Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (220. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.133
Cevap
137
Favori
1.872.448
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yinede çok saol arkadaşım bende öle düşünüyorum. servis bi dünya para alacak o vidadan halledicem olmadı bi oto elektirikçisine giderim.teybide yurtdışından getirtmeye çalışıcam
    quote:

Orjinalden alıntı: PamirSAROS

quote:

Orjinalden alıntı: ekineren

izmirdeyim arkadaşım.Bide bu sağ sis far patlamış arabamın.değiştireyim diyorum ama nasıl yapıcam.kullanma kılavuzuna baktım servise gidin diyor.detay vermemiş.
    quote:

Orjinalden alıntı: PamirSAROS

kardeşim kumandalı her modelinde oluyo zaten aparat tek standart bir cihaz her kumandalı modele uyum sağlıyor model ayrımı olmadan.Hangi şehirdesin ?

Ankaradaysan seni yönlendirecektim bir teyp ciye ama izmir için yardım edemeyeceğim.valla daha hiç sis farıma bişi olmadı ama arabayı lift e aldıklarında incelemiştim sis farı camının üstünde iç kısımda bir vida var muhtemelen o vida açılıyor ve cam çıkıyor içinden ampülünü çekip çıkarıyorsundur o şekilde denemeni tavsiye ederim varsa tanıdığın bir lastikçi,tamirci her ne ise yada kriko filan önünü kaldır sen azıcık eğil ve bir bak.Onun için servise gidilmez parana yazık ampül 10 milyon olsa sana 40 milyon fatura ederler.Benim park lambam yandı elektrikçi 5 milyona değiştirdi.

• Tekrar selam arkadaşlar.

Yaşım 35 ve Ankara'da yaşıyorum.
    2002 model kekova mavi Laguna Rxt 140 hp aracım için sormuş olduğum soruya henüz tam olarak yanıt alabilmiş değilim. Aranızada mutlaka bu araca lpg taktıranlar vardır. Bana konuşan bilgisayarın ve performansın ne ölçüde etkilendiğini ve en uyumlu markanın hangisi olacağını söylerseniz çok sevinirim.

Hepinize kazasız, belasız ve keyifli sürüşler dilerim...
  • valla kardeş bende arabayı yeni aldım.Lpg de yeni sıfır takılmış.ama yolbilgisayarında nasıl gösterir ne gibi bi etkisi olur bilmiyorum.çünkü bende yeni kullananlardanım.bilgisi olanların bizlere yardımcı olmalarını istiyorum...
    quote:

Orjinalden alıntı: chozan21

Tekrar selam arkadaşlar.

Yaşım 35 ve Ankara'da yaşıyorum.
    2002 model kekova mavi Laguna Rxt 140 hp aracım için sormuş olduğum soruya henüz tam olarak yanıt alabilmiş değilim. Aranızada mutlaka bu araca lpg taktıranlar vardır. Bana konuşan bilgisayarın ve performansın ne ölçüde etkilendiğini ve en uyumlu markanın hangisi olacağını söylerseniz çok sevinirim.

Hepinize kazasız, belasız ve keyifli sürüşler dilerim...

• arkadaşlar malumunuz ben yeniyim.Aldığım laguna 99 model 2,0 16V 140 HP lik Full olandan.Araç 83 bin km'de.İçi çok temiz arabanın dışıda öle.80 bin bakımları yapılmış.Triger,balatalar,lastikler, amositörler ve bir çok şeyi değişmiş.14.900 ytl ye aldım.ayrca üstünde zavoli marka 2 aylık lpg kiti var. Sizce fiyatı uygunmu aldım yoksa kazıklandım mı.
  • arkadaşlar bilindiği üzere ekzoz boğaz contamdan ses geliyordu bugün itibariyle halletik ekzoz manifoldundan ekzoza bağlanan boru değişti yenden boğaz contası takıp sesi kestik arkadaşlar bide boya kodunu arıyordum ben daha öncede yedek lastiğin oraya baktım gözüme çarpmadı bugün boya kodunun orda olduğunu farkettim ve ordaymış neticedesaygılar
  • ABİ ALLAH RAZI OLSUN.İNDİRİYORUM ŞUANDA. GERÇEKTEN ALLAH RAZI OLSUN...
    quote:

Orjinalden alıntı: byflash

Sonunda bitti :)

