Şimdi Ara

Trafikte bir zalimler kümesi genişlemiş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
1
Favori
1.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar epeyidir ana arterlere çıkmıyordum, son haftalarda çok çok yol almaya başladım ve bir zalimler kümesinin genişlediğini farkettim.

Öncelikle mevcut zalim grubumuzu yazalım (lütfen nizami, başkalarını düşünerek araç kullananlar üstlerine alınmasınlar.)

- Ticari taksiler
    - Küçük LCVler Doblo, Connect, Kangoo vs.
    - Orta boy ticariler Transit, Trafic, vs...
    - Şirket çalışanlarına tahsis edilmiş otomobiller. (çalışanın görevine göre)
    - Minibüs (bu kişiye göre değişir ama içindeki yolcular hürmetine ben bu grubu zalimden saymıyorum.)
    - ...

Genişleyen kümeye geleyim, o da şirket çalışanlarına tahsis edilen otomobil kümesi. Elbette otomobil olduğu için hususi olarak da tercih edilen bu araçlar daha çok zalimin yollarda binbir türlü hareket yaptığını görmemize neden oluyor.

92 beygirlik 301 ve C'Elysse, ve henüz alan yok ama 90 beygirlik Symbol.

Bu pastaya dahil olmaya çalışan başka firmalar da olacaktır.

Hafif olmaları 1000-1100 kg nedeniyle ve 90 beygir güçleriyle bu araçların bazılarının tarife uyan sürücülerinden çok çekeceğiz gibi görünüyor.

• Hani kus serisi

Gecen gidiyorum 90 civari. Arkadan adamin biri buyuk bi hizla bana geliyor. Deli gibi sellektor yaparak. Baktim beni ezecek cekildim yana. Gecti gitti. Baktim citroenin o celysse midir nedir ondan. Iste oyle bi animdir bu da

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kuş serisinin tacizi şehir içinde kaldığı için yazmadım. :)

İyi yakalamışım. Bu hafif, güçlü motor B'ler epeyi sıkıntı çıkaracak.
  • ekmek arabalarını unutmamak lazım,sabah marketlere ekmek dağıttıkları saatlerde önlerine çıkmayın ezer geçerler

• Güzel tespitler +1

• İstisnasız yolda peugeot 106 ile efendi gibi araba kullanana rastlamadan. Hepsi bir artistlik peşinde

Ayrıca connect doblo gibi arabalar bir garip koltuğuna oturunca sen de değişiyorsun yılan gibi arabalar valla
  • Ben 184HP'lik dizel motora sahip Bmw'lerden muzdaribim. Diğer araçlar efendice takip ederken bunlar arkama yapışıp sellektör yapıyorlar. Yan şeride geçip gaza bir oturuyorum, tam beni geçiyor zannederken yine önüne giriyorum.

Bence çok hızlı ve agresif sürdüklerinden dolayı en zalim gruplardan birisi de bunlar.
  • Bende tam böyle bir topic ariyordum, google da biraz arastirma yaptiktan sonra tam bu is için bir internet sitesi açmislar..
    Müthis biraz daha gelisirse çok iyi bir portal olucak, böyle trafik öküzlerini rezil edebilecegiz.. Sitenin adresiwww.PLAKANIALDIM.com isterseniz bir ziyaret edin. Facebook ve Twitter hesaplari da var gayet kullanisli bir portal olacaga benziyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Raxael -- 24 Nisan 2014; 16:32:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaTaDoR

Ben 184HP'lik dizel motora sahip Bmw'lerden muzdaribim. Diğer araçlar efendice takip ederken bunlar arkama yapışıp sellektör yapıyorlar. Yan şeride geçip gaza bir oturuyorum, tam beni geçiyor zannederken yine önüne giriyorum.

Bence çok hızlı ve agresif sürdüklerinden dolayı en zalim gruplardan birisi de bunlar.

Selektor yapip yol istemek zalimlik mi?

Madem hizli gideceksiniz neden biri selektor yapana kadar bekliyorsunuz? Yavas gitmek istiyorsaniz neden selektor yapilmasina gocunuyorsunuz? Yaptiginiz harekete bir anlam veremedim.
    Millet bu selektor olayini sollamayi namus meselesi saniyor. Birak gecsin arkadasim ne olacak. Ya da hizli gideceksen adam gibi bas git, millet seni gececek diye hizlanmak da nesi.

Benim de en gicik oldugum olay budur adam yavas gider tam sen gececekken hizlanir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hemican -- 24 Nisan 2014; 16:46:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: MesutO

Evet arkadaşlar epeyidir ana arterlere çıkmıyordum, son haftalarda çok çok yol almaya başladım ve bir zalimler kümesinin genişlediğini farkettim.

Öncelikle mevcut zalim grubumuzu yazalım (lütfen nizami, başkalarını düşünerek araç kullananlar üstlerine alınmasınlar.)

- Ticari taksiler
    - Minibüs (bu kişiye göre değişir ama içindeki yolcular hürmetine ben bu grubu zalimden saymıyorum.)
    - ...

