Şimdi Ara

sunny at 15100 full hd uydu aldım dogru karar mı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
2.193
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • henüz gelmedi yarin gelecek netten aldim 200 e

dogru bi karar mi yoksa pisman olurmuyum yada velince iade et şunu al diyeceginiz bir model var mi

hepsiburadadan aldim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: kantay

henüz gelmedi yarin gelecek netten aldim 200 e

dogru bi karar mi yoksa pisman olurmuyum yada velince iade et şunu al diyeceginiz bir model var mi

hepsiburadadan aldim

Hepsi burada'nın portföyündeki uydu cihazlarının tamamını inceledim.

Onların portföyündeki alınabilir tek uydu cihazı Neta 6400 HD modelidir.

Diğerlerinin üzerinde durmaya değmez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

hepsiburadadan aldim

Android uydu alıcısı çöp müdür size göre?
    Buradaki özellikler hangi cihazda var acaba
    Donanım
    Ana İşlemci ARM Cortex - A9 600 MHz (1250 DMIPS)
    RAM 512 MB / Flash Hafıza NAND 512 MB
    Yazılım
    İşletim Sistemi Android 2.3 Gingerbread
    İnternet Tarayıcısı Webkit tabanlı Android full browser
    Flash Plugin Adobe Flash Plugin 10.3 (up to 480i video)
    Güncelleme Ağ üstünden güncelleme
    Medya Desteği
    Medya Desteği MP4,AVI,MKV,3GP,MPEG TS
    Görüntü Formatı CODEC H.264 (MPEG4-AVC ,VC-1) MPEG2
    Video Çözünürlüğü 960 x 540
    Tuner
    Giriş Konnektörü F-tip , IEC-169-24 , Dişi
    Sinyal Seviyesi 950MHz to 2150 Mhz
    Giriş Frekansı -25-65dBm
    LNB Kontrolü DiSEqC 1.0,1.1 & 1.2,USALS
    Giriş Sembol Oranı QPSK/1-55Msps,8PSK/1-45Msps
    Giriş / Çıkış
    Giriş Çıkış Üniteleri 2xUSB 2.0 (Wifi Adaptör ile USB aygıtları)
  • quote:

Orijinalden alıntı: seko_88

quote:

quote:

hepsiburadadan aldim

Bana göre öyledir.

Geçen yaz fuarda bu android'lerin A babasını test ettim, beni açmadı... Ne görüntü kalitesi, ne de uydu işlevlerine ait yazılım özellikleri tamamen millet uğraşsın dursun diye hazırlanmış... Cihazın diğer medyatik işlevleri beni alakadar etmiyor, çünkü uydu cihazı alıyorsam, uydu işlevlerine bakarım.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

hepsiburadadan aldim

Bana göre öyledir.

Geçen yaz fuarda bu android'lerin A babasını test ettim, beni açmadı... Ne görüntü kalitesi, ne de uydu işlevlerine ait yazılım özellikleri tamamen millet uğraşsın dursun diye hazırlanmış... Cihazın diğer medyatik işlevleri beni alakadar etmiyor, çünkü uydu cihazı alıyorsam, uydu işlevlerine bakarım.

Artık günümüzde televizyonlar bile sadece televizyon işlevi yapmadıklarından dolayı uydu cihazlarının da sadece uydu işlevini yapması beklenemez
    Bir yandan tv izlerken bir yandan maillere bakmanız, facebook a girmeniz tweet atmanız youtube a girmeniz skype ile mesajlaşmanız haber okumanız hatta angry birds oynamanız ve sayamayacağım eklentiler indirebilmeniz bu cihazlarla mümkün

Ayrıca sunny ve atlanta smart box android cihazların ilk örnekleri idi. Atlanta smart g4 ile dsmart modül uyumlu cihaz çıkardı biraz daha güçlü bir model sundu ve yeni modeller gelmeye devam edecek

Kişisel görüşümdür birkaç yıla kadar üst düzey uydu cihazlarındaki enigma2 devri kapanacak ve yerini bu cihazlara bırakacak. Forumda övülen Kathrein cihazların işlemcisi 1.6 ghz dört çekirdekli olsa 16 gb flash olsa ve 1 gb ddr3 bulunsa nasıl olur

Aslında android cihazlardaki temel sorun kalite sorunu. Maalesef tunerleri çok iyi değil görüntü kaliteleri ve malzeme kaliteleri milyarlık uydu alıcılarının yerini tutamaz ama geleceğin teknolojisi android.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hepsiburadadan aldim

Bana göre öyledir.

