Şimdi Ara

Galatasaray dava açıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
936
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün Vatan gazetesinde, Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena’nın çatısının kapatılmasıyla ilgili gelişmeler bahane edilerek üretilen ve kulübümüzü yıpratmayı amaçlayan gerçek dışı haberle ilgili olarak, SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIMIZI VE TAZMİNAT HAKKI TALEBİYLE yargı yollarına başvuracağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

GALATASARAY SPOR KULÜBÜ

Bilindiği üzere Vatan ve Milliyet Gazeteleri'nin sahibi TFF Başkanı Yıldırım Demirören..

• Bu ülkede avukat olmak varmış
  • potur kullanıcısına yanıt
    vallahi doğru dedin.
  • Milliyet dogan grubuna ait nasil Demirören in oluyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: avianca

Milliyet dogan grubuna ait nasil Demirören in oluyor?

Sahibi Demirören Holding (2012-günümüz)
    Demirören - Karacan ortak girişimi (2011-2012)
    Doğan Yayın Holding (1979-2011)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞahinAbi

Galatasaray dava açıyor

Galatasaray dava açıyor

• Mancinin tazminatını çıkartmaya çalışıyoruz
  • ŞÜKÜR...

Sadece bu habere değil, Galatasaraya zarar vermek için Yapılmış TÜM YALAN HABERLERİ YAPANLARA, YAYINLAYANLARA, YAZANLARADA Dava açılsın..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Demirören Tff adına bir şey yapamayacağını anladığı için gazeteleri aracılığıyla yalan beyan haberlerle Galatasaray'a saldırıp duruyor. Demirören işte...
  • milliyettede serhat bastırmış bugün kaleminden nefret akıyor resmen.
  • şu çatı yapılsada stad bi kaysa yerinden çatı çatı diye bağıranları görücem ben
  • quote:

Orijinalden alıntı: GearWorLd

şu çatı yapılsada stad bi kaysa yerinden çatı çatı diye bağıranları görücem ben

çatıyla stat kaymaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

quote:

çatıyla stat kaymaz.

Onu bilemiyoruz da stada zarar vereceği kesin o yüzden o çatı. Şuan ki haliyle üst taraf kaldığı sürece o stadın üstü kapanmayacak bitti.
  • quote:

Orijinalden alıntı: LA LA LAKERS

quote:

quote:

çatıyla stat kaymaz.

Onu bilemiyoruz da stada zarar vereceği kesin o yüzden o çatı. Şuan ki haliyle üst taraf kaldığı sürece o stadın üstü kapanmayacak bitti.

bu stat proje aşamasındayken çatısı kapatılacak şekilde planlandı mı? evet.
    imalatı yapılırken de kapağı gelecek şekilde yapılan dizayna sadık kalınarak yapıldı mı? kimse hayır diyemez, çünkü projeye uygun yapılmış olması şart.
    üst taraftaki sıkıntı nedir bana anlatabilir misin?
    rahatsız edici üslubun gösteriyor ki bu konudaki her teknik ayrıntıya hakimsin, öyleyse her türlü detayı bana anlatabilir misin?

• quote:

quote:

quote:

quote:

çatıyla stat kaymaz.

imalatı yapılırken de kapağı gelecek şekilde yapılan dizayna sadık kalınarak yapıldı mı? kimse hayır diyemez, çünkü projeye uygun yapılmış olması şart.
    rahatsız edici üslubun gösteriyor ki bu konudaki her teknik ayrıntıya hakimsin, öyleyse her türlü detayı bana anlatabilir misin?

Teknik ayrıntıya sahip olmama gerek yok. Galatasaray kulübüne 2 tane dava açıldı stat çatısı sözleşmeye göre yapılması gerekirdi diye Galatasaray 2 mahkemede de davayı kazandı. Evet yapım sürecinde tasarı hataları vardı ve çizimlere sadık kalınmamış.

