Şimdi Ara

Fiat 500L Living Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
3.605
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Fiat 500L Living satışa sunuldu özellikle geniş ve çocuklu ailelere hitap eden modeli 500L Living konforlu ve 7 kişilik olması ayrıca arkadaki 2 koltuğun yatarak dümdüz olup bagaj kısmının büyümesi bu buyüklüğün yetmemesi durumunda arkadaki 3 lü koltuğunda yatarak içeride devasa bagaj oluşturması ve buda yetmezse sürücü koltuğunun yanındaki ön koltuğunda yatarak salon ortamı yaratması tercihini bu yönde yapacaklara büyük kolaylık sağlıyor. Benim araçtan bir kaç foto vereyim.

• Hayırlı olsun, arabaya pek ilgi yok galiba forumda.
    Aldığınızdan bu yana deneyimlerinizi aktarır mısınız, olumlu ya da olumsuz?
    Bir de Tomtom navigasyon ile geliyormuş ancak harita güncellemeleri ücretsiz mi olacak yoksa her yıl satın mı alınması gerekiyor?
  • Teşekkürler hocam araç 9000 km yi geçti. Şimdiye kadar beni hiç üzmedi. Şehir içi ve genelde uzun yol olmak üzere kullandım. Uzun yolda 110 km ye aracın hızın sabitleyerek yakıtta 4.0 gibi rakamları yakaladım. Gene uzun yolda hız denemesinde 180-185 km yi çok rahat gördüm. Araç 1.3 dizel olmasına rağmen torku yüksek olduğu için araç 1.3 motor gibi değil daha performansılı ve 1.3 motora laf edenlere aracı kullandırdığıma gerçekten çok şaşırıyorlar. Şehir içinde 5.5 gibi değerleri yakalıyor kullanıma bağlı olarak bu değerler yükselip düşe biliyor. Sevmediğim yanı start stop devredeyken yokuşta ışıklarda durduysanız hill holder devreden çıkıyor tekrar devreye almak için vites değiştirip start stopu devre dışı bırakmak gerekiyor. Onun dışında herşeyi çok iyi Tomtom nav. ile geliyor ve ne yazıkki harita güncellemesini bir tek servisten yapılabiliyor yada servis bana öyle dedi haritalar ücretlimi güncelleniyor bilmiyorum ama normalde tomtom aldığınızda en az 2 yıl ücretsiz harita desteği olması gerekiyor. Bunu servise sormak gerekiyor. Bu arada geri görüş kamerası çok işe yarıyor ve gece karanlık ortamda bile gündüz gibi gösteriyor herhalde gece görüş kamerası var araçta

• Teşekkürler yeni bilgiler için.
  • Hocam burada yalnız kalmışsın. 500L ana konudan devam et bence. Çünkü diğer markalarda da gördüğüm kadarı ile 5 kişilik ve 7 kişilik versiyonlar aynı konudan yürüyorlar. Sayfamız baya bi şenlendi bekleriz.
  • MErhaba,

Bende bu hafta 500L Living araç alacak gibi görünüyorum. Ama 1.3 Dizel ve Otomatik olması performans açısından kafamda bazı soru işaretleri bırakıyor.

Genellikle 3 kişi olarak İstanbul içi kullanacağım, senede 2-3 defa da uzun yola çıkarız dolu olarak.

500L Rockstar ve Living'in kiloları aynı, satış sorumlusu da kesinlikle sorun olmaz. Test sürüşüne cumartesi günü çıktığınızde sizde göreceksiniz dedi.

1 yıldan uzun süredir kullananlar olarak sizlerin deneyim ve görüşleri benim için çok değerli.

Dönüşleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: nilayers

MErhaba,

Bende bu hafta 500L Living araç alacak gibi görünüyorum. Ama 1.3 Dizel ve Otomatik olması performans açısından kafamda bazı soru işaretleri bırakıyor.

Genellikle 3 kişi olarak İstanbul içi kullanacağım, senede 2-3 defa da uzun yola çıkarız dolu olarak.

500L Rockstar ve Living'in kiloları aynı, satış sorumlusu da kesinlikle sorun olmaz. Test sürüşüne cumartesi günü çıktığınızde sizde göreceksiniz dedi.

1 yıldan uzun süredir kullananlar olarak sizlerin deneyim ve görüşleri benim için çok değerli.

