Şimdi Ara

Max 20 bin tl arası dizel&lpg li araç önerisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
702
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Halihazırda kullandığımız toyota yaris ziyadesiyle memnun bıraktı kendinden bizi. 1.33 motor olması ve o motora benzin tüketiminden memnun kaldım diyemem ama yürüyor bir şekilde.(şehir içi 6.5-7 lt gibi) Benzine devlete para yedirmeği sevmediğim için düşük tüketim değerleri yakalayan bu fiyat aralığında mümkün olduğu kadar düşük perte çıkmamış çok hafif hasarı kabul edilebilir bir araç arayışı içerisindeyim.

Üst limiti eğer hak edecekse 25bine kadar çekip üst model birşeyler aldırabilirim aileme neticede onlar da kullanacak.

Kafamda genel olarak japon bir araç şartı var.Sedan istiyorum fakat ablam ile birlikte kullanacağımdan bagajı biraz sıkıntı olsa da hb alınabilir oturduğum semtin park sıkıntısı var biraz.
    Otomatik-Düz olması pek farketmez gönlüm düzden yana ablamdan ötürü otomatik tercih edebilirim sanırım.

henüz 2. sınıfdayım ve mezun olana kadar ve ardından 1-2 yıl daha toplamda en az 3-4 sene kullanacağım bir araç arıyorum.

Corolla HB 2005-2006 civarı bir araç olabilir (kuzenim almıştı 27bine full paket 55bin kmde geçen yıl hoşuma gitti)
    Honda jazz olabilir 2008-2009 civarı(max 28bin skalasında)
    2007-2010 Auris olabilir yine (dizel tercih edeyim diyorum ama lpg de aynı tüketim fiyatını yakalayabilir miyim emin değilim bildiğim kadarıyla benzinleri epey yakıyor max 30bine çıkabilirim)

Bu japonların dışında opel Corsa & astra alternatif olabilir gibime geliyor

bakım maliyetleri olarak,yedek parça olarak, tüketim olarak, konfor ve sağlamlık olarak sizin bu fiyat aralığında önerebileceğiniz araçlar nelerdir HB olarak ?

ve dizel mi almalıyım(bakımları pahalıymış sanırım) yoksa lpg benzin dönüşümü mü devam etmeliyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahsepya -- 17 Nisan 2014; 1:20:20 >

• Temiz bi multijet punto bakın yada aynı motor corsa, dci clio. Almanların ve Japonların yedek parçası pahalıdır, ilaveten opel de serviste pahalı ötekilerin servisleri bilmiyorum. Öğrencinin yürütebileceği markaların en başlarındadır Fiat, bana kalırsa sonra da Renault gelir. Otomatikleri hakkında bir fikrim yok ancak. Dizelin bakımının da öyle aman aman bir pahalılığını görmedim ancak nazik kullanmak gerekir orası ayrı. Arıza çıkardığı zaman tamiri pahalıdır enjektör vs. Lpg alırsanda HB daha avantajlı olur yakıt ekonomisi açısından sedana göre. Başka markalar ve modeller tavsiye edicek arkadaşlarda olur mutlaka, daha iyi alternatifler sunabilirler. Şuan 6.5 7 lt yakan yarisin ortalama hızı kaç acaba?

edit: Aldığınız araç temiz kullanılmamışsa da masraf açar özellikle dizel. Ne marka olursa olsun mutlaka hor kullanılmamış bir araç olsun ki ilerde başa bela olmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi şansölye -- 16 Nisan 2014; 23:07:13 >
  • şansölye Ş kullanıcısına yanıt
    Değişiyor kullanışa göre. yarisi diğer ablam kullanıyor ve biraz agresif kullanıyor açıkçası şehir içinde trafikte bunaldığı için kaçamaklar yaptığından. Devirli kullandığını hiç görmedim max 3500 devir yapmıştır ist içinde de hız yapılmayacağı aşikar :)

ancak yüksek hızlarda verimli bir araç değil. 6. viteste 4bin deviri falan devirmeniz gerekiyor 150-160 yapmanız için. şehir içi ve bayan arabası kısmı motor ve iç göstergeler olarak hakediyor fakat dış görünüşü beni çok cezbediyor yani.

