Şimdi Ara

356. Dönem (AĞUSTOS 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (544. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.164
Cevap
122
Favori
570.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Rayso

2. Grup gideceklere ptt kart geldi mi eve? Geldiyse ne işe yarıyor

Yol parasını ona yatırıyorlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zandavesta

quote:

Orijinalden alıntı: BNYZ

quote:

Orijinalden alıntı: Zandavesta

Not ortalaman 3.20 den aşağıysa başvurma milyonda bir ihtimal çıkar ve komando olmam istediğini iyi yüzme bildiğini belirt ama not 3.20 den aşağıya başvurma kısa dönem komando yaparsın Allah korusun

Kisa donem komando yok.
    3.2 ortalama olmasina da gerek yok. 2.8 ortalamyla meslekci uzun donemler de var. Bolum cok az mezun olan biseyse eger ihtiyac halinde ortalamayi dikkate bile almazlar.

Genelde mühendisleri aldıkları için meslekden çok fazla alım yok bu yıl arkadaşım düştü Tuzla'ya yemin törenindeydim bir kaç kişi ile konuştum bu yıl 3.35 ten aşağı kimseyi almamışlar bu yıl 3.35 ten aşağı asteğmen adayı yok anlayacağınız çünkü artık her bölümün mezunu çok ve kısa dönem komando yok zaten ama uzun dönem olmassa sıkıntılı yere veriyorlar bizim arkadaşı Samsun'dan şırnağa verdiler o yüzden size kalmış tercih

Tuzla ve meslekci? Hangi bolumdu arkadasiniz? Ben polatli topcu ve fuze okulunda meslekci astegmen egitimi aldim. Baska yerde de yok diye biliyorum. Muhendis alimi cok gozukebilir ama farkli dallarda. Bu agustos doneminde bizle birlikte 70 kusur avukat vardi 351 kisi icersinde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 3qzotix 3 kullanıcısına yanıt
    @3qzotix banada kart gelmedi,gittim PTT den aldım parayı ben,bu kart olayı önemli değil diye düşünüyorum?

@c_a_l_99 Hmm telefon olayı cidden karışık,zaten ben birliğe teslim olmadan önce haber vermek ve ogün beraber teslim olucağım arkadaşlarımla kastamonuda toplanmak için getiriyorum şuan,girişte sokmayı denemicem ozaman direkt emanet olarak veririm,dağıtıma çıkarken alırım..
    Lakin şunu anlamıyorum sivil olarak ailemiz gelirken nasıl aramıyorlar o insanları asıl da,gelirken onlar soksun içeri diyorsunuz ona anlam veremiyorum =)
  • Büyük ihtimal acemilikten ustalığa geçerken yol parasını yine oradan çekebileceğiz. Siz yine PTT'den alırsınız.
  • Herhangi bir pttye gidip adınıza hesap açılıp açılmadığını kartınızın nerde olduğunu öğrenebilirsiniz. Ben rastgele girdim sordum kartımın eve gelip geri gittiğini şubede beklediğini söylediler gittim aldım. Para falan geldiğinde bankamatikten çekebilirsiniz kolaylık olur. Askerlik süresincede kart ücreti falan yok. Tüm para göndermeleri 1 TL ayrıca. Ben askere giderken paramın bi kısmını pttye bi kısmını ziraate atıcam lazım oldukça ordan kullanıcam artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rayso

2. Grup gideceklere ptt kart geldi mi eve? Geldiyse ne işe yarıyor

gelmedi, 1 sene sonunda diger bankalar gibi yillik masraf ucreti kesilecek
    birliklerde genelde ptt atm yok
    ziraat ve is bankasi disindakiler bir ise yaramiyor > ptt kart bir ise yaramiyor, imza atip hesap acmayin.
    pttden paranizi alin yola cikin.

Son 2 GUN devami 6 MART 2015
  • Selam gençlik 357. dönem olarak bir sorum var sizlere.

