Şimdi Ara

Otomobilde en beğenilen marka hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
94
Cevap
0
Favori
1.213
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Otomobil, telefon ve diğer sektörlerde en beğenilen markalar açıklandı..
    Türkiye Kalite Derneği, KALDER; sonuçları geçtiğimiz günlerde kamuoyuna duyurdu..
    Otomobilde en memnun kalınan marka ise Volkswagen..
    Volkswagen'i tarif etmeye gerek yok, biliyoruz..
    Fiyatları tartışılır, tabii kaliteli bir marka.
    Diğer taraftan geçen sene Volkswagen toplam araç olarak 112 binlik satışla ilk sıradaydı.
    Otomobilde de 96 binlik bir satış vardı..otomobilde de birinciydi.
    Dünya otomobil satışında 1 Toyota olurken 2.ci Volkswagen..

http://www.otometre.com/2014/04/bu-markalardan-musterileri-memnun-kald.html
    http://www.otometre.com/2014/02/1-toyota-2-volkswagen-3-kim.html
    http://www.otometre.com/2014/01/2013-dizel-sedan-otomatik-lancia-ve.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asan70 -- 18 Nisan 2014; 12:52:22 >

• Nerde birinci olmuş ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kime göre, neye göre?
  • Türkiye Kalite Derneği, Kalder'in çalışmalarına göre..
    Çalışmanın adı; Türkiye Müşteri Memnuniyeti Endeksi (TMME)...
    http://www.kalder.org/

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asan70

Türkiye Kalite Derneği, Kalder'in çalışmalarına göre..

Bu forum ülkeyi temsil etmiyor, bir kez daha görmüş olduk Memnunsak sıkıntı yok

• WV iyidir. Ama Türkiye'de kötüdür. Bu da arabadan değil, distribütör firmadan kaynaklanıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: weycell1905

quote:

Orijinalden alıntı: asan70

Türkiye Kalite Derneği, Kalder'in çalışmalarına göre..

Bu forum ülkeyi temsil etmiyor, bir kez daha görmüş olduk Memnunsak sıkıntı yok

çok güzel söylemişiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

WV iyidir. Ama Türkiye'de kötüdür. Bu da arabadan değil, distribütör firmadan kaynaklanıyor.

+1563738738

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Atilla_06

Dünya VW kullanıyor ,Türkiye VW kullanıyor ve herkes VW hayranı fakat bizim forumdaki üç beş liseli halen direksiyonuna bile oturmadığı bu markayı beğenmiyor ya sadece gülüyorum

Kime göresi neye göresi yok bu işin. Kafanı gömdüğün o bilgisayarından yada telefonunda başını kaldır ve etrafına bak, trafiğe bak, insanlarla otur konuş otomobillerle ilgili sohbet et bakalım. Kime göreyi neye göreyi gör o zaman.

Kime göre neye göre? demek ölçüt ne kaynak neresi demek. Kaynak sormak niye dokundu ki? Ben gözü kapalı hiçbir şirketi karalamadığım gibi hiçbirini de gözü kapalı savunmam. Alt tarafı bir araç, marka fanatizmine gerek yok..

Ne fanatiziminden bahsediyorsun sen ? Forumda VW 'nin adı geçen her konuda, milletin abuk sabuk yorum yapmasına, sanki anasından maseratiyle doğmuşta VW yi beğenmiyormuş gibi yorum yapmasına kızıyorum.

Arkadaş bu neticede bir araçtır. Her markanın olduğu gibi bu markanında kendisine sempati duyan bir kitlesi vardır. Bunun adına ister fanatik koy, ister sempati duyan kimseler koy ne koyarsan koy. Ancak daha ehliyeti bile olmayan bebe-beliğin burada otomobil kompedanı gibi saçmalamasına denk geldiğim zamanda müsade etmem.