Dönüşleriniz için şimdiden çok teşekkür ederim.

Öncelikle hayırlı olsun. Bu aracı türkiyede alan 2. kişiyim sormak istediklerin varsa yardımcı olabilirim. 500l living den önce aracım punto evo idi ama çocuk olunca o araca imkanı yok sığamadık özellikle puseti koyunca tüm bagaj iptaldi ve bizi çok zorladı. Bende sizin gibi çok araştırdım ve 500l living aldım ve hayatımda yaptığım en iyi şeyi yaptığımı düşünüyorum. 7 kişilik araç bagaj kısmındaki 2 koltuğu kaldırınca klasik 500l bagajı oluyor ama o koltukları indirince inanılmaz bir bagaj genişiliği sizi bekliyor. Ben her yıl yazın ayda 1 veya 2 kere istanbul küçükkuyu çanakkale yapıyorum. Yazlığa gidiyorum. Bagaja benim valizim hanımın valizi çocuğun valizi oyuncakları puseti elektronik eşyalar oyun konsolları digitürk filan filan bagajda hala yer oluyor okadar rahat ettikki normal bir araba okadar eşyayı ancak 2 veya 3 sefer yapar ancak götürebilir. Performansa gelirsek araçta çocuk olduğu için fazla hızlara çıkammıyorum en fazla 110 120 filan ama bir keresinde araçta 5 kişi iken otobanda 180 e kadar çıktım hiçte zorlanmadı o hızlara çıkıncada sanki 130 ile gidiyormuşum gibi hissediyorum. Yokuşlarda vites geçişleri kararsız ama onuda siz elle hallediyorsunuz. Genel olarak motoru küçük diye burun kıvırıyorlar ama torku yüksek olduğu için kime kullandırdıysam şaşırdı. Umarım doğru kararı verirsiniz inceleyin araştırın.

• guguk kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Yokuş olayını forumlardaki pek çok kişi yazmış gerçekten.

Benim alacağım araçta arkadaki 2 koltuk yok o yüzden bagajdan yana baya şanslıyım. Dolayısı ile kilo olarak da karda olacağım.

Aracın maksimum hızı katalog üzerinde 164km olarak görünüyor, siz 180 yaptıysanız limitör yok diye anlıyorum.

Aracın dengesi ve yol tutuşu nasıl peki? Sizinde dediğiniz gibi çocukla olunduğu için yüksek hızlara çıkılmıyor çoğu zaman ama yinede virajlarda savrulması filan fazla oluyor mu?
  • quote:

Teşekkür ederim. Yokuş olayını forumlardaki pek çok kişi yazmış gerçekten.

Benim alacağım araçta arkadaki 2 koltuk yok o yüzden bagajdan yana baya şanslıyım. Dolayısı ile kilo olarak da karda olacağım.

Aracın maksimum hızı katalog üzerinde 164km olarak görünüyor, siz 180 yaptıysanız limitör yok diye anlıyorum.

Aracın dengesi ve yol tutuşu nasıl peki? Sizinde dediğiniz gibi çocukla olunduğu için yüksek hızlara çıkılmıyor çoğu zaman ama yinede virajlarda savrulması filan fazla oluyor mu?

Hocam yanlışınız var 500l living 5+2 dir. En arkadaki 2 koltuk kapalıdır ve kapandığında bagajda koltuk gözükmez sizde o yüzden yok diye düşünmüş olabilirsiniz. Aracın dengesi çok iyi özellikle virajları keyifle alıyorum zira virajlarda devrilmeyi önleyen bir sistem var. 2 yıl olacak neredeyse ve aldığım hiç pişman olmadım. Siz bir test sürüşüne çıkın memnun kalırsınız merak etmeyin.

Teşekkürler Cumartesi sabahı test sürüşünden sonra da yorumlarımı yazarım artık. Umarım memnun kalırım çünkü arabaya içim çok ısındı.

Koltuk gerçekten yok bu arada :) hatta ilk websitesnde 500L Living 5 koltuk ve 7 koltuk seçeneği olduğunu görmüştüm, 5 koltuk arıyordum zaten ve bulduğum araçta şansıma böyle çıktı :)

http://www.fiat.com.tr/modeller/sayfalar/500LLIVING/Fiyatlar.aspx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nilayers -- 26 Kasım 2015; 13:44:34 >
  • quote:

Teşekkürler Cumartesi sabahı test sürüşünden sonra da yorumlarımı yazarım artık. Umarım memnun kalırım çünkü arabaya içim çok ısındı.

