Şimdi Ara

Yokuş Aşağı Gidiş Yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar 1 senedir araç kullanıyorum ehliyeti alalı tam 1 yıl oldu kendimce normal kullanıyorum işte size sorum düz yollarda genellikle yokuş aşağılarda babam arabayı boşa al diyor veyahutta vitesi büyüt gitsin kendisi diyor ama ben genellikle debriyaja basılı tutuluyorum devir sıfıra iniyor ve arabada müthiş bi rahatlama oluyor hissediyorum yani babamda öyle yapma başı boş bırakılmış hayvan gibi olur kontrol edemezsin diyor sizce doğrumu yapıyorum yanlış mı

• zaten debriyaja basarak aracı boşa almış sayılırsın aynı şey, ayrıca araç boşa atılmaz bir kere, extra yakıt yakarsın, anlık bir durumda gaza basman gerekebilir o zaman vites atana kadar zaman geçer ve güvenlik zafiyeti oluşur. en güzeli motoru bağırtmadan hangi hızda inmek istediğini seç o hıza uygun vitesi kullan...
  • Yokuş aşağıya viteste inersen daha rahat edersin hem az yakar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kesinlikle viteste in. Kaldi ki deybraja basili tutunca araci bosa almis oluyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: wings35

zaten debriyaja basarak aracı boşa almış sayılırsın aynı şey, ayrıca araç boşa atılmaz bir kere, extra yakıt yakarsın, anlık bir durumda gaza basman gerekebilir o zaman vites atana kadar zaman geçer ve güvenlik zafiyeti oluşur. en güzeli motoru bağırtmadan hangi hızda inmek istediğini seç o hıza uygun vitesi kullan...

Yokuşta gaza basınca bişe değişmiyorki zaten iniyor hızıyla hem debriyaja basılı gitmek bana kalırsa daha mantıklı aniden fren gerekirse elin ayağın dolaşmaz direk frene basılabilir sonuçta ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anchowy61

Kesinlikle viteste in. Kaldi ki deybraja basili tutunca araci bosa almis oluyorsun.

Boşa alınca daha mı sıkıntılı yani yeni şoförüm sonuçta? ara sırada frene basıyorum zaten fazla hızlandırmıyorum aracı
  • quote:

Orijinalden alıntı: DrOetker

Yokuş aşağıya viteste inersen daha rahat edersin hem az yakar.

Yanlışım varsa düzeltin hocam ama debriyaja bastığım zaman motor rahatlıyor devir 0 a indiği zaman güç harcamıyor ve yakmıyor diye biliyorum ?
  • Telvis kullanıcısına yanıt
    Araci daha zor kontrol edersin fren mesafesi artar ve yakitta artar. Cok asiri dik bir yer degilse yuksek viteste gidip aracin cok hizlandigini dusununce hafif ftene basip birakabilirsin. Cok yuksek rampalarda da dusuk viteste gidip motor frenini kullanabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Telvis

quote:

Yanlışım varsa düzeltin hocam ama debriyaja bastığım zaman motor rahatlıyor devir 0 a indiği zaman güç harcamıyor ve yakmıyor diye biliyorum ?

boşta yakıt harcar. devir sıfıra asla inmez 600 devir altı stop eder.
    birde boşta yokuş inerken araba stop ederse sıkıntılı durumlar oluşabilir.
    yokuş aşağı viteste inmek herzaman iyidir

• quote:

quote:

zaten debriyaja basarak aracı boşa almış sayılırsın aynı şey, ayrıca araç boşa atılmaz bir kere, extra yakıt yakarsın, anlık bir durumda gaza basman gerekebilir o zaman vites atana kadar zaman geçer ve güvenlik zafiyeti oluşur. en güzeli motoru bağırtmadan hangi hızda inmek istediğini seç o hıza uygun vitesi kullan...

Yokuşta gaza basınca bişe değişmiyorki zaten iniyor hızıyla hem debriyaja basılı gitmek bana kalırsa daha mantıklı aniden fren gerekirse elin ayağın dolaşmaz direk frene basılabilir sonuçta ?

eminmisin?? denedinmi hiç? sadece fren olarak düşünme acil durumu. boştayken aracın hızlanması yerçekimi kuvvetine bağlıdır. gaz verdiğinde ise güce. viteste kalınca ver bakalım gazı ne oluyor acil durumda nasıl ivmelenip kaçarsın. boşta arabanın kendi kendine hızlanmasınımı bekleyeceksin.

• quote:

Orijinalden alıntı: heatblast

quote:

quote:

boşta yakıt harcar. devir sıfıra asla inmez 600 devir altı stop eder.
    birde boşta yokuş inerken araba stop ederse sıkıntılı durumlar oluşabilir.
    yokuş aşağı viteste inmek herzaman iyidir

düşünmemiştim stop işini aynen stop ederse geçmiş olsun teşekkürler ustam vitese alıştırmam kendimi

• quote:

quote:

quote:

eminmisin?? denedinmi hiç? sadece fren olarak düşünme acil durumu. boştayken aracın hızlanması yerçekimi kuvvetine bağlıdır. gaz verdiğinde ise güce. viteste kalınca ver bakalım gazı ne oluyor acil durumda nasıl ivmelenip kaçarsın. boşta arabanın kendi kendine hızlanmasınımı bekleyeceksin.

Yani boşa yakıt harcar olarak söyledim gidiyor zaten yerçekimi etkisiyle gidiyor zaten ara sıra fren yaparak 100'ü geçmiyorum

• Babanızın söylediği yanlış yokuş aşağı boşta inmek hem yakıt yaktırır hem güvensizdir sizin yaptığınız daha yanlış debriyaja basmakla aracı boşa almış oluyorsunuz zaten ayrıca debriyaja basılı tuttuğunuz için zarar veriyorsunuz. En uygunu yüksek viteste inmektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: sercelik

Babanızın söylediği yanlış yokuş aşağı boşta inmek hem yakıt yaktırır hem güvensizdir sizin yaptığınız daha yanlış debriyaja basmakla aracı boşa almış oluyorsunuz zaten ayrıca debriyaja basılı tuttuğunuz için zarar veriyorsunuz. En uygunu yüksek viteste inmektir.

Teşekkürler ustam vitese alıştırmam lazım kendimi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.