Şimdi Ara

356. Dönem (AĞUSTOS 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.164
Cevap
122
Favori
570.042
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Yedek subay adayları için 1 ay ve 2.5 aylık eğitime tabi olanlar diye 2 gruba ayrılmış. Bu konu hakkında bilgisi olan var mı acaba?
  • makinert M kullanıcısına yanıt
    1 ayliklar meslekci, esas birlikte sivildeki islerine benzer isleri yapiyorlar. 2.5 aylik olanlar ise takim komutani olmak icin egitim aliyorlar. Maas olayi acemilik sonrasi basliyormus ve takim komutani olacaklarin egitimi ugrastiriciymis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İki grup olacakmış arkadaşlar. Ben 2. gruba kalmak istemiyorum dedim zaten kalmazsın o grupta sağlıkçılar giderdi. Ağustos ortası gidersin dediler. Diğer grup Eylül başı gidiyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: buongiorno

İki grup olacakmış arkadaşlar. Ben 2. gruba kalmak istemiyorum dedim zaten kalmazsın o grupta sağlıkçılar giderdi. Ağustos ortası gidersin dediler. Diğer grup Eylül başı gidiyormuş.

eger bu dogruysa 1. grupta gideriz.insallahta oyle olur.

• 1. grupta (İktisadi İdari Bilimler, Mühendislik mezunları gidiyormuş), 2. Grup sağlıkçılarmış. Arkadaşlarımda bu şekilde gittiler hep. Ağustos ortasında hazır olalım, gidiyoruz :)
  • quote:

1. grupta (İktisadi İdari Bilimler, Mühendislik mezunları gidiyormuş), 2. Grup sağlıkçılarmış. Arkadaşlarımda bu şekilde gittiler hep. Ağustos ortasında hazır olalım, gidiyoruz :)

iyi iyi bu güzel oldu.Bir de rahat yerler çıkarsa tamamdır.
  • Lisans ortalaması 3.00 ve üzerinde olanlara uzun dönem çıkma olasılığı yüksekmiş beyler. Benim lisans 3.40, master da 3.70 eğer gerçekten öyleyse ayvayı yedim gibi gözüküyor.
  • Arkadaşlar bir de şu aklıma takıldı benim. Bir arkadaşım dedi ki ben sevk işlemlerimi yaptırırken ben de statü yedek subay aday adayı olarak yazıyordu diyor. Ben de yedek subay adayı yazıyor sadece. Ve kendisine uzun dönem çıktığını söyledi. Sizinkilerde ne yazıyor acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buongiorno -- 29 Nisan 2014; 10:25:14 >
  • quote:

Lisans ortalaması 3.00 ve üzerinde olanlara uzun dönem çıkma olasılığı yüksekmiş beyler. Benim lisans 3.40, master da 3.70 eğer gerçekten öyleyse ayvayı yedim gibi gözüküyor.

Sen harbi ayvaya yemişsin :))

Şaka bir yana kısa istersen kısa gelir.Çok düşük bir ihtimal kısa isteyip de uzun dönem gelmesi.Benim ortalama 3 ün üstü senin kadar değil.
  • elmariacci kullanıcısına yanıt
    Umarım dediğin gibi olur, yoksa 1 senem gidecek. Statüde ne yazıyor senin? Yedek subay adayı mı? Yoksa Yedek subay aday adayı mı?
  • selam arkadaşlar
    ben daha önce tecil ettirmiştim bu işlem için de aile hekiminden belge istemişlerdi götürdüm geçenlerde tecili bozmaya gittim iki nüsha dilekçe imzalattılar onu yukarı verdim komutana imzalattım görevli bana 25 temmuza kadar bir işlem yapmana gerek yok dediler muayene transkript falan gerekmicek mi peki görevli doğru bilgi vermiştir dimi bana :)
  • quote:

Umarım dediğin gibi olur, yoksa 1 senem gidecek. Statüde ne yazıyor senin? Yedek subay adayı mı? Yoksa Yedek subay aday adayı mı?

