Şimdi Ara

Oyuna bağımlı olan kardeşlerim gelin size son 3 yılımı anlatayım. (Öğütleyici) (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
157
Cevap
5
Favori
3.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rindaman

bence loL'den geri kalma sen yokken neler çıktı neler. Tam oynanacak zamanı.

deselerki sana tüm şampiyonları ve tüm skinleri veriyoruz üstüne bide seni westte diamond yapıyoruz deseler gene oynamam o oyunu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyponsoinage

Dogru yolu bulmussun. Ama ilk zamanlarda cok yuklenmissin. Dogruyla yanlisi ayirt edebilmen lazimdi o yaşta. Biraz da irade meselesi.

+1
  • Olum sen dünyadan kopmuş sosyal aktivite görmemiş kendine güvenmeyen bi insan olduğun için lol ü kendine arkadaş edinmişsin.

Ben 21 yaşındayım bende lol oynuyorum falan filan ama oynamak bağımlı olmak farklı, oyunları oynamak benimsemek yada sevmek farklı. Bagımlı olursan sonunda öyle gelir forumlarda doktorculuk oynarsın. PC başından 10 12 saat kalkmayıp çokda güzel sosyal hayat yaşayan insanlar var. 10 senemi Lineage 2 oynayarak geçirdim hala daha oynuyorum. Ve senin gibi 400 lira yatırmak yerine her başım sıkıştığında itemleri satarak milyarlar bile kazanmayı bildim ben ;) Şu yaşıma kadar oyunlara yatırdığım para ( satın almak dışında ) toplasan 150 lirayı geçmez. Ki yatırdığımın kaaaat kat fazlasını kazandım.

Oyunlar insana çok şey öğretir. 1 2 saat oynayın sonra çıkın bi çay için arkadaşlarınızla muhabbet edin annenizi babanızı arayın onlara durumunuzu anlatın hal hatırlarını sorun. Sonra tekrar gelip oynayıp kimse size bişey demez. Oyunlar sizden bişey çalmaz. Eger dereceniz bağımlılığa kadr gitmişse dönüp bi geçmişinize bakın, nedir sizi buna bağımlı yapan şey ? İnsanlardan kaçıran ?

He bu arada, unutmadan :D 1 2 aya kalmaz o kız sana tekmeyi basınca lol de hangi heroyu oynucan çok merak ettim :D

• Sanirim senden daha kotu durumdaydim suan azalttim biraz daha gunde 3 oyuna falan düştü

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mediv

Olum sen dünyadan kopmuş sosyal aktivite görmemiş kendine güvenmeyen bi insan olduğun için lol ü kendine arkadaş edinmişsin.

Ben 21 yaşındayım bende lol oynuyorum falan filan ama oynamak bağımlı olmak farklı, oyunları oynamak benimsemek yada sevmek farklı. Bagımlı olursan sonunda öyle gelir forumlarda doktorculuk oynarsın. PC başından 10 12 saat kalkmayıp çokda güzel sosyal hayat yaşayan insanlar var. 10 senemi Lineage 2 oynayarak geçirdim hala daha oynuyorum. Ve senin gibi 400 lira yatırmak yerine her başım sıkıştığında itemleri satarak milyarlar bile kazanmayı bildim ben ;) Şu yaşıma kadar oyunlara yatırdığım para ( satın almak dışında ) toplasan 150 lirayı geçmez. Ki yatırdığımın kaaaat kat fazlasını kazandım.

Oyunlar insana çok şey öğretir. 1 2 saat oynayın sonra çıkın bi çay için arkadaşlarınızla muhabbet edin annenizi babanızı arayın onlara durumunuzu anlatın hal hatırlarını sorun. Sonra tekrar gelip oynayıp kimse size bişey demez. Oyunlar sizden bişey çalmaz. Eger dereceniz bağımlılığa kadr gitmişse dönüp bi geçmişinize bakın, nedir sizi buna bağımlı yapan şey ? İnsanlardan kaçıran ?

He bu arada, unutmadan :D 1 2 aya kalmaz o kız sana tekmeyi basınca lol de hangi heroyu oynucan çok merak ettim :D

Taric oynar bence

• 400 tl yi oyuna yatirsam babam birdaha eve almaz beni

• İnat yaptım ben mesela evde açmıyorum.
  • kız zaten çok umrumda değilki sevmiyorum bile arada yemeğe filan çıkarıyorum okadar. birde dünyadan kopmuş sosyal aktivite görmemiş falan derken bi yerlerinizden laf uydurup buraya yorum atmayın lütfen.
  • ahım şahım bağımlılık yapıcak bi oyun değil iraden düşük sanırım biraz
  • alın size asıl öğütleyici mesaj:

arkadaşlar bu oyun kötü falan değildir! bakın ben kaç yıldır oynuyorum geçde olsa faydasını gördüm. 2 gün önce oyundan kız düsürdüm. bunu azimle çabayla her girdigim oyunda herkese isim sorarak yaptım. kız fake değil skype da konuştuk görüştük. inanmayan olabilir. inanmayan ve ilk alıntılayacak 3 kişiye resmini paylaşabilirim. daha fazlası olmaz kıskanc biriyimdir bu oyunun zararı neyim yok oynayın bol bol oynayın. hatta yararı bile var. en yakın arkadaşımı burda buldum beraber buluşur çay içer sohbet ederiz.

