Şimdi Ara

▓▓ ISRARLA ASUS M5A97 R2.0'ı TAVSİYE ETMEK! ▓▓

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
2.560
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ey forumdaşlar, ey bilgili kardeşlerim.
    Forumda neredeyse çoğu sisteme peynir, ekmek gibi M5A97 R2.0 tavsiye ediliyor, bu konuyu açmak zorunda kaldım.
    Lütfen artık bitsin şu yanlış tavsiye. Daha ucuza çok çok daha iyi bir anakart olan Gigabyte 970A-UD3P dururken lütfen artık şu yanlış tavsiyeyi vermeyin.

İlk bakışta göze çarpan başlıca en önemli +lar ve -ler:

M5A97 R2.0'da 4+2 faz yapısı var.
    UD3P'de ise 8+2 faz
    Sorarım size 4+2 nerde? 8+2 nerde?

M5A97 R2.0'da DİGİ Power control yok, buda stabil oc yapımını zorlaştırıyor.
    UD3P'de ise DİGİ Power mevcut.

Ayrıca UD3P'nin fazladan 2 tane usb girişi var.

M5A97 tavsiye edenlere, yazanlara söylüyorum artık vermeyin şu cahilce, saçma tavsiyeyi. Kısıtlı bütçeyle donanım toplamaya çalışan, sizden tavsiye bekleyen kardeşlerimizi yanlış yönlendirmeyin artık.

Gigabyte gibi anakartta kök salmış eski bir firmanın böyle bir f/p kralı anakartıyla, bu tavsiye veren çok bilgili arkadaşlarımız M5A97 r2.0'ın mukayesesini yapamıyorlar mı acaba?

Ayrıca buda bir sıcaklık testiyle Gigabyte'ın anakartlarda gösteriği özenin, kalitenin resmedilmiş halidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Faradayy -- 23 Nisan 2014; 2:33:14 >

• msi g45 gamingcilere gelsin o zaman hocam
  • Faradayy kullanıcısına yanıt
    sizin daha önce fx 6300 kullanırken darboğaz problemi ile karşılaştığınız anakart ne idi acaba ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeseskane

sizin daha önce fx 6300 kullanırken darboğaz problemi ile karşılaştığınız anakart ne idi acaba ?

ASUS M5A97 R2.0
  • jeseskane kullanıcısına yanıt
    M5A97 R2.0'dı. Kullanmış test etmiş biri olarak konuşuyorum. Bizzat 1. ağızdan çıkan söylemlerdir yukarıdakiler.
    Valla hocam dediğiniz mantıklı geliyor işin ehlilerine sormak lazım..köprüler aşırı ısınığı için cızırtı gelebileceği ihtimali var.
  • quote:

şimdi bu darboğaz konularında fx 6300 konusunda özellikle şikâyetçi olan arkadaşların genelde msi 970a g46 kullandığını fark ettim ve bu anakartta 4 fazlı sizce bu darboğazların ana etkeni bu 4 fazlı anakartların işlemcileri besleyememesi olubilirmi ?

ben bu anakartı phenom 2 955 ile kullandım hiç bir cızırtı sesi yoktu ancak ne zaman fx6350 taktım işlemcinin oralardan bir cızırtı sesi gelmeye başladı buda bana anakartın zorlandığını yada sorun yaşadığını düşündürmeye başladı

Olabilir söylediğiniz mantıklı ancak oc sonrası 1 saat gibi bir prime95 testi ile stabil bir şekilde çarpan vs. düşmeden çalışıyorsa işlemci besleme konusunda problem yaşanmıyor demektir. Anakartında bir limiti vardır, işlemcininde elbette 8+2 faz yapısı olan bir anakartın limitiyle 4+2 faz yapısı olan anakartın limiti bir olmaz.
    OC yi kısıtlı bir süre kaldırabilir kısıtlı süreden kastım değil bir kaç saat belki bir kaç gün anakartın ne zaman iflas edeceğini kestirmek zor ancak bu demek değilki işlemci tam kapasite dalgalanma olmadan stabil bir şekilde çalışıyor

öte yandan yabancı forumlarda yaptığım araştırmalar sounucu zaten 4 fazlı anakartlarda OC kesinlikle önerilmiyor ve bu nakartların zaten limitlerinde olduğu ve OC yapmanın kötü sonuçlar doğurabileceği yönünde

işte bu noktada özellikle ani fps düşmelerine ben anakartın ciddi oranda katkı sağladığını düşünüyorum sonuçta oyun oynarken işlemcideki yük devamlı artıp azalıyor..
  • quote:

