Şimdi Ara

Iphone 5S Alacağım. (Renk ve Hafıza Sorunu)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
443
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Iphone 5s alacağım. 16 gb yeter mi? Şimdi S4 kullanıcısıyım ve telefon 16 gb'lık, 10 gb'ını sistem yiyor. Iphone'da da böyle mi?

Renk olarak ise altın rengini sevdim ama kılıfsız kullanacağım için soyulma oluyormuş herhalde köşelerde, gümüş renginde öyle bir sorun olur mu?

Şimdiden teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 10 gb nasıl sistem yiyor yanlısınız vardır
    Bana mesela 16 gb yetıyor
    3 tane yuksek boyutlu oyun yuklu 200 şarkı var sizde bnm gibi kullanacaksanız yetecektir

• quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

10 gb nasıl sistem yiyor yanlısınız vardır
    3 tane yuksek boyutlu oyun yuklu 200 şarkı var sizde bnm gibi kullanacaksanız yetecektir

16-7= 11 gb'ytını yiyormuş hele.

• quote:

Orijinalden alıntı: Cool Storm

quote:

Vay anasını
    Ben iphone a format atıyorum
    3 gb lık bolumunu cihaz kendine alıyor
    Bana 13 gb kalıyor

• quote:

quote:

quote:

Vay anasını
    Bana 13 gb kalıyor

Kutuya 16 değil, 8 yazmaları lazım.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Vay anasını
    Bana 13 gb kalıyor

Kutuya 16 değil, 8 yazmaları lazım.

Bencede

• Soyulma olayı 5-5s lerde kronik yani gümüşte alsan soyulacak altında siyahda gümüşte soyulunca açık renk oldugu için sırıtmıyor tek esprisi bu bana göre,kılıf yada jelatin soyulmasını çizilmesini istemiyorsan malesef şart gibi,16 gb hafızanın sana 13 gb kalıyor,32 gb alırsan 27.5 gb kalıyor,64 gb alırsanda 57 gb falan kalıyordu.
    Ben çok oyun oynarım,bütün yeni nesil oyunları grafik ağırlıklı hepsini yükler oynarım dersen 16 kattiyen yetmez,ha devamlı silersen oyunları yer açmak için öyle çok mp 3 takılmıyorsan resim videoda pek yok dersen 16 yeter artar bilede
    Oyun oynarım yanında müziklerimi depolarım,videolar çekeceğim resim dersen 32 de yetmeyebilir,mecbur 64 gb a bakman lazım ama fiyatları baya artıyor.
    Tavsiyem 32 gb lık olanlara bak,16 gb artık günümüzde komik kalabiliyor,mobil oyunların 1 tanesi artık olmuş 1-2 gb boyutlarda,resim müzik video derken 16 yetmiyor,en kötü 32 gb daha mantıklıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: Python

Soyulma olayı 5-5s lerde kronik yani gümüşte alsan soyulacak altında siyahda gümüşte soyulunca açık renk oldugu için sırıtmıyor tek esprisi bu bana göre,kılıf yada jelatin soyulmasını çizilmesini istemiyorsan malesef şart gibi,16 gb hafızanın sana 13 gb kalıyor,32 gb alırsan 27.5 gb kalıyor,64 gb alırsanda 57 gb falan kalıyordu.
    Ben çok oyun oynarım,bütün yeni nesil oyunları grafik ağırlıklı hepsini yükler oynarım dersen 16 kattiyen yetmez,ha devamlı silersen oyunları yer açmak için öyle çok mp 3 takılmıyorsan resim videoda pek yok dersen 16 yeter artar bilede
    Oyun oynarım yanında müziklerimi depolarım,videolar çekeceğim resim dersen 32 de yetmeyebilir,mecbur 64 gb a bakman lazım ama fiyatları baya artıyor.
    Tavsiyem 32 gb lık olanlara bak,16 gb artık günümüzde komik kalabiliyor,mobil oyunların 1 tanesi artık olmuş 1-2 gb boyutlarda,resim müzik video derken 16 yetmiyor,en kötü 32 gb daha mantıklıdır.

