Şimdi Ara

vsx-921 optic yada hdmi ses sorunu hk resimler ve 2. Video eklendi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.091
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selam arkadaslar sizkere sormak istedigim sudur

Vsx-921 avr kullanicisiyim ve birsey dikkatimi cekti bazen bilgisayardan optic baglantimda yada ps4 ten hdmi baglantida ve sound output olarak dts secili yalniz asagidaki gibi ekran cikiyor bu normal mi? Genel olarak butun hoparlor ikonlarininda gozukmesi gerekiyor ama bazende asagidaki gibi sadece sol tarafta digital yazip gonderilen sinyali yaziyor.mesela pc de optic kablo bagli ve dts ses sinyali yolluyorum creative konsolundan ama ekranda bazen solda digital yazip ,orta kısımda sadece gondermis oldugum dts yaziyor.

Yada asagidaki gibi ps4 te bluray disk takılı ve dts truehd sinyal gonderilmis sekilde ayarladim ama asagidaki goruntuyu elde ediyorum arasira hem solda prologic yaziyor hemde ekranda truehd gordugunuz uzere.Nedir bu anlam veremedim?

vsx-921 optic yada hdmi ses sorunu hk  resimler ve 2. Video eklendi

Normal olmasi gerekende asagidaki gibi;

Mesela ilk resimdeki gibi karsilasirsam atiyorum BD inputtan CD yada HDMI yada VIDEO farkli bir inputa geri donup yeniden BD inputa gectigimde 2.resimdeki gibi normale donuyor.

burada videosu bulunmakta arkadaşlar

mevcut gelen sinyali ekranda düzgün görüntüleyebilmek için input'u değiştirip duruyorum.

Bağlantı bilgileri aşağıdadır sırasıyla

1-Amfide CD input'u bilgisayarın bağlı olduğu inputtur.

2-bilgisayar üzerinde ses kartından optic kablo amfinin optic girişine bağlıdır.

3-amfi üzerinde sinyali otomatik algıla şeklinde ayarlıdır.Direk optic girişini belirttiğimde de aynı sorunla karşılaştım,dene diyecekseniz denedim yani

4-CD inputuna geldiğimde ekranda görmem gereken 5+1 hoparlör simgeleri ve onların yanında kçük harflerle sinyalin türünü yazan ufak yazı bulunmuyor.Bunun yerine sol tarafta bazen digital yazıp ortada büyük harflerle aldığı sinyali yazıyor ( DOLBY veya DTS sinyale bağlı olarak ) yada sol tarafta dolby prologic ibaresi çıkıyor.

değişik sinyaller gönderildiğinde mesela ps4 hdmi üzerinden bağlı amfiye .ps4 ü açınca ekranda yine sadece digital yazıyor.Ps4 ün ses ayarlarına girip PCM seçip tekrar bitstream DTS yada DOLBY seçerek tüm hoparlörlerin gösterildiği ekrana ulaşabiliyorum

şunuda belirtmek isterim her durumda amfi ses veriyor.bütün hoparlörler gözükmeyip sinyal bilgisini vermediği ekran geldiğinde de ses veriyor yani

PC creative sound card console launcher üzerinden gönderilen DTS ve DOLBY sinyal geçişleri ile ilgili video ;

bununla karşılaşan oldu mu hiç arkadaşlar?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spirit_Rises -- 22 Nisan 2014; 9:36:16 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    PS4 ü optik kabloyla bağlayıp menüsünden dijital input audio input olarak optiği seçip denedinizmi.
    Genelde tüm receiver larda ps3 konsolu bağlanırken sesin optikle bağlanması tavsiye edilir.PS 3 lerin Hdmı da ses kalitesi iyi değildir.PS4 tede bunu düzeltememiş olabilirler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quincy34

Merhaba
    PS4 ü optik kabloyla bağlayıp menüsünden dijital input audio input olarak optiği seçip denedinizmi.

