Şimdi Ara

Crossover frekansi , cut off frekansi nedir

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bu cross over frekans tam olarak ne oluyor arkadaslar?amfi uzerinden diyelim 80hz ayarladim bu kule tipi ve small hoparlorlerin hepsini mi iceriyor yoksa sadece small olanlari mi?amfiden 80 ayarladik mi subwooferdardan maks hz olarak 80 mi ayarlamaliyiz? Gerci sub ustunden 200 yapsakta 80 ve ustunu sub'a gondermeyecek degil mi?

Birde cut off frekansi var bu ne oluyor?

Bunuda almayi dusundugum jamo sub 210 arkasinda gordum

Level diyor minumum 100 maks 200 degeri

Cut off diyor min 40 maks 200 degeri

Birde phase var min 0 maks 80 derece nedir bunlar?

Ha birde sublarin arkasinda lfe girisi var bu ne ise yarar mesela sub 210 da yok sart midir bu nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aşağıda linki verilen konuyu bir okuyun, sorunuz kalırsa buradan devam edelim:

http://forum.donanimhaber.com/m_56861687/tm.htm
  • Spirit_Rises kullanıcısına yanıt
    http://forum.donanimhaber.com/m_53797056/tm.htm bu linkte vitex kullanıcısının yazdığı cevapta oldukça iyi kafa karıştırmıyan bir cevap benimde tavsiyem minimum 80 de tutman olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocaklilar

Aşağıda linki verilen konuyu bir okuyun, sorunuz kalırsa buradan devam edelim:

http://forum.donanimhaber.com/m_56861687/tm.htm

hocam öncelikle teşekkürler. okudum anladım sayılır fakat kullandığım receiver üzerinden örneklendirme gidersek daha yararlı olacak

mesela amfi üzerinden cross frekansını 80HZ olarak belirledik diyeliim

1-bu 80hz değeri front speaker ve gerı kalan center ve rear speakarların hepsi için mi geçerli oluyor?

2-80hz amfiden ayarlanınca gidip subwoofer'ın maksimum değerini 80hz mi ayarlamak gerekiyor?

bu soruyu sormamdaki sebep şudur 80'in altını subwoofer'a gönder demek olduğunu anşadığım için.doğru muyum hocam?

3-subwoofer'ın arkasında birde cut off değeri bulunmakta.Bu cut off amfide ayarladığımız cross over frekansı mıdır? ikisi aynı şey mi?

4-subwoofer arkasında LFE denen şey neye yarar ?amfiden preout çıkışı 1 adet ama subwooferda 2 adet giriş var.Elimdeki eski subwooferda LFE yazıyor beyaz çıkışlı diğeri kırmızı çıkışlı.her ikisinide bağlamak mı gerekiyor?

5-yeni almayı düşündüğüm jamo sub 210 da ise LFE yazan bir yer yok.

LEVEL mmin 100 maks 200

Cut off min 40 maks 200

pahse dediği bir ayar daha varki buda 0'dan 80 derece kadar yazıyor bu ne demektir?

• 1- Her hoparlör için farklı ayar yoksa; evet tüm hoparlörler için geçerlidir.

2- AVR'den ayar yapıldığında, sub'un arkasındaki ayarı en sonda bırakmak gerekir. Yani maksimum ayar neyse on ayarda.

3-Evet, ikisi de aynı.

4-Sadece Left bağlantısı yeterli olacaktır.

5-Bazılarında LINE IN yazar.

Phase 0-180, Sub, diğer hoparlörlerinizle aynı yine bakıyorsa 0 (sıfır) ayarlayın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.