Artık günümüzde televizyonlar bile sadece televizyon işlevi yapmadıklarından dolayı uydu cihazlarının da sadece uydu işlevini yapması beklenemez
    Bir yandan tv izlerken bir yandan maillere bakmanız, facebook a girmeniz tweet atmanız youtube a girmeniz skype ile mesajlaşmanız haber okumanız hatta angry birds oynamanız ve sayamayacağım eklentiler indirebilmeniz bu cihazlarla mümkün

Ayrıca sunny ve atlanta smart box android cihazların ilk örnekleri idi. Atlanta smart g4 ile dsmart modül uyumlu cihaz çıkardı biraz daha güçlü bir model sundu ve yeni modeller gelmeye devam edecek

Kişisel görüşümdür birkaç yıla kadar üst düzey uydu cihazlarındaki enigma2 devri kapanacak ve yerini bu cihazlara bırakacak. Forumda övülen Kathrein cihazların işlemcisi 1.6 ghz dört çekirdekli olsa 16 gb flash olsa ve 1 gb ddr3 bulunsa nasıl olur

Aslında android cihazlardaki temel sorun kalite sorunu. Maalesef tunerleri çok iyi değil görüntü kaliteleri ve malzeme kaliteleri milyarlık uydu alıcılarının yerini tutamaz ama geleceğin teknolojisi android.

Bende kişisel görüşü belirteyim.

Linux enigma işletimli uydu cihazları şu anda enigma 2 ile işlemektedir.

Yakın zamanda enigma 3'e geçilmeye hazırlanılmaktadır. Bu yeni cihazlar, H.265 codec destekli 4K ( 2160p ) çözünürlük seviyesini decode edebilecek özellikte olacaktır.

Android özellikli uydu cihazlarının, şu an için giriş segmentinde ürünleri bulunmaktadır. Android uydu cihazlarını üretenler, orta ve üst segmentte ürün çıkarabilmek için, cihazın uydu işlevlerini geliştirmesi gerekmektedir.

Sonuç olarak ; bol medyatik işlev arayanlar android yazılmla işleyen uydu cihazlarını tercih edebilirler.
  • yani

• quote:

Yakın zamanda enigma 3'e geçilmeye hazırlanılmaktadır. Bu yeni cihazlar, H.265 codec destekli 4K ( 2160p ) çözünürlük seviyesini decode edebilecek özellikte olacaktır.

Android özellikli uydu cihazlarının, şu an için giriş segmentinde ürünleri bulunmaktadır. Android uydu cihazlarını üretenler, orta ve üst segmentte ürün çıkarabilmek için, cihazın uydu işlevlerini geliştirmesi gerekmektedir.

Sonuç olarak ; bol medyatik işlev arayanlar android yazılmla işleyen uydu cihazlarını tercih edebilirler.

Android cihazlar hakkında dediklerinize katılıyorum fakat enigma 3 ile ilgili atılan somut bir adım var mıdır bilmiyorum
    h 265 decode desteği yeni nesil broadcom işlemciler ile gelecek diye biliyorum

Sizin görüşünüz enigma 2 nin yerini enigma 3 e bırakacağı ve yakınlarda enigma 3 cihazların üretimine başlanacağı yönünde ama benim tahminlerime göre enigma 3 çıkmadan android yaygınlaşacak ve dünyaca ünlü yazılım grupları mesela openpli gibi imajlar artık android üzerinde yürüyecek.

Şu an da android tabanlı elektronik ürünleri çerez parasına dahi üretilebiliyor üretim maliyetleri çok düşük ama popüler değiller
    yazılım grupları ve bizim gibi üst düzey kullanıcılar androide yönelirse kısaca bunlar popülerleşirse artık enigma nın ismi anılmaz olur
    Enigma nın yaygınlaşmasının belki de en temel nedeni donanımlarının diğerlerine göre üstün olması ve kart paylaşımının bu cihazlar üzerinden yürümesi idi. Bu iki temel nedenden donanımsal olarak android şu anda üstün ama kart paylaşımı yine enigma cihazlar üzerinden yürüyor. Yazılım da yaygınlaşırsa android tahta oturabilir
    Şunu biliyoruz ki enigma2 artık miadını doldurmuştur, yeni işletim sistemi enigma3 mü olur android mi olur bunu zaman gösterecek

