Şimdi Ara

FSX iniz Kasıyor mu ? işte size FPS rehberi -%100- !REKOR: 112 FPS !!! (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
95
Cevap
7
Favori
17.173
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: -Airbus-

quote:

Orijinalden alıntı: EskiForumlu

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mobile Prof.

@EskiForumlu @-Airbus-
    Cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.. Flapları açma vs. için kontrol paneli olmadan nasıl olacak peki onu çözemedim?
    Çok fazla klavye ile haşır neşir mi oluyorsunuz siz yoksa kontrol paneliniz de var mı ? Bir de bu Joystick'de Force Feedback var mıdır?
    Uçma becerim hiç yok ama bu klavye olayı kafamı karıştırdı..

hocam klavyeye gerek kalmıyorki sanal kokpitte en az 500 düğme vardır. birkaç malum yerlerden program yükleyip (paranız varsa alında destek verin ) onları kullanarak klavyeye ihtiyaç duymuyorsun hatta ben sadece tekerlek açmak için kullanıyorum klavyeyi . ancak paralı uçaklarda öyle 500 düğme var. ama endişelenme her zaman malum yerlerimiz açık

Nasıl bir program hocam ne işe yarıyor

Aceleyle yazdığım için yazmamışım. Programlardan kastım ezdok kamera gibi her yere hareket ettirebildiğin için klavyeyi gerek kalmıyor. Hem daha realistic

Ha o bende de var. Ayrıca ezdoka gerek yok. Space a basarsanız mouse ile hareket ettirebilirsiniz kamerayı

Biliyorum ama ezdok hem realistic sarsılma yapıyor özellikle türbülansta belli oluyor :D ama bunun dışında ezdokta çok rahat bir şekilde cabinde hareket edebiliyoruz :)

Bazen sapıtıyor acayip sallanmaya başlıyor bende. Kullanmıyorum o yüzden :)

bende o kadar sallanmadığı için ben kullanıyorum. O ani sallanma birden rüzgar değişimden olur. sanırım bu fsx bug'u.

• razerin tek basina ne kadar etkisi olur?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Purone

razerin tek basina ne kadar etkisi olur?

Kesinlikle çok oluyor.
  • Güncel.. Yönetici arkadaşlar varsa konunun sabitlenmesini rica ediyorum. @PHI
  • Mhz felan yükseltme hariç diğerlerini yaptım hiç bieş işe yaramadı hemde hiç bir addon yüklü degilken fps artışı yok .
    Overlock yapmadan fsx i fpsi yükselmiyor ben çocugum param yok o işlemcide yanarsa ortada bişey kalmaz Havacılıga veda edelim gidip ka'veye boş insanlarla okey oynayayım yada kız kavgasına mı karışsam acaba ? olmadı sigaraya içkiye başlarım mahalle çetelerine katılırım bunlar daha güzel iş

+ önceden bu tweak ayarlarını zaten denemiştim fsx için adam gibi fps isteyenler ya overlock yapsın yada hayvan gibi işlemci alsın 3.000'e yada intihar edip cennete gidip ordan uçakda sürebilirler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Akın737 -- 6 Haziran 2014; 22:03:37 >
  • Öncelikle konu için çok teşekkürler ben size bi sıkıntımı anlatacağım ilk önce sistemin özelikklerini vereyim:

AMD FX8 8350 16mb 4.0GHZ (işlemci)
    Nvidia GTX50 Ti 2048/128bit (ekran kartı)
    Gskill Ripjaws 8gb (4x2) 9-10-9-28 1866 MHz (RAM)
    ASUS M5A97 R2.0 AM3+ soket (anakart
    1TB 7200RPM ( HDD)
    Zalman Z9 plus ATX Mid-Tower (Kasa)
    Windows 7 professional 64 bit

ben bu sisteme FSX ve bazı add-on lar yükledim:
    Taxi2Gate LTBA scenery +Aerosoft EDDM/EDDF/EDDS X
    Blackbox simulations Airbus A330
    Aerosoft Airbus X
    Captain Sim 777 (korsan )
    ve tabikide PMDG 737NGX
    UTX+GEX+GSX+REX

Bir de sistemi 30 fps ye sabitledim (çünkü fps nin bir anda 100 e çıkıp tekrar 25-30 lara düşmesini sevmiyorum.

