#Lagunacılar Buraya# 100+Üye
26037 Cevap1279420 Görüntüleme93 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     66 [68] 70 71 72 73 74 75      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

845 Mesaj
12 Mart 2008; 9:19:28 

Benim hararet göstergesi de hep ortanın altında duruyor.
Hiç orta çizgiye çıktığını görmedim. Acaba bu da bir sorun mudur?

2013 TIGUAN 1.4TSI 160PS 4MOTION Sport & Style Derin Siyah
LG 47LM5400 LED
LG HB1100MK
Samsung Google Nexus

2659 Mesaj
12 Mart 2008; 9:28:40 

quote:

Orjinalden alıntı: CengoCenk

sanki problem var gibi bir baktırmanızda fayda var ha bide diyeceğim termostatı değiştirecekseniz radyatör suyunuda antifirizinizle yenileyin çok yararı olacaktır.

***ADANA***2012 HONDA CİVİC(FB7) BEYAZ ELEGANCE A\T. BRC MY11 LPG KİTİ

17 Mesaj
12 Mart 2008; 13:47:23 

97laguna 140lık. 2007 temmuzda aldım. lpg takıldı. 2-3 gün sonra SERV lambası yanmaya başladı. ama gariptir ki arızanın ne oldğu söylemiyor. lamba yanmasa söylüyor, airbag arızalansa söylüyor. bende sadece servise götür diyor. yani şurası arızalı demiyor. çok güvendiğim tamirci neden olduğunu bulamadı. arabada hiçbir soun yok diyor. renault servise gitsem biliyorum ki masraflı bişeyler çıkarırlar. 8 aydır serv lambası yanıyor ve herhangi bir sorun olmadı. böyle birşey başın gelmiş olan varmı? yani arızanın ne olduğunu söylemeden servise git dediği olduğumu arabanın?

14032 Mesaj
12 Mart 2008; 14:13:47 

quote:

Orjinalden alıntı: laguna97

97laguna 140lık. 2007 temmuzda aldım. lpg takıldı. 2-3 gün sonra SERV lambası yanmaya başladı. ama gariptir ki arızanın ne oldğu söylemiyor. lamba yanmasa söylüyor, airbag arızalansa söylüyor. bende sadece servise götür diyor. yani şurası arızalı demiyor. çok güvendiğim tamirci neden olduğunu bulamadı. arabada hiçbir soun yok diyor. renault servise gitsem biliyorum ki masraflı bişeyler çıkarırlar. 8 aydır serv lambası yanıyor ve herhangi bir sorun olmadı. böyle birşey başın gelmiş olan varmı? yani arızanın ne olduğunu söylemeden servise git dediği olduğumu arabanın?

aracın konusma sistemi bazı temel basit genelde kullanıcının kendi halledebileceği sorunlar üzerine kurulmuş....
aracın çeşitli yerlerindeki basit sensörler v.s. ile bu sistem çalışıyor....

aracınızı mais e götürüp bilgisayara bağlatın onlar ne sorun olduğunu görebilirler....

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

26 Mesaj
12 Mart 2008; 15:18:45 

verdiğiniz bilgiler için tşk ederim. çeki demirini takılacak yeri hala bulamadım buluan olursa banada anlatırsa sevinirim.

1997 model siyah Laguna RXE 2.0S

6 Mesaj
12 Mart 2008; 15:37:19 

selam herkezee bende de laguna var 2001 model 1.6 16v arabam kazalı (Taklalı) ve kazalı oldugu halde bınmek hosuma gıdıyor cunku ne olursa olsun benım arabam mercedes le bıle kıyaslamam en yaqın zamanda sıze fotolarını gosterecegım ve cıkma parçalarını bulmak ıstıyorum bazı parçaları eksık onları alacagım arkadaslar varsa sevvınırım:) ve burdakı bır cok lagunada hıc hosuma gıtmıyor arkadaslar arabanın orjınallıgını bozuyorsunuz hıc guzel olmuyor .

