Şimdi Ara

1989 Reno 11 flash hidrolik direksiyon takılır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
25
Cevap
0
Favori
12.994
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba. Ilk arabamı hayırlısıyla aldım bu gün. 1989 flash. Şekli itibari ile seçtim. Ama kafama takılan bir konu var. Direksiyon. Direksiyon hidrolik degil. Seyir halinde iken sıkıntı yok ama park etme yada ilk çıkış anlarında zorluk yaşıyorum. Hidrolik direksiyona çevirenezmiyiz ? Elektirikli pompalar olduğunu duydum. Maliyeti ne olur ? Şile civarında yaptırabileceğim bir yer varmı ?

• takılmaz hocam. ön düzeni greslet ve ön lastiklere 2 puan fazla hava bas.hidrolik gibi olur.
  • atrix1212 kullanıcısına yanıt
    Hocam bir kaç saattir araştırıyorum. Yapan takan olmuş. Kimi klimanın ordan kasnaktan bağlamış. Kimi elektirikli motor alıp bağlamış. Ümraniye oto sanayide bunu yapıcak biri vardır elbet. Reno 21 in pompası oluyormuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: artexalp

Hocam bir kaç saattir araştırıyorum. Yapan takan olmuş. Kimi klimanın ordan kasnaktan bağlamış. Kimi elektirikli motor alıp bağlamış. Ümraniye oto sanayide bunu yapıcak biri vardır elbet. Reno 21 in pompası oluyormuş.
    sayın hocam.yapan takan olur.fakat sonradan eklendıgı için randıman alamaz ve umumiyetle sorun yaşarsın.bence benim dediğim yöntem daha garanti.tabiki karar senin.forumda bu işlemi yapan oldugunu sanmıyorum.

arama motorunda aramanı öneririm.
    Google'dan aradığımda buluyorum. Ama geçmiş konular. Hayalet şehri andıran forumlar. Forum donanım ailesinden bir umut bekliyorum. Eğer dirksiyon U hidrolik yapmaz isem arabayı kapattıysa sokucam atık. Ufak tefek çürükler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: atrix1212

sayın hocam.yapan takan olur.fakat sonradan eklendıgı için randıman alamaz ve umumiyetle sorun yaşarsın.bence benim dediğim yöntem daha garanti.tabiki karar senin.forumda bu işlemi yapan oldugunu sanmıyorum.

arama motorunda aramanı öneririm.

Alıntıları Göster
    araba için hayırlı olsun bu arada güle güle kullan hocam.iyi akşamlar.
  • quote:

takılmaz hocam. ön düzeni greslet ve ön lastiklere 2 puan fazla hava bas.hidrolik gibi olur.

Gres ?

Yanlış yönlendirmeyin insanları. Gres dediğiniz şey yüksek sıcaklıklarda sabunlaşır+sıvılaşır. Her yere bulaşır ve berbat bir hal alır. Lastiklere gereğinden fazla hava basmakta yol tutuşunu etkiler. Hele ki eski model bir araçsa..

Gres sürülecekse EP katkılı gres kullanılmalıdır, onun da fiyatı yüksek.
    Allah razı olsun darısı olmayanların başına.
  • quote:

araba için hayırlı olsun bu arada güle güle kullan hocam.iyi akşamlar.

Alıntıları Göster
    aracı kaça aldın bu arada yakışı falan nasıl ?bilgilendirirsen sevinirim hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

takılmaz hocam. ön düzeni greslet ve ön lastiklere 2 puan fazla hava bas.hidrolik gibi olur.

Gres ?

Yanlış yönlendirmeyin insanları. Gres dediğiniz şey yüksek sıcaklıklarda sabunlaşır+sıvılaşır. Her yere bulaşır ve berbat bir hal alır. Lastiklere gereğinden fazla hava basmakta yol tutuşunu etkiler. Hele ki eski model bir araçsa..

hocam merhaba.
    dayım oto servisi biz bu şekilde oldukça iyi sonuç alıyoruz.
    ayrıca direksiyon sisteminin çalışma sistemi oldukça basit.ben yüksek sıcaklıgın olacagıni düşünmüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atrix1212 -- 16 Nisan 2014; 20:06:32 >

1989 flash. Klimalı.
    5.500 aldım. 2 hafta önce muane olmuş. Motor ve yürüş akşamında hiç bir sıkıntı yok. Ben 24 yaşındayım o 25 ve bu yüzden çeşitli yerlerinde çürükler var.
    Bu gün gazı yeni doldurdum. Bakalı ne kadar gidicek.
    Hidrolik direksiyon olmaması şaşırttı beni. Iyi araştıramadım demekki. Kasa şekli itibari ile çok hoşuma gitti. 2-3 en azından kullanmayı hedefliyorum. Biraz pahalıya aldım ama almışken klimalı olsun dedim.
    Istanbul / Ümraniye çevresinde eli düzgün ve fazla para istemeyen kaportacı ustaları için öneri alabilirim.
  • nk061 kullanıcısına yanıt
    Hevesim hidrolik direksiyona idi ama olsun. Sürüşte aslında çok rahat. Ama park manevraları zor oluyor :-D
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nk061

quote:

Gres ?

hocam merhaba.
    dayım oto servisi biz bu şekilde oldukça iyi sonuç alıyoruz.
    ayrıca direksiyon sisteminin çalışma sistemi oldukça basit.ben yüksek sıcaklıgın olacagıni düşünmüyorum.