hocam evet denedim.zaten videoda örnek optik kablo üzerinden bağlıyken yapıldı pc de.yani hem opticte hemd hdmi da böyle bir sorunum var
    Eklediğiniz video açılmıyor.
  • quote:

Eklediğiniz video açılmıyor.

hocam buyrun direkt link

http://www.youtube.com/watch?v=5pPDVd90tuc
    Bağladığınız cihazların dijital ayarlarını bistream olarak seçmeniz gerekmektedir.
  • quote:

Bağladığınız cihazların dijital ayarlarını bistream olarak seçmeniz gerekmektedir.

aynen o şekilde seçili hocam.

videoda gördüğünüz gibi en sonunda inputları değiştirip tekrar geri geldiğimde hiçbir ayar değişikliği yapmadan alınan sinyali düzgün olarak gösterebildi.sorunişte burada ara ara neden gösteremiyor
    Denemelerinizi orjinal bluray filmlemi yapıyorsunuz.
  • quote:

Denemelerinizi orjinal bluray filmlemi yapıyorsunuz.

aynen hocam orjinal blurayler ile yapıyorum.bundan önce kullandığım amfim 11 senelik jvc marka ve hiç böyle birşeye denk gelmedim.sinyal ne gönderiyorsam ekranda tak diye olması gereken sinyali gösteriyor fakat bu amfide yani digital bile yazmıyor bazen
    Servisine danıştınızmı belki farklı bir ayarı vardır.
    merhaba hocam ilginç bir durum 921 bilmiyorum bilsem yardımcı olurum ama malesef avr yi resetleyip ayarları baştan yapsana eğer reset yapmadıysan tabi
  • quote:

Orijinalden alıntı: des_955

merhaba hocam ilginç bir durum 921 bilmiyorum bilsem yardımcı olurum ama malesef avr yi resetleyip ayarları baştan yapsana eğer reset yapmadıysan tabi

Reset yapmadim hocam eve geceyim yapacam.ayni zamanda su otomatik ayarlamayi calistiracagim onu yapmamistim.bunun yaninda 5.1 channel icin dogru mu configure ettim emin degilim bundan dolayi sacmaliyor olabilir mi ?arka 2 hoparloru surround channel girislerine bagladim .en basta surrond back yazanlara baglamistim ama ses alamamistim sonra surround yazan girislerine taktim amfinin

• quote:

Digicom ile gorustum hocam onlarda hic boyle birsey ile karsilasmamislar.resetlememi onerdiler.onu deneyecegim

merhaba hocam dene birde avr auto surround modunda olsun birde öyle dene bakalım
  • quote:

merhaba hocam dene birde avr auto surround modunda olsun birde öyle dene bakalım

Hocam 10dk dir now analyzing diyor bitirdi testleri ama hala now analyzing diyor full auto mcacc de

Anirmal bi durum var sanirim?

Merhaba hocam benim 520 5dk yapıyor 10 dk 921 için normal gibi eğer kendine gelmezse kapat resetle ve baştan komple kablolarla birlikte sağlam bir şekilde kur ve ayarla

• quote:

Merhaba hocam benim 520 5dk yapıyor 10 dk 921 için normal gibi eğer kendine gelmezse kapat resetle ve baştan komple kablolarla birlikte sağlam bir şekilde kur ve ayarla

Hocam arka 2 hoparloru hangi portlara takacagim ? Reimde rear surround olanlara mi? Suanda sadece surround olanlara takili

Merhaba hocam sadece surround yazana takacaksın

• quote:

Merhaba hocam sadece surround yazana takacaksın

Surround back yazanlara takinca zaten bu dizilim hatali dedi hocam.testi 3.kez baslattim 9/9 asamasinda now analyzong diyor 15dk ole durunca kapatip yeniden baslattim.normal mi bu sure? Sinirlerim bozulmaya basladi ya

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.