Stat yapılmadan önce çizimlere bakarsan stat çatısının şeffaf olduğunu göreceksin bu çimlerin daha fazla güneş alıp güçlü çıkması için ama stadımızda aynı yere bak. Orası şeffaf yapılmadı ve şuan çim yetişmiyorken statta kulüp milyonlar harcayıp yapay güneş ışığı makinaları alıyorken ortayı da kapatalım deyip iyice küçülsün hatta hiç güneş almasın demenin anlamı nedir? Peki ya güneş almayan zemin ne olacak? Yapılan en büyük hata ise bu tip yapılması gereken statlarda yapılan raylı sistemle çimler stadın dışına çıkartılabilir. Yani çimler stadın içinde kalmaz.Maç günlerinde tekrar aynı yerine alınır aynı sistemle. Bunlarda bizim kulübün hiç suçu yok. Suç tamamen yapan firmanın. Ve evet bize davayı açan ve ortalığı ayağa kaldıran stat çatısı kapatılmıyor diye yalan haberler yaptıran da aynı kişiler.

Daha var sorunlar ama bu en önemlilerinden. Dediğim gibi hiç bir şey bilmesen kulübe açılmış davaları çatı sorunu yüzünden açılmış davaları kulübün kazanması senin için bir fikir oluşturabilir. Defalarca bildiriler yayınlandı çatı konusunda.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

çatıyla stat kaymaz.

Teknik ayrıntıya sahip olmama gerek yok. Galatasaray kulübüne 2 tane dava açıldı stat çatısı sözleşmeye göre yapılması gerekirdi diye Galatasaray 2 mahkemede de davayı kazandı. Evet yapım sürecinde tasarı hataları vardı ve çizimlere sadık kalınmamış.

Stat yapılmadan önce çizimlere bakarsan stat çatısının şeffaf olduğunu göreceksin bu çimlerin daha fazla güneş alıp güçlü çıkması için ama stadımızda aynı yere bak. Orası şeffaf yapılmadı ve şuan çim yetişmiyorken statta kulüp milyonlar harcayıp yapay güneş ışığı makinaları alıyorken ortayı da kapatalım deyip iyice küçülsün hatta hiç güneş almasın demenin anlamı nedir? Peki ya güneş almayan zemin ne olacak? Yapılan en büyük hata ise bu tip yapılması gereken statlarda yapılan raylı sistemle çimler stadın dışına çıkartılabilir. Yani çimler stadın içinde kalmaz.Maç günlerinde tekrar aynı yerine alınır aynı sistemle. Bunlarda bizim kulübün hiç suçu yok. Suç tamamen yapan firmanın. Ve evet bize davayı açan ve ortalığı ayağa kaldıran stat çatısı kapatılmıyor diye yalan haberler yaptıran da aynı kişiler.

Daha var sorunlar ama bu en önemlilerinden. Dediğim gibi hiç bir şey bilmesen kulübe açılmış davaları çatı sorunu yüzünden açılmış davaları kulübün kazanması senin için bir fikir oluşturabilir. Defalarca bildiriler yayınlandı çatı konusunda.

1) şu iki dava hakkında, 3. sınıf internet siteleri haricinde bir kaynağın var mı?

2) davaların içeriği ve kararların seni destekler nitelikte sonuçlandığına dair bir belge var mı? Hani bir şey diyorsun da, neye dayanarak söylediğini de bilelim.

3) kapanabilir çatı yapmak durumu daha kötü yapmaz, stadın çatısı hep kapalı kalmayacak sonuçta. Bir şeyin küçüldüğü yok.

4) şeffaf çatının, kapanabilir çatı ile alakası yok. Malzeme tipi farklı olabilir, mukavemete bir etkisi yok bunun.

5) tasarım hatası iddianı nasıl kaynaklandıracaksın? Çok ciddi bir iddia sonuçta.

6) yapay günışığı aletini kullanan tek kulüp değiliz. Ayrıca her çatısı kapanan stadın çimleri de dışarı alınabilir halde değil.