Elimden gelse 64 alacağım ama 16 ile arasında 600 tl gibi büyük bir fark var.

• Evet, öneriler?

• şıklığı ön planda tutuyorsan, oyun vs çok oynarım diyorsan 32 gb uzay grisi al.
  • 5s 16 kullanıyorum space gray çok şık

• En güzel gözüken gold ama space gray de çok şık home butonu felan ben gold aldım, tele hiç müzik atmam arada bikaç oyun oynarım foto çekerim o yüzden 16 gb yetiyor bana.

• quote:

quote:

Soyulma olayı 5-5s lerde kronik yani gümüşte alsan soyulacak altında siyahda gümüşte soyulunca açık renk oldugu için sırıtmıyor tek esprisi bu bana göre,kılıf yada jelatin soyulmasını çizilmesini istemiyorsan malesef şart gibi,16 gb hafızanın sana 13 gb kalıyor,32 gb alırsan 27.5 gb kalıyor,64 gb alırsanda 57 gb falan kalıyordu.

Elimden gelse 64 alacağım ama 16 ile arasında 600 tl gibi büyük bir fark var.

Yapma 16 al,aradaki farka 200 ekle 2.el 32gb ipad mini retina al.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: soyturk58

En güzel gözüken gold ama space gray de çok şık home butonu felan ben gold aldım, tele hiç müzik atmam arada bikaç oyun oynarım foto çekerim o yüzden 16 gb yetiyor bana.

Gold'da çizilme, soyulma vs. var mı ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: soyturk58

En güzel gözüken gold ama space gray de çok şık home butonu felan ben gold aldım, tele hiç müzik atmam arada bikaç oyun oynarım foto çekerim o yüzden 16 gb yetiyor bana.

Gold'da çizilme, soyulma vs. var mı ?

Kılıfla kullanıyorum o yüzden bişey yok bir arkadaşımda space gray var kılıfsız soyuluyor yani beyazda soyuluyorda renginden pek belli olmuyor fakat 5s beyaz aynı 5 gibi duruyor o yüzden tercih etmedim ben. Ben aldığım sıra dubaide bulması en zoru gold idi o yüzden gold aldım şimdi herkes gold almış bu arapların altın sevgisi işte o yüzden space gray mi alsaydım diyorum :D

• Cool Storm kullanıcısına yanıt
    S4 ten niye vazgectiniz hocam ?

• quote:

Orijinalden alıntı: KaptaNn10

S4 ten niye vazgectiniz hocam ?

Durmadan donuyor. Oyunlarda kasıyor vs.

• @Cool Storm
    Kuvvetli müzik arşiviniz yoksa eğer 16 sizi zorlamayacaktır ama alınabiliyorsa 32 alınmalı.

@Python
    Soyulma kronik demişsiniz ama aralık ayından beri beyaz 5s kullanmaktayım bende tek bir renk atması mevcut değil, çevremde gold ve siyah renkleride bulunmakta onlarda da böyle bir sorun söz konusu değil. Soyulma/boya atması kronik sorunu 5 ler için geçerli, Apple bu sorunun önüne geçmek amacıyla 5s de kullandığı malzemeyi değiştirdi diye biliyorum.
  • http://forum.donanimhaber.com/m_83593409/tm.htm Hani bende öyel sanıyordum ama soyulma olayını yaşayanları görünce fikrim değişmişti,4 lerin kasası yada öncekiler gibi değil 5 ler malesef,bende de şuan 5s var ama nemelazım diye ince kılıfla kullanıyorum.
  • quote:

http://forum.donanimhaber.com/m_83593409/tm.htm Hani bende öyel sanıyordum ama soyulma olayını yaşayanları görünce fikrim değişmişti,4 lerin kasası yada öncekiler gibi değil 5 ler malesef,bende de şuan 5s var ama nemelazım diye ince kılıfla kullanıyorum.

Kılıfla kullanırsam Gold'un ne anlamı var ki? Sanırım silver alacağım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.