Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (208. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.133
Cevap
137
Favori
1.872.464
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet arkadaşlar bi de ankara ile istanbul arasında yakıt fiyatı farkı da var, ben ankaradan gazı 1 lt = 1.62 ye alıyorum.
  • arkadaşım bendede 140 lık laguna var yalnız otomatik değil.istanbul şehiriçi 210 ile 230 ykrş yakıyor kmde.izmite gidip geldim araç içinde 5 kişiydik.160 ykrş yaktı.otomatik olduğu için 240 ykrş yakması normal bir sorun yoksa arabanda kurcalatma.bence makul bir değer.istanbul şehiriçi demek te herşeyi açıklamıyor.hergün şişli mecidiyeköyde dolaşan arabayla ikitelli havaalanına giden araba farklı yakar.ben 230 çok dur kalk yaparsam yakıyor.bir iki kere g.o.p sarıyer yaparsam 210 ykrş a düşüyor.
  • Yorumlar için teşekkürler arkadaşlar...

İstanbul için derken tabii trafiğin olduğu yerleri kastediyorum. İçerenköy'de oturuyorum ve hergün Taksim ya da Kartal tarafına gidiyorum.Sanırım 240 Ykr normal bu durumda.

İlk 1000 km öncesinde ayarlar yapılmadan daha az yakıyordu ancak o zaman da gaz akışı az olduğu için stop ediyordu tarfikte araba. Ayarlardan sonra gazı açtılar. Stop etme sorunum kalmadı ama sanırım gaz sarfiyatı biraz arttı...
  • Tam olarak net kesin bir olcum yapmama ragmen Ankara sehirici trafiginde yaklasik 32 litre alan simit tank ile 250 km gidebiliyorum. Bende devirli kullanirim aracim otomatik vites bilgilerinize, Son hesaplarima gore ortalama 0,228 YTL yakiyordu km de... ( Prins sirali var)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 24 Mart 2008; 15:22:01 >
  • selam arkadaş lar ben de yeniyim gezerken buldum yazılan la r okudum öok aydınlatıcı bilgiler var bendede 98 2.0 rxe full+full 140 lık var bir tane ufak tefek sorun lar var ama olur o kadar son süratım 185 civarıydı daha fazla zorlamadım lpg de bastım
  • quote:

Orjinalden alıntı: alp_alex

ilginize cok tesekur ederim.bende teyibi VE GPS i yerinden cikarttim(sekil:5)
    .arkadaki vidalari hep soktum ama oldugu yerden kipratamadim bile.klimanin hemen ic alt tarafindaki (sekil:4) tirnaklarida cikarttim ama kipratamadim yerinden.
    klimanin ustunden (sekil:1 ) ayrica hava cikis deliklerine bir girintisi var.havalandirma panelleri nide (sekil:2) cikarttim ama hicbir vida yeri yoktu.gogus kismini komple cikartayim dedim ama onun icinde GPS ekran kapagini (sekil:3)cikartmak gerekiyor .
    onuda cikarttim ama gps ekraninin altindakiler vida degil.plakalari sabitlestirmede kullanilan civilerden(TAM ADINI BILMIYORUM AMA SOKULUP TALILACAK BIRSEY DEGIL.matkapla o sey acilip is bitince yenisi takilacak herhalde.).yani kac saat gecti ama bir sey yapmak isterken her yeri kirmaktan korktum ogle kaldi.yani bir puf noktasi var ama bulamiyorum.
    Neden bu kadar ugrastigima gelince keske 60 ytl ye degil 100 euro ya raziyiom ama sadece gostermesi 60€ civari.soktuklerinde klima gostergesini komple degistiriyorlar ortalama 400€ civari.ve birde el emegi artik en az 100€ yani toplamda bana 600€ yu gececek bir fiyat cikiyor.
    ayrica hafta ici yani benim is saatlerimde sabah 8 aksam 5 arasi randevu almak ve isten kalmak ta cabasi.eger dusundugum o kucucuk ampul ise bunu yapan o ampulun degeride en fazla 1€..
    avrupada olmanin kotu yanlari da bu iste.yani bana nasil yapacagimi isin o ince noktasini bilen bir arkadas gerek.hepinize cok cok tesekkurler.
    YA BEN ULKEME KURBAN OLAYIM.BURALAR BOYLE ISTE.

