Şimdi Ara

Sabancı nasıl zengin oldu sanıyorsunuz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
44
Cevap
0
Favori
1.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  •  Sabancı nasıl zengin oldu sanıyorsunuz?

Hamit Altıntop'dan metrobüs selfi'si
    Galatasaray'ın 32 yaşındaki oyuncusu Hamit Altıntop bugün metrobüsteki bir fotoğrafını paylaştı.

Galatasaray'da bu sezon başında geçirdiği sakatlıktan sonra şu sıralar sahalara dönmeye hazırlanan Hamit Altıntop, Florya Metin Oktay tesislerine metrobüs ile gidiyor.

Metrobüstekilerle "selfie"sini çekilmeyi ihmal etmeyen Hamit, Instagram hesabından Zincirlikuyu'dan Florya'ya gittiğini belirtti.

http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/futbol/61933/Hamit_Altintop_dan_metrobus_selfi_si.html#

sürekli mi metrobüs kullanıyor, bilmiyorum ama toplu taşıma kullanması hoşuma gitti. trafiğin tek çözümü toplu taşımadır, aferin hamit.

• umarım ilerde teknik ekibin içinde olur.yada sportif direktör olur.

çok doğru bir insan.
  • Zengin birinin normal bir şey yapınca abartılması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cane®

Zengin birinin normal bir şey yapınca abartılması.

laf ola beri gele.
    yılda 3 milyon avro kazanan birinin zincirlikuyu-florya arasında metrobüse binmesi normal mi?
    şu an için 200 yıl çalışmam gerekiyor o parayı kazanmak için.

senin kaç yıl yaşaman gerekiyor? senin benim gibi cebi delik birinden mi bahsettiğimizi sanıyorsun?
  • toplu taşıma kullanmak anormal değildir, konforsuz toplu taşıma kullanmak anormaldir.
    keanu reeves de new york için en iyi ulaşım şekli olan metroyu kullanıyor doğal olarak.

• quote:

Orijinalden alıntı: hashus1099

quote:

laf ola beri gele.
    yılda 3 milyon avro kazanan birinin zincirlikuyu-florya arasında metrobüse binmesi normal mi?

senin kaç yıl yaşaman gerekiyor? senin benim gibi cebi delik birinden mi bahsettiğimizi sanıyorsun?

Evet normal. Belki arabası bozulmuştur belki acilen binmek zorunda kalmıştır. Dünyanın bin türlü hali var. Sık sık rastlamıyoruz belki ama bu tür şeyleri ülke olarak aşamadık bir türlü.
  • quote:

quote:

quote:

laf ola beri gele.

Evet normal. Belki arabası bozulmuştur belki acilen binmek zorunda kalmıştır. Dünyanın bin türlü hali var. Sık sık rastlamıyoruz belki ama bu tür şeyleri ülke olarak aşamadık bir türlü.

siyasilere, medyatiklere toplu taşımayı sık kullanmadıkları için kızarım.
    ancak şu halimle haftada 2 gün metrobüse binmeye eriniyorum, günde 1 kez olmasına rağmen. hal böyleyken benim 200 katım kazanan insanların metrobüs kullanması anormal olur.

metro için bu geçerli değil. bir kadıköy-kartal metrosu, bir taksim-levent metrosu her türlü ulaşımdan daha konforlu, ancak belediye otobüsü ya da metrobüs için bu geçerli değil.
    hamit metrobüsü sürekli mi kullanıyor bilmiyorum, ama arabası bozulmuş olsa bile taksi tutabilirdi.

zaten haber değeri olduğu için de açmamıştım konuyu.

• metrobüsten kasıt buysa, tamam kullanabilir;

ben ömrüm boyunca metrobüste 5-6 kez oturabilmişimdir anca.
    tabi metrobüs denen şey bu olunca, iş değişiyor.

• Vallahi büyük cesaret , şahsen ben olsam çekinirdim. Rahatsız edilebilirsin , laf dalaşına girersin vs. ne olacağı belli olmaz.
  • Metrobusu yolun altina yapmadiktan sonra ne fayda. Kaz bakalım yolu yapabiliyorsan. Şerit kapatıp metrobuse yol açmak kolay. Trafiğinde iyice içine edildi zaten

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Chuckly

Metrobusu yolun altina yapmadiktan sonra ne fayda. Kaz bakalım yolu yapabiliyorsan. Şerit kapatıp metrobuse yol açmak kolay. Trafiğinde iyice içine edildi zaten