Evde ayağıma uygun Hava Kuvvetleri postalı var (lise zamanı edinmiştim, grunge'çılık yüzünden). Ben bu postalı götürsem kara kuvvetlerinin birliğine falan, kimse çakmaz di mi?
  • Frank08 kullanıcısına yanıt
    Aileler yemin törenine gelirken yüzlerce araç 1 2 saatte nizamiyeden içeri giriyor. Bu yüzden detaylı arama şansları yok. Kaldı ki komutanların borusu sadece askerlere öter, bıyıklı pısıklı babalara kimse karisamaz zaten ustegmenleri birçoğu 30 unu geçmemiş genç adamlar, baksan 45 sanırsın ancak yaşını duyunca sasirirsin

• Arkadaşlar... Ben yarın öğleden sonra 3 gibi teslim olmayı düşünüyorum. Şimdiden herkese hayırlı tezkereler. Bir yanlışımız olduysa affola. Allaha emanet olun. 5 Mart günü nasipse görüşmek üzere...
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeolog89

Arkadaşlar... Ben yarın öğleden sonra 3 gibi teslim olmayı düşünüyorum. Şimdiden herkese hayırlı tezkereler. Bir yanlışımız olduysa affola. Allaha emanet olun. 5 Mart günü nasipse görüşmek üzere...

yol izniniz 2 mi, 1gun icin 6mart hesaplanmisti.
  • yeappa kullanıcısına yanıt
    bende şafaksayar programından hesaplattım 5 mart olarak gösterdi yol izni 1 gün
  • quote:

Orijinalden alıntı: jeolog89

bende şafaksayar programından hesaplattım 5 mart olarak gösterdi yol izni 1 gün

dogrudur 18 eylul teslim ise, 19 icin 6 mart soyledi.
  • yeappa kullanıcısına yanıt
    Nerden hesaplıyorsunuz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frank08 -- 19 Eylül 2014; 2:31:13 >
  • Beyler nasil gidiyor askerlik Nobetteyim corlu ayazinda donuyoruz
    Ustaya pek telefon sokan yok henuz heralde mesajlara bakilirsa:)
    Burda her turlu tip var kogusta 25 uzun donemin icinde 3 kisa donemiz. Diger boluklerde de tek tuk kisa donemler var. uzunlarin cogu sakat tipler, sabikalisi, uyusturucu madde bagimlisi vs her cins var. Ama bir sekilde geciyor gunler. Safak 132:)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Majorümsü Minör -- 19 Eylül 2014; 3:58:56 >
  • Majorümsü Minör kullanıcısına yanıt
    Uzunların fazla olduğu yerde kısa dönemlere ne tarz görevler veriyorlar?

Kolay gelsin dostum.. Kış daha başlamadı :)
  • Arkadaşlar saatler sonra birliğe katılmış olucağım,tüm devrelerime iyi yolculuklar ve şuan görevde bulunan kardeşlerimede hayırlı teskereler diliyorum..
    İnşallah kazasız,belasız,sorunsuz ve olması gerektiği gibi bir askerlik yapar,geliriz..
    Allaha emanet olun ..
  • Arkadaşlar askerlik çok şans işi ben Kastamonu'da yaptım usta çanakkale ezine iphone kullanıyorum rahat rahat koğuşlarımız kısa dönemlerin ayrı güzelde askerlik yapıyoruz buna şükür $34 zaman nizamiyeye girdikten sonra geçiyor yıllarca okul okul bitmedi askerlik şimdi geldim bitiyor bitmek zorunda :)

• Majorümsü Minör kullanıcısına yanıt
    Kolay gelsinsize . Nasil anlasiyor ya da anlasmaya calisiyorsunuz o kisiler ile ? Sorun yasaniyor mu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 20 Eylül 2014; 11:39:23 >
  • Usta birliğim bingöl arkadaşlar nasıldır bilen var mı?
  • Usta birliginde 2. Haftam. Dün çarşıya çıktım ve teli soktum. Çok rahat bir kışla. Ama biraz sorunlu asker çok. Onlar sayesinde rahat birazda aslında. Nöbete yarın başlıcaz daha tutmadık bile :) korktuguma göre iyi biryer çıktı. Batarya yazıcısı oldum işler biraz yogun ama olsun zaman çabuk geçiyor. 29 ocak sabahı bitecek inş. Şafak 130 olması lzm :)

• 
Sayfa: önceki 542543544545546
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.