Şimdi Ara

Samsung eksperi: Apple'ın zararı 2 milyar dolar olamaz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Samsung eksperi: Apple'ın zararı 2 milyar dolar olamaz

Apple ile Samsung arasında nisan ayıyla birlikte başlayan ikinci büyük patent davasında ilginç gelişmeler oluyor.Davanın dünkü duruşmasında söz alan Samsung’un eksperi, ilk davada verilen 2 milyar dolarlık tazminata itiraz ederek, gerçekten bir zarar varsa, bunun 38,4 milyon dolar olması gerektiğini söyledi.

Samsung adına dünkü duruşmadan söz alan eskper, Yale University School of Management’da ekonomi ve finans konularında dersler veren Prof. Dr. Judith Cevalier idi. Cevalier, jüriye karşı yaptığı savunmada bir önceki patent davasındaki Apple’ın “patent ihlali cihaz başına 40 dolar zarara sebep oldu” tezine itiraz etti. Apple’ın 40 dolarlık zararının makul ve anlaşılır olmadığını belirten profesör, patentlerin “gerçekten ihlal edilmiş olması” durumunda zarar tutarının cihaz başına 1,75 dolar; toplamda ise 38,4 milyon dolar olması gerektiğini söyledi.

Apple’ın 2009’dan bu yana iOS’in her yeni sürümünü 100 ya da 200’den fazla yeni özelliğe sahip olarak tanıttığını dikkat çeken Cevalier, bu cihazlardan elde edilen “ertelenmiş gelirlerin” 10 ile 25 dolar arasında olduğunu, böylelikle iOS’in her bir özelliğinin Apple’a getirisinin 5 ile 25 cent arasında değiştiğini ifade etti.

Profesör Cevalier, ayrıca, Apple’ın ihlal edildiğini iddia ettiği patentlerin cihazlara sağladığı katma değerin yok denecek kadar az olduğunu söyledi. Profesörün bu iddiasına dayanak olaraksa patentlerle koruma altına alınan özelliklerin, kullanıcı yorumlarında neredeyse hiç geçmiyor olmasını gösterdi.

Apple ile Samsung arasındaki ikinci büyük patent davasında duruşmaların tamamlanıp, jürinin müzakerelere gelecek haftalarda başlaması bekleniyor.

• Marka savaşlarını seviyorum

fakat olan yine bize oluyor
  • Samsung: Tamam çaldık ama o kadarda çalmadık be canım.

• Apple alır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • likeable kullanıcısına yanıt
    Hocam ben sana bisey demedim ki. Apple'yi savunmuyorum. Şakasına yazmıstım zaten smile koydugumdan belli olmuyor mu sakasına yazdıgım. Apple fanı degilim ama bence apple dan baska telefon alınmaz. En azından 2 sene daha apple diyorum. Android daha apple kadar gelisemedi

• samsung patent davasını tamamen reddecek değil öyle olursu 2M$ girecek şirkete. sadece küçük bir kısmını üstlenmiş yani o kadar yapmadık yav demiş..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysamel

Marka savaşlarını seviyorum

fakat olan yine bize oluyor

Marka savaşları dediğiniz gibi güzeldir ancak patent davalarında firmalardan çıkan paralar kullanıcıya yansır :) Katılıyorum size :) Eğer 2 milyar $ ise hele
  • Eksperi ne la cümle icinde nasıl kullancaz

• bahsedilen paralara bak 2 milyar dolar. tey tey tey... sağlam düdüklüyor bu firmalar bizi...
  • Hiç sevmem apple genel olarak microsoft ürünlerini tercih ederim ama burda hakkını vermek gerek apple her türlü haklı. Böyle savunma mı olur. Çaldığını resmen söylüyorsun.

• Al birini vur ötekine.

• Apple parçalar her türlü.Sansung ney ya :/

• Let the game begin!

ifans vs fandroids
  • quote:

Orijinalden alıntı: likeable

apple fanları iş başında hemen -yi basıyorlar laf söyletmiyorlar

Androidçiler gelmiş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TnesQuare

Samsung: Tamam çaldık ama o kadarda çalmadık be canım.

evet güzel çalmışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Ken Block43

quote:

Orijinalden alıntı: TnesQuare

Samsung: Tamam çaldık ama o kadarda çalmadık be canım.

evet güzel çalmışlar

Hocam ben xperia z kullanıyorum. Haberi yorumladım sadece

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Apple-Apple

quote:

Androidçiler gelmiş.

eğer yazdıklarımı iyi okusanız böyle diyemezdiniz işinize geldiği gibi konuşmazdınız lütfen yazdıklarımı iyi okuyup cevap verir misiniz?

Şaka anlamında yazdım zaten ? Ciddiye almazsınız diye düşünmüştüm.

• Apple haklı samsung bu cezalardan dersini alıp adam gibi argelerle kendisi yenilik peşinde koşmalıdır.. Hayatımda hiç iphone kullanmadım, resmen android fanıyım da denebilir ama samsung işin suyunu çıkarmıştı zaten...
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Androidçiler gelmiş.

eğer yazdıklarımı iyi okusanız böyle diyemezdiniz işinize geldiği gibi konuşmazdınız lütfen yazdıklarımı iyi okuyup cevap verir misiniz?

apple fanları artık öyle bi olmuşlar ki gözleri kapalı savunuyorlar.... aman benden uzak olsun fanlık tekrar belirtiyorum parama bakarım ihtiyacıma bakar öyle alırım... apple benim için sadece ve sadece kafede hava atmaya yarar....

Tamam hocam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Androidçiler gelmiş.

apple fanları artık öyle bi olmuşlar ki gözleri kapalı savunuyorlar.... aman benden uzak olsun fanlık tekrar belirtiyorum parama bakarım ihtiyacıma bakar öyle alırım... apple benim için sadece ve sadece kafede hava atmaya yarar....

Tamam hocam.

+1... kalbini kırdım ise kusura bakma helal et hakkını

Sonuna kadar helal olsun hocam sadece şakalaştık.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.