2001 laguna 1.6 16v bej

113 Mesaj
12 Mart 2008; 16:55:03 

quote:

Orjinalden alıntı: cun3yt09

selam herkezee bende de laguna var 2001 model 1.6 16v arabam kazalı (Taklalı) ve kazalı oldugu halde bınmek hosuma gıdıyor cunku ne olursa olsun benım arabam mercedes le bıle kıyaslamam en yaqın zamanda sıze fotolarını gosterecegım ve cıkma parçalarını bulmak ıstıyorum bazı parçaları eksık onları alacagım arkadaslar varsa sevvınırım:) ve burdakı bır cok lagunada hıc hosuma gıtmıyor arkadaslar arabanın orjınallıgını bozuyorsunuz hıc guzel olmuyor .

Arkasaşım hoşuma gitmiyor demişsin eyvallah.Ama ghüzel olmuyor derken göreceli bir kavram bu takdir edersin ki.Güzellik senin ekelinde değil değil mi?Yapan adama güzel gelmiş ki yapmış.Ama beğeni konuu farklı.saygılar.....

2000 Laguna RXT 140 Hp

11 Mesaj
12 Mart 2008; 22:55:33 

KARDES SU DUNYADA MILYARLARCA INSAN VAR VE BUNLARIN HIC BIRININ ZEVKLERI UYUSMAZ.SADECE BIRBIRINE YAKIN OLABILIR.BU YUZDEN BU KONUDA BIR ELESTIRI YAPMAK YERSIZ VE GEREKSIZ BENCE.BU TUR PLEMIKLER BU TUR BIRLIKTELIKLERE ZARAR VERIR.BENCE BU TUR YAZILAR VE POLEMIKLERE YER VERMEZSEK SEVINIRIM.IYI GUNLER.
quote:

Orjinalden alıntı: cun3yt09

LAGUNA 2000 2.2 TD ABS, CLIM ,GPS,...ja16...............full

11 Mesaj
12 Mart 2008; 23:01:32 

SERVIS LAMBASININ YANMASI ARACTA BULUNAN SENSORLERE BAGLI.BUSENSORLER ISIKLAR YAG VE SU SEVIYESI FREN LERLE ILGILIDIR GENELDE.BENCE SEN ARACININ BUTUN LAMBALARINI KONTROL ET.BU LAMBALAR ARKA PLAKA LAMBASI,CAKMAKLIGIN ALTINTAKI KULLUGU AYDINLATAN LAMBA VB... OLABILIR.FREN SENSORLERI OLABILIR.BENCE BUNLARI BIR GOZDEN GECIR.AMA GENELDE AMPULLERDEN GELIR BU TUR SORUNLAR.
IYI SANSLAR.
quote:

Orjinalden alıntı: laguna97

11 Mesaj
12 Mart 2008; 23:06:00 

quote:

Araciniza koydugunuz antifirizin yazlik mi kislikmi oldugu hareret gostergesiyle ve motorun isinmasiyla dogrudan baglantilidir.sorun termostattande gelebilir.ama tam orta cizgide duruyorsa motor isinikken sorun yok demektir.lagunalarin genelinde sorun yoksa ortada durur benim bildigim.ama araca asiri yuklendikce buyukarilara dogru cikar.
kolay gelsin.

227 Mesaj
13 Mart 2008; 0:36:00 

1.8 motor laguna kullnan arkadaşlar aracınızdan memnunmusunuz ?

85 Mesaj
13 Mart 2008; 1:56:02 

arkadaşlar benim laguna otomatik.dur kalk biraz fazla yaptım mı hararet göstergesi son çeyrekteki kalın çizginin altında dolanıyor yani arabayı uzun süre stop etmezsem o çizginin ne üzerine nede alt tarafına gidiyor.bunun normal olduğunu düşünüyorum ayrıca ortaya çok rahat ulaşabiliyor.aracı hiç yormam bu arada.herkese hayırlı geceler

2001 civic 1.4 is

7 Mesaj
13 Mart 2008; 11:03:10 

Arkadaşlar selam, şubat başında 2003 laguna II 2.0 16 V aldım, 128 000 de ufak bi bakım yaptırdım tepretoğlunda, triger değiştirdim her ihtimale karşı, oktay bey var orda sağolsun epey ilgilendi, arabadan çok memnum ancak, 2 gün önce bilgisayar göstergesinde siyah rakamlarda silikleşme oldu, klima ve radyo saat göstergesi çok iyi, servise gidemedim, açıkcası gitmekte istemedim nede olsa 50 ytl den başlıyor ona razıyım ama fazlasınıda bu ara vermek istemiyorum zaten arabayı peşin aldım,

