Şimdi Ara

Lian Li, amiral gemisi sayılabilecek PC-V2130 tam boy kasasını yıl sonuna hazırlıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
341
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Lian Li, amiral gemisi sayılabilecek PC-V2130 tam boy kasasını yıl sonuna hazırlıyor

Son dönemde ilgi çeken bilgisayar kasaları ve konseptleri ile dikkatleri üzerine çeken Lian Li, amiral gemisi olarak gösterilebilecek PC-V2130 tam boy kasasını yıl sonuna doğru piyasaya sürmeye hazırlıyor.

237 mm x 640 mm x 625 mm ölçülerine sahip olan PC-V2130, XL-ATX, E-ATX ve ATX yapısındaki anakartlara uyumluluk sunuyor. Kasanın kenar çizgileri fırçalanmış alüminyumdan imal edilirken, yan kapakların içerisindeki gürütlü emici köpük de fanlardan çıkan gürültüyü azaltmayı hedefliyor. Ayrıca kasadaki toz korumaları çıkarılabiliyor. 

PC-V2130 genel olarak önceki PC-V2120 modelinden tasarım olarak çok farketmiyor ancak ağırlık 14.4kg seviyesinden 9.8kg seviyesine indirilmiş. Alttaki tekerlekler ile kasanın taşınması kolaylaşırken, çok yönlü sistem sayesinde kullanıcılar hard disk sürücülerini ihtiyaçlarına göre konfigüre edebiliyor. 

Kasa içerisine 360mm uzunluğunda ekran kartları sığabiliyor. CD sürücü yuvası çıkarıldığında ise 480mm uzunluktaki kartlar da monte edilebiliyor. Soğutucu olarak da 180mm uzunluk esnekliği var.

Lian Li kasada geniş su soğutucu sistemlere yer açmaya çalışmış. Üst kısımda 280/240mm, ön kısımda 280mm, alt kısımda 280mm uzunluktaki radyatörler kullanılabiliyor. 

Daha küçük soğutucu isteyenler için ön kısımda 2 adet 140mm, üst kısımda 2 adet 140mm, alt kısımda 140mm ve arka kısımda 1 adet 120mm uzunlukta fan konumlandırılabiliyor. Kilitli bir kapağa sahip olan ön panelde 4 adet USB 3.0 girişi, eSATA ve HD ses jak girişi mevcut.

Kasanın diğer özellikleri ise 5 adet 5.25 inç sürücü yuvası, 8 adet 3.5 inç sürücü yuvası, 4 adet 2.5 inç sürücü yuvası ve arka kısımda 3 adet 3.5 inç sürücü yuvası şeklinde sıralanıyor. PC-V2130 ile ilgili detaylar Computex 2014 fuarında açıklanacak.  

Lian Li, amiral gemisi sayılabilecek PC-V2130 tam boy kasasını yıl sonuna hazırlıyor

Kaynak:http://www.lian-li.com/lianliblog/preview-pc-v2130/

• Aliminyum'un ustalarından...

• Beğenmeyen sadece ben mi varım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski tip kasalara benziyor, hiç beğenmedim.

• İçi siyah olsa eyi idi. :)

• quote:

Orijinalden alıntı: likeable

quote:

Orijinalden alıntı: The Benefit

İçi siyah olsa eyi idi. :)

kolay dostum eline boya al boya olmaz mı

Bayır. Nolamaz.

• quote:

quote:

quote:

quote:

İçi siyah olsa eyi idi. :)

kolay dostum eline boya al boya olmaz mı

Bayır. Nolamaz.

olur hacı bi kutu boya al bu işi bitir sen

En iyisi sevabına gel sen şu işi bitir.

• Lian Li'yi eskiden beri severim, kaliteli ürünler yapıyorlar. Janjanlı kasa sevenler pek beğenmeyebilir şeklini.

Keşke ülkemizde de satışı olsa.
  • Eski kasalar gibi olması neyse, custom soğutma için herhangi bir ekstrası yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 12 Angry Men

Eski tip kasalara benziyor, hiç beğenmedim.

kasa dan beklentin ne ki gayet sağlam duruyor içi geniş önemli olan içine ne koyduğundur zaten kasa taş gibi ben çok beğendim

Tasarımı güzel değil bir beklentim var demedim zaten, neden benim kişisel yorumuma alıntı yaptın ki ben 900D kullanıyorum çok daha şık al benisi olan bir kasa.

• LianLi kaliteli kasalar üreten bir üretici.Lakin bu sebepten ötürü bayılmak ölmek zorunda değiliz. Bu kasanın hedef kitlesi zaten biz olmadığımız için sıkıntıda yok. Bana oldukça tipsiz geldi. Sade kasaları sevmeme rağmen bu kasayı yağuşıksız buldum.
  • lian li özellikle ihracatını yapacağı ülkeler için çok katı kuralları olan bir firma. ondan dolayı ülkemizde görebileceğimizi pek sanmıyorum.. ha benim için ilk kasa firmasıdır orası ayrı.. hele geçmişteki tyr-x1000 i yok mu
  • saintroyo kullanıcısına yanıt
    Güzel birşeye benziyor

• _Dominic_Toretto_ kullanıcısına yanıt
    ah efsanedir benim için.. bi ara forumda tyr-x2000f satan bile oldu ama kaçırmıştım.. o da fena değildir ama bu bana hep daha hoş gelmiştir..
  • Ön üst kısmada taşıma kulpu miss gibi, eskiden bilyeli toplu taşıma aracı yapıp dadlu yokuşu olan mahallerde sallardık, bu kasada hafif denge sorunları çıkabilir.."eyo baha bahın panpişler 780 ile popişime binip akıoz"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 20 Nisan 2014; 1:28:54 >
  • BENDE V2100+ modeli var. inanın gelen misafirler sehpa zannediyordu :D
    ve çok dekoratif durduğu için beğeniyorlar. 15 yaşındaki heyecanlı ve janjanlı kasa sevevenlere göre değil yani :P

• Bende 600 tm kasa var hiçbir kasaya değişmem tüm ihityacımı karşılıyor nede olsa corsair :) Bu kasada hoş ama dizaynı olmamış

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.