Şimdi Ara

Pioneer VSX-323 için hoparlör tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
2.292
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Size birkaç soru sormak istiyorum.
    1)850 tl ye alacam sizce fiyatı uygun mu?
    2)Bu cihazın hakkını tam anlamıyla verecek bir hoparlor setı ve subwofer ne alınabılır?
    3)Z-906 dan terfı yapacam.Ettıgım masrafa deger mı?

• İyi fiyat bu AVR için. Bu AVR yi uzun zaman kullanirim diyorsaniz hoplara bence çok masraf yapmayin butceniz doğrultusunda en iyi hoplari almaya calisin tabiki ama butceniz 800 TL civarlarında ise GM 4700 pure acoustic denox falan alabilirsiniz ki gayet güzel olur... Ve tabiki fark olacak ve değecek girdiğiniz masrafa haa unutmadan duruma gore ileride isterseniz aktif sub da eklersiniz kolay gelsin...
  • merhaba hocam vsx-323 için normal gibi ama iyice araştır ve fiyat al şimdi bu işin sonu yok bütçe ve kullanacağın alanı söylersen ona göre bir şeyler bakarım z-906 bunun yanına yaklaşamaz tabi subwoofer hariç
  • vsx-323 bende düşünüyorum.Birkaç gün önce gsa elektronikte Orhan abiyle konuştum ve fiyat aldım sizin yazdığın fiyattan daha uygun bir fiyat verdi.bence eğer düşünüyorsan gsa elektronikte Orhan abiden fiyat almalısın.
  • yuxeses kullanıcısına yanıt
    Hocam hoparlore masraf yapmayin derken mesela nekadar? Ona gore plan yapacam.Ben bu tip cihazlari alinca satmam omurluk salon aksesuari olur.Bu tip baslangic seviyesi cihazlara magnat superior 800 surenler var.Bakiyorum kuleler 170 watt rms amfi 100 watt rms.Sikinti yaratmaz mi?Anladigim kadariyla masraf flan yapmayin dediginize gore bu cihaz ise yaramaz mi? Bu cihazi tam anlamiyla performans almak icin hoparlor + sub a kac para harcamam gerek?Soylediginiz modelin fiyatini bulamadim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • des_955 kullanıcısına yanıt
    Cihaza surulebilecek en iyi varyasyon ne ise soylerseniz sevinirim.Suan butcem 1000 tl onada sadece amfiyi alabilirim anlasilan.Bende 15 yillik pioneer surround muzik seti var.Iki on kolonu 8 ohm 70 watt, surroundlar 8 ohm 30 watt, center da 13 ohm 40 watt.Bu cihazlar avr ile uyumlu olur mu? Ohm degerleri uyar mu?Uyarsa simdilik bunlarla takilip yavas yavas hoparlor alirim.Gerekirse 2 yilda yavas yavas hoparlor ve suba 3000 tl para harcarim.Ilerde bu avrnin hakkini verecek ne alinabilir.Omurluk olacagi icin aldimmi iyisi olsun bidaha degisim yapmayacam.

• RASCAX kullanıcısına yanıt
    Hocam sitesinde 1000 kusur fiyat vardi.Ayrica nakit fiyati yazinca pek yanasmadim.Size nekadar fiyat verdi? Ben 9 ay taksit ile alacam 850 ye.

• Hop içinde en az 1000 TL falan ayarlamamiz lazim ki en basit modelleri önerdim.. Amfi giriş seviye bir AVR dir beklenti yuksek olmadikca uzun zaman işinizi görür... Onun için bence magnat heco falan hoplara girmeyin derim ama imkaniniz varsa tabi ki bunların giriş seviye hoplari çok daha iyi olacaktir AVR ve hop kombinasyonu piyasadaki hazir sistemlerden çok daha iyidir... Önerdiklerim goldmaster s-4700 yada pure acuostic proxima60 gibi ürünler uygundur bu AVR için kolay gelsin

• Headbanger_Kerry kullanıcısına yanıt
    Son fiyatları takip etmedim ama 323'ün fiyatı 500-600 gibi olmalıdır. Çünkü 800tl'ye dlna, internet radyo vs gibi özellikleri de olan Sony Str-dn 540 alınabiliyor. Arkadaşların dediği gibi AVR için mutlaka Gsa Orhan Bey'den fiyat alın. Sitede yazan fiyatlardan %30 gibi bir indirim yapılıyor.

Bunun dışında dediğiniz hoparlörleri ilk başlangıç için kullanabilirsiniz. Avr'lerde yazılan 100-150w gibi değerler bir kanal için anlık maksimum çıkış değeridir. Yani o değeri sürekli olarak veremez. Bu durumda ohm değeri uygun olduğu için hoparlörler kullanılabilir. Sadece amfiyi çok yüksek seviyelerde kullanmazsanız, hoparlörlerin hayrına olur. Çok açarsanız, hoparlörlere zarar verme riski oluşur.

