Şimdi Ara

Rework sonrası Rengar Rehberi (Açık Anlatımlı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
756
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle adım LegendZiggs1. Sizlere bir profesyonel ağzından yenileme (ReWork) sonrası Rengar rehberi hazırlamaya karar verdim. Her iki mevki de(Ormancı , Üst Koridor) rehberlerim var. Üst koridor rehberi çok sağlam Ryan "NinFang" Choi ve Dekar178 rehberleri karışımı melez bir rehber. Ormancı rehberi ise tamamı ile kendime ait. WindySide'dan yardım aldım fakat ne kadar etkili olur bilemem fazla denemedim. Başlayalım.

Sihirdar Büyüleri:
    Tutuştur ve Sıçra
    Yetenek Geliştirme Sırası:
    Suikastçi Rengar: E-W-Q
    Tank Rengar: W-E-Q
    Böyle bir sıralamanın amacı E bildiğiniz üzere artık bir yetenek atışı ve koridorda oynama tipiniz aynı Kennen gibi olmalı. Yeri geldiğinde minyon biçmeyi bırakıp agresif oynamayı sağlamanız gerek. Şimdi koridorda baskınızı artırmak için ormancınıza nazikçe yardım edemeyeceğinizi yoksa minyon biçemeyip rakipin koridora gelmeden altın ve deneyim puanınızı artıracağınızı söyleyin. O gelesiye kadar Deneyim Puanı çok önemli. Ardından Q Yabani yeteneğini geliştirin ve her fırsatta rakibe E Bola Atışı ile rahatsız edin. Rakibin canı %40'n altında indiğinde Vahşet'inizi 5 adet yaparak 2 Q + Tutuştur ile rakibi katletmeyi garantileyin. Ardından canınız biraz olsun yerinde ise rakip doğup koridora gelesiye kadar minyon biçin ve sizlere vereceğim eşya setlerini kullanın. Tamam E ile rakibin canını azaltacaksınız. Netice bu. W Savaş Kükremesi ile koridorda teke tek savaşlarda size sağlayacağı Büyü Direnci ve Zırh +1 adım öne çıkmanızı sağlayacak. Aynı zamanda koridorda onun sağlayacağı can doldurması ile sürekli olarak bedelsiz can doldurarak koridorda uzun süreli kalabilirsiniz. Q Yabani'ye son olarak vermemin sebebi. Artık ne kadar geliştirirseniz geliştirin Vahşet etkisinin verdiği hasarı arttırmayacak. Q'nun Vahşet etkisi hasarı sadece seviye başına artığı için bende geliştirmeyi uygun görmedim. Nede olsa yapılara kullanılamıyor ve saldırı hızı bonusu sadece Geliştirilmiş Yabani'de var.
    Eşya Setleri:
    Suikastçi Rengar:
    Başlangıç Eşyaları: Doran'ın Kılıcı + 1 Can İksiri
    En gerekli eşyalar: Bir Doran'ın Kılıcı daha (NinFang sitili) + Tiamat (Tiamat ile daha rahat minyon biçersiniz ve sağladığı saldırı gücü ve can yenilemesi vazgeçilmez bir nimet.)
    Sonra ki düzeylerde: Son Fısıltı + Sürat Çizmesi + Hırpalayan (Zırh Delme yönümüzü arttıracak 2 eşya. Son Fısıltı sonrası başka koridorlara Ulti yeteneğiniz ile baskın yapabilirsiniz. E yeteneğiniz gerçekten harika vurmaya başlıyor. Ulti açmadan önce 5 adet Vahşet hazırlayın ve rakibe atlayıp Gelişmiş E ile yerine mıhladıktan sonra +5 Vahşet kazanırsınız.)
    Ayrık İttirme eşyaları: Hırpalayan'ı Youmuu'nun Hayalet Kılıcına tamamlayın ve Gezgin Çizmesi'ni satın alın. (Youmuu'nun Hayalet Kılıcı'nın sağladığı saldırı hızı kuleleri kesmeye yakınken kullanırsanız hızlı bir biçimde kuleleri temizler ve Ulti yeteneğiniz + Gezgin Çizmesi ile skor kaybetmeden oradan kaçabilirsiniz.
    Tamamla!: Tiamat'ı Vahşi Hydra'ya tamamlayın. (Can çalma ve üzerine +30 saldırı gücü daha fazla kazanırsınız.)
    Zırh Delme'nin Evrimine Kapıl: Kara Balta'yı satın alın. (Hem sağladığı can ve Youmuu'yu kullandığınız zaman sağlayacağı saldırı hızı bonusuyla her vuruşta ek +5 Zırh delmeden yararlanmanızı sağlıyor.)
    Son Eşya: Son eşya 3 yapı taşından üretilebilir;
    Rakibin saldırı tipi Fiziksel Hasar'sa: Randuin'ın Alameti
    Rakibin saldırı tipi Büyü Hasar'ısa: Ruh Gömleği (Kombo ile iş yapabilen şampiyonlar için Banshee'nin Duvağı tercih edilebilir.)
    "Aman Aman" dedirtebilecek derecede hasar var ise: Koruyucu Melek veya Warmog'un Zırhı(Şahsen altınınız fazla ise önce Koruyucu Meleğin pasifini kullandıktan sonra satarak Warmog'un Zırhı'nı satın alırım.)
    Tek atmaya devam ise: Üçlü Kuvvet veya Ebedi Kılıç tercih edilebilir.

