Şimdi Ara

356. Dönem (AĞUSTOS 2014) Kısa Dönem, Uzun Dönem ve Yedek Subay Aday Adayları (538. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11.164
Cevap
122
Favori
570.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dostum internet cafe var bölükte ordan yaziyorum ama çok zira oluyor nadir görebiliyorum suanda evci iznine ciktim 2 gün..şöle soliyim ortam arkadasliklar güzel ama 1.tabur yani 1,2,3,4.bölükler eski binalarda kaliyor yeri biraz sıkıntılı 5 ten 9 a kadar olan bolukler biraz daha sansli yeni binalarda kalıyorlar..ben sana hayat kurtaran ihtiyaçları soliyim kantinde ölüm kuyruyu bekleme boşuna..
    Bol bozuk para automatlar için
    4 tane askilik
    4 tane askilik poseti
    Tras köpüğü
    Tras bicagi
    Gerisi hallolan malzemeler bunlar bulunsun rahat edersin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turti88

Beyler kusura bakmayin anca cevap yazabiliyorum dun yemin töreni oldu ve şuan evci iznine ciktim 2 gün pazar aksami teslim olacagim branş eğitimi 5 gün sürüyor ve cumartesi günü 13 eylülde diyarbakira yola cikiyorum net ve kesin bilgidir...

bransiniz neydi, jandar icin toplamda yemin sonrasi dahil 40gunluk bir egitim donemi bekliyoruz

boluk bilgilerini epey ogrendik amfi vb. egitimleri tabur1 e yakinmis, taburlar arasi 1km var mi. 1tabur bati 2 dogu ?
    bozuk paralar elzem onu epey duyduk tsk.
    fakat su askiliklar... bir de 4 adet yani gotururken kirililar oralarda sivilden almali gomlek pantol uniforma icin herhalde

ic camasir icin ne derdiniz renk adet yikama vb. ?

gecmis olsn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yeappa -- 6 Eylül 2014; 2:47:32 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oGuxXx*

Uzun bir aradan sonra tekrar merhaba tertipler :) şuan piyade er olarak burdurdaki acemi eğitimimi tamamlayip yemin etmis bulunmaktayim. 2 gun sonra usta birligime teslim olacagim.(tekirdag) 2. Donem arkadaslarim da ins kazasiz belasiz baslar acemiligi atlatirlar.

Hangi bölükteydin hocam
  • Acemiliğimizi güzel bir yemin töreniyle taçlandırdık. Burdur da 9. bölükte olan varmıydı arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *InfLeXibLe* -- 6 Eylül 2014; 6:12:37 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Majorümsü Minör

Uzun bir aradan sonra merhaba. Bugun burdurdan ayrildik. Hangi bolukteydiniz arkadaslar 3.tabur 9. bolukten dan var mi kimse:) bir cok insanla tanistim hic dhliyle karsilasmadim:) pazar gunu corlu 5. kor. hava savunma taburuna teslim olup devam ediyoruz insallah.

9. bölük 1. takım 1. mangadaydım ben . Fuat uzmanın takımı. Sen nerdeydin?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi *InfLeXibLe* -- 6 Eylül 2014; 6:51:14 >
  • amasyada acemiliği çıkan arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun. Dinç gidin yoksa ölür gidersiniz 1 ayda insan olduğumu unuttum daha ne diyeyim

• Manisadaki acemiligimiz bitti :) genel olarak iyiydi. Yemekler iyi gayet. Sıcak çok yordu bunalttı

• quote:

Orijinalden alıntı: sakaryalıkurt

amasyada acemiliği çıkan arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun. Dinç gidin yoksa ölür gidersiniz 1 ayda insan olduğumu unuttum daha ne diyeyim

355 KD olarak ben de Amasya'da yaptim ve çok rahattik. Bizim oradaki devrelerle haberlesiyorduk ve hepsi de rahat olduklarini söylediler. Arkadasin dediği yaniltmasin sizi. Telefonu şarj etmek bile sorun olmamisti. Milan bolugunde yapmistim acemiligimi.