Ha bu arada ben Avr'yi en fazla %25-30 seviyesinde kullanıyorum. Daha fazlası apartman dairesi için sıkıntı yaratıyor. Komşular rahatsız olabiliyor ve de ev içinde ciddi yüksek bir ses oluyor. Daha da yüksek seviyelerde oda çok büyük olmadığı için ses biraz boğulmaya başlıyor, benim salon 25m2. Eğer salon daha büyükse yarıya kadar ancak açarsınız. Ama size tavsiyem, hoparlörlerin sağlığı açısından %30 seviyesini çok geçmem.

Daha sonra da bütçe müsait oldukça hoparlörleri parça parça değiştirirsiniz. Önce önlere kule tipi hoparlör alırsınız. Önlerdeki Pioneer hoparlörleri arkaya kaydırırsınız. Sonra da bir Center hoparlör alırsınız. 80w'lık ön Pioneer hoparlörler, arka olarak uzun süre işinizi görür.

Ben de öncesinde harman kardon benzeri bir hoparlör seti vardı. Bahsettiğim gibi hoparlörleri parça parça değiştirdim. Siz de bu yolu izleyebilirsiniz.

• turuncu55 kullanıcısına yanıt
    Hocam ben bu konuda hıc bır sey bılmıyorum.900 tl ye kadar en ozellıklı en ıyı hangı markanın hangımodelı alınabılır.Ayrıca vsx-323 de kanalların cıkıs empedansı 6 ohm dıye gecıyor.Benım kolonlar 8 ohm ve 13 ohm uygun olur mu?Kuc olarak 100-150 watt maxımum demıssınız.Vsx-323 tek kanal basına kac rms guc verıyor?
    Dostum bak, aşağıda vsx-323'ün teknik özellikleri var.
    http://www.pioneer.eu/eur/products/42/98/405/VSX-323-K/page.html

Bu sayfada amfinin arkasının resminde hoparlör bağlantı yerlerinde 6-16 ohm hoparlör bağlayabilirsiniz diye not düşmüşler. Hali ile elindeki hoparlörleri kullanabilirsin.

Ek olarak amfinin kanal başına 100w anlık güç verebildiği söylenmiş. Bu değeri şu şekilde yorumlamalısın. Amfi toplamda 200w güç üretebiliyor olsun. Bunun 100w'ını film sahnesine göre bir hoparlöre aktarabiliyor, geri kalanı da diğer kanallara bölüyor. Mesela film izlerken soldan bir araba geldi ve sağ tarafta bir yere çarpıp bir patlama oldu ve bu patlama sesinin büyük bir bölümü sağ ön hoparlörlerden geldi. İşte burada sağ ön hoparlör maksimum güce ulaşır ve 100w güç tüketir. Yani aynı anda tüm hoparlörlere 100w güç veremez.
    Ki AVR'nin güç tüketim değerlerine baktığında 150w gibi bir rakam verilmiş. Bildiğin gibi çekilen enerjinin bir bölümü ısı ve diğer devre elemanları tarafından kullanılacak. %30-40'unun bu şekilde kullanıldığını düşünsen zaten 100w gibi bir değer kalıyor ki, AVR'de bu gücü sahneye göre tüm kanallara paylaştırıyor.

Zaten bu bütçe ile çok yüksek güç verebilen bir AVR alamayacaksınız. Buradan yola çıkarak siz AVR alırken bu watt meselesine çok takılmayın. Ki daha önce de bir çoğumuz bu amfilerin sesini %30-40 seviyesinde kullanabiliyoruz. Apartman dairesinde daha fazlası komşularla sorun yaşatıyor. Mesela üst komşum vitrinin camları titriyor diye şikayet ediyordu , bu sebeple kullanamadığım için sub'ı sattım. Yani watt olayına TAKILMAYIN.