Koltuk gerçekten yok bu arada :) hatta ilk websitesnde 500L Living 5 koltuk ve 7 koltuk seçeneği olduğunu görmüştüm, 5 koltuk arıyordum zaten ve bulduğum araçta şansıma böyle çıktı :)

http://www.fiat.com.tr/modeller/sayfalar/500LLIVING/Fiyatlar.aspx

Lounge 1.3 M.Jet 85HP Dualogic (5 Koltuk) 76.900 tl evet varmış benim aracın koltuklarının inmiş hali olacak ozaman sizin bagaj kapasiteside ilginç olmuş hangisi uygunsa onu alın arada fark yok umarım beğenirsiniz. Aracın hızlanması filan gayet iyi dışarıdan hantal gibi gözükebilir ama hiç alakası yok yakıtta gayet makul seviyelerde oluyor yazın 70 tl lik benzin ile istanbuldan ayvalığa gitmiştim tabi hız sabitlemesi 110 ile dolaşa dolaşa keyifli bir yolculuk olmuştu. Yakıtı istanbul trafiğine göre değişiyor ama 5.5 seviyelerinde ama uzun yolda 3.8 yada 3.4 dü galiba forumda paylaşmıştım değerleride çoook saaakin kullanımda gördüm

Merhaba,
    Trafik işlemleri vs kısmı pazartesi başlamasına rağmen Kozyatağındaki Arma oto süreci çok hızlı şekilde tamamladı ve çarşamba günü teslim aldım
    Aracı daha henüz İstanbul'un iş saati trafiğinde 2 gündür kullanıyorum. Performans ile ilgili bir sıkıntım yok henüz.
    Vites yapısı diğer otomatiklerden farklı olduğundan D ve P modu olmadığından alışmaya çalışıyorum.
    Araçta sadece kalkış sırasında 1-2-3 vites geçişlerinde boşluğa düşme durumu var, bunun yarı otomatik kaynaklı olduğunu düşünüyorum zamanla alışırım herhalde.
    Doğru düzgün trafiksiz yol göremediğimden henüz 50km yaptım ve benzin tüketimi ortalama 7.2l/100km
    Full depo benzin aldım yaklaşık 39LT, km range 930 km gösteriyordu ancak trafik dolayısı ile ortalama yüksek olduğundan dolayı bu 600lere kadar düştü.
    Teslim sırasında verdikleri bilgilerden biri de uzun süre durduğunuz durumlarda aracı boşa alın (N) oldu, yoksa ısınma gibi bir uyarı çıkartabiliyormuş.
    Şimdilik gözlemler bunlar, haftasonu biraz açık yoksa sürüş yaptıktan sonra yine gözlemlerimi paylaşırım.
    Özet olarak hafif yüksek yapısı ile kullanması keyifli olan bi araç olacağa benziyor

• quote:

Merhaba,
    Trafik işlemleri vs kısmı pazartesi başlamasına rağmen Kozyatağındaki Arma oto süreci çok hızlı şekilde tamamladı ve çarşamba günü teslim aldım
    Aracı daha henüz İstanbul'un iş saati trafiğinde 2 gündür kullanıyorum. Performans ile ilgili bir sıkıntım yok henüz.
    Vites yapısı diğer otomatiklerden farklı olduğundan D ve P modu olmadığından alışmaya çalışıyorum.
    Araçta sadece kalkış sırasında 1-2-3 vites geçişlerinde boşluğa düşme durumu var, bunun yarı otomatik kaynaklı olduğunu düşünüyorum zamanla alışırım herhalde.
    Doğru düzgün trafiksiz yol göremediğimden henüz 50km yaptım ve benzin tüketimi ortalama 7.2l/100km
    Full depo benzin aldım yaklaşık 39LT, km range 930 km gösteriyordu ancak trafik dolayısı ile ortalama yüksek olduğundan dolayı bu 600lere kadar düştü.
    Teslim sırasında verdikleri bilgilerden biri de uzun süre durduğunuz durumlarda aracı boşa alın (N) oldu, yoksa ısınma gibi bir uyarı çıkartabiliyormuş.
    Şimdilik gözlemler bunlar, haftasonu biraz açık yoksa sürüş yaptıktan sonra yine gözlemlerimi paylaşırım.
    Özet olarak hafif yüksek yapısı ile kullanması keyifli olan bi araç olacağa benziyor