Şampiyonlar karşısında ne yapılabilir?
    Açıklama:
    Sarı renk kolay düzeyi
    Turuncu renk orta düzeyi
    Kırmızı renk zor düzeyi
    Lacivert ise çok zor/over 9000 zorluğu ifade eder.
    (İki rengin karışımı 6.seviye sonrası işimizi zorlaştıran şampiyonlar için kullanıldı.Örneğin Akali ve Diana)

AATROX
    Aatrox sizin için diğer her türlü ad caster kadar zor bir rakip olacak.
    Düz vuruş üzerine odaklı Fiora,Master Yi,Tryndamere gibi canımızı çok yakabilecek bir hero.Çok dikkatli olmalısınız.
    Pasifi oyun başında first blood almayı riskli kılıyor,jungle desteği bekleyip kesin olarak öldürmelisiniz.

AKALI
    Enerji odaklı bir assassin.Mümkünse kastırmayın ve seviye altıya kadar işini görün.
    Sonrasında korkunç bir kabus oluyor.
    Diğer herkese kill verebilirsiniz ama gank gelince kesin öleceğinizi hissettiyseniz jungle oyuncusuna ölün Akali'ye değil.
    Görünmezliği sizin kadar üstün olmasa bile sizden daha kısa süre istediğini aklınızda tutun.

CHO'GATH
    Q ve W yeteneklerinden kaçabilirseniz oldukça kolay bir match-up.
    Canınız az iken mümkünse yaklaşmayın true damage hiç beklemediğiniz bir anda sizi öldürebilir.
    Dikkatli olun ve E ile harass yapmaya bakın.
    Manası bitince üstünlük sizde olacak.
    Oynamasını bilirseniz kolay bir lane.

DARIUS
    Bu arkadaşla her ne kadar dalga geçsek de sizin gibi melee bir champion için zorlayıcı.
    Gerekmediği süreçte asla asla asla üstüne atlamayın.(Gerekli durumdan kastım onu öldürebileceğiniz bir durum).
    Trade girmeyin,nazikçe junglerdan yardım isteyin ve üzerine gitmeyin,early game'de çok yüksek damage'i var,tutarsa affetmeyebilir.

DIANA
    Altıncı seviyeye kadar çok kolay.
    Ardında korkulu bir rüya olabilir,altıdan önce devre dışı bırakmaya bakın.
    Kalkanı üzerindeyken Bola Strike dışında saldırmayın zararlı çıkabilirsiniz.
    Eğer önünüze geçtiyse E-W dengeli bir şekilde verin.

DR.MUNDO
    Hiç karşılaşmadım.
    -

ELISE
    Doğru oynarsa sizi ezebilecek bir rakip.
    Top lane'in açık ara kraliçesi kendisini gerçekten counterlayan bir hero yok bence.
    Dikkatli olun,gerekirse E-W dengeli gidin.
    Sakın low health iken yakalanmayın,Q'su mahveder..

FIORA
    Sizi counterlayabilen bir hero.
    Çok acımasız ve eğer trade girerseniz W'su ve R'si ile çok karlı çıkabilir.
    Eğer kasmış durumda ise E ile harasslayıp farmınıza bakın.
    En büyük counterlarımızdan biri.

FIZZ
    Hiç karşılaşmadım.
    -

GANGPLANK
    Agresif başlayın,o Q ile rahatsız ederse siz de iki tane E atın.
    Kolayca öldürebilirsiniz 2 level iken bile.
    Çok fazla rahatsız edilmeyin ve doğru zamanda kombonuzu yaparak koridoru ele geçirin.

GAREN
    Mümkünse trade girmeyin Q'su aktifken E kullanırsa çok zararlı çıkarsınız.
    Üzerine atlamayın silence yer oturursunuz.
    Gerçekten zorlayabilir de orta seviyede bir lane'de olabilir.
    Silence yemeyin ve E ile harasslayın.

