Şimdi Ara

İki farklı modem iki farklı hat değerleri ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Modem 1 = Zyxel 300Mbits ADSL 2+ Destekli

Değerler;

SNR Margin Downstream : 14 db
    Line Attenuation downstream : 22 db

Modem 2 = Asus 300Mbits ADSL2+ Destekli

SNR Margin Downstream : 10db
    Line Attenuation downstream : 31.5 db

Kablo aynı.Bağlı Priz aynı.Tek fark modem.

ee nasıl olacak şimdi ? hangisi doğru ? en azından 12-14 mbit'i alamam mı Zyxel modemle ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyWorldLife -- 15 Nisan 2014; 19:30:29 >

• allah allah ? enteresan bir durum.

zyxela gore sanirim 14-16 mbit alirsin.

daha iyi anlayanlar tabii bilirler ama..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Olur Öyle Şeyler -- 15 Nisan 2014; 20:50:44 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ADSL modu ile alakalı olabilir. Annex A ve M farkediyor diye biliyorum.

• Gezgin42 kullanıcısına yanıt
    İki Modemde ADSL2+ AnnexA Modunda

AnnexM'ye istesemde geçemiyorum sinyal alamıyorum ADSL Işığı gelmiyor bir türlü mecbur AnnexA Kullanmak durumundayım.
  • Aynı sorun bendede var! Eski modemim Air6372. Bu modemde hat zayıflama 0.0 a 2.4 dü.

Modem değiştim Air5650 aldım, hat zayıflama vs değerler sanki daha kötü oldu! Bu mantıksız şey neden oluyor ustalar mantıklı cevaplar verebilirse bu tür sorun yaşayan arkadaşlarda nedenini anlamış olur.

Modem değerlerinin fotoğraflarını ekliyorum. Üstteki Air6372 Alttaki Air5650
     İki farklı modem iki farklı hat değerleri ? İki farklı modem iki farklı hat değerleri ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• mylove kullanıcısına yanıt
    hocam hadi sizinkinde 3-4 db oynuyor.

bende 10 db fark var ? anlayabilmiş değilim bu durumu
  • Evet de neden olsun! Son aldığım modem en üst sınıf modem diyebilirim. Neden! Yeni çıkan modemlerin parçaları daha mı kötü oluyor

• quote:

Orijinalden alıntı: mylove

Evet de neden olsun! Son aldığım modem en üst sınıf modem diyebilirim. Neden! Yeni çıkan modemlerin parçaları daha mı kötü oluyor

abi kimsede gelip yorum atmıyor vallahi neden oluyor bilmiyorum ama benim için 22db olan modemi kullanmak farz oldu
  • modemle. santral uyum sorunu bu yüzden bence airties alınki adamlar turkiye alt yapısına. uygun modenler. yapıyorlar aynisi bening başıma geldi zyxell vardi 6 mb kullanırdım modem degistim 14 mb cikti hiz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiçbir modem santralde çıkan hat değerlerinizi yansıtmıyor. Ben 4 farklı modem denedim, santralde görünen 27 - 14 hat zayıflamasına rastlayamadım. SNR'de pek fark yok, bende 10 iken orada 11. Görevli de zaten hiçbir modem sana burada ki değeri veremez, çünkü biz burada tamamen farklı kartlar, cihaz ve sistem kullanıyoruz dedi. Bende santrale en yakın değeri gösteren TP-Link kullanıyorum. Airties'de ise daha beterdi 32 - 19'du. SNR değerleri de hiç -1.1'den aşağı düşmedi, geceleri -4.3 ile bağlanıyordum.
  • mylove kullanıcısına yanıt
    O zaman farklı bi durum olabilir pek de ustalık alanım değil :) ama haline sukret bence benim SNR 10 un üstüne çıkmıyor hat zayiflamasi 28 internetim sürekli kesiliyor yakında ttnete elveda deyip bi 3g alacağım

•  İki farklı modem iki farklı hat değerleri ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.