Şimdi Ara

HIS'den referans tasarım Radeon R9 295X2 Liquid Cooler ekran kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
643
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• HIS'den referans tasarım Radeon R9 295X2 Liquid Cooler ekran kartı

Kısa süre önce özel tasarımlı Radeon R9 290X IceQ X² Turbo ekran kartını duyuran Hightech Information Systems - HIS, bu kez referans tasarımlı Radeon R9 295X2 Liquid Cooler ekran kartı ile karşımıza çıkıyor.

AMD henüz R9 295X2 kartının özel tasarımına izin vermediği için Radeon R9 295X2 Liquid Cooler piyasadaki diğer Radeon R9 295X2 tabanlı ekran kartlarından farklı değil. 

Radeon R9 295X2 Liquid Cooler ekran kartının özelliklerine kısaca değinecek olursak 2 adet Hawaii XT grafik yongasının her biri 1018MHz saat hızında çalışırken, bellekler ise 5000MHz saat hızında çalışıyor. Her birim için 4GB olmak üzere toplamda 8GB DDR5 bellek mevcut.

Tasarımda  2x 2816 adet paralel işlem birimine, 2x 176 adet doku ünitesine, 2x 64 adet ROP birimi yer alıyor. 2x 512-bit bellek veri yolu kullanan tasarım, gücünü ise iki adet 8pin PCIe güç bağlantısından alıyor. 

Hawaii XT  birimlerinin her biri 5+1 VRM tasarımını kullanırken, grafik işlem birimlerinin haberleşmesi için PLX üretimi anahtar yongalara yer veriliyor. 

Radeon R9 295X2 Liquid Cooler yine referans tasarımdaki özel soğutucuyu temel almış. Project Hydra adında ve Asetek tarafından geliştirilen melez yapıdaki soğutucuda çift su borulu sistem 120mm çapındaki radyatöre bağlanmış. Hava soğutma için ise  ekran kartı bloğunun üstünde 92mm çapında bir fan konumlandırılmış. Tasarımın yüksek performansına rağmen özel soğutucusu ile ısı problemi yaşamayacağı belirtiliyor. 

Doku doldurma performansı saniyede 358.3GT, piksel doldurma performansı ise saniyede 130.8GP olarak açıklanan Radeon R9 295X2, görüntü aktarımı içinse bir adet DVI ve dört adet mini DisplayPort bağlantısını kullanıyor. HIS, yeni R9 295X2 Liquid Cooler ekran kartını 21 Nisan itibariyle satışa sunacak ve fiyatı da 1500$ olacak. 

• Nova'da da ASUS yaziyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4k+295x2 öf hayali bile güzel
  • sizinki de bakış açısı ama 4k monitörler bile orta halli bir kasa fiyatında onun yerine 1080p monitör ve R9 290'lı high end toplamayı tercih ederim.
  • Millet 4k oyun oynar. Biz 720p gameplay videosu izleyemeyiz.

• Bir yarisma olsa ve ben kazansam ödül olarak da bu kart verilse bana ne iyi olurdu

• HIS 4870 lerden sonra sıradan oldu... üzücü ...

• quote:

Orijinalden alıntı: LGR9

sizinki de bakış açısı ama 4k monitörler bile orta halli bir kasa fiyatında onun yerine 1080p monitör ve R9 290'lı high end toplamayı tercih ederim.

orta halli bir kasa fiyatında 4k monitör biliyorsan göster de alalım kardeş
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcrex

quote:

sizinki de bakış açısı ama 4k monitörler bile orta halli bir kasa fiyatında onun yerine 1080p monitör ve R9 290'lı high end toplamayı tercih ederim.

orta halli terimi görecelidir daha önce Dual Xeon E5-4650 ve EVGA 4-Way GTX680 SLI kullandığım için 4770K'lı ve GTX780Ti'lı sistem bana orta halli gelir, sana high end gelir

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pcrex

quote:

orta halli terimi görecelidir daha önce Dual Xeon E5-4650 ve EVGA 4-Way GTX680 SLI kullandığım için 4770K'lı ve GTX780Ti'lı sistem bana orta halli gelir, sana high end gelir

• zaten amd nin referans tasarımının birebir aynısı.
    neden böyle bi haber yapıldığını pek anlamıyorum.
    asus çıkardığı da referans tasarımın aynısı.
    sadece haberin bu kadar yazılmasını pek ankamıyorum.
    yabancı siteler de yapıyor.
    hepsi zaten birbirinin aynısı.
    neyse. biraz içimi dökmüş oldum.
    iyi çalışmalar yine de.