• quote:

amasyada acemiliği çıkan arkadaşlara şimdiden geçmiş olsun. Dinç gidin yoksa ölür gidersiniz 1 ayda insan olduğumu unuttum daha ne diyeyim

Bu durum birliğe göre değişiyor sanırsam.
    Ben ateş idare birliğinde idim. Bildiğin yatış idi.
    Biz eğitim alanında yatarken, bazı birlikler bildiğin yardırıyordu. :D

Ama Amasya'nın en berbat yanı o hayvani sıcağı idi.
    Onun dışında çok şükür inanılmaz rahat bir acemilik geçirdik.
    Darısı ustalığa. :)
  • beyler ben 1. tabur 2. bölükteydim. genel olarak iyiydi. bir kere bölük komutanı kızdı ve bizi süründürdü dirseklerimiz falan hep kanadı yara oldu. onun dışında beni zorlayan şeyler sıcağın altında içtimalar, soğuk su bulamamak ve burdurun o inanılmaz tozu oldu. öksürükten duramıyorduk ciğerler falan çok kötü oldu. sizin durumlar nasıldı?
  • *InfLeXibLe* kullanıcısına yanıt
    hocam fuat uzman çok korudu sizi ya hele ziraatin banka kartları geldiğinde 1. takım kartları aldıktan sonra bölüğü geri götürdü kendi takımı ya

bende 9. bölük 3 takımdım okan astsubayın takımı sonradan murat uzman geldi
  • quote:

beyler ben 1. tabur 2. bölükteydim. genel olarak iyiydi. bir kere bölük komutanı kızdı ve bizi süründürdü dirseklerimiz falan hep kanadı yara oldu. onun dışında beni zorlayan şeyler sıcağın altında içtimalar, soğuk su bulamamak ve burdurun o inanılmaz tozu oldu. öksürükten duramıyorduk ciğerler falan çok kötü oldu. sizin durumlar nasıldı?

9. bölükte idim bende hocam sıkıntılarım günde en az 5 defa alınan iştimalar, susuzluk, toz, kantin banyo yemek sıraları. standart yani

bu arada bölük komutanı kızdı deyince alayda bayan rütbeli varda ben görmedim sandım ilk başta

• quote:

Orijinalden alıntı: yeappa

quote:

Orijinalden alıntı: datmanli1934

Beyler iştima ya alişin 356 KD 1.Dönem. olarak yeminizi yaptik ustaya teslim olacağız.
    Beylerrr İŞTiMA...

usta'ya gecerken direkt mi gidiyorsunuz, kac gun izniniz var kullandiniz mi ? tavsiyeleriniz ne olur

hocam bana bir gün yol izni verdiler (800 km altı olduğu için) normalde pazar günü teslim olmam gerekiyor ama ben pazar yds sınavını bahane ederek pazartesi sabah teslim olacağım. bakalım ne diyecekler. izin kullanmadım. tavsiye olarak yanınıza ateş düşürücü ilaç al. hepsini almasanda bir jelatini al, ayrıca boğaz için pastil, öksürük şurubu. bizim gittiğimiz yer inanılmaz toz oluyordu. 500 kişi aynı anda yürünce bir de toz bulutu içinde kalıyorduk. revir desen 5000 asker var 1 tane doktor var. düzgün ilgi alaka olması imkansız. kendini koruyacaksın. allaha şükür ben hasta olmadım ama millet kırılıyordu. genel olarak tavsiyelerim;

bir arkadaşın falan varsa aynı yere giden onunla birlikte girişte sıraya gir ki aynı mangaya düşesiniz.

yatakta üst katı almaya özen göster.

yanında çok fazla bir şey götürme dolaba koyması sıkıntı oluyor.

bir görev verilirse hemen her şeye atlama acemilikte öyle pek güzel görev olmaz çoğu zaman eğitimi tercih ediyorsun.

emirleri sorgulama harfiyen uygula

aklıma gelenler şimdilik bunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: porsche911gt2

quote:

beyler ben 1. tabur 2. bölükteydim. genel olarak iyiydi. bir kere bölük komutanı kızdı ve bizi süründürdü dirseklerimiz falan hep kanadı yara oldu. onun dışında beni zorlayan şeyler sıcağın altında içtimalar, soğuk su bulamamak ve burdurun o inanılmaz tozu oldu. öksürükten duramıyorduk ciğerler falan çok kötü oldu. sizin durumlar nasıldı?