Hayırlı olsun. 500l living 5 kişilik olanımı aldınız? Bu arada kullandıkça o değerler düşecektir ek olarak fiatın sitesinden ecoDrive programınıda indirin telefondan ve bilgisayardan arabanın tüm değerlerine ulaşabilirsiniz. Trafikte start stop kapalı kullanıyorum trafik olmayan yerlerde işe yarıyor ama dur kalklı trafiklerde olmuyor. eco driver kapalı bende zira eco driver vites geçiş aralıklarını düşürüyor ama bu seferde trafikte araç yığılıyor gaza köklesenizde işe yaramıyor ve çok benzin harcamaya neden oluyor oda bana göre trafik olmayan yerde kullanılmalıdır. uzun yolda gerçekten çok zekli ferah ve geniş araç yol tutuşu çok iyi ve az yakıyor. Sizin değerler zamanla düşecektir. Benim şuanki değerler 5.6 filan tekrar hayırlı olsun güle güle kullanın allah kaza bela vermesin.

Not: forumdaki araç kameraları bölümünede göz atın. Ben oradan inceleme yaparak araca araç kamerası aldım allah korusun kaza anında elinizde delil olur. istanbulda heran herşey olabiliyor. Geçenlerde arkadaşın arabaya araç çarptı ve bana sen çarptın diye üste çıktı bu tip durumlarla karşılaşmamak için bence bir tanede kamera alın voltran tamamlansın

Merhaba,

Teşekkür ederim evet 5 kişilik olanı aldım. 7 kişilik için ihtiyacımız bulunmuyordu, boşuna ağırlık ve bagajda yer kaybı olsun istemedim.

Bugün 7.1 olarak değer biraz daha düştü :) 0.1'e sevindim... Bende EcoDrive modu kullanmıyorum, çok performanslı olmadığı için gerek yok diye düşünüyorum. Aynı şekilde Start-stop özelliğini dediğiniz gibi uzun yollardaki trafik ışıkları hariç hiç sevemedim. O yüzden bende de sürekli kapalı. Aracı teslim ederken duracağın zamanlarda boşa (N) al, ısınma uyarısı verebilir birkaç kişide yaşadık dediler ama birazda havaların soğuk olmasından herhalde öyle birşey ile karşılaşmadım umarım da karşılaşmam.

Dün ilk defa 5 kişi ve bagaj dolu olarak kullandım, çok şükür sorun yaşatmadı, benim için bir sınavı daha geçti diyebilirim. Eşimde bagaj hacmi iyiymiş dedi, arabayı aldığımdan beri burun kıvırıyordu sanırım o da yavaş yavaş sevmeye başladı.

Şu ana kadar kullanım olarak kapı kilitlerinin otomatik olarak kilitlenmemesi bide arka tarafta ortada tavanda ışık olmayıp yanlarda olması beni zorladı. Çocuk yanlardaki ışıkları henüz açamadığı için aracı durdurup açmam gerekti. Bunlarda sorun değil sadece alışkanlık :)

• nilayers kullanıcısına yanıt
    Hocam aracın ayarlarda aracın kapıları otomatık kilitlensin seçeneği var biraz araştırın bulursunuz tavan içinde yuvarlak pilli lambalar var altındaki yapışkanı ciķartınca tavana yapışıyor onlardan alabilirsin. Çocuk kilidini zaten bulmuşsundur. Birde aracı aldığında lastikleri kontrol etmediysen hemen et zira teslim aldığında lastik basınçları 45 lerde oluyor. Dün istanbuldan eskişehire gittim ve akşama geldim araç hızım ortalama 140 dı ve 5.5 yaktı 110 ile gitsem çok daha az yakardı. Bu arada ben yazında istanbul trafiğinde aracı kullandım ama hiç balata ısınmasına denk gelmedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Süper buldum kapı kilit ayarını yaptım.
    Teşekkür ederim.
  • merhaba arkadaşlar kısmetse bayramdan sonra almayı düşünüyorum ötv siz engelli aracı olarak alacağım istanbulda bayilerden biri en son cam tavanlı 5 kişilik otomatik vites living için 56000 tl fiyat verdi sizce nasıl acaba ayrıca eksileri ve artıları nelerdir
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.