Ha bu paraya ne olur derseniz, biraz araştırmak lazım. Orası da birazcık size kalıyor. Arayıp fiyat alacaksınız. Ama bu fiyat aralığında alabileceğiniz ürünler aşağıdakiler olabilir. Ama arayıp fiyat alın. İnternetteki fiyatlar bu cihazlarda yanıltıcı oluyor.
    Bunun dışında bütçeyi biraz daha zorlayım ethernet, dlna, internet radyo ve airplay tarzı özellikleri olan bir AVR alırsanız daha iyi olur.
    Mesela bende aşağıdaki Sony 840 var, Iphone ile istediğim parçayı direkt AVR üzerinden dinleyebiliyorum (Airplay desteği). Aynı şekilde android tabanlı bir tel varsa da AVR'yi evdeki internete bağlayarak telefondaki şarkıları ses sistemi üzerinden dinleyebiliyorsunuz ve güzel oluyor.
    Ayrıca internet radyo olayı çok güzel birşey, tüm dünyadan radyoları dinleyebiliyorsunuz. Mesela çok güzel jazz-blues çalan radyolar buldum. Gerçi senin nickten SLAYER fanı olduğunu düşünüyorum ama insan yaşlandıkça biraz değişiklik arıyor.

http://www.hepsisony.com/?urun-6763-str-dh540-4k-5-2-kanal-ev-sinemasi-av-receiver
    http://www.hepsisony.com/?urun-6511-sony-str-dn840-ev-sinemasi-agi-av-alicisi
    http://gsaelektronik.com/urun/pioneer-vsx-528-sinema-amfisi_692.aspx?CatId=109

Trash metal hastasıyım sadece dinlemekle kalmayıp inca etmeyede calısıyorum.)
    Ethernet ,internet radyo,ayar menusunun tvde gorunmesı vs benım ıcın onemlı degıl.
    Benim aradıgım ozellıkler sunlar:
    1)Usb den flac ,wav vs oynatmalı.
    2)Yenı nesıl codeclerı acmalı.
    3)Ses kalitesi.
    Ama tavsiyenıze uyarak dedıgınız ozellıklere sahip olan cıhazlara bakıyorum.

İlginiz için tesekkur ederım.Sızı mesgul edıyorum ama suan 700 tl ye vsx-323 buldum.

Suan 1100 tl butcem var ama bu setı 2 sene ıcerısınde toplam 3000-3500 tl ye tamamlamak ıstıyorum.(amfi dahil)

Linkdeki hoparlorler nasıldır.Amfi bu hoparlorlerın altında ezılır mı?

http://www.satelectronic.sk/obchod/action/productdetail/oc/307321/product/magnat-monitor-supreme-800-set-cherry.xhtml

Suan ıcın pc ıle beraber kullanacagım ama 6-7 ay sonra yurtdısına cıkacagım ıcın evdekılerın kullanması amacıyla salona tasıyacagım.Salon 49 metrekare.

1100 tl ye vsx-921 buldum eskı bır cıhaz ama iş gorur gıbı.1100 tlnin hepsini amfiye ayırmak en mantıklısı gıbı suan.
    Vsx-528 modelı ıcın fıyat soruyorum suan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 21 Nisan 2014; 1:29:56 >

• 1200 tl ye vsx-528 buldum parasını hak edıyor mu?Butceyı 100 tl zorlamaya deger mı?Arkadaslar yardımlarınızı beklıyorum.Siz olmazsanız yarı yolda kalırım.
    Dostum ankara'daymışsın. Gsa elektronik de Ankara'da. Yarın git orada Orhan bey ile konuş, sana yardımcı olsun.

Ayrıca bahsettiğin Nagnat supreme 800 set ve Pioneer 323'den oluşan bir paket de var. Fiyatı çok daha uygun.
    http://gsaelektronik.com/urun/pioneer-vsx-323---magnat-supreme-802-hcp-sinema-sistemi_715.aspx?CatId=213

Orada dinle fikir edinmiş olursun.

Pioneer 921 eski modeldir fakat bu 323 ve 528'den daha iyidir. Flac çalıyor mu bilmiyorum, teknik özelliklerine bakmak lazım. Fakat hoparlör almadan, elindeki hoparlörler ile kullanmak da cihaza küfür olur.

Ben senin yerinde olsam bu önerdiğim Magnat hoparlörlü seti alırdım. Çünkü AVR'lerin her sene yenisi çıkıyor. Avr'yi sonradan yenilemek daha kolay olur.

Biraz netten arastirdim.Pioneer vsx-528 ve magnat supreme 802 hct modellerinde karar kildim.
    Yarin orhan beye telefon acip fiyat alacam.Eger uygun bir fiyat verirse hepsini toptan halledecem yoksa sadece amfiyi alacam.Sectigim urunler sizce nasil? Performansi iyi olur mu? Bu arada sub olarak 49 metrekare salon icin magnatin hangi modelini onerirsiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 21 Nisan 2014; 6:03:23 >
    Açıkçası 528 ve magnat güzel bir ikili olur. Tahmini olarak da size 2500 TL civarına patlar.