şimdi ben bu sistem ve bu add onlarla LTBA da airbus x ile 30 fps alıyorum burda hiçbir sorun yok PMDG ile de 22-25 arası

ama Aerosoft sceneryleri Allahım one öle 18-20 fps benim eski bilgisyarımın performansı çok kötü olduğu için 7-8 fps bana net gelir yani ben eskiden düşükı fps ye çok alışmıştım fsx de ama bu sisteme okadar emek harcadım 18-20 üzdü açıkçası.Ne yapmalıyım.

Captain Sim 777 de korsan pişman oldum ltba da bana 15 fpsnin yukarısını vermiyor.

Ek olarak Auslogics boost speed kullanıyorum

bu fps nasıl düzelir yukarıdakileri tektek yaptım 2 şey hariç refreshlock(nasıl kullanıcağım uygun değer nedir ?) ve tweakler (ben BOJOTO tweak kullanıyorum bu yüzden ihtiyacım olmadı) biliorum çok uzattım ama bana fps yükseltmek için kaça o.c yapmam gerektiğini felan anlatırsanız çok sevinirim.Şimdiden Teşekkürler

birde bu Nvidia da anti aliasing ayarları varmış bu ayarları nasıl bulabilirim?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-7F03B9AEC -- 17 Ağustos 2014; 16:20:21 >

• Güncel. Konu sabitlenirse daha fazla kişi faydalanabilir.
  • Güncel. Konu sabitlenirse daha fazla kişi faydalanabilir.
  • core i7 4770k
    asus GTX 760
    16gb 2300mhz ram
    oyun ssd'de kurulu.. ulan daha ne olsun, kırk yılda bir paraya kıymışım almışım adam gibi pcyi, adamı delirtiyor bu oyun. alt tarafı 2 addon var: REX 4 ve Orbit Global. KASMA BE ARKADAŞIM, DELİRTME BENİ
    FPS 60-70 gidiyor tak bir anda 20 oluyor bi 50 oluyor bi 10 oluyor, haliyle gözüm yoruluyor benim de. Kimse alınmasın bu forumda yazılanları okumadım, yazılanların da bir işe yarayacağına İNANMIYORUM. Çok fazla şey denedim. Config dosyasıyla gece gündüz oynadım. Olmuyor kardeşim. Bu kadar kötü optimizasyona sahip bi oyun olamaz. Neticesinde huzurum kaçtı, sinir hastası bi adam oldum
    Youtube'da izlediğim videolar beni iyice sinir hastası yapıyor. Adam bulduğu bütün addonları yüklemiş, sabit bir fps'yle oynarken ben burda miyop astigmat oldum.Biz en iyisi Microsoftun tekrardan bir araya gelip Game Studios u açmasını ve yeni bir fs üzerinde çalışmasını umalım

Not: En büyük fps artışını bir Fransız forumundan duyduğum yöntemle yakaladım: Oyun açıkken denetim masasından Windows Update'i disable hale getirince gözle görülür bir artış olmuştu. Şaşırtıcı.

• quote:

Orijinalden alıntı: theflash266

core i7 4770k
    asus GTX 760
    16gb 2300mhz ram
    oyun ssd'de kurulu.. ulan daha ne olsun, kırk yılda bir paraya kıymışım almışım adam gibi pcyi, adamı delirtiyor bu oyun. alt tarafı 2 addon var: REX 4 ve Orbit Global. KASMA BE ARKADAŞIM, DELİRTME BENİ
    FPS 60-70 gidiyor tak bir anda 20 oluyor bi 50 oluyor bi 10 oluyor, haliyle gözüm yoruluyor benim de. Kimse alınmasın bu forumda yazılanları okumadım, yazılanların da bir işe yarayacağına İNANMIYORUM. Çok fazla şey denedim. Config dosyasıyla gece gündüz oynadım. Olmuyor kardeşim. Bu kadar kötü optimizasyona sahip bi oyun olamaz. Neticesinde huzurum kaçtı, sinir hastası bi adam oldum
    Youtube'da izlediğim videolar beni iyice sinir hastası yapıyor. Adam bulduğu bütün addonları yüklemiş, sabit bir fps'yle oynarken ben burda miyop astigmat oldum.Biz en iyisi Microsoftun tekrardan bir araya gelip Game Studios u açmasını ve yeni bir fs üzerinde çalışmasını umalım

Not: En büyük fps artışını bir Fransız forumundan duyduğum yöntemle yakaladım: Oyun açıkken denetim masasından Windows Update'i disable hale getirince gözle görülür bir artış olmuştu. Şaşırtıcı.