hocam ben daha şubeye gitmedim yarın gidip halledecem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MeRtuLaN

selam arkadaşlar
    ben daha önce tecil ettirmiştim bu işlem için de aile hekiminden belge istemişlerdi götürdüm geçenlerde tecili bozmaya gittim iki nüsha dilekçe imzalattılar onu yukarı verdim komutana imzalattım görevli bana 25 temmuza kadar bir işlem yapmana gerek yok dediler muayene transkript falan gerekmicek mi peki görevli doğru bilgi vermiştir dimi bana :)

Merhaba Mert,

Ben de dün sevk işlemimi yaptırdım benden transkript aldılar (hem lisans hem yüksek lisans), mastera başlamadan önce tecil ettirdiğimde lisans diploma örneğimi almışlardı onu tekrar almadılar ama dün yüksek lisans diploma örneğimi de aldılar. Ne için gerekli ve ne için aldılar bilmiyorum ama aldılar. Bu işlem sonunda, senin tekrar bir işlem yapmana gerek yok Temmuz'un 25'in de sınıflandırma ve yerlerimiz belli olacak sonrasında şubeden sülüs alacakmışız.

• merhaba arkadaşlar.ben de nasipse ağustos celbinde gideceğim.ankara üni türk dili ve edebiyatı mezunuyum.uzun dönem isteyeceğim.sizce çıkma ihtimali var mıdır?herkes için hayırlısı olur inşallah.
  • quote:

quote:

selam arkadaşlar

Merhaba Mert,

Ben de dün sevk işlemimi yaptırdım benden transkript aldılar (hem lisans hem yüksek lisans), mastera başlamadan önce tecil ettirdiğimde lisans diploma örneğimi almışlardı onu tekrar almadılar ama dün yüksek lisans diploma örneğimi de aldılar. Ne için gerekli ve ne için aldılar bilmiyorum ama aldılar. Bu işlem sonunda, senin tekrar bir işlem yapmana gerek yok Temmuz'un 25'in de sınıflandırma ve yerlerimiz belli olacak sonrasında şubeden sülüs alacakmışız.

Uzun istemiyordunuz madem keske yuksek diplomasini vermeseydiniz. Gerci lisansin daha etkili oldugu soyleniyordu.

Transkript vermeyen arkadaslar haziran ayinda sevk hazirlik islemleri altinda bilgi guncelleme yapiliyor. O zaman verebilirlermis.

• quote:

Orijinalden alıntı: BNYZ

quote:

quote:

selam arkadaşlar

Merhaba Mert,

Uzun istemiyordunuz madem keske yuksek diplomasini vermeseydiniz. Gerci lisansin daha etkili oldugu soyleniyordu.

Transkript vermeyen arkadaslar haziran ayinda sevk hazirlik islemleri altinda bilgi guncelleme yapiliyor. O zaman verebilirlermis.

Yüksek lisans diploması vermeme gibi bir lüksümüz yok maalesef. Zaten tecil hakkımı masterla kullandığım orada açıkça yazıyor ve zaten tezimi savunduktan sonra, mezun olduğum an okul tecilimi bozdurmak için yazı göndermiş ASAL'a, ordan da bana geldi kağıt. Yani özetle, diploma vermeme gibi bir durum söz konusu değil neyin varsa çıkıyor orda.

• quote:

Orijinalden alıntı: gonzales20

quote:

Orijinalden alıntı: elmariacci

beyler bizim ilk gidis tarihimiz kac agustosun sonu mu ? yoksa eylulun basimi ?
    tam tarih bilen var mi?

Uzun dönem çıkarsa en geç 29 temmuz da kısa dönem çıkarsa 11-12 ağustosta teslim olacaksın dediler şubeden.

merhaba,ben de uzun dönem isteyeceğim fakat 9 Ağustos'ta nişanım var.kazara uzun dönem çıkarsa geç gitme şansımız var mı?
  • Beyler asteğmen olduk diyelim vede görev yerimiz doğu bölgelerine düşse..aylık ne kadar maaş alırız ?
  • hocam size DPT'den cevap geldi mi ?
    15 günlük süresi varmış.O süre içinde cevabın gelmesi gerekiyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elmariacci

hocam size DPT'den cevap geldi mi ?
    15 günlük süresi varmış.O süre içinde cevabın gelmesi gerekiyormuş.

https://www.facebook.com/groups/1427568194168747/?fref=ts

Beyler grupta yazışmak daha kolay olacak sanırım.
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.