9. bölükte idim bende hocam sıkıntılarım günde en az 5 defa alınan iştimalar, susuzluk, toz, kantin banyo yemek sıraları. standart yani

bu arada bölük komutanı kızdı deyince alayda bayan rütbeli varda ben görmedim sandım ilk başta

bizim uzmanlar falan iyi insanlardı çoğu zaman eğitimler sohbet havasında geçti. tek er muhabere eğitimlerini sözlü olarak dinledik sürünme, şınav, mekik vs. bu tip eğitimler görmedik. haftada 3 gün duş ve her sabah ihtiyaç banyosu oluyordu. o konuda problem yaşamadım. diğer saydıkların ortak problemler. beni en çok zorlayan toz oldu.

• Samsunda acemilik bitti, şimdi usta yolcusuyum.

Haftada 2 banyo, 2 haftada bir çamaşır yıkama, uzun ve düzensiz kantin sırası beni delirtti resmen. Kışla tam kapasite dolunca böyle oluyor işte.

Bakalım usta birliğine telefonlu gidiyorum, umarım sokabilirim.

• quote:

quote:

quote:

Beyler iştima ya alişin 356 KD 1.Dönem. olarak yeminizi yaptik ustaya teslim olacağız.
    Beylerrr İŞTiMA...

usta'ya gecerken direkt mi gidiyorsunuz, kac gun izniniz var kullandiniz mi ? tavsiyeleriniz ne olur

hocam bana bir gün yol izni verdiler (800 km altı olduğu için) normalde pazar günü teslim olmam gerekiyor ama ben pazar yds sınavını bahane ederek pazartesi sabah teslim olacağım. bakalım ne diyecekler. izin kullanmadım. tavsiye olarak yanınıza ateş düşürücü ilaç al. hepsini almasanda bir jelatini al, ayrıca boğaz için pastil, öksürük şurubu. bizim gittiğimiz yer inanılmaz toz oluyordu. 500 kişi aynı anda yürünce bir de toz bulutu içinde kalıyorduk. revir desen 5000 asker var 1 tane doktor var. düzgün ilgi alaka olması imkansız. kendini koruyacaksın. allaha şükür ben hasta olmadım ama millet kırılıyordu. genel olarak tavsiyelerim;

bir arkadaşın falan varsa aynı yere giden onunla birlikte girişte sıraya gir ki aynı mangaya düşesiniz.

bir görev verilirse hemen her şeye atlama acemilikte öyle pek güzel görev olmaz çoğu zaman eğitimi tercih ediyorsun.

1 gün takmış olursunuz ve 1 gün geç terhis edilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: onuryildirim

quote:

quote:

quote:

Beylerrr İŞTiMA...

1 gün takmış olursunuz ve 1 gün geç terhis edilirsiniz.

evet hocam onu göze aldım inş başka ceza vermezler

• quote:

quote:

quote:

Beylerrr İŞTiMA...

cok tsk. su durumu anlamadim, ustaligi ayni yer olan adamlari ayni kogusa koyuyorlar
    biliyorduk fakat anlattiginiz uzere oyle degil, bu durum birlige sehire gore degisiyormu, ic tuzuk ya da vb. bir olay degil galiba

• quote:

quote:

355 KD olarak ben de Amasya'da yaptim ve çok rahattik. Bizim oradaki devrelerle haberlesiyorduk ve hepsi de rahat olduklarini söylediler. Arkadasin dediği yaniltmasin sizi. Telefonu şarj etmek bile sorun olmamisti. Milan bolugunde yapmistim acemiligimi.

dh 'den oldugunuzu nasil paylastiniz tlf yok vb. birbirinizi nasil buldunuz kisacasi...
  • quote:

quote:

quote:

dh 'den oldugunuzu nasil paylastiniz tlf yok vb. birbirinizi nasil buldunuz kisacasi...

Gitmeden önce organizasyon yapip ayni şehirde olanlar ayni otobüse bilet aldi ve facebookta grup kuruldu samimiyet için. O dakikadan sonra her şey çok kolaydi. Amasya'da merkez kentinde toplanıyor zaten herkes.

• 
Sayfa: önceki 536537538539540
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.