Genişleyen kümeye geleyim, o da şirket çalışanlarına tahsis edilen otomobil kümesi. Elbette otomobil olduğu için hususi olarak da tercih edilen bu araçlar daha çok zalimin yollarda binbir türlü hareket yaptığını görmemize neden oluyor.

Hafif olmaları 1000-1100 kg nedeniyle ve 90 beygir güçleriyle bu araçların bazılarının tarife uyan sürücülerinden çok çekeceğiz gibi görünüyor.

müthiş bir liste benim de sıralamam aynı

• bir iş arkadaşımız bugün beylik düzü yerinde 90 ile radardan mektup aldı. 172 ceza yedi. geçenlerde emniyet hız sınırını 90 a çıkardığını söyledi ama birileri illa 70 te kalsın diye ısrar ediyor. bu zulum nezaman bitecek. 70 ile d-100 ve bölünmüş yol, yaya yok .. anlamıyorum. o yoldan zaten sabahları 30 la geçiyoruz mecburi. bari açık olunca 80-90 la geçelim.
  • sorunumuz belli olduğuna göre, bunun çözümü için neler önerebiliriz?

her köşe başına kolluk kuvveti dikemeyeceğimiz için; vatandaş elinde, aracında kamera olsa da ceza sistemini kullanarak yaptırım yoluna mı gidilse?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _mp_ -- 24 Nisan 2014; 17:24:14 >
  • Aynen hocam Rusya'da ki gibi araç içi kamera Türkiye'de de mecburi olmalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

quote:

Ben 184HP'lik dizel motora sahip Bmw'lerden muzdaribim. Diğer araçlar efendice takip ederken bunlar arkama yapışıp sellektör yapıyorlar. Yan şeride geçip gaza bir oturuyorum, tam beni geçiyor zannederken yine önüne giriyorum.

Madem hizli gideceksiniz neden biri selektor yapana kadar bekliyorsunuz? Yavas gitmek istiyorsaniz neden selektor yapilmasina gocunuyorsunuz? Yaptiginiz harekete bir anlam veremedim.
    Millet bu selektor olayini sollamayi namus meselesi saniyor. Birak gecsin arkadasim ne olacak. Ya da hizli gideceksen adam gibi bas git, millet seni gececek diye hizlanmak da nesi.

Benim de en gicik oldugum olay budur adam yavas gider tam sen gececekken hizlanir.

Pek açık yazmadım haklısınız. Ben her zaman en sol şeritte öndekinin hızında takip mesafesini koruyarak giderim. Ama bu arkama yapışan tipler önümdeki o 2 arabalık mesafeyi çok görüp çekilmemi istiyorlar. Ben çekilsem öndekine yapışacak anlayacağınız. Bazen de önümdeki o aralığa zar zor giriyorlar hepten sinir oluyorum yani ne bekliyorlar ki öndekinin üzerinden mi atlayayım ya da ben de mi öndekine sellektör yapayım. Tepki verdiğim olay bu.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Hemican

quote:

Pek açık yazmadım haklısınız. Ben her zaman en sol şeritte öndekinin hızında takip mesafesini koruyarak giderim. Ama bu arkama yapışan tipler önümdeki o 2 arabalık mesafeyi çok görüp çekilmemi istiyorlar. Ben çekilsem öndekine yapışacak anlayacağınız. Bazen de önümdeki o aralığa zar zor giriyorlar hepten sinir oluyorum yani ne bekliyorlar ki öndekinin üzerinden mi atlayayım ya da ben de mi öndekine sellektör yapayım. Tepki verdiğim olay bu.

Onde araba varsa durum baska tabi. Oyle durumda saga gecip yol verceksiniz sonra siz onun pesine yapisip selektor yapacaksiniz

• benim en çok korktuğum, arkamdan gelen, brodway, tofaş gibi arabaların arkamdan beni yakın takip etmesi. Bu arabaların frenleri çok zayıf, ani bir frende hemen kızaklıyor. Ani bir fren yapmam durumumda bana çarpacağını adım gibi biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MesutO

Evet arkadaşlar epeyidir ana arterlere çıkmıyordum, son haftalarda çok çok yol almaya başladım ve bir zalimler kümesinin genişlediğini farkettim.

- Ticari taksiler
    - ...

On numara konu

Ben bu (hepsi değil tabi kimse üzerine alınmasın)

- taksicilerin (bu sabah biriyle fena kapışacaktık)
    - minibüsçülerin
    - C'elysse ve symbol kesinlikle TAAAAAAAAAAA

• Bu zalimler kümesinin üyelerinden biri Ankara'da geçenlerde 3 cana maloldu

• quote:

Orijinalden alıntı: eren15935

Hani kus serisi

Gecen gidiyorum 90 civari. Arkadan adamin biri buyuk bi hizla bana geliyor. Deli gibi sellektor yaparak. Baktim beni ezecek cekildim yana. Gecti gitti. Baktim citroenin o celysse midir nedir ondan. Iste oyle bi animdir bu da

:D

• quote:

Orijinalden alıntı: cenkay02

Bu zalimler kümesinin üyelerinden biri Ankara'da geçenlerde 3 cana maloldu

2 TL için 3 can gitti.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.