ya açıkçası öğrenci parası ile yürüyecek bir araba değil zaten almak istediğimiz. çoğunlukla ablam kendisi annem ile birlikte kullanacak ben yazları ve haftasonları şehirler arası kaçamaklarda kullanacağım bakımı vesaire benim sorumluluğumda değil sadece bindiğimde benzin atacağım hani öğrenci ekonomisi diye düşünmemek gerek aslında yanlış aktardım ben biraz sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahsepya -- 16 Nisan 2014; 23:14:05 >

• 1.5 dci 85 clio düşünebilir
  • Dizelden şaşma bakımı pahalı falan değil benzinli ile arasında Max. 150lira oynar bakım masrafı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zaten ikinci el alacagınız için bakımı dert etmeyin özel serviste benzinli ile dizel arasında 1 tl bile fark yok.

dizel bir punto düşünebilirsiniz.
  • renaultlara ilanları epeyce çok olduğu için bakmadım fakat 2004-2006 model arası bi clio/symbol olabilir

Opel astra Classic düşünüyorum yine 2002-2006 arası 70-90bin km civarı buldum 20-22bin tl civarına.

Honda Jazz yine olabilir 1.4 motor 2002-2006 civarı bir kaç bişey var fakat hasarlarından emin değilim.

Mitsubishi Colt 1.3ler var yine 20bin tl civarına.

Fiat ta ciddi ciddi düşünmüyorum değil kısa vadeli kullanacağım için ve kullanım masrafları ucuz olacağını düşündüğüm için.

Max 22bin tl ye düştü üst limitim.

Araştırılacak Fiat ve Renault hariç yukarıdaki üç araç hakkında görüşleriniz nelerdir ?

2006 üstü vw pololara nasıl bakıyorsunuz. hasarsızını max 25bin tl ye bulmak mümkün sanırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahsepya -- 17 Nisan 2014; 1:35:31 >
  • Ben öğrenci yürütücek diye anladım arabayı :) Ben olsam 9 10 yaşındaki arabalara o paraları vermem. Fiyatına göre iyi model yılı yada donanım olmalı. Bu kriterleri de ya ikinci eli olmayan, c d sınıfı karşılıyor yada Punto Clio gibi ikinci eli iyi nispeten model yılı yüksek ancak donanım olarak düşük olabilecek araçlar. Buna göre araç tercihi yapar hoşuma giden temiz bi aracı alırdım ben
  • Cordoba bakın derim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • toyotada karar kıldık diyebilirim uzun yıllar götürmesi ve sağlamlığı açısından.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-bayandan-temiz-161478998/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-sahibinden-masrafsiz-153094417/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-toyota-ogretmenden-otomatik-corolla-sol-160864135/detay

şu ve şunun gibi araçlar bu fiyattan başlıyor donanımına göre 25bin tl ye kadar çıkabilirim

Sizce fiyatını hak ediyorlar mı genel olarak 70.000 - 100.000km civarı olanları ?
    Dizel benzin ayrımını henüz düşünmedim fakat performansı ve kaçamak yapmak istediğim zaman bana cevap vermesi açısından lpg li düşünüyorum.

Ekstra olarak bulunabileceğiniz tavsiyeleriniz var mıdır bu motorlar bu kasayı kaldırır, kronik sorunu vardır, şunlara dikkat etmen gerekir vesaire gibi ? Yarisi sıfır aldığımızdan pek bi sıkıntı sorunumuz olmamıştı ama ikinci el araç piyasasını dikkat edilmesi gerekenleri pek bilmediğim için danışayım istedim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siyahsepya -- 19 Nisan 2014; 4:06:15 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.