• His özellikle soğutmasıyla öne çıkan bir marka. Bir problemi var ki ekran kartı 2 sene sonra pert oluyor. Arkadaşıma da zamanında his ekran kartı almıştık oda tam 2 sene sonra bozulmuştu. Bize mi denk geldi anlamadım?

• 295x2 kartını daha önce incelemesi yapıldı. Eyefinity sistemde 1920x1080 x3 şeklinde. Yani 3K çözünürlükte test edildi. Battlefiled 4 singleplayer modunda son ayarda 50-60 FPS verebilmekte 3K çözünürlükte. Yani demek istediğim 4k çözünürlükte High, 2x msaa, SSAO şeklinde stabil 50-60 FPS verir yeri geldimi dahada yükselir. Şu andaki bütün oyunları Ultra değil High ayarlarda çok rahat oynatır bu kart 4K çözünürlükte.
  • deathness666 kullanıcısına yanıt
    O singleda 50 60 fps veriyorsa multide 30 fps verir..
  • Orası öyle ama son ayarda kartırmayada gerek yok 4K çözünürlükte. Dediğim ayarda multide olsa dahi 50-60 FPS rahat verir bu kart. Benim ultra takıntım hiç bir zaman olmadı. Bende 3 monitör kullanıyorum bilerek eski 1440x900 monitörleri seçtim. Kart olarakta tek 7870 var. Bana rahat yetiyor. Yetinmeyi bileceksin yoksa bu yolun sonu yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: deathness666

Orası öyle ama son ayarda kartırmayada gerek yok 4K çözünürlükte. Dediğim ayarda multide olsa dahi 50-60 FPS rahat verir bu kart. Benim ultra takıntım hiç bir zaman olmadı. Bende 3 monitör kullanıyorum bilerek eski 1440x900 monitörleri seçtim. Kart olarakta tek 7870 var. Bana rahat yetiyor. Yetinmeyi bileceksin yoksa bu yolun sonu yok

Hocam cok mantikli secim yapmissiniz, tebrik ederim Yer sorunu olmasa, tam yapilacak sey aslinda

• quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Orası öyle ama son ayarda kartırmayada gerek yok 4K çözünürlükte. Dediğim ayarda multide olsa dahi 50-60 FPS rahat verir bu kart. Benim ultra takıntım hiç bir zaman olmadı. Bende 3 monitör kullanıyorum bilerek eski 1440x900 monitörleri seçtim. Kart olarakta tek 7870 var. Bana rahat yetiyor. Yetinmeyi bileceksin yoksa bu yolun sonu yok

Hocam cok mantikli secim yapmissiniz, tebrik ederim Yer sorunu olmasa, tam yapilacak sey aslinda

Yer sorunum yok çok sükür. Hatta 4. monitörü düşünüyorum oyun oynarken haritayı felan göstersin bi işe yarasın

• quote:

Orijinalden alıntı: Gandalf81

4k+295x2 öf hayali bile güzel

Bence hersey 2k yada 4k olmamali. Acikcasi ben bu karti alip bf4 de resolution i% 200 yapip ultra da oynamak icin de alirdim 1080p de. Yani hersey 2k 4k degil. Bende SLI 770 var ama metro last nighti 4xmsaa phsyx acik full ayarda ortalama 35-55 arasi aliyorum
    Tamamen rezillik
    Nvidianin bu serisi tamamen yawan bence. Ha Gk110 yongası ayri. Ama 770ve asagisi 6xx serisinin remix hali bana gore ve ben bu yemi yuttum fiyatları desem cabasi.
    Bence bu kartta 4k da full ayar ultra da 60 kare kaygan oyun keyfi cogu aaa oyunda bile zor. Sizce ??

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: buraoca2

quote:

Yer sorunum yok çok sükür. Hatta 4. monitörü düşünüyorum oyun oynarken haritayı felan göstersin bi işe yarasın

Çok güzel olmuş hocam Yanlız hocam o sisteme, o klavye ve fare gitmemiş hiç

• buraoca2 kullanıcısına yanıt
    Dostum ne yapayım gidipte Klavye+Mouse 200-300 lira para mı bayılayım? FPS oyuncusunu klavye ne kadar etikeleyebilir ki? MMO bilmem ne tarzı oyunlar oynamam ki. Mouse da çok dandik değil Bloody Gun bilmem ne bilmem ne. Yeter daa :D
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.