Şimdi Ara

Analiz : Facebook tabanlı kullanıcı girişleri yüzde 53 oranına ulaştı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Analiz : Facebook tabanlı kullanıcı girişleri yüzde 53 oranına ulaştı

Son yıllarda üye girişi gerektiren forum veya sitelere sosyal ağ hesaplarıyla giriş yapmak oldukça popüler bir hale geldi. Üye olmaya ihtiyaç bırakmadan tek tıkla kullanıcı girişi yapmayı sağlayan sistemde Facebook ezici bir üstünlüğe sahip.

Gigya tarafından yapılan bir araştırmaya göre global olarak sosyal kullanıcı girişleri konusunda Facebook yüzde 53 ile liderliği elinde tutuyor. 1.2 milyara ulaşan kullanıcı sayısı nedeniyle Facebook'un ezici bir üstünlüğe ulaştığı belirtiliyor. 

İkinci sırada ise Google+ yer alıyor. 500 milyondan fazla kullanıcı sayısıyla Google+ ile kullanıcı girişi yapanların oranı yüzde 28. Üçüncü sırada yüzde 13 ile Yahoo gelirken Twitter yüzde 4 oranına sahip.

Kuzey Amerika'da da benzer sonuçlar mevcut. Facebook yüzde 51, Google+ yüzde 31, Yahoo yüzde 15, Twitter yüzde 4 orana sahip. 

Avrupa'da Facebook oranını yükseltiyor ve tüm sosyal girişlerin yüzde 59'una hakim oluyor. Google+ yüzde 19, Rus VK ağı da yüzde 9 oranına sahip. Güney Amerika'da Facebook yüzde 80 gibi erişilmesi güç bir orana ulaşıyor. Google+ ise yüzde 13 civarında. 

Mobil sitelerde sosyal giriş konusunda ise Facebook hakimiyetini artırıyor. Kullanıcıların yüzde 62'si Facebook hesabı ile giriş yaparken, Google+ ise yüzde 26 oranında tercih ediliyor. Twitter yüzde 6, Yahoo yüzde 4 orana sahip. 

Kaynak:http://techcrunch.com/2014/04/22/facebook-now-powers-more-than-half-of-all-social-logins/?ncid=txtlnkusaolp00000595

• Sırf bu işler için facebook hesabı açtım

• Bu konuda işe yarıyor gerçekten
  • Ben de çoğu hesabımı bağladım iyi oldu. Şifre kalabaalığından kurtuldum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: frapsxxx

Bu facebook ile bağlan , yada facebook ile yorum yap olayları beni son zamanlarda fena geriyor. Heleki zorno sitelerde gezinirken pür dikkat oluyorum yanlış tuşa basmıyayım diye

sen varya sen

• quote:

Orijinalden alıntı: frapsxxx

Bu facebook ile bağlan , yada facebook ile yorum yap olayları beni son zamanlarda fena geriyor. Heleki zorno sitelerde gezinirken pür dikkat oluyorum yanlış tuşa basmıyayım diye

Ayrıca isminin sonundaki x`ler seni ele veriyor

• Twitter bu kadar popülerken sadece % 4 olması ilginç

• quote:

Orijinalden alıntı: İ.Safi

Twitter bu kadar popülerken sadece % 4 olması ilginç

Şu ana kadar hiçbir sitede twitter ile bağlan ibaresi görmedim.Twitter gerekli apileri sağlamıyor olabilir.

• Google plus'ın 500 milyon kullanıcısının en az 400'ü zorunlu olarak sosyal ağa katılmıştır.

• Google plus'ın 500 milyon kullanıcısının en az 400'ü zorunlu olarak sosyal ağa katılmıştır.

• uzun uzun uğraşmak yerine direk facebook bilgilerinle kayıt oluyorsun her sitede olmalı bence

• Aslında iyi. Şifre kalabalığı olmuyor en azından.
    Foruma bile geldi bu özellik.
  • Virinom V kullanıcısına yanıt
    Evet olabilir hocam

• frapsxxx F kullanıcısına yanıt
    Gizli pencere hayat kurtarır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: carter

Google plus'ın 500 milyon kullanıcısının en az 400'ü zorunlu olarak sosyal ağa katılmıştır.

Aynen. Bloggerdır, Youtubedur, Android markettir, zarttur zurttur. Her şey Google'ın elinde... :D
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.