Youtube daki videolarda çok ince ayrıntılar var. Sizin bu sisteminizle sabit 30-40 fps alınır.

Birde hocam şu siteyi denemenizi tavsiye ederim. Ben bu sitedeki cfg yi yükledim ve fps limiter programı ile sabit 30 fps alıyorum. PMDG+REX taxi2gate istanbul.
    Bu arada Microsoftu beklemenize gerek yok. Bu similasyonu baya bir geliştiren ve ciddi anlamda büyük bir potansyel sağlayan p3d ye bakmanızı tavsiye ederim.

http://www.venetubo.com/fsx.html

• quote:

core i7 4770k
    asus GTX 760
    16gb 2300mhz ram

Deneyen herkeste gözle görülür bir artış oldu. Senin hatana gelince de senin sisteminde parçalar arası uyumsuzluk var. Yapacağın tek şey fps yi sabitlemek olacak. Duruma göre 30-40 arası sabitleyebilirsin.

• quote:

quote:

core i7 4770k
    asus GTX 760
    16gb 2300mhz ram

Deneyen herkeste gözle görülür bir artış oldu. Senin hatana gelince de senin sisteminde parçalar arası uyumsuzluk var. Yapacağın tek şey fps yi sabitlemek olacak. Duruma göre 30-40 arası sabitleyebilirsin.

Anakart Asus VI Gene Z87 Soket
    Intel Core i7 4770k
    Asus gtx 760
    GSkill 8gb 2x4 2400Mhz Trident X
    İşletim sistemi 8.1
    250gb Kingston SSD

Neymiş kardeşim bu bileşenler arasındaki uyumsuzluk açıklar mısın

• quote:

quote:

quote:

core i7 4770k
    asus GTX 760
    16gb 2300mhz ram

Intel Core i7 4770k
    Asus gtx 760
    İşletim sistemi 8.1
    250gb Kingston SSD

FSX (Steam edition dışında) Windows 8 de stabil halde çalışmaz. Bende denedim sonra tövbe edip 7 ye geri döndüm.

• quote:

quote:

quote:

quote:

core i7 4770k
    asus GTX 760
    16gb 2300mhz ram

Intel Core i7 4770k
    Asus gtx 760
    İşletim sistemi 8.1
    250gb Kingston SSD

FSX (Steam edition dışında) Windows 8 de stabil halde çalışmaz. Bende denedim sonra tövbe edip 7 ye geri döndüm.

Öyleyse son bir kez steamden alacağım bakalım sonuç ne olacak..

• MSI Afterburner haricinde diğer programları indirdim. CFG olayını yapmadım çünkü daha fazla çözünürlük geliyor öyleyse fps düşmez mi? Bu konuda ikna olmadım. ORBX FTX Global, openLC Europe, FTX England, REX4 ve bazı havalimanlarını kullanıyorum(örn: Atatürk Hava Limanı)
    FSX Steam Edition kullanıyorum. FSX:SE'yi ''Optimizasyon sıkınıtısı yok.'' diye duydum ve o yüzden kullanmaya başladım fakat optimize olduğunu nasıl anlarım bilmiyorum.
    Bu eklentilerle Atatürk Hava Limanı'nda 12-18 FPS civarı FPS alıyorum. Sistem yükseltmesi yapmadan bahsi geçen havalimanında 30 FPS almak istiyorum. Mümkün mü?
    Şuan ''defrag'' işlemini yapıyorum ve bu işlem sürerken bir mod kurdum FSX'e ve işlem devam ederken oyun da oynadım. Problem olur mu tekrar ''defrag'' işlemini gerçekleştirmek gerekir mi? Ve birazdan FSX'e yeni mod yükleyeceğim. Yine defrag mı yapmam gerekiyor? Eğer yeniden defrag yapmam gerekiyorsa yine bu kadar uzun mu sürecek daha kısa yolu yok mu?
    Refresh Lock ekranla alakalı galiba sen demişsin RAM ne alaka? Ve refresh lock nasıl kullanılıyor?

