Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.133
Cevap
137
Favori
1.872.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkdaslar merhaba herkese... Cumartesi istanbulda e-5 te başımızın belası olan yolda yarıslar yapan yine şerefsiz bir harfiyat kamyonu taş fırlattı aracımın ön camına Taşlar geldi hemen kactım sağa sola ama nasibimizi aldık :) arkasında da değildim orta şeritten devam ediyodum oda sağ seritteydi. Neyse uzatmayım arabam laguna 1 1.9 dti ve tabiki cam atermik .. Ben yagmurda farkına varamadım pazar günü gördüm. 5 kuruş un yarı büyüklüğünde tas izi ve 2-3 tane kılcal catlak olusmus ..nete girdim carglass diye bir firma bana hemen koli bantı ile kapatın orayı sabah gelin dediler gittim. Koli bantının amacı şuymuş; camın o catlaklardan içine kir toz pislik girmesin diye bantlayın diyolar ve catlak ne kadar temiz kalırsa tamir sonrası iz kalma olasılığı o kadar azalıyor. Asla sonra götürürüm vs demeyin hemen gelin diyolar araba yürüdükçe o çatlak ince ince yürüyomuş. Neyse 25 dk işlem süresince cama sıvı verip lazerle kuruttular üstüne birde cama mika gibi bişey erittiler yine laser ile ... Sonra eriyen mika nın fazlasını jiletle kazıdılar. Adama çatlak nerde göremiyorum dedim oda 0.5 kalem ucu kadar bir nokta gösterdi süperdi sonuc. 70 tl +10 lira bahşiş 80 e bitti. Camın yenisi sanırım 800-1.000 vardır tabi bide bulmak mesele. Ayrıca cam değiştimi orjin gibi olmuyor tam oturtamıyolar. Camınızı hemen değiştirmeyin hasarınız 1 lira bğyüklüğünü gecmiyosa ve catlak 5-10 cm büyüklüğünde ise tamir oluyor bilginize sunarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Speedy_laguna -- 8 Aralık 2014; 21:48:31 >

• yakında lastıklerı değiştırcem o zmn gorursunuz ceker koyarım
  •  #Lagunacılar Buraya# 100+Üye

led sinyaller abartı oldu göz alıo resmen

• quote:

Orjinalden alıntı: Team Technical

satan adam Vel satis aldı; bunu da elinden çıkarıyordu; şöförlü kullanılmış makam aracı; aracın içi de çok bakımlı ve bütün servis kayıtları elimizde; babam dr; daha önce aracı satan kişinin kardeşini ameliyat etmiş; oradan da biraz indirim var..

piyasası 12 ile 16 arasında 2000*2001 rxtlerin

hyr 12*16 deıl 15-20 arası dır pıyasası bu aracların aynı fıyatlar alfa 156 ıcınde gecerlıdır
  • quote:

Orjinalden alıntı: erden4444

Arkadaşlar bence bu işe hiç girmeyin çünki hiç kullanışlı bişey değil, hele yazın baya bi sorun çıkarıyo camlar hafif aralık kalsın istiyosun olmuyo, orjinal temiz bi işçilik yaptıracak yer dersen o başka bi sorun
    BENCE SON DERECE GEREKSİZ BİŞİ

Selam Erden.

Gereksiz demissin ama bu kisiden kisiye degisir. Ben aracimdan iner inmez kapi ve camlarin kapanmasini istiyorum. Bakkala bile 30 sn. ugrasam boyle oluyor, olmali da. Istanbul'da cami yarim acik birakmak diye bir sey olamaz. Sen bagaji kurcalarken adam atlayip araci caliyor, 5 para etmez bir cep teli icin aracin yan camini kiriyorlar. Sen nerede yasiyorsun abi ???

Keske eskiden anadolu koylerinde oldugu gibi kalsaydik, anahtari bile biraksan, kimsenin kimsenin malina mulkune tecavuz etmedigi donemler.

