Şimdi Ara

Aynadaki mi yoksa Fotoğraftaki halimiz mi gerçek

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
632
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bunun bilimsel bir cevabı açıklaması vs. var mı ?

• Bilimsel kısmını bilmem ama bence fotoğraf doğrudur çünkü aynada birebir görüntümüzü değil simetrimizi görüyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şahsen ikisinde de tipsiz olduğum için fark etmiyor benim için ama bence ayna daha gerçek. Makine de anlık olduğu için gözün kapalı olur mimiklerin o anda iyi olmaz kötü çıkabilir.

• ayna cunku baskalarina gore tek anlik goruntumuz degil canli/hareketli goruntumuz gozukur

• Aynada yakışıklı fotoğrafta tipsiz olduğumu düşünüyorum genelde

• Video

• Bilimsel olarak ikiside bire bir gerçek görüntün değildir. Çünkü gerçekte üç boyutlusun fakat onlar iki boyutlu.
  • fotoğraf çünkü aynada kırılma yaşanır
  • goruntu aynanin arkasina dusuyorsa gercektir ayni sekilde fotograftada oyle cunku o da bir nevi ayna gorevi gorur tek farki mercekten yani lensten olusmasidir fizige gore boyle simdi diyeceksin ki aynanin onunde goruntumu olusur diye cukur aynalarda odakla tepe arasi goruntun sanaldir 3 sene once ki osym calismalarima dayanarak soyluyorum bilimsel aciklamasi bence bu

• quote:

Orijinalden alıntı: thesacret5

fotoğraf çünkü aynada kırılma yaşanır

hocam yanlisiniz var bence aynada kirilma degil yansima olusur kirilma yogunluk farkindan dolayi ortaya cigar mesela az yogundan cok yogun ortama goruntu isinlari giderken kirilan cisme yaklasir yani isina bir normal cizdigimiz zaman gelen aci yansiyan acidan buyuktur coktan azada tam tersi boyle hatirliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: merttiradim

quote:

Orijinalden alıntı: thesacret5

fotoğraf çünkü aynada kırılma yaşanır

hocam yanlisiniz var bence aynada kirilma degil yansima olusur kirilma yogunluk farkindan dolayi ortaya cigar mesela az yogundan cok yogun ortama goruntu isinlari giderken kirilan cisme yaklasir yani isina bir normal cizdigimiz zaman gelen aci yansiyan acidan buyuktur coktan azada tam tersi boyle hatirliyorum

Havada bulunan hava taneciklerindeki kırılmalardan dolayı aynaya yansıyan görüntümüzün aynı olmadığını düşünüyorum bence gayet mantıklı araştırmak lazım eğer kesin bi sonuca ulaşırsanız haberdar edin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.