kısacası bu konuda bana fikir verecek arkadaş varmı, başına bu tür olay gelen arkadaşların fikirlerine ihtiyacım var,

ilgilenecek arkadaşlara şimdiden teşekkürker,

2271 Mesaj
13 Mart 2008; 11:08:24 

Pazar akşamı aracım su akıtmaya başladı baktım radyatör suyu.Pazartesi çekici ile ustama götürdüm devir daim motoru rahmetli olmuş orjinalini aldık taktık herşey dail 120 ytl verdim.Aman aracınıza ii bakın sonra üzülüyor insan.

Renault LAGUNA 2.0 16V RXT 2000 Model - Honda Pcx 125 2013 Model

7 Mesaj
13 Mart 2008; 14:41:07 

geçmiş olsun, arabanın model yılı ne
ucuza halletmişsin, benim 2003 te 2001 rxe megane vardı onunki 30 000 km de gitmişti ve 650 ye yaptırmıştım sen herhalde yatkili serviste yaptırmadın

7 Mesaj
13 Mart 2008; 14:45:50 

pardon 650 nerden çıktı 350 milyondu, sökmüşken triğer ve kopuk motor kulağınıda değiştirince 500 e çıkmıştı

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Mart 2008; 14:48:16 

yol bilgisayarındaki rakamlar birbirinemi giriyor?

7 Mesaj
13 Mart 2008; 15:04:04 

Rakamlar birbirine girmiyor, siyah rakamlar silikleşti, klima ve saatle radyonun rakamları koyu silik,

7 Mesaj
13 Mart 2008; 15:06:55 

Pardo yanlık yazdım doğrusu;
rakamlar birbirne girmiyor, yolbilgisayarındaki siyah rakamlar silikleşti,
klima ve saatle radyonun rakamları koyu , onlarda bir sorun yok

290 Mesaj
13 Mart 2008; 15:47:35 

Aracın 115 Bg Olması lazım
quote:

Orjinalden alıntı: isimsiz polis

İYİ GECELER
formdaki arkadaşlara 4 sorum olacaktı 1997 model RXE 2,0 laguna1 kullanıyorum,
1- lagunamın sis lambaları yatık aradım taradım önden çeki demirini takabileceğim bir yer bulamadım bana yerini tarif eder misiniz.
2- haralret göstergem hep sıfırda duruyor, ancak aracımı çok zorlarsam biraz hareketleniyor. acaba arızası nedir.
3- görev yaptığım yer itibariyle -18 ve -20 derecede yol almak zorunda olduğum zamlanlarda arabının kliması ön camdaki buzu çözemedi, sorduğum bazı lagunacılar onlarda böyle bir sorun olmadığını söylediler, ne yapabilirim, ve nihayet sonuncusu benim arabamın kaç beygir olduğunu nasıl öğrenirim, ruhsata motor gücünü yazmamışlar.

yardımlarınız için tşk ederim.

2010 Ford Connect 90 ps lx

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
13 Mart 2008; 16:45:56 

quote:

Orjinalden alıntı: laguna ıı

Pardo yanlık yazdım doğrusu;
rakamlar birbirne girmiyor, yolbilgisayarındaki siyah rakamlar silikleşti,
klima ve saatle radyonun rakamları koyu , onlarda bir sorun yok

ben şöyle sandım başıma geldi biliyorum yol bilgisayarında benim rakamlar birbirine giriyordu dijital kartı yanmıştı benimkinin ben öyle sandım ama değilmiş seninki ampüllerden olabilir belki senin sorun emin değilim ama

290 Mesaj
13 Mart 2008; 16:50:49 

Benimde saat normal gösteriyo yanındaki termometre hafif silik görünüyo ne yapmalı acaba acil yardım lütfen

2010 Ford Connect 90 ps lx

2271 Mesaj
13 Mart 2008; 17:17:02 

quote:

Orjinalden alıntı: laguna ıı

geçmiş olsun, arabanın model yılı ne
ucuza halletmişsin, benim 2003 te 2001 rxe megane vardı onunki 30 000 km de gitmişti ve 650 ye yaptırmıştım sen herhalde yatkili serviste yaptırmadın

kardeş soruyu bana sordun herhalde.araba 2002 RXT.Yok yetkili servis kesinlikle değil benim ustam var ona götürdüm.Mesela FENERBAHÇE nin şampiyonlar ligi maçını bekliyorum bir istanbul yapıp geleceğim ondan sonra ana bakıma gircek size fiyatları ve yapılan işleride yazacağım ;)