Yok daha neler, yer altindan 50km nereye kaziyorlar Bunun Halic'i var, Bogazici koprusu var nereden gidecek bu araclar. Rayli sistem degil ki, bildigin belediye otobusunun biraz gelismisi. Ilk yapildigi yil belirli yerlere gidiyordu 2007 yiliydi sanirim. O zaman aracla e5 e ciktigimda bu ne ya yollar hep daralmis diye kiziyordum kendi kendime. Ama sonra bir cok otobus hattini ve minibusleri e5 den kaldirdiklari zaman iyice rahatladi. Haftanin 6 gunu Beylikduzunden Okmeydanina aracla giderdim. Gidis gelis 3 saat suruyordu , hele ki cobancesme tarafinda is saati trafik varsa tam sictin. yaktigim yakitta cabasi. Simdi sadece Cumartesi arabayi goturuyorum, diger gunler mis gibi metrobusle trafiksiz rahat rahat isime gidiyorum. Her gun 1 saat fazla uyuyorum vaktim ve param cebimde kaliyor Su belediyenin 10 kusur senede en iyi yaptigi is Metrobusdur bana kalirsa.

• quote:

Orijinalden alıntı: exclusive

quote:

Metrobusu yolun altina yapmadiktan sonra ne fayda. Kaz bakalım yolu yapabiliyorsan. Şerit kapatıp metrobuse yol açmak kolay. Trafiğinde iyice içine edildi zaten

Yok daha neler, yer altindan 50km nereye kaziyorlar Bunun Halic'i var, Bogazici koprusu var nereden gidecek bu araclar. Rayli sistem degil ki, bildigin belediye otobusunun biraz gelismisi. Ilk yapildigi yil belirli yerlere gidiyordu 2007 yiliydi sanirim. O zaman aracla e5 e ciktigimda bu ne ya yollar hep daralmis diye kiziyordum kendi kendime. Ama sonra bir cok otobus hattini ve minibusleri e5 den kaldirdiklari zaman iyice rahatladi. Haftanin 6 gunu Beylikduzunden Okmeydanina aracla giderdim. Gidis gelis 3 saat suruyordu , hele ki cobancesme tarafinda is saati trafik varsa tam sictin. yaktigim yakitta cabasi. Simdi sadece Cumartesi arabayi goturuyorum, diger gunler mis gibi metrobusle trafiksiz rahat rahat isime gidiyorum. Her gun 1 saat fazla uyuyorum vaktim ve param cebimde kaliyor Su belediyenin 10 kusur senede en iyi yaptigi is Metrobusdur bana kalirsa.

arkadaş metrobüsün kötü bir şey olduğunu söylemiyor zaten.

metrobüs geçici bir çözüm olarak yapıldı, iyiden iyiye kalıcı oldu. raylı sistem tabi değil, bir nevi tahsisli yol olarak düşünülebilir. o işin doğrusu havaray ya da yerin altında metro ile geçmek oluyor.
    50 kilometre kazmakta bir sıkıntı yok, ancak dünya para kıyıp aldığımız tbm'ler kazarken segment döşeyenlerden olmadığı için şimdilik bu tarz metrolar hayal. yoksa metro dediğimiz şey haliç'in altından da rahatlıkla geçebilir, üzerinden köprüyle de.

• Bu selfieyi kaçıncı görüşüm bugün, kısa zamanda mı bu kadar çok kullanılmaya başlandı? Bugün öğrendim ne olduğunu da.
  • exclusive kullanıcısına yanıt
    yapılmadan önce maltepe- edirnekapı arası git gelim günde 2 saatti şimdi 4 saat

ha metrobüsle geçincede 4 saat (şuan tren de yok trenle 3 saat)

ne anladım böyle işten metrobüs çalıştırıyorlar hala köprüden geçen kaç tane otobüs hattı var bari o otobüsleri kaldırında trafik rahatlasın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Revenge®

Bu selfieyi kaçıncı görüşüm bugün, kısa zamanda mı bu kadar çok kullanılmaya başlandı? Bugün öğrendim ne olduğunu da.

çok yeni bir şey değil, 2013 yılının sözcüğü seçilmiştir hatta.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Radamel Falcao

Sakallara dikkat eden olmamış

Ünlülerin toplu taşıma araçlarını kullanması bir tek bizim ülkede anormal heralde

Orada normal olsa bu videoyu cekip youtube de paylaşırlarmıydı?Orada da anormal burada da.