Laguna 1 kullanan ve kullanma kılavuzu arayıp bulamayan arkadaşlar. Kılavuzu tarayıp rapide çektim. İndirmek isteyenler buyurun. Toplam 1 günüme maloldu ama feda olsun

http://rapid-share.com/files/109443560/LagunaI_User_Manual_Turkish.rar

rapid-share.com daki - yi kaldırın

• evet arkadaşlar sonunda 2000 model 1.8 120hp lik lagunamızla doğru düzgün bir tüketimtesti yapabildik
    toplamda 74 ytl lik gaz ile 406 km yol yaptım. km de 18 krş eder.
    izmirli arkadaşlar daha rahat anlayabilirler
    arabayı karşıyaka-bornova arası
    karşıyaka içi
    karşıyaka-foça arası şeklinde kullandım.
    motorun gücü ve aracın ağırlığını da düşünürsek bence çok iyi bir değer.
    çok memnunum
  • gkmusa ilginize teşekkür ederim.

Mesaja cvp yazdım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Başar AKTEN

evet arkadaşlar sonunda 2000 model 1.8 120hp lik lagunamızla doğru düzgün bir tüketimtesti yapabildik
    toplamda 74 ytl lik gaz ile 406 km yol yaptım. km de 18 krş eder.
    izmirli arkadaşlar daha rahat anlayabilirler
    arabayı karşıyaka-bornova arası
    karşıyaka içi
    karşıyaka-foça arası şeklinde kullandım.
    motorun gücü ve aracın ağırlığını da düşünürsek bence çok iyi bir değer.
    çok memnunum

Arkadaşım bence tüp için değer çok yüksek gerçi ben kullanmıyorum tüp ama tasarruflu faydalı olduğunu söylüyolar 74 ytl lik gaz ile 406 yaptıysan 1125 km yolda ben benzinle 230 milyon yaktım hemde 5 kişi 2.0 140 beygir araç sen bu km de 190-210 arası yakıcan aradaki 40 milyon filan fark var desen çok bir fark değil bence bi ilginçlik var senin tüpte yada her tüp böyle ise gerek yok tüpe valla şaşırdım ben.Hemde aracımın bujileri bozuktu motor kulağı kopuktu ve yakıtı arttıran bir önemli unsur daha vardı güç düşmesine sebep olan farlar ön sis arka sis kısa farlar hepsi full açıktı bu yol sırasında.Bu konuda yorum yapsınlarda okuyalım bence sende ona göre değerlendir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PamirSAROS -- 30 Nisan 2008; 15:35:57 >

• Arkadaşım bence tüp için değer çok yüksek gerçi ben kullanmıyorum tüp ama tasarruflu faydalı olduğunu söylüyolar 74 ytl lik gaz ile 406 yaptıysan 1125 km yolda ben benzinle 230 milyon yaktım hemde 5 kişi 2.0 140 beygir araç sen bu km de 190-210 arası yakıcan aradaki 40 milyon filan fark var desen çok bir fark değil bence bi ilginçlik var senin tüpte yada her tüp böyle ise gerek yok tüpe valla şaşırdım ben.Hemde aracımın bujileri bozuktu motor kulağı kopuktu ve yakıtı arttıran bir önemli unsur daha vardı güç düşmesine sebep olan farlar ön sis arka sis kısa farlar hepsi full açıktı bu yol sırasında.Bu konuda yorum yapsınlarda okuyalım bence sende ona göre değerlendir.

Arkadaşım heralde 3-4 sene önce yaptığın bi ölçümden bahsediyosun benzinin litresinin 3.49 Ytl olduğu bi ülkede böyle bişi olacağını zannetmiyorum, ayrıca 8-9 sene benzinli araç kullandım, aracının bu kadar az yaktığını söyleyenei çok duydum ama hiç görmedim.
    Bilmem anlatabildim mi.

• benim diğer arabamda lpg li .benzin pompasını devreden bir röle koydurursanız böyle bir hortum patlaması gibi sorunla karşılaşmazsınız.bende koyduracam bunu söylediğimde gerek yok demişlerdi ama olsun biz eşşeği sağlam kazığa bağlayalım.ayrıca performansa gelince 200 km hıza gayet çabuk ve sorunsuz ulaştım.lastiklerde balans olduğu için fazla zorlamadım.sanırırım 210 -220 ye ulaşır.birde bilgisayarda ortalama tüketim 7.1 ölçülürken aslında 8.8 litre lpg tüketmiş. sanırım benzinle gitmiş olsaydım 7.1 litre tüketmiş olacaktım.
  • izmirde yaşıyorum 2000 model 2.0 16V 140 hp laguna şehir içi 200 kuruş şehriler arası 150-165 kuruş arası gaz yakıyorum.defalarca test ettim sonuç hep aynı şehir içi 200 ve civarı bazen 200 ün altına da düşüyor. ama benzinle hiç denemedim, denemeyi de düşünmüyorum.performans konusuna gelince arabamı benzinli olarak da kulladım gazla da yani performans denemesi açısından.bence pek fazla değişen bir şey yok.boşu boşuna fazla para verip unakıtanı zengin etmenin alemi yok.zaten dünyanın en pahalı yakıtını bize satıyor sevgili devletimiz.sonuçta bu arabalar spor arabalar değil konfor amaçlı yapılmış arabalar şehir içinde de ralli yapmayacağımıza göre performans kaygısına gerek yok şehirler arası belki performans beklentiniz olabilir.gerçi zevkler ve renkler tartışılmaz denir.şehir içinde de kendini pistte zannedip kullanan tipler var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DR35M_İZMİR -- 1 Mayıs 2008; 0:15:43 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: mrtky