Sublar konusunda tamamen cahilim. Benim salon küçük olduğu için sub kullanmıyorum. Hatta öncesinde Onkyo'nun giriş seviyesi bir sub'ını kullanıyordum, üst komşular vitrindeki eşyalar titriyor diye birkaç kez şikayet edince kullanmamaya başladım, sonra da sattım. Şu an eksiliğini de hissetmiyorum. Siz de ilk etapta sub almadan kullanın, baktınız baslarda eksikli var o zaman sonradan sub ekleyebilirsiniz. Bu şekilde bütçeyi de fazla zorlamamış olursunuz.

Bu arada ayaklık kablo vs derken 200-300 TL daha harcayacağınız unutmayın. Arka hoparlörler için kullandığım modeli önerebilirim. Sonoruous SP-100
    http://www.hepsiburada.com/liste/sonorous-sp-100b-blk-hoparlor-ayaklari/productDetails.aspx?productId=evsonosp100b&categoryId=17290#Gorseller

Orhan bey ellerinde vsx-528 olmadıgını soyledıler.Bana reddedemıyecegım bır teklıf yapacagını soyledı.Denon x-1000 avr ıcın 1150 tl fiyat verdı.Bu avr vsx-528 e gore nasıl?Sitesinden anladıgım kadarıyla bazı ses codeklerını desteklemıyor.4 k destegı yok.Sımdı magnat hoparlorlerle bırlıkte ne kadar fıyat verecegını soracam.Pioneer hakkında az cok bır fıkrım vardı.Orhan bey denon dedı ne yapacagımı sasırdım.İyi midir kotu mudur x1000 modellı nasıldır vs.Hocam birde ayak ile kablo dedınız.Kalp krizi gecırecemBu aletlerın ıcınden cıkmıyor mu kablo?Cıkmıyorsada z-906 nın yanında gelen kabloları takıverırım dıye dusunuyorum.Ayaklık mecbur alınacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 21 Nisan 2014; 14:30:03 >
    Bu alet 528 ile denk bir alet, sadece airplay özelliği eksik benim anladığım kadarıyla. Siz ine de 1050 TL'ye zorlayın ama 1150 de fena fiyat değil. Çünkü bendeki Sony str-dn840 1100 TL idi, gerçi şu an stokta yok ama. Ekstra özellikleri, wifi, airplay ve 4K desteği var. Bunları pazarlık için kullanabilirsin.

Yalnız 4K olayına hiç takılma, ülkemizde daha bluray adam gibi yaygınlaşmamışken, HD yayın yapan 3-5 kanal varken 4K'ya şimdiden yatırım yapmak saçma olur. 50gb AKK'lı internetin olduğu ülkede yaşıyoruz, 4K içeriği nereden indireceksin. O yüzden 4K, tamamen pazarlama hilesi. 1080p olsun yeter de artar.

Bu arada 906'nın kabloları nasıldır bilemiyorum ama en az 1,5mm kalınlığında tek parça kablo kullanmak lazım. Ekleme yapmayın. Mesela benim arka hoparlörlere toplam 20mt kablo gitti

Cihazda airplay ozellıgı var dıyor orhan bey.Ama wifi yokmus.Kablo ortalama 70 tl dıyor.Metresı 2 tl imiş.Bana denon-x1000 + magnat supreme 802 hct setine 2600 tl dedi.Kabloyla bırlıkte 2670 tl.Suan 802 kuleler elımde yok dedı suan alırsanız 802 kuleleri mayısın basında teslım edebılırım dedı.Biraz sıkıstırdım gelın gorun fıyat konusunda yardımcı olmaya calısırım dedi.Word card a %2 komısyon (55tl) ıle 7 taksit yapabılırım diyor.Fiyatı 2400 sevıyesıne cekmeye calısacam fiyatı.Ayrıca 4 k olayını kafanıza takmayın dedi.Çogu yeni bluray playerda 2 hdmı cıkısı var dedı.Yanı bırını dırek tv ye dıgerınıde ses sıstemıne takarak 4 k sorununu asabılırsınız dedı.Birde 100 tl ayaklık masrafı var.Ne dusunuyorsunuz bu konuda.1ay sonra vsx-528 gelecek dedı.Ama denon daha ıyıdır dedı.Hocam bu konuda ne dusunuyorsun.Otalama bır fıyat hesaplarsak kablo ve ayaklık dahıl 2500-2600 tl gıbı bır ucret odeyecegım.Deger mi?Bu fıyata cıkmısken su cıhazı alsanız daha ıyı olur gıbı tavsiyenız varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headbanger_Kerry -- 21 Nisan 2014; 17:37:38 >
    merhaba hocam sorularınızı sağolsun diğer bana fırsat vermeden cevaplamışlar kablo işi ise mm lere bak derim ben 1.5 luk kablo yu 2 liradan aldım 2.5 luk 4-5 lira olması lazım en az 1.5 mm olsun kabloların ayrıca ek falan yapma tek parça olsun
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.