IRELIA
    Orta seviyede bir lane olur.
    Stun yememeye uğraşın ki bu çok zor olacaktır,gap closerı etkili çünkü epey.
    True damage'i ona güç katan bir özellik aktifken mümkünse trade girmeyin.
    Normal bir lane'de yapmanız gerekenler belli E ile harass gerektiğinde uzaktan W'yi dokundurup zamanı geldiğinde triple Q.
    Bol şans.

JAX
    Asla trade girmeyin.
    E'si Q'larınızı dahi blokluyor.
    E ile uzaktan rahatsız etmek dahi Q'su sayesinde problem olabilir,bırakın pushlasın,jungler gelince de snare'inizi kullanın.
    Sakın Q açıp atlamayın hatta canı çok az değilse Triple Q denemeyin bile.

JAYCE
    Q'suna çarpmayın.
    Elise gibi problem çıkarabilir ama kendisiyle çok karşılaşmadım.
    Görünmezliğinizi kullanın ve bola ile harasslayın çok uzak mesafeli bir gap closer sahibi değil çünkü.

KAYLE
    Ultisi ve E'si sizi counterlamakta hiç sorun çekmez.
    Triple Q atmadan önce bırakın ulti kullansın yoksa tüm combonuz çöp olur.
    E'si açıkken bola ile rahatsız etmeyin,sakin sakin manasının bitmesini bekleyin ve gerektiğine E ile farm yapın.

KENNEN
    Harass'ı sizin kadar iyi değil,ultisinden mümkün olduğu kadar kaçının.
    Ranged olduğu için düz farm yapmayın,önce onu alıp sonrasında farm yapmaya odaklanın.
    Bir kez ezerseniz çok zorlamaz.
    Jungler'ı gözetin çünkü stunu ile oyunu kabus edebilir.

KHA'ZIX
    Minionları gözetin.
    Minionlar yokken vereceği hasar %45 artıyor.
    Ayrıca ikinizin de canı az ise onun sağ çıkma ihtimali daha fazla,çünkü Q evolve ediliyor artık,ultisini kullanırsa siz de kullanın,pasifinden yararlanamasın.
    Çok zor bir lane değil,doğru oynamak yeterli,harassımız çok daha kolay.

LEE SIN
    Sakın,sakın,sakın.First blood vermeyi aklınızdan bile geçirmeyin verecek olursanız lane kabus olacak.
    Bu duruma düşmek istemiyorsanız Q'larını bloklayın ve junglerdan yardım isteyin,mutlaka snare saklayın,kaçma mekanizması sizden ve oyundaki şampiyonlardan daha iyi.
    Yakınındayken ulti kullanmayın E'si ile vision sahibi aynı zamanda.
    Bu lane en zorlarından biri,başarısız olursanız üzülmeyin.

LISSANDRA
    Hiç karşılaşmadım.
    -

MALPHITE
    Kalkanını mümkün olduğunda kombo yapmadan yok edin.
    E ile harass gene kolay olacak,Q atarsa da stres olmaya gerek yok,ultisi gelene kadar bir gap closerı bile yok çünkü.
    Q'sundan çok hasar alırsanız W ile can doldurun.
    First Blood alsanız dahi dikkatli olmakta yarar var çünkü jungler gelirse kaçma ihtimaliniz düşecek.

MASTER YI
    True damage ve Q'su onu şu sıralar en güçlü ad casterlardan biri yaptı.
    Fiora'nın sizi counterlaması önemli değil,bu arkadaşa kastırırsanız 3 düz vuruş ile sizi öldürme şansı bile var.
    Dikkatli olun,Q'larından kaçın ve vision vermeyin.
    Ulti kullanırsa görünmezlik avantajınızı kullanın,ne kadar hızlı olsa da nereye gittiğinizi bilmezse bir anlamı yok.
    Zor bir lane.

NASUS
    Q'su ve ultisiyle tam bir kabus olabilir.
    Farm yaptırmayın ve slow yerseniz sakin olun,siz de onu slowlayın.
    Onun cc'si sizden daha üstün snare kullanmadığınız sürece.
    Eğer yeterince farm yaparsa sustaini aşırı fazla olacak Q ile,buna izin vermeyin.
    Jungler yardımıyla kaçırmamanız gayet kolay.

OLAF
    Hiç karşılaşmadım.
    -

PANTHEON
    Zor bir lane olacak.E atmak için çalıdan çıksanız tüm kombosunu rahatlıkla yapacaktır.
    Onun yerine manasının bitmesine izin verin ve W ile sustain odaklı oynayın.
    Kastırırsanız tam bir kabus olacak bu lane,dikkatli olun.