benim diğer arabamda lpg li .benzin pompasını devreden bir röle koydurursanız böyle bir hortum patlaması gibi sorunla karşılaşmazsınız.bende koyduracam bunu söylediğimde gerek yok demişlerdi ama olsun biz eşşeği sağlam kazığa bağlayalım.ayrıca performansa gelince 200 km hıza gayet çabuk ve sorunsuz ulaştım.lastiklerde balans olduğu için fazla zorlamadım.sanırırım 210 -220 ye ulaşır.birde bilgisayarda ortalama tüketim 7.1 ölçülürken aslında 8.8 litre lpg tüketmiş. sanırım benzinle gitmiş olsaydım 7.1 litre tüketmiş olacaktım.

İyi günler bu benzin pompası için role olayını biraz daha açarmısın nasıl bir şey yapılması gerekiyo, çünkü bu iş benim kafamı baya bi kurcalıyo, bende böyle bi tedbir almak istiyorum.
    Şimdiden teşekkür ederim.

• Orjinalden alıntı: erden4444

Arkadaşım bence tüp için değer çok yüksek gerçi ben kullanmıyorum tüp ama tasarruflu faydalı olduğunu söylüyolar 74 ytl lik gaz ile 406 yaptıysan 1125 km yolda ben benzinle 230 milyon yaktım hemde 5 kişi 2.0 140 beygir araç sen bu km de 190-210 arası yakıcan aradaki 40 milyon filan fark var desen çok bir fark değil bence bi ilginçlik var senin tüpte yada her tüp böyle ise gerek yok tüpe valla şaşırdım ben.Hemde aracımın bujileri bozuktu motor kulağı kopuktu ve yakıtı arttıran bir önemli unsur daha vardı güç düşmesine sebep olan farlar ön sis arka sis kısa farlar hepsi full açıktı bu yol sırasında.Bu konuda yorum yapsınlarda okuyalım bence sende ona göre değerlendir.

Arkadaşım heralde 3-4 sene önce yaptığın bi ölçümden bahsediyosun benzinin litresinin 3.49 Ytl olduğu bi ülkede böyle bişi olacağını zannetmiyorum, ayrıca 8-9 sene benzinli araç kullandım, aracının bu kadar az yaktığını söyleyenei çok duydum ama hiç görmedim.
    Bilmem anlatabildim mi.

Dostum eğer bana diyorsan bu 3-4 sene önceki ölçümden bahsediyorsun diye 3-4 sene önce askerdeydim :) ölçümü yaptığım tarih 02.04.2008 Ankaradan istanbula gittik istanbul içinde taksime uğradım tekrar döndüm bostancıya uğradım kadıköye araba park ettim maç izledim çıktım ankaraya geldim gece ve aldığım benzin 242 ytl yaptığım yol ankara istanbul 850, 200 de istanbul içi ( biraz turladık caddede filan ) ,65 te ankara içi dönüşte arkadaşları evlerine bıraktım.işe giderken tekrar benzin aldım

• merhaba arkadaşlar dün öğlen depoyu fulledim.75 ytl'ye doldu.gaz tabiki.kmyide sıfırladım Bakalım nekadar yol yapıcak şehir içinde.Şimdilik daha 60 km yol yaptım.Bir şey danışmak sitiyorum siz değerli bilgileri olan arkdaşlarıma.Malum ben arabayı daha yeni aldım.Şimdi gaz göstergesi sürekli yeşilde sanırım arızalı bittiği zamanda yeşiller ful yanıyo.Tüp sistemi daha yeni takılmış bunun nedeni ne olabilir acaba?
  • Bi sorum olacak arkadaşlar 2003 model laguna 1.6 motor 110 beygir.210-230 (ykr) arası yakıyo biraz fazla deil mi sizcede