Çatı yapılması gibi bir derdim yok, ama çok tutarsız sözlerle savunuyorsunuz kulübü. Somut bir şey koyun ortaya da tamam diyelim, sadece lafla olmaz bu işler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Doğru dedin tasarım hatası demek yanlış stadın çatısı şeffaf tasarlandı yapımında kullanılmadı.Çimlerin dışarı çıkabilecek şekilde tasarlandı yapımında yapılmadı.

Berat töreninin ardından güncel olaylarla ilgili görüşmelere geçildi. Divan üyelerinden Ayhan Özmızrak, Faruk Gürbüzer, Enis Buldanlıoğlu, Taner Aşkın ve Turcan Bolayır kürsüye gelerek görüşlerini dile getirdi Yapılan konuşmalardan sonra kürsüye Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan geldi ve konuşmasında şunları söyledi:

''Stadın çatısının kapatılması ya da kapatılmaması hususunda bazı görüşmeler içerisindeyiz. Gerek Gençlik ve Spor Bakanlığı, gerekse de TOKİ ile görüşmelerimiz sürüyor. Mümkün olduğu kadar tabii ki yükümlülüklerimize uyalım ama teknik zorunluluklar var, çimin durumu var... Buna uygun olarak uzlaşma yapıldığında tabii ki camiamızla paylaşacağız'' şeklinde konuştu.

İdari ve hukuki soruları da Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Karlı yanıtladı. Stad çatısına ilişkin olarak, fiziki şartlardan ötürü çatının yapılmamasının doğru olduğunu savunan görüşler olduğunu hatırlatan Karlı, bunun yanı sıra Spor Genel Müdürlüğü ile de protokol konusunda hukuki bir anlaşmazlık bulunduğunu anlattı

Şöyle durum da var.

Zemin yenileme çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena Stadı İşletme Müdürü Mustafa Turgun şunları söyledi.

“Çatının kapanma konusuna gelirsek açılır-kapanır çatı futbol teması için değil. Burada zaten FIFA’nın talimatları son derece bellidir. Lakin müsabaka ve sporcu sağlığını tehlikeye atacak hava koşulları varsa yani afet gibi diyelim… O zaman delege ve hakemin gözetimi dahilinde çatı kapanır. Aksi taktirde çatıyı kapatamazsınız. Eğer ki bu sahayı çok amaçlı konserler için kullanmaya bakacaksanız veya İstanbul’da bir afet olduğunda kriz merkezi oluşturmak gerekiyorsa o zaman bir anlamı vardır. Ama futbol müsabakalarından bahsediyorsak kural son derece belli”

Bunların hepsi bizim resmi sitemizden alıntılardır tek tek kendim buldum.

Yöneticimiz ise Juve maçından sonra şunları söyledi.

Galatasaray Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Sedat Doğan, Türk Telekom Arena ile ilgili yapılan anlaşma hakkında bilgi vererek, "Çatının yapılmasıyla ilgili olarak inşaat şartnamesinde herhangi bir husus yok. Daha sonra bir protokol yapılsa da biz yönetim kurulu olarak karşılıklı taahhütlerin bir bölümünün hukuki olmadığını düşünüyoruz. Tazminat ödenebilmesi için bir kere bazı teknik aksaklıkların olmaması, Galatasaray Kulübü'nün de bir kusurunun olması lazım"
    Statta bazı problemlerin devam ettiğini anlatan Doğan, şunları kaydetti:
    "Stadımız mevcut çatı yapısı nedeniyle günde sadece bir saat ışık alıyor. Geçen sene drenaj sistemini yaparak, alttaki ısıtma sistemini değiştirmemize rağmen Juventus maçında karla beraber sıkıntılar oluştu. Juventus maçında buz şeklinde kar yağdı. Juventus maçında hakemlerin ve sporcularının gözlerine buz çarpmasıyla ve görüş açıları kapanması nedeniyle maç ertelendi. Bir sonraki gün başlayan kar, 15-20 dakika sonra kar ortadan kalktı. Yani stadın ısıtma sisteminde bir problem yok."
    Doğan, stat için şu ana kadar 30 milyon lira civarında harcama yaptıklarını, devam eden problemler nedeniyle bir o kadar daha harcama yapılması gerektiğini ifade etti.
    --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    NTV Spor'da canlı yayına katılan Sedat Doğan, Galatasaray'ın maçlarını oynadığı Türk Telekom Arena'ya çatı inşaatı yapılması konusuyla ilgili flaş açıklamalar yaptı. Doğan, yaptığı açıklamada stadın üstünün kapatılmasının teknik olarak mümkün olmadığını belirterek, şunları söyledi:

"Birçok raporda mevcut inşaat yapısıyla stada çatı yapılamayacağını daha önce de belirttik. Stadın yapımı öncesinde birçok kez ihaleye çıkıldığını herkes biliyor. Bu ihalelerin hiçbirinde stada bir çatı yapımının yer almadığını da herkes biliyor. Bu durumun Galatasaray Kulübü'nün sorumluluğunda olmadığını söylemekte de yarar var."

Yazılar içinde önemli yerleri kalınlaştırdım.

Bunlar da haber sitelerinden yalan haber demessin artık bunlara da. Sadece konuşmalara yer verildi. Daha bir sürü açıklama var. O çatı yapılırsa çimleri ciddi etkileyecek.

Çatı olayından bir çıkarım yok. Ama kulüp bir şey söylüyorsa ben buna inanırım aksi ispatlanana kadar. Bu stat yapılalı 3 sene oldu dediğin gibi bir şey olsa şimdiye kadar çoktan bizi mahvetmiş olmaları gerekirdi. Şu kulübü sıkıştırmaktan vazgeçin artık.

Dediği olay. Halada artık sallıyorsun diyorsan eh artık dicem

Galatasaray dava açıyor

Galatasaray dava açıyor

• şu fenerliler ve beşiktaşlılar çatlıyor şu stadı her gördüklerinde çünkü ne derme çatma yıkılıp yapılan saracoğlu nede drogba ve sneijderin maliyeti değerinde yapılıyor olan gecekondu inönü bu stadın yanından bile geçemeyeceğini biliyorlar . hadi bakalım
  • LA LA LAKERS kullanıcısına yanıt
    şu çatının gerçekten nasıl olduğunu söylemene gerek yok, zira her maçta kafamın üzerinde duran malzemeyi gayet iyi biliyorum. konumuz bu değil ki.

şimdi, çatının kapatılması için talimat belli demiş yönetimdeki arkadaş, evet belli ve açılır-kapanır çatı aslında gayet futbol amaçlı da kullanılabiliyor. hatta sana düzenlemeyi de vereyim.

quote:

Retractable stadium roofs
    13.21 Before the match, the UEFA match delegate, in consultation with the referee, decides whether a stadium’s retractable roof will be open or closed during the match. This decision must be announced at the matchday organisational meeting, although it may subsequently be altered at any time prior to kick-off if the weather conditions change, again in consultation with the referee.

13.22 If the match starts with the roof closed, it must remain closed for the entire match. If the match starts with the roof open, only the referee has the authority to order its closure during the match subject to any applicable laws issued by a competent state authority. Such a decision may only be taken if the weather conditions seriously deteriorate. If the referee does order the closure of the roof during the match, it must remain closed until the final whistle.

burada afet durumu gibi bir şey söz konusu değil. yani şidetli bir yağışta dahi pekala kapatılabiliyor çatı, ki bunun için yapılıyor zaten. çatının kapanır bir şekilde yapılmasının amacı tüm statlarda futbol için önceliklidir. burada hakemin verecei karar keyfi değil, realistiktir. kurallar da, lazım olduğunda kapatılacağına işaret ediyor zaten.