Renault LAGUNA 2.0 16V RXT 2000 Model - Honda Pcx 125 2013 Model

69 Mesaj
14 Mart 2008; 11:14:50 

Arabamı nihayet bugün alıyorum. Hatırlarsınız Fenerbahça'nin Sevilla zaferinin olduğu akşam arkadan minibüs çarpmıştı.Neden bu kadar uzadı derseniz , arbayı vermişlen sağında solunda olan ezikleri , çizikleri de bir elden geçirttim.Dün oto kuaföre girdi , detaylı temizlik yapıldıktan sonra inşallah bugün elimde olacak.

Son bir haftadır geçici olarak kullandığım MeganeII bu sabah bana bir sürpriz yaptı. İşe gitmek için bindiğimde bilgisayarında şu yazıyordu:"Lastik patladı değiştirin" Sabahın köründe evin yakınındaki Bostancı oto sanayiye gittim. Tanıdık bir lastikçimiz var , açmasını bekleyip , lastiği tamir ettirdim. Meret hem tıpadan kaçırıyormuş , hem de bir noktadan delinmiş. :)

D.O.Ç.

69 Mesaj
14 Mart 2008; 11:18:50 

quote:

Orjinalden alıntı: ates88

arkadaşlar geçmiş olsun dilekleriniz için teşekkür ederim
ancak bende hızlı değildim hız limiti 70 olan yolda 50 anca vardı hızım zaten hızım yüksek olsa durmam imkansızdı.bu arada benim arabada laguna.imzamdaki araba eski aracım.herkese hayırlı akşamlar

Arkadaşım çok geçmiş olsun... Ben çok korkuyorum o tip bir kazadan. Allah kimseye vermesin...

D.O.Ç.

845 Mesaj
14 Mart 2008; 11:23:07 

Benim araba da da var mı o "Lastik Patladı Değiştirin" uyarısından acaba?
Kitapçığı yok ki öğrenelim:(

Laguna II 1.6 Prv
quote:

Orjinalden alıntı: OBI

Arabamı nihayet bugün alıyorum. Hatırlarsınız Fenerbahça'nin Sevilla zaferinin olduğu akşam arkadan minibüs çarpmıştı.Neden bu kadar uzadı derseniz , arbayı vermişlen sağında solunda olan ezikleri , çizikleri de bir elden geçirttim.Dün oto kuaföre girdi , detaylı temizlik yapıldıktan sonra inşallah bugün elimde olacak.

Son bir haftadır geçici olarak kullandığım MeganeII bu sabah bana bir sürpriz yaptı. İşe gitmek için bindiğimde bilgisayarında şu yazıyordu:"Lastik patladı değiştirin" Sabahın köründe evin yakınındaki Bostancı oto sanayiye gittim. Tanıdık bir lastikçimiz var , açmasını bekleyip , lastiği tamir ettirdim. Meret hem tıpadan kaçırıyormuş , hem de bir noktadan delinmiş. :)

69 Mesaj
14 Mart 2008; 12:22:48 

quote:

Benim araba da da var mı o "Lastik Patladı Değiştirin" uyarısından acaba?
Kitapçığı yok ki öğrenelim:(

Laguna II 1.6 Prv
quote:

Çok emin olmamakla birlikte LagunaII'lerde de olduğunu düşünüyorum. Yol bilgisayarınızda "yağ normal , lastik basıncını kontrol et vs..." gibi uyarılar veriyordur muhtemelen... Eğer öyle ise lastik patladığında bunu da söyleyecektir. Umarım hiç söylemez...

D.O.Ç.

