Şimdi Ara

En Hafif, En Küçük Motor Hacimli Araçlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
0
Favori
1.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Başlıktaki kıstaslara uyan bir araç araştırıyorum. Şöyle ki;

Şehir içinde hafifliği ve küçük motor hacmi ile çok yakmayan, park sorunu olmayan, yeni araç kullanmaya başlayacak kız kardeşime oyuncak gibi verebileceğimiz, gerçekten amaca hizmet eden bir şey bulabilirsek de bir ömür satılmayacak bir araç arıyoruz. İmzadakiler malum, bahsettiğim gibi araçlar değil. Az yakıyorlar ama bu tarzda da bir araç şart kolaylık açısından.

Böyle bir araç için ilk başta Smart FourTwo ile güncel Ford Ka'yı düşündüm ama daha sonra bu tür bir araca 10-12 bin liradan fazlasını bağlamanın bir mantığı olmadığına karar verdik.

Özellikle kullanıcıların yorumları çok önemli.

Şimdiden teşekkürler,
    İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umut T. -- 18 Nisan 2014; 19:17:25 >

• suzuki marutti
    renault 5 - twingo
    subaru vivio
    daewoo matiz - tico
    daihatsu YRV - Cuore

hepsi ufak motorlu ve 10bin tl altında
    ama hiçbiri hakkında bilgim yok
  • eyvallah. bir de suzuki alto var.

tecrübeli birileri yok mu koskoca dh'de?
  • bir yakınımda hyundai atos vardı, otomatik hem de. bi bakın isterseniz.
  • Ohan kullanıcısına yanıt
    doğru, onu unutmuşuz arada. şanzıman ile ilgili ne düşünüyordu acaba?
  • goodorevil kullanıcısına yanıt
    inanır mısınız, konu açmadan önce bu konuyu hatırlamıştım ama adı bir türlü çıkmamıştı bilinçaltından. eyvallah.
  • İnanırım hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Umut T.

doğru, onu unutmuşuz arada. şanzıman ile ilgili ne düşünüyordu acaba?

Tam otomatik bir şanzumanı var. Çok sarsıntılı değildi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ohan kullanıcısına yanıt
    onu da bir araştırayım, 930 kg civarında bir araçmış. teşekkürler.
  • Eski Spark var.
  • Eski micra

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hundai i10 var.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eski Ford KA var hem şekilli hem se diğer ufak araçlar gibi güvensiz durmuyor

Ufak kolay araç deynce bence bütçe yüksek tutup Fiat 500 ve ya Lancia Ypsilon,Smart diyecektim ama gitti öneriler.

Ben baktım ileride alırım diye Ford Ka,Kia Picanto,Hyundai Atos,Twingo,Pug 106,Citroen Saxo1.1,

Ve değişik bir italyan aracı:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-cok-temiz-masrafsiz-fiat-161057736/detay

• ilginç ve sevimli bir araç, düşünülebilir.
  • Umut T. kullanıcısına yanıt
    Bence 2 airbagli ve klimalı Ford KA lara bakmak lazım
  • bütçeyi aşağı çekmeden önce, titanium ka'ya bakıyordum, sonra ise makyajlı eski ka'lara yöneldim. ford ka, olması gerekenden biraz fazla ağır bir araba (890 kg) ama suzuki alto tam olması gerektiği gibi: 805 kg. yakıt olarak da biraz fark var aralarında ama alto bayağı itici bir araba.
  • Umut T. kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum abi hep bana ufak japon arabaları itici geldi.

Ben alacak olsam senin gibi kriterlerim olsa Ford KA alırdım

Sen Renault sever olarak Twingo'da bakabilirsin ama bence Renault severim ama twingo da suziki alto dan tasarım olarak üst kademe olsa da kaliteye gelince kötü duruyor benim için.
  • a segmenti araçları, boyutları itibariyle itici oluyorlar genelde. tasarım oranları mükemmel olsa bile, belli bir boyutun altında tutmuyor hesaplar. fiat 500, güncel ford ka gene biraz eli yüzü düzgün araçlar ama dediğim gibi arabaya, hele de bu tip bir arabaya para bağlamanın alemi yok.

twingo sevimli bir araç, garip bir kumaş tavanı falan da var, ona da bakıyorum denk gelirse çevrede.

sabah tekrar eski swift'lere baktım, araba tam anlamıyla analog. tasarım olarak fazla kübik, istenirse otomatiği de sorunlu değil ama bakacağız, hafta içi karar vermiş olacağız artık.

not: dünkü ilandaki sarı fiat, türkiye'de tek, fiat seicento diye bir araç.
  • Vivio 680 kilo ve 650cc motor
    Bundan küçüğü motorsiklet sanırım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.