Ben VW kullanıcısıyım. Jettam var ve oldukça memnunum. Piyasada dolanan saçma sapan gerçeklikle hiçbir alakası olmayan eleştirilerede gülüyorum açıkçası. Bak bir örnek vereyim, 2006-2010 yılları arasında Jetta 5 çıktığında kendi sınıfında hiçbir otomobilde bulunmayan özellikler taşıyordu, öyleki o dönemde D sınıfı bir çok uzakdoğu aracıyla bile karşılaştırılmıştı. Ve halen bakıyorum 2010 yılında makyajlanan Jetta comfortline modelinin donanım özelliklerini bir çok C sınıf araç sunamıyor. O dönemde özelliklerine bu saçma sapan yorum yapanlar bile laf edemediler. Ve sırf muhalefet olmak adına "arabanın yok arkası şöyle, yok önü böyle" diyerek tasarımını eleştirmeye başladılar. Jetta 6 üretime sunuldu bu sefer tasarım sağlam, o halde arabanın kapı içindeki malzemelerden vuralım dediler yine dünyanın en seviyesiz eleştirilerini yapmaya başladılar.

Yahu arkadaş bu arabanın fabrikası benim babamın değilde, senin düşmanının fabrikasımı, senin düşmanlarınmı bunu üretiyor diye sormaktan kendimi alamıyorum. Bugün yıllardır Mercedes kullanmış bir yakınım 4 yıldır PAssat CC kullanıyor ve 2. CC aracını aldı yeni kasası çıkınca. Adama soruyorum memnunmusun diye, cevap şu: Yıllardır Mercedes BMW kullanıyorum hiç abartmaya gerek yok, bu aracın bir Mercedesten eksik kalır yönü yok diyorsa. Vardır bu işin bir kerameti diye düşünüyorum. Öyle ikinci elde parasını zor buluşturup CC alan birisi değil bu kişi çıkarıp babalar gibi 170 Bin TL trink veren birinden bahsediyorum.

Markayı kötülemek adına haddini aşıp, kullanıcılara kadar hakaret eden ne seviyesizler gördüm bu forumda. O yüzden insanlar önce eleştiri naasıl yapılır sorusunun cevabını vermesi lazım.

Bir dernek, vakıf yada sivil toplum kuruluşu tarafından ödül, yada fahri bir ünvan verilir. Bu ödülü kendi tasarrufu ile değil, mevcut müşterinin ve potansiyel hedef kitledeki yönelime göre verilir. Belli araştırmalar ve kapsamlı anketler sonucu bu karar çıkar. Yoksa sana yada sokaktaki Murtazaya sorarak değil.

• Milletin abuk subuk yorum yapması milleti bağlar, bundan bana ne? Millete istediğiniz gibi cevap verebilirsiniz, ama bana cevap veriyorsanız yazdığıma göre cevap verirsiniz genelleme yaparak değil.
  • quote:

Milletin abuk subuk yorum yapması milleti bağlar, bundan bana ne? Millete istediğiniz gibi cevap verebilirsiniz, ama bana cevap veriyorsanız yazdığıma göre cevap verirsiniz genelleme yaparak değil.

Sen hiç hayatında bir ülkeyi temsil eden ödül yada fahri ünvan gördün mü ?
  • reklamlardan nefret eder oldum 3-5 bayi elemanı yüzünden aracımızdan soğuduk tabi bide şanzumanı var onu hiç demeyin...

kapıda duran polonun temmuz sonu hanımın emekliliği ile satışı olacak inşallah kurtulacağız.. amma beğenilen bi markaymış... sanki vw güzelde hepimiz bi cc sini kullanıyoruzda memnun olalım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: öcüü..

reklamlardan nefret eder oldum 3-5 bayi elemanı yüzünden aracımızdan soğuduk tabi bide şanzumanı var onu hiç demeyin...

kapıda duran polonun temmuz sonu hanımın emekliliği ile satışı olacak inşallah kurtulacağız.. amma beğenilen bi markaymış... sanki vw güzelde hepimiz bi cc sini kullanıyoruzda memnun olalım..

Sen arabayı kullanmayı bilmedikten sonra şanzuman ne yapsın. 3-5 bayi elemanı siz bayiye gittiğinizde ne yapıyor merak ettim. Hakaretmi ediyor, kovuyormu?? Alt tarafı bir araba alacağım diye bayiye gidip trip atan vatandaşlar sadece VW çalışanlarını değil, bir çok marka çalışanını bıktırmışlar.

Ben araba almaya geldim diye, gelsin börekler çörekler, çaylar kahveler... Satış personeli yalakalık yapsın gibi bir beklenti ile milyonlarca insan bayi showroomlarını ziyaret ediyor...Adamlar ne yapsın. alacaksan al, almayacaksan alacak çok kişi var zaten...