Sanayiide kullanılan çoğu gres dandik ve artık greslerden oluşmakta. O yüzden sıkıntı çıkarabilir diye düşünüyorum.

@artexalp Hocam o kadar kusur kadı kızında da var.

• quote:

Hevesim hidrolik direksiyona idi ama olsun. Sürüşte aslında çok rahat. Ama park manevraları zor oluyor :-D
    aslında takılır ama gerekli parçaları bulmak ve güzel işçilik çıkarabilecek bir usta da lazım... renault spring aracım da olduğu için üye olduğum forumlardan birinde yapan bir arkadaşa rast gelmiştim... arkadaşın yazdığını aynen kopyalıyorum;

"Arabada klima olduğundan ve manager dede aynı motor kullanıldığından çıkmacıdan klimalı managerden çıkan basınç pompasını aldım. Basınç borularını üzerinde aldım.. doğrudürüst clio 1 çıkmasını bulamıyorsunuz. açıkçası çok araştırdım ve 1 clio1 çıkması satan parçacı buldum ve gidip Clio1 direksiyon kutusu aldım. Rot kolları ve rotbaşlarına varana kadar üzerinden sökmeden aldım. direksiyon kutusunu düzgün bir biçimde takmak sadece 2 saat sürdü. ve artık Arabamda hidrolik direksiyon var. Yapması çok basit sadece yapabilecek ustayı bulmak. herşey dahil tüm masrafım 550 tl oldu. herkeze saygılar. foto eklemeye çalışıcam. eğer klimasız flashçılarda yapmak isterse managerin klimasız olanını bulup motor bağlantı kasnaklarını da alarak flash motoruna takmak olucak. bilmeyen arkadaşlar için belirteyim Flash motoru managerdede kullanılmıştı F2N motor."

olmayacak iş değil yani :)

• Bizde yakın bir arkadaşıma 5000 tl civarına araç bakıyoruz,kendisi tofaş istemiyor.Genç işi R11 flash almak en mantıklısı görünüyor ama yakıtından korkuyor.Yakıt hesabını yaptıktan sonra konuya yazarsan sevinirim.Fairway 1.6 bakıyoruz ama 5 bine doğru düzgün bulamadık.Olmadı artık 85-90 arası broadway alacağız.
  • Arkadaşlar artık yavaş yavaş araştırıcaz. Ilk arabam oldugu in biraz üzerine düşüyorum :-D
  • mortarxl kullanıcısına yanıt
    İş olursa yapıcak usta nerde
  • quote:

İş olursa yapıcak usta nerde
    arkadaşlar araştırdım bu meseleyi 1400 ila 1800 TL arası oluyo yapanlarda memnunmuş.www.hidrolikdireksiyon.net sitesindeki telefonları aradım ordan bilgilendirdiler . benimde dayımda var aynısından oda yaptıracakmış
  • Evet takılır hemde 5 tl ye çok basit herkes kendide takabilir ama simit çemberi ince olanlar işin ehli biyerde sapasağlam monte ettirsin "direksiyon topuzu" yerinde nanevralar için yine sürüş içinde iyi kullanışlı oluyo saygilar şeytan işi buluş bana ait
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fredryc

Evet takılır hemde 5 tl ye çok basit herkes kendide takabilir ama simit çemberi ince olanlar işin ehli biyerde sapasağlam monte ettirsin "direksiyon topuzu" yerinde nanevralar için yine sürüş içinde iyi kullanışlı oluyo saygilar şeytan işi buluş bana ait
    hidrolikten ziyade elektrikli direksiyon takmak çok daha kolay. hidrolik direksiyon montajı zahmetli ve pahalıdır. motorda boş kasnak yoksa kasnak takılacak hidrolik pompa entegre edilecek. sonra direksiyon kutusu komple değiştirilecek. valfler ayarlanacak v.b zor iş
    ama elektrikli direksiyon daha kolay ebayda hazır kitler satılıyor. 80$ a almıştım ben o civarlara hala bulmak mümkün. onu alıyorsunuz direksiyon ile direksiyon kutusu arasında kalan direksiyon milini kesip araya yerleştiriyorsunuz elektrik tesisatını döşeyip keyfinize bakıyorsunuz. ha bide içeri açma kapama butonu koymak şart. çünkü yüksek hızlarda direksiyon aşırı yumşak olduğu için kullanmak riskli önermem. park ederken bide şehir içinde çok iş görüyor.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.