kısaca abartmadıkca bol bol oynayın

• quote:

Orijinalden alıntı: AyvaSever

ahım şahım bağımlılık yapıcak bi oyun değil iraden düşük sanırım biraz

günümüzde wolfteam metin 2 gibi oyunlara bağımlı olan gençlerde bulunmakta oyuna bağımlı yapan şey güzelliği değil heleki lolde hiç değil.
  • Okumadım ama dipnottan mevzuyu anladım, hem lol oynuyorum hem de sosyal bir hayatım var bence en mantıklısı bu. Eğer konu lol bırakınca sosyal ortamın daha güzel olduğuyla ilgiliyse.
  • Sonunu okudum ana fikri kaptığıma inanıyorum.

Lol oynarken sosyal hayatı zarar görenler oynamasın zaten ama herkes bağımlı olup "no life" olacak değil. Haftada 3-4 saat lol oynayarak da tatmin olabilir normal biri. Hadi onu geçtim, diğer online oyunlara göre oynarken sosyal olunabilecek en uygun oyun da lol bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alt-ef-dört

merhaba yine alt ef dört konusu diyip okumamazlık etmeyin lütfen bukez öğreticidir.

merhaba beyler bu oyuna başladığımda 9. sınıftaydım (şimdi 11. sınıf) ve ilk başladığımda oyun fena sarmıştı ozamanlar kendime ait bilgisayarım yoktu babamın masaüstünden günde 1-2 oyun oynama fırsatı bazen oluyordu bazen olmuyordu. aradan 1-2 ay geçmişti oyuna aşırı bağlanmıştım, çok sevmiştim yani ve babamın bilgisayarında günde 1-2 el oynamak beni tatmin etmiyordu ertesi yaz için para biriktirmeye başladım, sırf rahat rahat lol oynamak için kendime bilgisayar alıcaktım ve yaz geldi elimde tam 1500 TL vardı, internetten bir dizüstü bilgisayar almaya karar verdim ve aldım, sipariş istanbuldan geldiği için 3-4 günde anca ulaşabilmişti elime bilgisayarım ilk geldiğinde yaptığım ilk şey lol yüklemek olmuştu, ki babam bile şaşırdı dotayı ve age of empires'ı es geçip lol yüklemiştim ( o oyunları severdim babamda biliyordu sevdiğimi). bu daha ilk günden babamı rahatsız etmişti sırf lol oynamak için kendime bilgisayar aldığımı anlayınca bana biraz üzülmüştü. işin iyi tarafı bilgisayarımı almamın tamda yaz tatilinin başlangıcına gelmesiydi, sabah 8 de bşalayıp akşam 11lere kadar lol oynadığımı bilirim... çok fazla oynuyordum yani sosyal hayatım bitmeye gelmişti hiç dışarıya çıkmıyordum hatta odamdan bile sadece yemek için çıkıyordum, ben bu olanların üzücülüğünden bi haber lol oynamaya devam ediyordum, ama bir yandan anne ve babam benim bu halime hüzünle bakıyorlardı çünkü o eski Emre'den eser yoktu artık dışarıya çıkmıyor, zırt pırt gelip para istemiyor ve ailemle hiç zaman geçirmiyordum. çünkü artık yeni bir arkadaşım vardı ve o sinsi arkadaşımı çok sevmiştim ismi loldü. yaz tatilim böyle geçti evden çıkmadığım için 7 aya yakın saçlarımı kestirmemiştim ( en son 9. sınıfın yarıyıl tatilinde kestirmiştim) ve nihayet birgün cuma namazına gitmeye karar verdim arkadaşlarımla aylar sonra il defa konuşuyordum benden soğuduklarını hissetmiştim ama bu hiç umrumda değildi çünkü yeni arkadaşım lol herşeyime yetiyordu namazdan çıktık eve beraber yürümüştük arkadaşlarım çok değişmişsin evde pc oynamaktan sıkılmıyonmu falan diye sorarken ben eve gidince hangi heroyu oynayacağımı düşünüyordum... ve okullar açıldı saçlarımı kestirdim ama bu kez okul bana hiç görünmediği kadar sıkıcı iğrenç ve boğucu görünüyordu bir an önce eve gidip lol oynamak istiyordum ve o sene sınıfta kalmaktan son anda kurtulmuştum. ve sonraki yaz tatilinde gözlerimi bozmuştum , lens takıyordum ve sabah başlayıp gece 12lere 1 lere kadar lol oynuyordum annem ve babam sürekli bana bağırıyor kalk şu pcnin başından biraz hava al filan diyorlardı , artık onları hiç dinlemiyordum artık hayatımda istediğim tek şey vardı oda challenger olmak o yaz bronze 5ten golda kadar yükseldim ve çok sevinçliydim artık oyuna ara yüklemenin zamanı gelmişti bile, babama bana banka hesabı almasını söyledim, oda bana niye ne işin var kredi kartıyla dedi, bende artık büyüdüm ve benimde kredi kartıyla işlerim olabilir dedim oda ban birtane hesap açtırdı bursumu kendim alıyordum artık ve ilk bursumu (398 TL) tamamını lole yatırdım ve hepsiyle şampiyon skin aldım , babamdan para istemiştim oda 400 lirayı ne çabuk bitirdin neye harcadın bir eşya kıyafet falanda almadın diyince , bende oyuna yükledim dedim, ailem benden böyle birşey asla beklemezdi tamamen sanal gerçek olmayan birşeye para harcamak.. bunu duyan ailemle yaz tatilinin kalan 1 ayını küs geçirdik onlar bana hiç karışmıyordu bende onlarla hiç konuşmuyordum bir yere gezmeye vs. giderken bana haber bile vermiyorlardı , ama bu benim hiç umrumda değildi çünkü benim lol'üm vardı ve nihayet okul açıldı 4 bir yadan arkadaşlarım ailem öğretmenlerin bilgisayar oynamamı bırakmam gerektiğini söylüyordu ilk başlarda onları dinlemek istemedim ama sonra ister istemez onları dinlemeye başladım, sonunda kafam düzelmeye başlamıştı lolü bırakmak istiyordum defalarca silmiştim ama her seferinden yeniden yüklemiştim... sonunda beni bu oyundan kurtarabilecek ve fazla bağımlı yapmayacak online olmayan oyunlar aramaya başlamıştım ve bu yöntem gerçekten beni lolden koparabilen şey olmuştu, 6 ay önce oyunu silmiştim ve remember me '' oynamaya başlamıştım oyun çok hoşuma gitmişti (tavsiye ederim güzel oyun) o oyunu oynarken lolü hiç düşünmüyordum bile ilk defa birşey kafamdan lolü atmama yardımcı olmuştu... sonunda action adventure tarzı oyunları çok sevdiğimi anladım ve 5 aydır lol oynamıyorum ( sanırım birdahada oynamam) ve artık başka oyunlar oynuyorum lolden kat kat eğlenceli insanı sinir hastası etmeden oynayabileceğim oyunlar üstelik pek yetenek gerektirmeyen sadece eğlenmek için oynanan oyunlar olduğu için haftada 3-4 saat oynamam beni tatmin ediyor şuan yıllar sonra bir sevgiliye sahibim hayatım daha güzel ve gerçek dünyayı kızları ve dostlukları gerçekten anlamaya başlıyorum...

arkadaşlar inanın bana dışarıda lolden çok daha güzel gerçek bir dünya var bir an önce bu oyunun tamamen sanal birşey olduğunu ve eğlenmek için oynanması gerektiğini anlayın eğer eğlenmek için oynayamıyorsanız oyunu bırakmaya çalışın benim kullandığım yöntemi kullanabilirsiniz

dipnot: emin olun kızlar, derslerinin yükselmesi, arkadaşlarınla beraber geçirdiğin o güzel zamanlar lolden çok daha zevkli

okumadımcılar gelmeyin artık. 4 tane oldu yeter

Kardeşim gerçekten çok merak ediyorum bu kadar bağımlı oldun hangi lige kadar yükselebildin?

• konunun icindede yazdigim gibi bronze 5 ten golda kadar yukselmistim en son 5 ay once gold 3 tu sanirim

• Yuh be kardeşim. iyiki bırakmışsın. Hep asosyal hem beceriksizmişsin. Neyse iyi olmuş. Hayırlı olsun senin için
  • CSB

• Bu oyuna hiç bi zman bağımlı olmadım en son 3 hafta önce 2 el oyun attım gırgırına o kadar max 10 yada 20 tl yatırdım pişmanım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Master_Evil

lisede bizde oynardık ama bu kadar değil, hatta ygs senesinde bilgisayarı kaldırıp interneti kapattırmıştım

aynen kapattırdım ağa.İnternet cafeye gidip oynuyordum lan yine değişen pek olmadı da yardımı dokunmuştu
  • 3 yilda 9. Siniftan 11 e nasil geçiliyor

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.