Son olarak sabah saatlerinden beri her yazdığınıza yarım yamalak bilgilerimle salça oluyorum hakkınızı helal edin. Uydu cihazları tutkunuyum sizin gibi bir guru ile fikir alışverişi yapmak büyük bir zevk.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seko_88 -- 18 Nisan 2014; 19:45:51 >
  • quote:

quote:

Android cihazlar hakkında dediklerinize katılıyorum fakat enigma 3 ile ilgili atılan somut bir adım var mıdır bilmiyorum
    h 265 decode desteği yeni nesil broadcom işlemciler ile gelecek diye biliyorum

Sizin görüşünüz enigma 2 nin yerini enigma 3 e bırakacağı ve yakınlarda enigma 3 cihazların üretimine başlanacağı yönünde ama benim tahminlerime göre enigma 3 çıkmadan android yaygınlaşacak ve dünyaca ünlü yazılım grupları mesela openpli gibi imajlar artık android üzerinde yürüyecek.

Şu an da android tabanlı elektronik ürünleri çerez parasına dahi üretilebiliyor üretim maliyetleri çok düşük ama popüler değiller
    yazılım grupları ve bizim gibi üst düzey kullanıcılar androide yönelirse kısaca bunlar popülerleşirse artık enigma nın ismi anılmaz olur
    Enigma nın yaygınlaşmasının belki de en temel nedeni donanımlarının diğerlerine göre üstün olması ve kart paylaşımının bu cihazlar üzerinden yürümesi idi. Bu iki temel nedenden donanımsal olarak android şu anda üstün ama kart paylaşımı yine enigma cihazlar üzerinden yürüyor. Yazılım da yaygınlaşırsa android tahta oturabilir
    Şunu biliyoruz ki enigma2 artık miadını doldurmuştur, yeni işletim sistemi enigma3 mü olur android mi olur bunu zaman gösterecek

Son olarak sabah saatlerinden beri her yazdığınıza yarım yamalak bilgilerimle salça oluyorum hakkınızı helal edin. Uydu cihazları tutkunuyum sizin gibi bir guru ile fikir alışverişi yapmak büyük bir zevk.

Android'çiler orta ve üst segment uydu cihazlarını önce bir çıkarsınlar. Orta ve ist segmenti taşıyacak yazılım işlevlerini hele bir geliştirsinler. Ona göre inceleyip veririr kararımızı...

Şu an ki android özellikli uydu cihazları, bu hali ile uydu cihazı olmaktan uzaktadır. Zaten bir çok meraklı kullanıcı, cihazın medyatik işlevlerini kurcalamaktadır. Yani diğer bir deyişle, kullanıcı en çok neye ihtiyaç duyuyorsa, o özellikleri ilk plana çıkararak edinimini gerçekleştirmektedir.

Diğer linux enigma 3 ve H.265 codec destekli işlemciler ve üretim safhası hazırdır. Seri üretim aşamasına geçilmemiştir sadece... Gelişmiş uydu cihazı işlevleri her halükarda, linux enigma'lı cihazlarla yoluna devam eder. Çünkü daha hazırlıklı bir başka alternatif sistem/yazılım şu an itibariyle mevcut değildir.

Rica ederim. İmzamda olduğu gibi doğru bilgileri vermek benim için zevktir.
  • hb dan cihaz geldi fakat kumanda calismiyor tek kanali izliyoruz tv 2 de takili durumda kalmis kutusunda yirtik var ve adaptorunun poseti hirpalanmis yani kullnilmis urun hb de ilk defa basima geliyor

• quote:

hb dan cihaz geldi fakat kumanda calismiyor tek kanali izliyoruz tv 2 de takili durumda kalmis kutusunda yirtik var ve adaptorunun poseti hirpalanmis yani kullnilmis urun hb de ilk defa basima geliyor

Geçmiş olsun yanında gelen piller de kullanılmış olabilir pilleri değiştirin ayrıca kumanda kızılötesi değil wireless ile çalışıyor bu yüzden tanıtılması gerekiyor
    Kullanım kılavuzunda kumandanın etkinleştirilmesi ile ilgili açıklamalar vardır olmadı forumlarda sorabilirsiniz.
  • sol ust yanda tv-sbt miydi bir dugme var tv ye gecince yesil smart a gecince kirmizi yanmasi lazim diyor ama her sefer1nde kirmizi yaniyor

• az once sunny 15100 u taktim abartmiyorum sd knallar camur gibi hemen sökup next 16900 umu taktim hd gibi gorunmeye basladi kanallar

acaba 6400 nasil olacak onunda goruntusu nextten kotu mu

bu arada nextin islemcisi ne acaba bulamadim eski bi uydu nextstar ye 16900 fta tam olarak

