Şimdi Ara

Kapanmasına üzüldüğünüz oyun firmaları

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
0
Favori
1.227
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Tür gözetmeksizin, satılan, birleşen ve/veya bir şekilde kapanmış olmasına üzüldüğünüz oyun firmalarını listeliyoruz favori oyun isimleriyle birlikte, benim için;

New World Computing (HoMaM 3)
    Bullfrog Productions (Dungeon Keeper I-II)
    Ion Storm (Deus Ex)
    Blizzard North (Diablo I-II, SC)
    Beam Software (KKND series)
    Troika Games (Arcanum)
    Westwood (C&C series, Nox)
    Origin Systems (UO)
    Looking Glass Studios (Thief series)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 15 Nisan 2014; 9:43:05 >

• Çoğunu saymışsın zaten, büyük bir kısmı da EA tarafından gömüldü tarihe.
    Yakında gidenlerden THQ var, son zamanlarda sapıtmaya başlamıştı ama genel olarak severdim işlerini. Warhammer 40K yı güzel bir şekilde geri getirdiler oyun dünyasına. Ork ları tam kafamızlda canlandığı şekilde koydular oyuna, bu bile yeter.
  • THQ :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Westwood'a çok üzülmüştüm. Stratejiyi bize sevdiren firmaydı. Çok kalite oyunlar yaparlardı. Şu anda eğer o firma ayakta olsaydı eminim strateji oyunları çok daha iyi noktalara gelirdi.
  • Black Isle Studios

• quote:

Orijinalden alıntı: Haşin_ErKeK

Black Isle Studios

Black Isle kapandıktan sonra 2012'de tekrar diriltildi ve hala açık.
  • bobafett kullanıcısına yanıt
    Bilmiyordum çok sevindim yeniden dönmelerine peki döndükten sonra yeni bir oyun yaptılarmı hocam uzun süre uzak kaldım oyun dünyasından

• MoRaCe kullanıcısına yanıt
    bobafett kullanıcısına yanıt
    Adamlar RTS yi resmen icat ettiler Dune 2 ile. Yavaş yavaş da geliştirdiler sonra Blizzard ile kol kola. Eski Westwood çalışanlarının kurduğu bir şirket şu an Grey Goo isimli yeni bir RTS yapıyor, ona bir göz at derim hocam.

Yitip gidenler arasına Lucas Arts ve Sierra'yı da eklemek lazım. Adventure türünü hep bir adım öteye taşıdılar, AAA furyasına geçiş aşamasından sağ çıkamadılar ne yazık ki. Sierra bir anda gitti, Lucas Arts ta baya bir can çekişti rezil oyunlar sürerek piyasaya.
    Black İsle ve İnterplay de bugün bile gözü kapalı oynayabileceğimiz RPG lere el attılar. Baldurs Gate ve Fallout devrim niteliğinde oyunlardır.

Bir de can çekişenler var, en iyi örnek Microprose. Benimle yaşıt olan bu firma Pirates, Civilazation, Darklands, Bloodnet, Master of Orion, Master of Magic, X-Com ve bir çok güzel uçak simulasyonu ile zamanın ötesinde oyunlar çıkaran bu firmanın dönüştüğü hali paylaşıyorum. En azından para kazanıyorlar...

http://www.microprose.com/

@bobafett
    Edit: Black Isle'ın şu an açılması sadece nostalji faktörü ile insanlardan para koparmak. Black Isle'ı coşturan kişiler şu an Obsidian, Inxile ve bir kaç firmaya daha dağılmuş durumdalar. İnterplay' i de şu anki sürünme durumuna getiren patronların oyunu. (Hep Amerigan oyunları bunlar :))
    İkisine de öldü gözüyle bakabiliriz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 15 Nisan 2014; 11:36:53 >

• siberarmi kullanıcısına yanıt
    Yani firmanın ruhu öldü isminden ve geçmişin referansın nemalanmıya çalışılıyor diyorsun hocam para tuzağı yani sana katılıyorum. bir çok başarılı stüdyonun başını ea games yedi

• Haşin_ErKeK kullanıcısına yanıt
    EA nın sıradaki kurbanı Bioware,

Kapanmasına üzüldüğünüz oyun firmaları
  • @siberarmi: Doğru, Black Isle'dan çıkacak olan orjinal Fallout'u hep merak etmişimdir nasıl bişey olacağını. Yazık oldu !!

Microprose ve Sierra'yı unutmuşum, devrimsel oyunlar çıkardılar evet. Grey Goo'yu not alayım bi kenara. Yapay zekası senin davranışlarını önemseyip ona göre davranıyor olması ilgimi çekti. RTS kıtlığı devam ediyor neticede...

@Haşin_ErKeK: Benim bildiğim birşey yapmadılar henüz, Wasteland 2 çıkacak ama orda sadece Brian Fargo var Black Isle'dan bildiğim kadar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bobafett -- 15 Nisan 2014; 12:01:52 >
  • Desene adamlar "challenge everything" derken meğer başka bişey imâ ediyorlarmış.

• Sierra

• Lucas Art (Grim Fandango)

Pyro Studios (Commandos)
  • THQ
  • THQ güzel oyunları vardı arada oynardım çoğunu neden kapatıldıysa..

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Troika Games - vampire the masquerade bloodlines

Hadi world of darkness çıkartacaklar dedik onu da bugun iptal etmişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Silent Survivor -- 15 Nisan 2014; 22:29:32 >
  • westwood
  • westwood
  • 3DO yu unutmayın arkadaşlar Heroes 3 efsanesinin yapımcısıydı
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.