85 Mesaj
14 Mart 2008; 13:54:21 

OBI arkadaşım geçmiş olsun dileğin için teşekkür ederim.
Allah kimseye vermesin.hayırlı günler

2001 civic 1.4 is

973 Mesaj
14 Mart 2008; 14:49:00 

Kitapçığa gerek yok. Zaten kitapçığın olsada kitapçıklarda tüm modellerdeki tüm özellikler yazıyor. Yani araca ait olan yada olmayan tüm özellikler kitapta var. Anlamanın en iyi yolu ya servise gidip bilgisayardan baktırtmak ki araçla ilgili herşeyi öğrenebilirsin yada herhangi bir lastikçide yada benzincideki lastik şişirmeye yanaşarak, lastiğini kendin indirerek ve sık sık ekranda lastik havanızı kontrol edin türünden mesaj varmı yok mu diye bakarak öğrenebilirsin))))))))))))

2008 Laguna III Dynamique 2.0T
Samsung Galaxy Note III

69 Mesaj
14 Mart 2008; 18:54:36 

Lagunam bugün geldi. Cep telefonu ile çektiğim resimleri paylaşmak istiyorum.

Resim1

Ekteki dosya (1)

D.O.Ç.

69 Mesaj
14 Mart 2008; 18:59:08 

Resim 2

Ekteki dosya (1)

D.O.Ç.

69 Mesaj
14 Mart 2008; 19:02:25 

Resim 3

Ekteki dosya (1)

D.O.Ç.

69 Mesaj
14 Mart 2008; 19:05:14 

Resim 4

Ekteki dosya (1)

D.O.Ç.

69 Mesaj
14 Mart 2008; 19:08:42 

Resim 5

Ekteki dosya (1)

D.O.Ç.

69 Mesaj
14 Mart 2008; 19:11:27 

Resim 6

Ekteki dosya (1)

D.O.Ç.

69 Mesaj
14 Mart 2008; 19:13:33 

Resim 7

Ekteki dosya (1)

D.O.Ç.

69 Mesaj
14 Mart 2008; 19:17:39 

Resim 8

Ekteki dosya (1)

D.O.Ç.

26 Mesaj
14 Mart 2008; 22:37:06 

maşallah allah kaza vermesin araban çok güzel olmuş,
inşallah medeniyete gittiğimde bende lagunamı şöyle pırıl pırıl bir hale getireceğim, aslında iyi bir servise de girmesi gerekiyor ancak bulunduğum yerde 1 tek civatasını bile açtırmak istemiyorum. ancak yazın ankaraya gittitiğim de herşeyeni elden geçireceğim.. bu arada kısmetse ankaraya gittidiğimde bana orada yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isimsiz polis -- 14 Mart 2008; 22:49:24 >

2528 Mesaj
14 Mart 2008; 22:51:20 

quote:

verdiğiniz bilgiler için tşk ederim. çeki demirini takılacak yeri hala bulamadım buluan olursa banada anlatırsa sevinirim.

sis farının iç kısmında fara bitişik siyah kapaklar var, aracı kullandığım dönemde açmam gerekmedi ama çeki demiri için olduğunu tahmin ediyordum.

edit:
resimde göstermeye çalıştım, muhtemelen bu kapaklarda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drsnrky -- 14 Mart 2008; 23:17:54 >

Peugeot 5008 Premium Pack Auto6R 2011
Ford Fiesta Titanium-X Auto 2010
İnsan arızaları itina ile onarılır

69 Mesaj
14 Mart 2008; 23:14:29 

quote:

maşallah allah kaza vermesin araban çok güzel olmuş,
inşallah medeniyete gittiğimde bende lagunamı şöyle pırıl pırıl bir hale getireceğim, aslında iyi bir servise de girmesi gerekiyor ancak bulunduğum yerde 1 tek civatasını bile açtırmak istemiyorum. ancak yazın ankaraya gittitiğim de herşeyeni elden geçireceğim.. bu arada kısmetse ankaraya gittidiğimde bana orada yardımcı olabilecek bir arkadaş var mı

Teşekkürler @isimsiz polis... Senin de istediğin herşey gönlünce olsun... :)

D.O.Ç.

26 Mesaj
15 Mart 2008; 0:19:10 

drsnrky dostum kar yağışı bitince ilk fırsatta garajdan çıkartıp bakacağım., daha önce sis lambalarını değiştirmek için açmıştım ancak bu sefer alıcı gözüyle iyicene bakayım,
obi dostum burada samimi olan bütün arkadaşlarım isteklerinin olması dileğiyle....

113 Mesaj
15 Mart 2008; 10:54:53 

quote:

Lagunam bugün geldi. Cep telefonu ile çektiğim resimleri paylaşmak istiyorum.