• quote:

Orijinalden alinti: kantay

az once sunny 15100 u taktim abartmiyorum sd knallar camur gibi hemen sökup next 16900 umu taktim hd gibi gorunmeye basladi kanallar

bu arada nextin islemcisi ne acaba bulamadim eski bi uydu nextstar ye 16900 fta tam olarak

neta 6400 sti islemci kullanir goruntu kalitesi kendi segmentinde en iyisidir neta 6400 forumda konusu bulunuyor next genellikle ali cip set tercih eder

1 sene modeli satar 2. sene destegi kaldirip baska modeli piyasaya surer ..

sunny 15100 android 2.3 versiyonudur aldygynyz an çöp

cihaz devamly uygulama durduruldu hatasy vericek canyny sykacak

--------------------------------------------

mesela atlanta smart g4 android 4 versyyonu yle google play marketteky bynlerce uygulama yuklenebylyr

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 20 Nisan 2014; 0:24:22 >
  • .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fatihmc -- 20 Nisan 2014; 0:22:15 >
  • quote:

az once sunny 15100 u taktim abartmiyorum sd knallar camur gibi hemen sökup next 16900 umu taktim hd gibi gorunmeye basladi kanallar

SD yayınlar Mpeg 2 çözünürlük kodlama sahasında kalmaktadır.

Mpeg 2 çözünürlük sahası içinde kalıpta, uydu yayınlarının yapıldığı çözünürlük sahası ise, yatayda; 352 ila 576i çözünürlük seviyesindedir. Yani işlemcinin decode edeceği kodlama sahası çok dar diyebiliriz. ( Dikkat ; yatayda )

Oysa HD cihazlarda bulunan işlemciler; 352i, 576i, 720i/p, 1080i/p çözünürlük seviyelerini ayrı ayrı decode etmek zorundadırlar.

Kısaca; HD uydu cihazları daha geniş bir sahayı çözümlemek zorunda olduğu için, SD yayın bölgesinde kalan, çözünürlük seviyesini, SD işlemciler gibi başarılı bir şekilde decode edememektedir.

Nextstar YE 16900 FTA cihaz SD özellikli bir cihaz olup, ALI 3329c işlemci bulunmaktadır.

ALI 3329c işlemcili cihazınızı, görüntü kalitesi yönünden, SD özellikli ve STi 5518 işlemcili bir başka cihaz karşılaştırdığınız zaman, ALI işlemcili cihazınızın görüntü kalitesinin iyi olmadığını hemen farkedersiniz.

Velhasılı kelam;

SD/HD uydu cihazlarının ürettiği SD görüntü kalitesini, birbirine göre kıyaslamak anlamlıdır.

Ancak SD/HD işlemcilerin ürettiği SD görüntü kalitesini, birbirine göre kıyaslamak, 3 ncü paragrafta izahatim çerçevesinde anlamlı değildir. Çünkü her bir guruptaki işlemcinin decode edeceği çözünürlük sahası farklıdır.

Bu teknik izahatlerden sonra, sizin üzerinde duracağınız asıl husus; SD/HD yayınları kaliteli verebilen işlemcili bir uydu cihazı edinmektir. Gerisi laf-ü güzaftır.

Kolay gelsin.
  • quote:

quote:

SD yayınlar Mpeg 2 çözünürlük kodlama sahasında kalmaktadır.

Mpeg 2 çözünürlük sahası içinde kalıpta, uydu yayınlarının yapıldığı çözünürlük sahası ise, yatayda; 352 ila 576i çözünürlük seviyesindedir. Yani işlemcinin decode edeceği kodlama sahası çok dar diyebiliriz. ( Dikkat ; yatayda )

Oysa HD cihazlarda bulunan işlemciler; 352i, 576i, 720i/p, 1080i/p çözünürlük seviyelerini ayrı ayrı decode etmek zorundadırlar.

Kısaca; HD uydu cihazları daha geniş bir sahayı çözümlemek zorunda olduğu için, SD yayın bölgesinde kalan, çözünürlük seviyesini, SD işlemciler gibi başarılı bir şekilde decode edememektedir.

Nextstar YE 16900 FTA cihaz SD özellikli bir cihaz olup, ALI 3329c işlemci bulunmaktadır.

ALI 3329c işlemcili cihazınızı, görüntü kalitesi yönünden, SD özellikli ve STi 5518 işlemcili bir başka cihaz karşılaştırdığınız zaman, ALI işlemcili cihazınızın görüntü kalitesinin iyi olmadığını hemen farkedersiniz.

