Şimdi Ara

AĞLATAN DANS (Çerkes Dizisi)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Türkiye'de ilk kez bir Çerkes dizisine imza atılıyor AĞLATAN DANS Yakında Show TV de.

https://www.youtube.com/watch?v=4maxqYZbfO0

• Heyecanla bekliyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tuhaf bir heyecan sardı merakla bekliyorum.
  • Aşkı sevgiyi saygıyı en derinden yaşatsın bizi biz yapan değerleri anlatsın bu dünyada ki en asil en saygın toplumu göstersin

• Hadi bakim... Bekliyoruz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • fragmanda adamın dansı beni ağlattı yaw
  • Yapımcılığını Joy Pr'nın üstlendiği "Ağlatan Dans" dizisi bu zamana kadar hiç değinilmemiş bir konu üzerinde duracak. Çerkeslerin hayatını ele alacak olan dizide yaşanan duygusal ve dramatik aşk da izleyenleri büyüleyecek!

AĞLATAN KAFE'DEN ESİNLENİLDİ

Kafkas halklarına ait meşhur bir ezgi olan "Ağlatan Kafe"den esinlenerek ortaya çıkan dizide, Çerkes müziklerinin ön plana çıkması bekleniyor. Kaf Dağının eteklerinde yaşanan hüzünlü Bir Aşk Hikayesi sonrası ortaya çıktığı konuşulan şarkı hakkında pek çok farklı hikaye anlatılsa da ana tema değişmiyor. 3 yıldır proje üzerinde titiz bir çalışma içerisinde olan yapım şirketi dizinin hazırlıklarını bitirmek üzere. Oyuncu kadrosu yakında açıklanacak olan dizinin tanıtımı ise yayınlandı.

bekliyoruz.
  • Türk dizileri izlemem ama benimde anne tarafı çerkes o yüzden izlemek isterim. fragmanıda sevdim :) düğünleri ve oyunları çok güzel oluyor.
  • Oyuncularda fiziksel olarak cerkeslere benziyor

• ALDATAN DANS olsaymış ismi daha iyiymiş. biz türkle evlenmeyiz arkadaş. türkle evleneeğime ömrüm boyunca bekar kalırım daha iyi. Tha bütün Çerkeslere Çerkesle evlenmeyi nasip etsin. Amin..
  • Ne zaman başlar bu dizi bilgisi olan var mı.?
  • Güzel Türkiyedeki başka soylar için yapılan çalışmalar iyi olabilir

İsmi Ağlatan Qafeye benzemiş sanki
  • Ağlatan Qafe'nin hikayesini hep bir aşk hikayesine dayandırırlar bilip bilmeden... Halbuki Ağlatan Qafe bir sürgün ağıtıdır. Tüm erkeklere savaşta ölmüş bir köyde sürgün sırasında yaşlı bir bayan tarafından çalındığı söylenir. Daha sonraları unutulmaya yüz tutan bu Qafe yeniden ortaya çıktı.

En bilinen saçma hikaye ise Rus çarı vs ile ilgilidir ki. Çerkes tarihinde böyle bir evlilik sadece bir kez sözkonusu oldu o da Kırım Tatarlarının yoğun saldırıları sonucu geçici bir ittifaka dayalı Rus Çarı İvan ile Prens Idar Temruk kızı Prenses Goşenay arasında yapılan evlilikti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kyran -- 21 Mayıs 2014; 10:35:49 >
  • Dizi basladi

• Bakalım takip ediyorum inşallah tutar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kız çok hoş gözlere bak
  • izleyemedim Muhteşem yüzyılın saatine denk geldi
    döndü tekrar baştan veriyor

iyi oldu bu bakayım bi

levent tülek iyi oyuncu senaryo da iyiyse bakılır yaz boyu

• Esasen xabze kurallarından bazılarının verilmesi güzel olmuş...

- El öpme adeti yoktur.
    - Herkese kim olursa olsun eşit değer verilir.
    - Çocuklar başkalarının yanında sevilmez. Büyüklerle aralarında mesafe olur.
    - Kızlar düğünlerde pantolon giymez.

Yine ağlatan qafe yanında diğer bilinen bazı müzikleri de (fantomas qafe, gorski, seteney, gibi) duymak güzeldi.

fakat düğün sahnesinde pek bir canlılık yoktu...Çerkes düğünleri, eğlencelerinde epey hareket olur. Erkekler ellerini hızlı ve sertçe çarpar, dejuğ yaparlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kyran

Esasen xabze kurallarından bazılarının verilmesi güzel olmuş...

- El öpme adeti yoktur.
    - Herkese kim olursa olsun eşit değer verilir.
    - Çocuklar başkalarının yanında sevilmez. Büyüklerle aralarında mesafe olur.
    - Kızlar düğünlerde pantolon giymez.

Yine ağlatan qafe yanında diğer bilinen bazı müzikleri de (fantomas qafe, gorski, seteney, gibi) duymak güzeldi.

fakat düğün sahnesinde pek bir canlılık yoktu...Çerkes düğünleri, eğlencelerinde epey hareket olur. Erkekler ellerini hızlı ve sertçe çarpar, dejuğ yaparlar.

+1
  • Yeni sezon ne zaman başlayacak acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.