorlar ki ios androidden iyi siz galiba hiç sony yada htc kullanmadiniz gariplerim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mlkgnc -- 28 Nisan 2014; 10:44:39 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MegaWolt38

İOS tan Android'e geçmek, Mercedes'i satıp Dacia'ya binmek gibi birşey...
    Android'in her tarafı kral olsa (Kitkat dahil) beş para etmez.
    Hele ki samsung gibi naylon almak en büyük hatadır. Şimdi S5 i aldınız ya buna destek en fazla 9 ay, bilemediniz 12 ay sürer....sonra kaldır at çöpe. samsung bu zamana kadar hangi telefonuna tam destek vermiş ki? Hele ki iphone kullanıcısı olarak bunu görememek çok yanlış.
    Ayrıca ip5 ile ip5S in kamerası aynı diyen cahiller bile var forumda ne kadar komikler....Adamlar kamera kalitesini megapiksel olarak görüyorlar adam bilmiyor ki diyafram farkını...
    Fotoğrafın F sinden anlamayan adam kamera hakkında yorum yapıyor.!!!

Şahsen Android illetinden kurtuldum, iPhone 5S'imle çok mutluyum, Allah android kullananlara sabır versin diyorum.

İos 3-4 sene güncelleme veriyor da ne oluyor iphone 4-4s halini görüyoruz kasım kasiliyor kendinizi kandırmayı bırakın o 3,5 inç ekranda yada 4 inçlik ekranda zevk alıyorsunuz Demi ne diyorlar ios 1 GB ram yetiyor diye evet evet yeter aynısını 2 sene önceki 4s içinde diyorlar di ağlanacak halinize gülüyorsunuz

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.