Resim1

Sevgili OBI aracın çok hoşuma gitti.Gerçekten çok temiz araca benziyor.Allah kaza bela vermesin.Güle güle kullan.

2000 Laguna RXT 140 Hp

113 Mesaj
15 Mart 2008; 11:02:07 

Arkadaşlar bazen ufak çukurlara girdiğimde ya da asfalt üzerinde hepiniz bilirsiniz tümsekler ya da oyuklar oluyor; buralardan geçerken aracımdan çok fazla ses geliyor.Hani eskiden halk arasında tel somya denen oturdukça gacur gucur eden şeyler vardı.Sanki öyle sesler geliyor.Bazen sesin tam olarak nerelerden geldiğini anlamaya çalışıyorum ama her zaman bulamıyorum.Mesela sesin biri sağ güneşlikten geliyor,vidasını sıkıştırırsam çözebileceğimi düşünüyorum.Ama bir de arkadan gelen bir ses var.Yanılmıyorsam bagaj kapağı ile hareket eden bir şer var ,(üzerine hafif yükler konulabiliyor ve güneşliğin takıldığı yer).Oradan gelen sesi nasıl keserim bilmiyorum.
Böyle ses sorunu yaşayan var mı acaba?Ya da bu sorun nasıl çözülebilir?

2000 Laguna RXT 140 Hp

2659 Mesaj
15 Mart 2008; 11:37:25 

quote:

Orjinalden alıntı: kentozani

Arkadaşlar bazen ufak çukurlara girdiğimde ya da asfalt üzerinde hepiniz bilirsiniz tümsekler ya da oyuklar oluyor; buralardan geçerken aracımdan çok fazla ses geliyor.Hani eskiden halk arasında tel somya denen oturdukça gacur gucur eden şeyler vardı.Sanki öyle sesler geliyor.Bazen sesin tam olarak nerelerden geldiğini anlamaya çalışıyorum ama her zaman bulamıyorum.Mesela sesin biri sağ güneşlikten geliyor,vidasını sıkıştırırsam çözebileceğimi düşünüyorum.Ama bir de arkadan gelen bir ses var.Yanılmıyorsam bagaj kapağı ile hareket eden bir şer var ,(üzerine hafif yükler konulabiliyor ve güneşliğin takıldığı yer).Oradan gelen sesi nasıl keserim bilmiyorum.

komik gelecek ama arka koltuklardaki baş dayamaları birer kademe yükselt ses kesilecek bende böle kesilmişti eğer kesilmezse kapı içi cam kaldırma tertibatındanda gelebiliyor zamanla rayın içine toz dolunca gıcırtı yapabilir

432 Mesaj
15 Mart 2008; 11:40:40 

quote:

benim araçtada çok fazla olmamakla beraber biraz tıkırtı sesleri geliyor. seninde dediğin gibi perde inikken perdenin tırnakları tıkır tıkır ses yapıyor araba sogukken direksiyonun dibini saran sert plastikten tıkırtı geliyor.söktüm sağlamlaştırdım ama yinede çok hafif tıkırtı geliyor.

artık bir LAGUNA'm yok malesef:((

Cevdet Taşkın ADANA

845 Mesaj
15 Mart 2008; 11:42:57 

Sesi duymadan yorum yapmak zor tabiki ama, aagaj kapağının araca temas eden yerlerinde küçük plastik topa benzeyen siyah şeyler vardır. Bunlar zamanla sürtünme dolayısı ile ses yapabilirler. Benim önceki arabamda olmuştu. Oraları yağlayınca geçmişti ses.

quote:

432 Mesaj
15 Mart 2008; 11:45:29 

ya arkadaşlar 5 ay gibi kısa bir sürede bujiler ölürmü hiç. dün beni verem eden lpg nin beynini değiştirttim. beyim değiştikten sonra araba teklemeye başladı tekrar lpg servisine gittim araba tekliyor dedim bujileri söktüler baktılar bujiler ölü dediler. halbuki ben 5 ay önce değişmiştim bujileri. anlamadım gitti. bunun üzerine tamircimi aradım böyle böyle dedim oda olabilir bazen öle şeyler oluyor dedi.