Velhasılı kelam;

SD/HD uydu cihazlarının ürettiği SD görüntü kalitesini, birbirine göre kıyaslamak anlamlıdır.

Ancak SD/HD işlemcilerin ürettiği SD görüntü kalitesini, birbirine göre kıyaslamak, 3 ncü paragrafta izahatim çerçevesinde anlamlı değildir. Çünkü her bir guruptaki işlemcinin decode edeceği çözünürlük sahası farklıdır.

Bu teknik izahatlerden sonra, sizin üzerinde duracağınız asıl husus; SD/HD yayınları kaliteli verebilen işlemcili bir uydu cihazı edinmektir. Gerisi laf-ü güzaftır.

Kolay gelsin.

uydu teknolojileri konusunda baya geniş bir bir bilgiye sahipsiniz belli
    anladığım kadarıyla elinnde sunny yi bi an önce gönder al bi tane mis gibi neta 6400 keyfine bak bi dahada heyecan arama diyorsunuz

şaka bir yana 1000 tane olumlu yorum varsa içinden bir tane olumsuz varsa 1000 inden önce 1 ine kulak asmak gerekiyor ve sizin gibi işin duayeni olmuş arkadaşların sözünü tutmak gerekiyor.

zaman ayırıp bilgilendirdiğinz için çok teşekkür ederim elinize ve klavyenize sağlık...

gel pazartesi gel ...

ama şunu söylemek istiyorum harika bir kumandası var malzeme kalitesi bir yana wireless olması harika bir özellikmiş ilk defa bu türlü bir kumada kullandım

evin yatak odasında kapıyı kapattım ve o halde bile süper alıyordu

esasında böybe bir kumandaya ihtiyacım var şöyleki

evde bir tv d aha var ve mutfağa koymak istiyorum fakat tek recever var (ikinci bir uyda takmak istemiyorum yasak hatta binada ortak sistem olduğu için) sunny kullanacak olsaydım harika olurdu mutfaktan kullanırdım bi kablo daha çekerdim uyduya... ama napalım bu planı erteleyeceğim çünkü sırf kumanda iyi alıyor diye görüntü kalitesinden ödün veremem,

bu arada wireless kumandayı dışarıdan temin edemezmiyiz aradım bi kaç defa ama bulamdım sadece evrensel kumandalar çıkıyor kızılötesi...
  • quote:

Orijinalden alinti: kantay

bu arada wireless kumandayi disaridan temin edemezmiyiz aradim bi kaç defa ama bulamdim sadece evrensel kumandalar çikiyor kizilötesi...

Wireless aygitlarin tamami, elektro-manyetik frekans üreterek çalisirlar. Dolayisi ile kumandanin cihazi görmesine gerek yoktur. Haliyle iletim mesafesi olarak, kizilötesine göre daha genis bir daireyi içine alir. Ancak ayni zamanda elektro-manyetik kirlilige de neden olurlar.

Kisaca; uydu cihazlarinda kullanilan uzaktan kumandalar açisindan, yeni bir teknoloji diyebiliriz. Bu teknikle çaly?an ve tüm cihazlara uyumlu uzaktan kumanda varmi arastirmadim dogrusu...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanguzel_ -- 20 Nisan 2014; 12:38:34 >
  • sakın serkan güzel beyi dinleyip neta hd6400 almayın.ben aldım uydu kurulumu yapan ustaya abone oldum.bir çok kanalda donma oluyor.usta çanak ayarı yapıyor ufak bir lodos estiğinde veya yağmur yağdığında donmalar aynı şekilde devam ediyor.görüntünün güzel olması yetmiyor.yayını izlerken kanalın donması sinir sisteminizi bozar.yinede tercih sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kaplıkaya -- 12 Eylül 2014; 21:57:12 >
  • kantay kullanıcısına yanıt
    dostum o arkadaş atlanta firma yetkilisi bi tane de ehlibehlikum mudur nedir o var, arkadaş her yerde atlanta g4 tavsiyesi yapıyor yapsın eyvallahta diğer muadili olan ürünü kötülemesi ters etki yaptı bende tivibu kampanyasında next pandora aldım, ihtiyacımı fazlasıyla görüyor, fly kumandası yoktu içinde ön gözünde ki usb yuvasına gold master kablosuz klavyeyi taktım sorunsuz bir şekilde kullanıyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrah1923 -- 12 Eylül 2014; 22:30:00 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.