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye

arkadaşım teyplerin bölümü sök orayı boşalt bi küllüğüde sök çıkart sonre altan vidaları var görürsün kolayca cıkart

• iyi geceler
    size bişey sormak istiyorum. bende 2000 model bir laguna almak üzereyim. ekspertiz raporunu nerede ve kaça aldınız. teşekkür ederim...
    quote:

Orjinalden alıntı: hbudus

Arkadaşlar merhaba,

Uzunca bir araştırmadan sonra ben de bir laguna sahibi oldum. 2001 model 1.6 16V LPG. Yakıta ve vergiye önem verdiğim için çok tereddütte kaldım bu arabayı alırken. vergi açısından maximum 1.6 motor alacaktım ama yakıt açısından 7 yaşında bir laguna mı yoksa 2006 - 2007 model dizel clio mu diye çok düşündüm fakat en sonunda laguna da karar kıldım. Arabayı renault servisine götürüp expertiz raporu aldım, arabada en ufak bir boya dahi yok, 80.000 km de garaj arabası, yani boyası çok parlak ve çizik dahi yok. Bej rengi. dün uzun yoldan geldim ve açıkcası yakıtını ölçmeye korkuyordum dizel clio almadığıma pişman olacağım diye fakat otobanda sabit 120 km/h ile kilometre de 13 Ykr yaktım. Bugün Eurodizel litre fiyatının 3 YTL olduğunu düşünürsek sanırım clio dizel de bu civarlarda yakacaktır. çok memnun kaldım arabamdan... ayrıca renault ta 5 yaş ve üstü araçlarda bakım indirimi var, triger seti tam hatırlamıyorum ama işçiliğiyle beraber 140 YTL idi. bakıma götürdüm arabayı 500 YTL ve 5 taksit ile tüm bakımlarını yaptırdım (triger seti de dahil fiyata).

• iyi geceler arkadaşlar.
    2000 model
    115 binde
    laguna 2,0 rxt
    full + full
    orijinal servis garantili (bu şekilde yazıyor)
    13850 ytl ye almak üzereyim pişman olurmuyum.
    tavsiye edermisiniz.
    kullandığım araba mitsubishi lancer plus 2006.
  • quote:

Orjinalden alıntı: aykut119

iyi geceler arkadaşlar.
    2000 model
    115 binde
    laguna 2,0 rxt
    full + full
    tavsiye edermisiniz.

pişman olacağını hiç sanmıyorum ama dikkat et triger masrafın olmak üzeredir 120 binde filan yapılması gerekiyor.mesela ben 102 binde aldım 109 bin oldu 110 binde trigere giriyorum çünkü önceki sahibine güvenemiyorum belkide değiştirmedi değilmi sonra masrafının altından kalkamazsın allah korusun.Arabayı çok ii dinle ve incele mesela ben alırken dikkat etmedim 1400 devirde müthiş bir uğultu hakim arabada henüz çözemedim ama nisan ayında usta çözecek sonra arada sırada çalışmama sorunum var neden yaptığını anlamış değilim lpg olmadığı halde çalışmıyor sanıyorum bujilerde bir sorun var onada baktırcam.Ama laguna tercih edebileceğin en güzel en lüks en konforlu araba iyiki aldım diyeceksin.

Arkadaşlar RXT si olan arkadaşlara söyliyim lasitk alacak olan varsa MAXXİS MAZ-1 V desenli lastik alın hem desen çok güzel duruyor hemde yol tutuş ve performans 10 numara.

• herkese merhaba 2002 yılından beri laguna kullanıyorum ve burayı ilk defa görüyorum..benim sorunum manifoldu çatlatmışım ve 1.2 milyar masrafı olduğunu öğrenince şok oldum....acil olarak çıkmacı yada ucuz parçacı arıyorum eğer yardım edebilirseniz sevinirim...araç sanayide kaldı.bilyalar,rot kolları değişti ööle beklio... manifoldu bulup ustaya verirsem onuda halledicek...yoksa kaynak yapmaya çalışcakki hiç istemiyorum...dediğim gibi durum çok acil
  • quote:

Orjinalden alıntı: Mckenzie

herkese merhaba 2002 yılından beri laguna kullanıyorum ve burayı ilk defa görüyorum..benim sorunum manifoldu çatlatmışım ve 1.2 milyar masrafı olduğunu öğrenince şok oldum....acil olarak çıkmacı yada ucuz parçacı arıyorum eğer yardım edebilirseniz sevinirim...araç sanayide kaldı.bilyalar,rot kolları değişti ööle beklio... manifoldu bulup ustaya verirsem onuda halledicek...yoksa kaynak yapmaya çalışcakki hiç istemiyorum...dediğim gibi durum çok acil

bu linkte çıkmacı arkadaş var ankarada istersen onla bi görüş derim
    http://forum.donanimhaber.com/m_21972592/tm.htm

• teşekkür ederim arkadaşım. bugun kaporayı verdim. vaktim yoktu. yarın sabah da bi servise göstercem arabayı. uygunsa alıcam.
    iyi geceler...
    quote:

Orjinalden alıntı: PamirSAROS

quote:

Orjinalden alıntı: aykut119

iyi geceler arkadaşlar.
    2000 model
    115 binde
    laguna 2,0 rxt
    full + full
    tavsiye edermisiniz.

pişman olacağını hiç sanmıyorum ama dikkat et triger masrafın olmak üzeredir 120 binde filan yapılması gerekiyor.mesela ben 102 binde aldım 109 bin oldu 110 binde trigere giriyorum çünkü önceki sahibine güvenemiyorum belkide değiştirmedi değilmi sonra masrafının altından kalkamazsın allah korusun.Arabayı çok ii dinle ve incele mesela ben alırken dikkat etmedim 1400 devirde müthiş bir uğultu hakim arabada henüz çözemedim ama nisan ayında usta çözecek sonra arada sırada çalışmama sorunum var neden yaptığını anlamış değilim lpg olmadığı halde çalışmıyor sanıyorum bujilerde bir sorun var onada baktırcam.Ama laguna tercih edebileceğin en güzel en lüks en konforlu araba iyiki aldım diyeceksin.