• hemen gidip 1.2 75hp benzinli, kapak jantlı, plastik düğmesiz direksiyonlu, 2015 model polo sırasına gireyim zaten 2015'te anca gelir
  • quote:

quote:

Milletin abuk subuk yorum yapması milleti bağlar, bundan bana ne? Millete istediğiniz gibi cevap verebilirsiniz, ama bana cevap veriyorsanız yazdığıma göre cevap verirsiniz genelleme yaparak değil.

Sen hiç hayatında bir ülkeyi temsil eden ödül yada fahri ünvan gördün mü ?

Ben ne diyorum... neyse tamam haklısınız

• En beğenilen yerine en çok tercih edilen olmuş bu.
  • quote:

quote:

reklamlardan nefret eder oldum 3-5 bayi elemanı yüzünden aracımızdan soğuduk tabi bide şanzumanı var onu hiç demeyin...

Sen arabayı kullanmayı bilmedikten sonra şanzuman ne yapsın. 3-5 bayi elemanı siz bayiye gittiğinizde ne yapıyor merak ettim. Hakaretmi ediyor, kovuyormu?? Alt tarafı bir araba alacağım diye bayiye gidip trip atan vatandaşlar sadece VW çalışanlarını değil, bir çok marka çalışanını bıktırmışlar.

Ben araba almaya geldim diye, gelsin börekler çörekler, çaylar kahveler... Satış personeli yalakalık yapsın gibi bir beklenti ile milyonlarca insan bayi showroomlarını ziyaret ediyor...Adamlar ne yapsın. alacaksan al, almayacaksan alacak çok kişi var zaten...

hocam kusura bakma tanımadığın birisine sen değil siz diye hitap edersiniz ki yazdıklarınıza bakılıncada ne iş yaptığınızı çok açık net belli ettiniz... uslubuna dikkat et alıntı yapacaksan nezaketini ve saygını koru karşında bayine gelen müşteri yok...

50 yaşında bir adam otomatik vites bir aracı nasıl kullanır bi tarif edin bizde öğrenelim.. nesini kullanacağız anlamadım ki takarsın vitese gerisini araç kendi yapıyor...
    ayrıca ben bayi elemanına gittim bana şunu mu yaptı dedim burda ki sizin gibi kaba kırıcı üsluplarla yorum yapan alıntı yapan elemanlar yetiyor zaten...

düğün eviyle bayiyi karıştırdın sanırım yok börekler çörekler ne alaka bitane bayi ismi ver bunu yapan... seni baya baya kızdırrmışlar sowrumlarda anlaşılan...

neyse bunları okuyan herkes anlıyordur zaten durumu bu şekilde mahalle ağzı uslubu ile alıntı yapacaksanız lütfen yapmayın....

şimdi bi kat daha nefret ettim aracımdan da markasından da....

• quote:

quote:

quote:

hocam kusura bakma tanımadığın birisine sen değil siz diye hitap edersiniz ki yazdıklarınıza bakılıncada ne iş yaptığınızı çok açık net belli ettiniz... uslubuna dikkat et alıntı yapacaksan nezaketini ve saygını koru karşında bayine gelen müşteri yok...

50 yaşında bir adam otomatik vites bir aracı nasıl kullanır bi tarif edin bizde öğrenelim.. nesini kullanacağız anlamadım ki takarsın vitese gerisini araç kendi yapıyor...
    ayrıca ben bayi elemanına gittim bana şunu mu yaptı dedim burda ki sizin gibi kaba kırıcı üsluplarla yorum yapan alıntı yapan elemanlar yetiyor zaten...

düğün eviyle bayiyi karıştırdın sanırım yok börekler çörekler ne alaka bitane bayi ismi ver bunu yapan... seni baya baya kızdırrmışlar sowrumlarda anlaşılan...

neyse bunları okuyan herkes anlıyordur zaten durumu bu şekilde mahalle ağzı uslubu ile alıntı yapacaksanız lütfen yapmayın....

şimdi bi kat daha nefret ettim aracımdan da markasından da....

Çok sevindim senin adına...

• quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

WV iyidir. Ama Türkiye'de kötüdür. Bu da arabadan değil, distribütör firmadan kaynaklanıyor.

distribütörden niçin şikayetçisiniz?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.