öncelikle belirtmek istiyorum, bu stat çatı yapılacak şekilde mi dizayn edildi, yoksa yapılmayacak şekilde mi? elimde buna dair bir belge yok, sen de buna dair bir belge koymamışsın, yalnızca bir yöneticinin iddiası. ancak şu var ki, o çatıyı yapma taahhüdüyle, localar gibi bazı işleri toki'ye yaptırdığımız gerçek. yani o taahhüdü verdikten snra "yapmıyoruz, şartnamede yok" demek olmuyor, bağlayıcı da olmuyor.
    açılır-kapanır çatının dikkate alınmadan tasarım yapıldığını kimse bilmiyor, bunu ilk defa 1 yıldır duymaya başladık. kendinizi kandırmayın derim.

stadın ışık alıp almamasıyla ilgili konuşmuyoruz, ısrarla bu konuyu gündeme getirme, zira bahsettiğimiz açılır-kapanır çatı sistemi.
    çatı sisteminin yapılmasının çimlere bir etkisi yok diye daha kaç kez diyeceğim? o çatı eklendiğinde 7/24 kapalı kalmayacak.

kulübe salladığım yok, çatı yapılması gibi bir isteğimin de olmadığını tekrar tekrar söylüyorum. ancak tutarsız bir şekilde bu konuda kulübü savunacak değilim. ortada aleni bir yanlış var, belki farkında değilsindir ama benim bir şey ispat etmeme gerek yok, ispat etmesi gereken kulüptür, zira çatıyı kapatma zorunluluklarının olmadğını söyleyenler kendileri.

her ne kadar o çatıyı yapacağını taahhüt edip bazı başka işleri toki'ye yaptırmış olsak ve projenin de kapanabilir çatılı şekilde yapıldığını bilsek de.
    böyle bir şey yoksa "yok" demek yerine bir zahmet şartnameleri yüklesinler de görelim.

bir şeyi kanıtlayacaksa, o şartnameye sahip olanlar kanıtlayacak, ben değil.

• Arkadaşım stadımızın bulunduğu bölge belkide İstanbul'un en çok yağış alan bölgesi, hatta yazın bile İngiltere vari kapalı bir havası olabilecek yapıda. Oraya yağan yağmurda İstanbul'un diğer tüm illerine göre daha fazla ki eski çalıştığım yeri defalarca sel bastı. Başka yere yağan kara göre daha fazla yağış aldığı için karlı günlerde devamlı erken çıkış verilirdi işten... Kaldı ki en son Juve maçında ceviz büyüklüğünde dolu yağdığını bile gördüm.. Zaten yoğun buz yağışı yüzünden maç tatil edildi ve o buz 1 günde temizlenemedi... Zaten temizlemesi de zor çünkü buz..

Mühendisi geçtim o bölgeyi bilen sıradan bir kişi bile stadın çatısının kapanmasının gerektiği size söyleyebilir. Yani mühendisler bu duruma uygun, stadın açılır kapanır çatıya elverişli şekilde yapmıştır. Zemin oturmadı çatıyı yapamayız bahanesi de palavra. Kayalık sert bir zemine yapıldı bu yüzden Zemin-yapı dinamiğine göre oturmadı demek yalandan öteye geçmez. Depreme en dayanıklı bölgeye stad yaptık diye hava atarken iyiydi. Yanlış hatırlamıyorsam temel kazılırken çıkan büyük bir kaya yüzünde yapıl bir kaç ay (sanırım 6 ay kadardı) gecikmişti. Varın siz düşünün bölgede ki kayanın sağlamlığını. Keza aynı şekilde stadın yanına yapılan Skyland'da benzer bir kaya yüzünden projeden aylarca geri kaldı...

İşin aslı şu bizimkiler yakın zamanda çatı için para harcamak istemiyor, Aysal kendi dönemi içerisinde bu çatıyı sallayacak bir sonra ki başkana iteleyecek. Haklı sebepleri var mı ? Var ! Stadı bitmemiş şekilde aldık, hala stadın dışında ki eksiklikler bize külfet. Ulaşım yol metro vb.. Bu yüzden iki tarafta bir birine diş gösteriyor ama dokunmuyor...

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.