• ikinci olarakda resimde görmüş olduğunuz hız panosunun 123 nolu vidaları sökülerek kendimize doğru panoyu çekecez,panonun arkasında üç soket bağlantı var onlarıda çıkardıktan sonra 10 tork uçlu tornovida ile arka kapağını açıcaz orda yol bilgisayarı bulunan yerin arkasında dibsiz ampulerin takılı olduğu soketlerden patlak lambaları çıkartıcaz,sonra sırasıyla soktuğumuz sırada geri takıcaz,
    arkadaşlar sonderece kolay biraz dikat ve sabırla haledebilirsiniz

• arkadaşlar ilgimi çeken bir yazı okudum şuan herkesin okumasını tavsiye ederim.saygılar
    http://www.arabadergisi.com/icindekiler/307antalya.htm
  • dikkat! işaat sahasına girmek yasaktır
    ahanda buda temel kazısından resimler

• arkadaşlar telefon üzerinden mp3 dinlemek, telefonu araç ses düzeni üzerinden cevap verme işi tamamlanmıştır, bizzat denedim harika ses kalitesi var maliyetide bana bedavaya geldi..

• quote:

Orijinalden alıntı: bizimdenizci

Selam Arkadaşlar...
    bugün Seyir esnasında aracımın göstergeleri gitti.. ne kilometre ne sesli uyarı ne devir...
    sigorta paneline baktım sigorta sağlam..
    Sabah servise geçicem bu sebeble..
    bi öneriniz varmı..

hocam büyük olasılık gösterge panelin arızalandı bakalım servis nediyecek
  • 1 haftadır dikkatimi cekti.arabanın altında hep ıslaklık var..bi bakayım dedim her taraf kuru..sonra silecekleri calistirdim cama su attırıp temızleyim diye bi baktım su bitmis..bagajdan aldım suyu doldurdum..1 gun sonra arabaya bindim camı silmek icin silecek calistırdım bi baktım su bitmıs..amk arabası içiyomu suyu napıyo dedim..egildim altına baktım kuru..bagajdan su aldım doldurdum..arkadasın dukkana gittim..biraz takıldıktan sonra bi baktım arabanın altı yanı asfalt ıslak egildim baktım silecek deposu patlamıs..lanet olasıca depo ugraştırdı beni iyimi
  • Herkese gunaydin.
    Ali yok, pamir yok,serkan bey yok,bdn yok.noluyor arkafaslarforum gocuyormu...

• Forumun sizun gibi degerli bilgili tecrubeli arkadaslara herzaman ihtiyaci var vede olacak.kaybolmayin biryere.takipleriniz yeter bile...
  • Herkese merhaba. 4 yıl otomatik 2001 Laguna 1'e binmiş ve 2 aydır 2005 otomatik Laguna 2'ye binmekte ola biri olarak diyorum ki;

Laguna 1'in
    1. Rahatı ve konforu
    2. Görüş açısı
    3. Süspansiyonlarının yumuşakliği

Hiç bir arabada yok...
    Özlüyorum kendisini...
  • quote:

Orijinalden alıntı: @li58

quote:

Orijinalden alıntı: Ruoja

monroe amortisörler hakkında bilgisi olan var mı ?
    tanesi 105 lira sanayide
    servis baya yüklü bi fiyat söylemişti.

Servisler de Monroe marka takıyor eğer amortisörleriniz orjinal fabrikanın taktığı amortisör varsa araçta ve patlaksa tamir ettirin tamiri 60 tl den yapıyorlar tanesini Monroe iyi ama gazlı ve sert biraz o konuda sıkıntı yaşarsınız önler piyasada 100-110 tl arası arka amortisörlerde 90-100 tl arası fiyatları var

tesekkur ederım hocam .
    evet fiyat aralıgı oyle .

• quote:

Orijinalden alıntı: bugrax

S.A arkadaşlar ankarada ustalığı temiz alacağı ücret uygun iyi bi usta varmı bildiğiniz . Temmuzda ankaraya gidecem arabanın bakımını orda yaptırayım dedim daha uygun olur...