• quote:

quote:

Bu selfieyi kaçıncı görüşüm bugün, kısa zamanda mı bu kadar çok kullanılmaya başlandı? Bugün öğrendim ne olduğunu da.

Anladım sagol
  • quote:

quote:

2014 oscariyla patladi selfie isi. 2014 demek istedin heralde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: exclusive

quote:

arkadaş metrobüsün kötü bir şey olduğunu söylemiyor zaten.

metrobüs geçici bir çözüm olarak yapıldı, iyiden iyiye kalıcı oldu. raylı sistem tabi değil, bir nevi tahsisli yol olarak düşünülebilir. o işin doğrusu havaray ya da yerin altında metro ile geçmek oluyor.
    50 kilometre kazmakta bir sıkıntı yok, ancak dünya para kıyıp aldığımız tbm'ler kazarken segment döşeyenlerden olmadığı için şimdilik bu tarz metrolar hayal. yoksa metro dediğimiz şey haliç'in altından da rahatlıkla geçebilir, üzerinden köprüyle de.

Yok yani oyle bir yazmis ki, trafigin icine etmekten baska bir ise yaramiyor, hic kimse memnun degilmis gibi. Gecici olarak yapildigini bende biliyorum, zamanla rayli sisteme donuleceginden bahsediliyordu da dedigin gibi simdilik hayal gibi gozukuyor. 1 km metro hattinin maliyeti 100 milyon dolar civari diye duymustum ne kadar dogru bilemem. Onceden Beylikduzu ve Buyukcekme icin Istanbul disindaymis gibi bakarlardi. Simdi Sirinevler Avcilar arasi 14 15 dakika. Oradan da Beylikduzu 10 dk surmuyor. Her ne kadar e5 de gidis gelis tek serit iptal olsa da bir cok araci olan insan rayli sistemi ve metrobusu tercih etmeye basladi, bu bile az da olsa hem trafik hem de vakit acisindan iyi. Tabi ozel arac kullanan insanlar icin sikinti yaratabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: uAslAnkara

quote:

quote:

2014 oscariyla patladi selfie isi. 2014 demek istedin heralde.

The Oxford Dictionaries Word of the Year 2013 is…

It’s that time of the year again. With a fanfare and a drum roll, it’s time to announce the Oxford Dictionaries Word of the Year. The votes have been counted and verified and I can exclusively reveal that the winner is….

selfie

A picture can paint a thousand words

The decision was unanimous this year, with little if any argument. This is a little unusual. Normally there will be some good-natured debate as one person might champion their particular choice over someone else’s. But this time, everyone seemed to be in agreement almost from the start. Other words were considered, as you will see from our shortlist, but selfie was the runaway winner. It’s not a new word. For starters, it has already been included in Oxford Dictionaries Online (although not yet in the Oxford English Dictionary), and we wrote about it as part of our occasional Words on the Radar series back in June 2012. But our Word of the Year need not be a new word. However, it does need to demonstrate some kind of prominence over the preceding year or so and selfie certainly fits the bill. It seems like everyone who is anyone has posted a selfie somewhere on the Internet. If it is good enough for the Obamas or The Pope, then it is good enough for Word of the Year.
    When it started

But what of the word itself? While it is safe to say that selfie’s star has risen over the last 12 months, it is actually much older than that. Evidence on the Oxford English Corpus shows the word selfie in use by 2003, but further research shows the earliest usage (so far anyway) as far back as 2002. Its use was, fittingly enough, in an online source – an Australian internet forum.

2002 ABC Online (forum posting) 13 Sept.
    “Um, drunk at a mates 21st, I tripped ofer [sic] and landed lip first (with front teeth coming a very close second) on a set of steps. I had a hole about 1cm long right through my bottom lip. And sorry about the focus, it was a selfie.”

The term’s early origins seem to lie in social media and photosharing sites like Flickr and MySpace. But usage of it didn’t become widespread until the second decade of this century and it has only entered really common use in the past year or so. Self-portraits are nothing new – people have been producing them for centuries, with the medium and publication format changing. Oil on canvas gave way to celluloid, which in turn gave way to photographic film and digital media. As the process became snappier (pun intended) so has the name. And now as smartphones have become de rigueur for most, rather than just for techies, the technology has ensured that selfies are both easier to produce and to share, not least by the inclusion of a button which means you don’t need a nearby mirror. It seems likely that this will have contributed at least in part to its increased usage. By 2012, selfie was commonly being used in mainstream media sources and this has been rising ever since.

http://blog.oxforddictionaries.com/2013/11/word-of-the-year-2013-winner/

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.