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zocak -- 1 Mayıs 2008; 13:08:24 >
  • herkese selamlar...
    arkadaşlar lpg tüketim ölçümlerini ben o kadar çok denedim ki
    hızlı kullanarak sakin kullanarak yogun trafikte seyrek trafikte hertürlü denedim yani..
    kimi zaman 10 ytl gaz ile 40 km yaptı kimi zaman 53 km ye kadar çıktı.
    ama bu tüm denemelerim sonucunda şehir içi ortalama olarak çogunlukla 1 lt lpg ile 8 km yol gidebiliyorum..
    ben ölçümlerimi fiyat olarak baz almıyorum 1 lt ile kaç km gidebiliyorum olarak baz alıyorum.
    en son depoyu fullediğimde 41 lt gaz aldım 10 ytl benzin aldım ve gaz bittiğinde 320 km yol yaptı. tabi bunun tümü şehir içi....
  • quote:

Orjinalden alıntı: taskin_01

herkese selamlar...
    arkadaşlar lpg tüketim ölçümlerini ben o kadar çok denedim ki
    hızlı kullanarak sakin kullanarak yogun trafikte seyrek trafikte hertürlü denedim yani..
    kimi zaman 10 ytl gaz ile 40 km yaptı kimi zaman 53 km ye kadar çıktı.
    ama bu tüm denemelerim sonucunda şehir içi ortalama olarak çogunlukla 1 lt lpg ile 8 km yol gidebiliyorum..
    ben ölçümlerimi fiyat olarak baz almıyorum 1 lt ile kaç km gidebiliyorum olarak baz alıyorum.
    en son depoyu fullediğimde 41 lt gaz aldım 10 ytl benzin aldım ve gaz bittiğinde 320 km yol yaptı. tabi bunun tümü şehir içi....

100 km de 7.8 lt yakmış demek oluyor buda.Şehir içi için fena sayılmaz bence.Bende dün 42 lt aldım depoyu fulledim bakalım kaç km yapıcam şehir içinde.Senin bu lpg göstergeleri ile ilgili bi bilgin varmı kimse cvp vermedi de

• quote:

merhaba arkadaşlar dün öğlen depoyu fulledim.75 ytl'ye doldu.gaz tabiki.kmyide sıfırladım Bakalım nekadar yol yapıcak şehir içinde.Şimdilik daha 60 km yol yaptım.Bir şey danışmak sitiyorum siz değerli bilgileri olan arkdaşlarıma.Malum ben arabayı daha yeni aldım.Şimdi gaz göstergesi sürekli yeşilde sanırım arızalı bittiği zamanda yeşiller ful yanıyo.Tüp sistemi daha yeni takılmış bunun nedeni ne olabilir acaba?

GAZ GÖSTERGESİ SÜREKLİ YEŞİLDE DERKEN NASIL YANİ?
    BİTTİĞİ ZAMAN TÜM IŞIKLARIN YANDIĞINDAN MI BAHSEDİYOSUN
    EGER ÖYLE İŞE ŞAMANDIRA BAGLANTISINI TERS YAPMIŞ OLABİLERLER.
  • quote:

Orjinalden alıntı: taskin_01

quote:

merhaba arkadaşlar dün öğlen depoyu fulledim.75 ytl'ye doldu.gaz tabiki.kmyide sıfırladım Bakalım nekadar yol yapıcak şehir içinde.Şimdilik daha 60 km yol yaptım.Bir şey danışmak sitiyorum siz değerli bilgileri olan arkdaşlarıma.Malum ben arabayı daha yeni aldım.Şimdi gaz göstergesi sürekli yeşilde sanırım arızalı bittiği zamanda yeşiller ful yanıyo.Tüp sistemi daha yeni takılmış bunun nedeni ne olabilir acaba?

GAZ GÖSTERGESİ SÜREKLİ YEŞİLDE DERKEN NASIL YANİ?
    BİTTİĞİ ZAMAN TÜM IŞIKLARIN YANDIĞINDAN MI BAHSEDİYOSUN
    EGER ÖYLE İŞE ŞAMANDIRA BAGLANTISINI TERS YAPMIŞ OLABİLERLER.

evet aynen öle sürekli ışıkları yanıyor hatta dün gaz almadan önce hepsi yanıyodu birden gaz bitti çok şaşırdım.Yaptırmaya kalksam ne kadara mal olur bana acaba.

• 
Sayfa: önceki 218219220221222
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.