Cevdet Taşkın ADANA

845 Mesaj
15 Mart 2008; 11:46:17 

Arkadaşlar dün akşam farkettiğim ve bende merak uyandıran bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim.
Dün akşam gelirken camı açmıştım. Yol baya boştu. Sonrasında camı kapatmak istediğimde farlarda hissedilir bir güç azalması olduğunu gördüm. Diğer camları açıp kapatarak tekrar denedim. Cam açıp veya kapatması sırasında farlarda güç azalması oluyor. Bunun sebebi nedir? Akü veya sigortalarla ilgili bir sorun olabilir mi? Biliyorum spasifik bir konu ama belki öncesinde böyle birşey başına gelmiş ve çözmüş arkadaşımız vardır diyerek öncelikle size sormak istedim.

432 Mesaj
15 Mart 2008; 11:52:28 

quote:

Arkadaşlar dün akşam farkettiğim ve bende merak uyandıran bir konuyu sizlerle paylaşmak istedim.
Dün akşam gelirken camı açmıştım. Yol baya boştu. Sonrasında camı kapatmak istediğimde farlarda hissedilir bir güç azalması olduğunu gördüm. Diğer camları açıp kapatarak tekrar denedim. Cam açıp veya kapatması sırasında farlarda güç azalması oluyor. Bunun sebebi nedir? Akü veya sigortalarla ilgili bir sorun olabilir mi? Biliyorum spasifik bir konu ama belki öncesinde böyle birşey başına gelmiş ve çözmüş arkadaşımız vardır diyerek öncelikle size sormak istedim.

arkadaşım akün zayıflamış olabilir. farlar bayagı bir elektirik çekiyor zaten aynı anda birden fazla elektirik tüketimi elektiriği zayıflatıyor.
benim kartal vardı onda da gece sinyal verdiğimde bile ışıklarda zayıflama oluyordu.

Cevdet Taşkın ADANA

14032 Mesaj
15 Mart 2008; 16:50:33 

quote:

3. stop lambası ses yapıyor...
plastiği ses yapıcak şekilde...
bu sorun çok sık rastlanıyor...

minik bir sünger parçasını (yada kağıt v.s.)3. stopun alt kısmı ile cam arasına sıkıştırırsanız ses gidicektir....

cam ile 3. stopun alt kısmını birbirinden uzaklaştırmak gerekiyor yani....

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2659 Mesaj
15 Mart 2008; 17:16:10 

arkadaşlar merhaba lagunayı alalı 2 yıl oldu 60 bin km dir biniyorum haketten hakını verdi,başından beri lpg li kulanıyoz ufak tefek sorunlar çıksada çok karlı be abi nerden baksan benzine göre 4-5 milyar yakıt karım var,normal bakımlar hariç ki bu triger değişimi gibi rütin bakımları dışında bikaç arıza çıkardı ,yolda hiç bırakmadı,vesselam güzel araba ,ama şu içimdeki modifiye hastalığı sağolsun hep birşeylerin peşinde beni koşturttu,ilk önce ses sistemi araştırmalar yurt dışındaki formlar epey zaman ki parada alan emekten sonra aracın direksiyondaki kumnadalarından kumanda edelibilen double din yani geniş kasa dedikleri kenwood mp3 teybe sahip olduk ,yok sonra rahat durmadık perde dedik sonra nerden bulaşdıysam navigasyon dedik ,iila ojinal havası olacak diye dünya araştırma en sonunda onuda başardık,aracın anahtarını çevirdinizmi navigasyon devreye giriyor ve ekranda reno logosuyla açılış yapıyor ve devreye giriyor eee ve sonunda en azından benim için deniz bitti aa park sensörü maceramı anlatmamışım aman boşverin zaten biliyosunuz yani sıkıldım modifie etmekten ,yoruldumda ,bundan sonra yaparsam harici tek masraf komple boyatırım çünkü ufak tefek kazalar bizim yan apartmandaki o gıcık veletin arabamdaki resim aşkı hatıraları varda ,biara ev işine girerken satacaktım azkalsın artık satmamda ya bırak parasını verdiğim emeğe yazık ,anlıcanız bu araba ilerde minik oğluma hatıra bırakıcam galiba işte böle bi durum analizi yapiim dedim...