Lazım olur diye sistemimi yazıyorum:
    i7 2600 3.4 GHz
    8GB Ram
    GTX 650 Ti Boost O.C
    750W PSU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Blindson -- 19 Nisan 2015; 17:49:44 >

• Fs'i gerçekten severim güzel rehber dostum
  • Arkadaşlar merhaba. Uzun süredir Falcon BMS'de uçuyordum artık FSX'de de uçayım dedim ve orjinal olmayan FSX i kurdum ve çalıştırdım. Şimdi bunun üstüne hangi eklentileri hangi sırayla yapmam gerekiyor? Ayrıca bu eklentileri indirebileceğim herhangi bir yeri özel mesaj ile paylaşırsanız sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HalilBirYafes

MSI Afterburner haricinde diğer programları indirdim. CFG olayını yapmadım çünkü daha fazla çözünürlük geliyor öyleyse fps düşmez mi? Bu konuda ikna olmadım. ORBX FTX Global, openLC Europe, FTX England, REX4 ve bazı havalimanlarını kullanıyorum(örn: Atatürk Hava Limanı)
    FSX Steam Edition kullanıyorum. FSX:SE'yi ''Optimizasyon sıkınıtısı yok.'' diye duydum ve o yüzden kullanmaya başladım fakat optimize olduğunu nasıl anlarım bilmiyorum.
    Bu eklentilerle Atatürk Hava Limanı'nda 12-18 FPS civarı FPS alıyorum. Sistem yükseltmesi yapmadan bahsi geçen havalimanında 30 FPS almak istiyorum. Mümkün mü?
    Şuan ''defrag'' işlemini yapıyorum ve bu işlem sürerken bir mod kurdum FSX'e ve işlem devam ederken oyun da oynadım. Problem olur mu tekrar ''defrag'' işlemini gerçekleştirmek gerekir mi? Ve birazdan FSX'e yeni mod yükleyeceğim. Yine defrag mı yapmam gerekiyor? Eğer yeniden defrag yapmam gerekiyorsa yine bu kadar uzun mu sürecek daha kısa yolu yok mu?
    Refresh Lock ekranla alakalı galiba sen demişsin RAM ne alaka? Ve refresh lock nasıl kullanılıyor?

Lazım olur diye sistemimi yazıyorum:
    i7 2600 3.4 GHz
    8GB Ram
    GTX 650 Ti Boost O.C
    750W PSU

Evet,defrag islemini yaparken pc nizi pek kullanmayin ki hdd de degisiklik olursa biri birlesik dosya biri birlesmemiz dosya olur bi sıkıntı cikabilir belki. Haftada 1 defrag yapmaniz onerilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Full#Throttle

Arkadaşlar merhaba. Uzun süredir Falcon BMS'de uçuyordum artık FSX'de de uçayım dedim ve orjinal olmayan FSX i kurdum ve çalıştırdım. Şimdi bunun üstüne hangi eklentileri hangi sırayla yapmam gerekiyor? Ayrıca bu eklentileri indirebileceğim herhangi bir yeri özel mesaj ile paylaşırsanız sevinirim.

google a fsx best addons yazarsankz karsiniza bir site cikicak ve ordaki add on lari torrent gibi programlarla indirebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Full#Throttle

Arkadaşlar merhaba. Uzun süredir Falcon BMS'de uçuyordum artık FSX'de de uçayım dedim ve orjinal olmayan FSX i kurdum ve çalıştırdım. Şimdi bunun üstüne hangi eklentileri hangi sırayla yapmam gerekiyor? Ayrıca bu eklentileri indirebileceğim herhangi bir yeri özel mesaj ile paylaşırsanız sevinirim.

google a fsx best addons yazarsankz karsiniza bir site cikicak ve ordaki add on lari torrent gibi programlarla indirebilirsiniz.

Teşekkürler. Peki ilk olarak ek paketlerden neler kurmam gerek baya yabancıyım şuanda. Acceleration pack, service pack 1 ve 2 gibi şeyler var. Bir de FSX deluxe var. Hangi sırayla neleri kurmam gerekiyor?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.