Ankaradaki forumdaşlar bir yardımcı oluverin şu Lagunacı dostlarınıza. Bende direksiyon deri kaplama için yardım bekliyorum
  • arkadaşlar yeni bir lagunaci olarak bi problemin var 2.0 otm. Laguna2 aracimin şanzumanı beni biraz düşündürüyor şöyleki araci ilk calistirmada vites gecislrinde bi sorun yok ama bi 15- 20 km sonra motor iyice isindiktan sonra araci dur kalk yaparken durduğunda kalmis için gaza basinca devir normal seyrinde yükseliyor ama vites d de olmasına ragmen araç ilerlemiyor bi anda kuttt vurup geçiyor vitese ne gibi bi sikinti vardır sanziman yagini değiştirince ortadan kalkti gibi ama içimde bi şüphe var hala ne yapmaliyim tecrubenize binaen görüşlerinizi alabilrmiyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: ergin45

quote:

Orijinalden alıntı: Sezer Özarslan

quote:

Orijinalden alıntı: dina35

arkadaşlar merhaba 97 model 140 bg rxe 2.0 ş ile araniza katıldım.bir sorum olacak arabada torpido gözü yok komik geliyor ama ben bulamadım aldığım kişide bulamamış bilgisi olan var mı tskler

Malesef o gibi parçalar bulunamamakta.

Ancak bursa ve izmirde yakınların varsa orada lagunaların envaye çeşit malzemesi ve aksesuarlarını bulabilirsin hurdalıklarda sürüsü ile var hemde yok parasına alabilirsin.

Hocam bu hurdalıklar nerede İzmir'de? Manisa'dayım bana da bazı parçalar lazım, İzmir yakın gidip bakabilirim.

sanırım aliağaya giderken sol içeri giriyorsun yenifoça yoluna. mke'nin hurdalığı var orda ama derman olurmu bilemiycem.
    İyi Günler..

• turan0686 kullanıcısına yanıt
    97 2.0 RXE var bende de. Aynı sorunu bende yaşıyorum ancak ustaya göstermedim henüz. İşin garibi hanım benden daha agresif kullanır, ben sakin sürerim, gaza yavaş basar, frenlemeyi az yaparım. Hanımda hiç stop etmiyor bende sık sık stop ediyor. Ben yokken karşılaştınmı hiç bu sorunla diye soruyorum hiç stop etmiyormuş onda. Gaz - fren - vitesi çok sık kullanıyor. Bense pek fren yapmayıp vites küçültmeyi biraz geciktiriyorum ki araç kendi hızıyla ilerlesin biraz daha diye. Aramızdaki sürüş farkıyla stop etme problemi birebir doğru orantılı bizim araçta. Asıl sebep nedir bilmiyorum nitekim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: turan0686

öncelikle s.a arkadaşlar aracımı alalı yaklaşık 1 yıl oldu 1996 model 2,00 rxe 115 lik f3 motor

aracımda bir soruz var özellikle havalar soğudun da daha çok belli etmeye başladı araç ısınmadan yola çıkarsam gaz benzin fark etmiyor ışıklarda duracağım sırada veya köşeyi döneceğim sırada ayağımı gazdan çekince rölanti 1 in altına inip stop ediyor

şaşmaz götürdüm rölanti motorun bozuk dediler yan sanayi motor aldım daha beter oldu boğaz kelebeğini temizlediler olmadı eski r.motorunu balata sprey ile temizledim takdım 1 hafta iyiydi tekrar başladı stop etmeye hurdacıdan çıkma parça aldım rölanti 4000-5000 devirde çalışmaya başladı tekrar eski parçayı takdım
    en son bir usta motor üst kapağı sökülüp tornaya gönderelim bence ondan diyor. ben anlamadım ilk defa böyle bir şey dedi ustanın biri

sizlerin başına gelen varmı bu problem varsı nasıl çözdünüz bir yardımcı olursanız sevinirim
    ankara /sincan da oturuyorum laguna ustası tavsiye eden

dönüşlerde araca otomatik olarak gaz veren bir müşir var adını unuttum. işte o müşüirin arıza yapmış sanırım. lagunaların kronik sorunlarından biridir.
    motor üst kapağı ile rolantinin bu kadar ilintili olması garip değilmi sizcede.
    motor üst kapağı söktükk ver 100 lira tornaya gönderdik ver 100 lira iş yaparken üşüdük ver 100 lira .
    malesef böyle dönüyor bu işler.
    bence başka bir ustaya daha götürüp baktırın ama mutlaka reno özellikle lagunadan anlayan

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.