14032 Mesaj
15 Mart 2008; 20:51:16 

evladiyelik olmuş desenize ....

oğlunuzda bir efsaneye binmiş olucak ne güzel

113 Mesaj
15 Mart 2008; 22:11:00 

Arkadaşlar; erdemkaraman35,taskin_01,CengoCenk,Whisper911 yorumlarınız için teşekkür ederim tavsiyelerinizi tek tek deneyeceğim,sonucu paylaşır haber veririm.Saygılarımla.....

2000 Laguna RXT 140 Hp

52 Mesaj
15 Mart 2008; 22:19:49 

benim arabada termometre hiç görünmüyor.99 rxt
quote:

Orjinalden alıntı: anjinsan75

Benimde saat normal gösteriyo yanındaki termometre hafif silik görünüyo ne yapmalı acaba acil yardım lütfen

824 Mesaj
16 Mart 2008; 0:06:36 

arkadaslar, simdi sahibindene baktim. 2004 1.6 full+full priv.lere 25-27 fiyatlar cekmisler. Ben 2 milim cizigi bile olmayan, her sene parlakligi bozulmasin diye ZIebart'a boya koruma ve deri bakimi yaptirdigim, uzerine titredigim aracimi bir ara satmaya kalktigimda 23.5 bile vermemislerdi. Kim kimi kandiriyor. ya da oradaki fiyatlar - 6000 falan mi gercek piyasa ?? Oto pazarlarini gezmeyi seven bir arkadas bazen beyaz papyon'a ya da digerlerine ugrayip, surekli sinirlerimi gererken, net fiyatlari ultra abarti galiba. Arkadasin klasik sozleri :
- "Abi, senin araba var ya, 19-20'ye dusmus, yuzune bile bakmiyorlar",
Benim de klasik tepkim
- "hoca o full degildir, farlari falan xenon degildir, authentic, expression falandir, sunroof falan yoktur"..
-Abi, herbisrsey vardi ya, gordum ben.. Acaip zarardasin olm... Keske baska birsey alsaydin..

1-2 ayda bir boyle bir konusma gecer aramizda....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tk152 -- 16 Mart 2008; 0:07:50 >

14032 Mesaj
16 Mart 2008; 1:25:33 

oto pazarları fiyat olarak aşşağıda kalıyor...
net fiyatları da kesinlikle yüksek kalıyor...
zaten acil ve ciddi satıcı normal fiyat girip çabuk sonuca ulaşıyor....
nette büyük bir kısım belki alıcısını bulurumda iyi fiyata itelerim hesabı girmiş ilanı bazıları 6 ay 1 yıllık...

araç bakarken aylarca aynı ilanları görmekten bıkmıştım....

oto pazarında verilen rakamdan 1-2 yukarıya netten satılabilir....

845 Mesaj
16 Mart 2008; 9:33:45 

Merhaba arkadaşlar

Geçenlerde yetkili servise gittiğimde kitapçık sormuştum. Ellerinde Laguna I kitapçığı vardı aldım. Ama Laguna II ile aralarında dağlar kadar fark var. Sadece birkaç nokta uyuşuyor.

Çok küçük bir şans ama ben denemek istedim. Elinde Laguna II kitapçığı olup ta Laguna I kitapçığına ihtiyaç duyan olursa benimle özelden bağlantıya geçebilir. Takas yapapiliriz.

(Birde yetkili servisteki bayan kitapçığı 50 ytl ye satıyoruz normalde ama size hediyemiz olsun demez mi!!!! Kitapçık 2000 yılında basılmış. 8 yıllık kitapçığı utanmasalar 50 ytl ye satacaklar bana.)

6 Mesaj
16 Mart 2008; 20:17:02 

merhaba herkeze gecn gunku konusmam ıcın ozur dılıyorum gercekten yanlıs konustum herkezın zevkı ayrıdır sadece orjınallık acısından soylemıstım . Neyse bugun arabayı temızledım ve resımlerını cektım ekleyıp fıkırlerınızı almak ısterım

Ekteki dosya (1)

2001 laguna 1.6 16v bej

69 Mesaj
16 Mart 2008; 23:11:02 

quote:

Sevgili OBI aracın çok hoşuma gitti.Gerçekten çok temiz araca benziyor.Allah kaza bela vermesin.Güle güle kullan.

Teşekkürler sevgili kentozani...

D.O.Ç.