OC yi kısıtlı bir süre kaldırabilir kısıtlı süreden kastım değil bir kaç saat belki bir kaç gün anakartın ne zaman iflas edeceğini kestirmek zor ancak bu demek değilki işlemci tam kapasite dalgalanma olmadan stabil bir şekilde çalışıyor

öte yandan yabancı forumlarda yaptığım araştırmalar sounucu zaten 4 fazlı anakartlarda OC kesinlikle önerilmiyor ve bu nakartların zaten limitlerinde olduğu ve OC yapmanın kötü sonuçlar doğurabileceği yönünde

işte bu noktada özellikle ani fps düşmelerine ben anakartın ciddi oranda katkı sağladığını düşünüyorum sonuçta oyun oynarken işlemcideki yük devamlı artıp azalıyor..

Aynı fikirlere sahibim zaten. Forumdaki adam akıllı birkaç araştırmacı, bilgili forumdaşımızdan birisiniz. Ancak konumuz bu değil. Eminim ki sizde bu iki anakartın tavsiyesi konusunda bana katılıyorsunuzdur.
    Kingstonun v300'de yaptığı sahtekarlıkları bir kaç arkadaşımız testlerle ispatlamıştı zaten burda. O yüzden açma gereği duymadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Faradayy

Kingstonun v300'de yaptığı sahtekarlıkları bir kaç arkadaşımız testlerle ispatlamıştı zaten burda. O yüzden açma gereği duymadım.
    Ezbere tavsiye yapan malum vatandaşlar var, onların okumasını öneririm bu konuyu, paylaşım için teşekkürler
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, bitiricem inşallah "kopyala, yapıştır" tavsiyeleri.
  • Aslında özünde çok iyi birisin ama amdyi bu kadar yerden yere vurmasan cok iyi olucak.

@jeseskane

Aynı ben .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Candance -- 23 Nisan 2014; 2:04:54 >
    M5A97 r2.0 + fx6300 titan besler qnq
  • quote:

Orijinalden alıntı: Panmordeczka

M5A97 r2.0 + fx6300 titan besler qnq
    hay ağzına sağlık.

amd am3plus için tavsiyem ud3'tür, olmadı çıtayı yükseltirsek, platformun en canavar anakartları ile yarışabilecek hatta diss atabilecek sabertooth var.

gigabyte ud3 için en son revizyon 4 var onu da söyliyim.
  • Rindaman kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam, gerçekten anakart bazında Gigabyte'ın çözümleri f/p oranında bir çok anakarta kök söktürür. Forumda asus almış başını gidiyor kime sorsan asus. Tabiki kötü değil, özellikle DirectCUII tasarımlarının performansı gözler önünde, ancak bana kalırsa Asus (özellikle anakartlarda) enerjisini üst segment donanımlara harcıyor daha çok... F/P bazında gösterebileceğimiz bir ürününü görmek çok zor Asus'un.
  • quote:

amd yi yerden yere vurduğumu kim söylediki bende şu anda amd sistem kullanıyorum sadece ekran kartım nvidia ve en kısa zamanda tekrar amd ekran kartına dönücem ben sadece fx6300 darboğazının büyük oranda 4 fazlı anakartlardan kaynaklandığını düşünüyorum yani amd yi yerden yere vurmaya değil savunmaya çalışıyorum

Sana demedi hocam bana dedi o yerden yere vurma olayını
  • quote:

Orijinalden alıntı: KediQ

msi g45 gamingcilere gelsin o zaman hocam

msi g45 gaming z87 bunların hepsini patates eder üstündeki ethernet kartı *ses kartı diğer amd anakartın yarı fiyatı değerinde

• quote:

amd yi yerden yere vurduğumu kim söylediki bende şu anda amd sistem kullanıyorum sadece ekran kartım nvidia ve en kısa zamanda tekrar amd ekran kartına dönücem ben sadece fx6300 darboğazının büyük oranda 4 fazlı anakartlardan kaynaklandığını düşünüyorum yani amd yi yerden yere vurmaya değil savunmaya çalışıyorum

Faradayy icin dedim ben.
  • demircibu kullanıcısına yanıt
    Yukardaki ısınma için söyledim(ne kadar doğru bilmiyorum) yoksa reddevil benimde hoşuma gidiyor.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.