QUINN
    Hiç karşılaşmadım.
    -

RENEKTON
    Zorlu bir lane olabilir.
    Eşit gibisiniz bana göre,lane dominantlığını ele geçirmek çok zor.
    Mümkünse trade girmeyin ve uzaktan saldırın.
    Jungler gelince triple Q yapmak için hazır olun.

RENGAR
    Hiç karşılaşmadım.
    -
    Yetenekli olanın kazanacağı bir oyun,jungler faktörü önemli..

RIVEN
    Stunundan kaçarsanız tüm kombosu yerle bir olacak.
    Stuna yakalanmayın ve rahat bir lane olacak.
    Tamamen ad odaklı kastığı için trade girmeyin ve uzaktan rahatsız edin derim.
    Normal taktiği uygulamak sorun yaratmaz.

RUMBLE
    Shield güçlü.
    Harassı da fena değil.
    Cidden sorun çıkartabilen bir lane.
    Ultiye yakalanmayın..Yoksa işiniz çok zor.
    Çok fazla slowa sahip ama level 2 iken agresif oynayarak onu öldürebilirseniz lane kolay olacak.
    Q'su korkulacak kadar vurmuyor ilk levelda bunu göz önüne alarak saldırabilirsiniz,ama gene de gözü açık olmakta yarar var.

SHEN
    Taunt çok rahatsız edici.
    Ama Q'su kombo yapamazsa sorun değil.
    Taunttan kaçın yeter.
    Daha çok ultisiyle aşağıları rahatsız edecek.

SHYVANA
    Hiç karşılaşmadım.
    -

SINGED
    Eğer başarılı bir şekilde proxy yapıyorsa çok pushlayacak.
    Takımınızın yardımı olmazsa işiniz epey zor olacak.
    Dikkatli olun,sizi arkaya atmasın ve pek fazla zehir yemeyin.
    Ne kadar mana kasarsa o kadar tehlikeli ve sustain dolu oluyor.
    ZOR bir lane.

SION
    Hiç karşılaşmadım.
    -

TEEMO
    Rengar'la oynayabileceğiniz en zor lane.
    Açık ara.
    Tecrübeli bir Teemo oyuncusunu yenmeniz neredeyse imkansız çünkü Q'muzu ve düz ataklarımızı blind ile engellerken bir de uzaktan çok fazla rahatsız etme gücüne sahip.
    Bir de nehiri bombalamışsa görünmezlikten bile kazandığınız avantaj çöp oluyor denebilir.
    Eğer rakipte Teemo varsa asla Rengar seçmeyin derim ben.

THRESH
    Hiç karşılaşmadım.
    -

TRYNDAMERE
    Ultisini açarsa triple Q bile yetersiz kalabilir.
    Trade girmeyin slowu ve gap closerı olduğu için çok fazla hasar yersiniz uzaktan rahatsız edip üzerinize atlamasından kaçının.
    Gap closerını bloklayın ve ultisi cd'de değilse jungler yardımı isteyin,zor bir lane.

UDYR
    Hiç karşılaşmadım.
    -

VAYNE
    True damage'i ile yüksek ihtimalle aşağı gider.
    Eğer yukarıya gelirse 3.atağını bloklamaya çalışın.
    Siz bir assassin'siniz ve tank olmadığınız için sizin counter-pick'iniz sayılmaz bence.
    Kastırmayın.

VI
    Sadece jungler olarak karşıma geldi.
    Ultisi ve Q'su ile can yakıyor.
    Ayrıca 3.atakları ve düz vuruşları da güçlü,dikkatli olun.

VLADIMIR
    Çok squishy kalıyor ve ataklarımızı bloklayamıyor.
    Havuz hariç çok problem değil,sustaini fazla ama canını çok tutabileceği anlamına gelmiyor bu,onun Q ile aldığı heal'den daha fazla vuruyor E'miz spell vamp. yoksa yeterince.
    Yeterince rahatsız edip triple Q yapmak yeterli.

VOLIBEAR
    Pasifi ve ısırığıyla zorlayıcı bir lane.
    Pasifi aktifken triple Q yapmayın,zararlı çıkacaksınız.
    Trade de girmeyin,Q'su ile rakibin ganklerini çok kolaylaştıracak.