Arkadaşlar RXT si olan arkadaşlara söyliyim lasitk alacak olan varsa MAXXİS MAZ-1 V desenli lastik alın hem desen çok güzel duruyor hemde yol tutuş ve performans 10 numara.

• Arkadaşlar selamlar. Aranıza yeni katılmayı düşünüyorum o nedemek demeyin lagunacı olucam inşallah bende.
    Bugün 96 model 2.0 115hp rxe oto.vites lagunaya baktım 158.000km de. Araba çok temiz. Motorunu baktırmadım daha ama iç ve dış temizliği inanılmaz, fiyat olarak 11.000 dedi ama pazarlık yapmadım daha. Ne dersiniz fiyat iyi mi, otomatik vites olması sorun yaratırmı? Birde forum üyelerinden lagunasını satmayı düşünenler varsa benle iletişime geçerlerse sevinirim. Daha lagunacı olmadım ama en kısa sürede olucam inşallah.
  • dün bir arkadaşım beni aramıştı.laguna kullandığımı bildiği için 96 model 140 lık full+full laguna denk gelmiş ikiyüzküsür binde km bordo renkte temiz görünüyor baktırmadım daha dedi 9.000 ytl istemişler düz vites fikir almak istedi arabayı müsait olunca bakıcam ve servise baktırıcaz beraber sanada fikir olabilir rakam için.

saygılar....

quote:

Orjinalden alıntı: zambrador

Arkadaşlar selamlar. Aranıza yeni katılmayı düşünüyorum o nedemek demeyin lagunacı olucam inşallah bende.
    Bugün 96 model 2.0 115hp rxe oto.vites lagunaya baktım 158.000km de. Araba çok temiz. Motorunu baktırmadım daha ama iç ve dış temizliği inanılmaz, fiyat olarak 11.000 dedi ama pazarlık yapmadım daha. Ne dersiniz fiyat iyi mi, otomatik vites olması sorun yaratırmı? Birde forum üyelerinden lagunasını satmayı düşünenler varsa benle iletişime geçerlerse sevinirim. Daha lagunacı olmadım ama en kısa sürede olucam inşallah.

• Teşekkürler erkonko , söylemeyi unutmuşum benim baktığım 96 laguna tüplü, birde otomatik vitesten niyeyse acayip tırsıyorum. Belki daha önce hiç kullanmadığımdandır ama tırsıyorum işte. Tekrarlamakta fayda var forum üyelerinden lagunasını satmak isteyen varsa bi haber etsinler lütfen.
  • selam, laguna ıı kitapçığı arıyordunuz buldunuz mu, bulamadınızsa yetkili servise gidin cd sini bedava veriyorlar, ben tepretoğlundan aldım bi tane sizde kendinize en yakın yetkili servise gidip alın ?
  • Hatta hiç yetkili servise gitmeyin.
    Bana özelden mail adresinizi gönderin. 7,5 mb lik pdf dökümanını mail adresinize ben göndereyim:)

quote:

Orjinalden alıntı: laguna ıı

selam, laguna ıı kitapçığı arıyordunuz buldunuz mu, bulamadınızsa yetkili servise gidin cd sini bedava veriyorlar, ben tepretoğlundan aldım bi tane sizde kendinize en yakın yetkili servise gidip alın ?
  • arkadaşlar merhaba;yeni laguna yarın piyasaya çıkıyo satışı başlanıyo.ilgilenen herkesi beklerim:) test aracımızda 1 haftaya kadar gelecek.1.5 dizel 110bg versiyonu 45000ytl den başlıyo. 1.6 16v benzinli 42.500ytl den başlıyor. 2.0 motorlu versiyonlar ise 67.500ytl den başlıyor...
  • arkadaşlar1998 model 2.0 s lagunaya hangi marka lpg taktırayım arba kullanmaktan bıktırmayacak bi şey olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bond1 -- 26 Mart 2008; 21:45:12 >
  • bond ben at,ker ataktırdım çok memnunum .tabi ben taktıralı 2 ay bile olmadı.ama gaza geçerken hissetmiyorum .araç sıcakken 3 sn de geçiyor soğukken 500 metrede benzinden gaza geçiyor.istersen bu süreyi daha uzatma şansın var.birde fiyatı diğerlerine göre daha ucuz 1250 ytl.
  • 
Sayfa: önceki 206207208209210
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.