WUKONG
    Ranked'da hiç karşılaşmadım.
    Ama E'nizi bloklayabilecek herhangi bir mekanizması yok W dışında.
    Ayrıca o mana ile kullanırken siz bedavaya yetenek spamlayabilirsiniz.
    Menziline girerseniz gene de zararlı ayrılabilirsiniz.
    Sabit durup sizi kandırmaya çalışacak,bu sırada çime girin ve üzerine tıklayın atlamazsanız onun klon olduğunu anlayabilirsiniz.(Bu bilgiden emin değilim.)
    Orta seviye bir lane.

XIN ZHAO
    Early'si güçlü.
    3 atağına birden yakalanmayın,ayrıca gap closerı da can yakıcı.
    Kendisiyle fazla karşılaşmadım,ilk levellarda trade girmeyin ve onu devre dışı bırakmak için çabalayın.

ZAC
    Pasifi ve sustaini güzel.
    Ayrıca E'sini bir kez kullandığı zaman bile yakalama şansınız çok azalıyor.
    Ultisi güçlü,tüm bir combosunu yaparsa sizi öldürebilir AP odaklı kastığında.
    Dikkatli olun,çok karşılaşmadığım bir lane olmasına rağmen ölümcül olabilir.

ZED
    Gölgesini kullanırsa Q'dan uzak durmaya çalışın.
    Q'su ilk size vurmasın en azından.Bu durumda çok fazla hasar alabilirsiniz.
    Çalıları gölge ile kontrol edebilir bu bizim işin işleri zorlaştırıyor,Ancak ultisini kullanınca flash+ultimate ile çok rahat kaçabiliriz.
    Orta seviye bir lane.

Matchuplar burada bitiyor.İleride daha çok detaylandırmak istiyorum bu yazıları,ama çok uğraştırıcı olduğu için uzun bir zaman diliminde düzenleyeceğim.

SYNERGIES (SİNERJİLER)

Shen ve Nocturne ile güzel bir sinerjimiz var,Zilean da fena değil.
    Diğer stealth şampiyonlarla da sinerjiniz var,iyi kullanın.

Shen
    Çünkü ultisi ve ultimiz bir arada kullanılırsa 2 kişi roam yapabilirsiniz.
    Shen jungler olsun mümkünse.

Nocturne
    İkinizde ultilerinizi açın.
    Let the hunt begin!
    İyi oyunlar, iyi avlar dileğiyle.
    Ormancı mevkisi editlenecektir.
    YEP YENİ BİR RENGAR BUİLDİ BU AKŞAM GÜNCEL OLACAK (20 NİSAN 2014) 4 GÜN BOYUNCA OYUNCULAR İN

• şakacı rengar
  • Eline sağlık
  • Bir resim falan ekle bu nedir böyle. Okuyasım kaçtı
  • HouseM.D. kullanıcısına yanıt
    Yeni buildde bol bol resim var editliyeceğim bir kaç güne
  • Zorluk bölümünün alıntı olduğunu fark eden tek ben miyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coldthief333

Zorluk bölümünün alıntı olduğunu fark eden tek ben miyim

hemde forumdan di mi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CastellonA -- 21 Nisan 2014; 1:56:26 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Coldthief333

Zorluk bölümünün alıntı olduğunu fark eden tek ben miyim

Evet alinti zaten cok belli.

• reworkten sonra denemedim daha ama etkili olabilir gerçekten
  • CastellonA C kullanıcısına yanıt
    Rengar olan bi arkadaşımız vardı predator galiba onun rehberinden. İnsan alıntı diye yazar.
  • jokerxxx123 J kullanıcısına yanıt
    Fena değil. Match Ups'ları Floopper'den almışsın. 3. deneyişim ve işe yarar bir rehber. Takımınızda tank varsa elbette.
  • Kardeşim insan bir sorar bari alabilir miyim diye.
    Bunlar işe yaramaz rework sonrası (match-up açıklamaları),ama buyur kullan itirazım yok.
  • bune la ful düz yazı eline sağlık ama az resim flan koy okunmuyor

• Rengar renerften sonra attigim macta sinirden aglama derecesine gelmistim oyun sonrasi oyunu sildim rengari skiniyle iade ettim saldiri hizi olmayan rengar jung rengar olamiyor malesef

• Rengar renerften sonra attigim macta sinirden aglama derecesine gelmistim oyun sonrasi oyunu sildim rengari skiniyle iade ettim saldiri hizi olmayan rengar jung rengar olamiyor malesef

• Özür dilerim.
  • Rengar şuan viable değil.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jokerxxx123

Özür dilerim.

Sorun değil.Ama bir daha birinden alıntı yapacaksan haber vermen daha iyi olur bence,ben bu duruma kızmam ama kızabilecek arkadaşlar da var.
  • sanki buna benzer bi rehber daha vardı
  • 
Sayfa: 1

Benzer içerikler

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.