Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (175. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.133
Cevap
137
Favori
1.872.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar. ben yeni katıldım aranıza.
    öncelikle kendimi tanıtayım. bende laguna hastalığı 99 model 2.0 140 lık laguna almakla başladı.
    araca yaklaşık 3 ay binebildim ve aracı aldığım adamın, aracın rehnini kaldıramaması nedeniyle geri vermek
    zorunda kaldım. ama lagunanın tadını aldımı insan vazgeçemiyor malesef.
    lagunayı geri verdikten sonra sıfır opel meriva aldım 2006 model. malesefki lagunadaki rahatlığı bulamadım.
    opele 1,5 yıl dayanabildim. sonunda sattım çünkü arabaya her bindiğimde lagunayla kıyaslayıp mutsuz olmaktan sıkıldım. kısmetse bu hafta laguna alacağım. ancak bu siteyi tesadüfen buldum ve yazıların bazılarını okuyana kadar aklımda 2004 laguna privilege 2.0 140 hp almak vardı. ancak şimdi kararsız kaldım. acaba laguna 1 mi alsam yoksa laguna 2 mi???
    yakın zamanda laguna 3 ün çıkacak olması beni illaki laguna 2 almaya itiyor. aracın dıştan görüşünüşüne göre benim zevkim laguna 1 diyor. iç özelliklerine bakınca ise laguna 2 diyor. endişem laguna 2 de 1 deki rahatlığı ve sürüş zevkini bulamamak. sizinde bu konudaki fikirlerinizi almak isterim.
    bu arada sıfır araç almak isteyen arkadaşlar olursa hiç tavsiye etmem çünkü ben 12 milyar zarar ettim opelden sıfır araç almak hiç akıllıca değil. lagunanın sıfırı ile 2. eli arasındaki fiyat farklarına da bakarsanız bana hak verirsiniz.

• bu arada herkese yeni yılda sağlık mutluluk ve başarılar dilerim...
    inşallah 2008 de lagunalı olurum sonunda.
  • birde lagunada periyodik bakımların en ağırı yani çok para tutanı kaç km de yapılıyor. ???
    bilen varsa cevaplarsa sevinirim...
  • binbaşım
    ikinci, secenek yani biran önce elimizden çıkması düşüncesiyle verdik aracı. normalın 3-5 altına aldılar o yüzden fazlada sallamadım. çünkü o araca binmeye devam etseydim
    bayagı bi sıkıntı çıkaracaktı. belkide hiç çıkarmayacaktı ama o riske de giremezdim. bide bendeki 1.8 veya 2.0 140 lık olsa naza cekerdimde kendimi, 115 lik olunca kimse yanaşmadı. o yüzden verdim gitti ve 0 araç aldık. bakalım bu nasıl olacak.

quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

quote:

Orjinalden alıntı: Akustik

büyük bi ihtimalle bir aksilik çıkmazsa 2 ocak çarşamba günü Laguna yı verip Megane II 1.5 dCi 80 HP Extereme Poyraz gri yi teslim alacağız.
    tamam çok harika bir araç laguna ama hem en tutulmayan modeliydi bendeki ( 2.0 115 HP megan 1 motorlu) hemde artık arıza çıkarmaya başladıydı.
    bakalım 0 alıyoruz ama o ne gösterecek.

bayiler çok aşşada fiyat veriyolar....
    siz isteniz fiyatı aldınızmı? yoksa biran önce değissin diğemi verdiniz bayie?

• quote:

binbaşım
    ikinci, secenek yani biran önce elimizden çıkması düşüncesiyle verdik aracı. normalın 3-5 altına aldılar o yüzden fazlada sallamadım. çünkü o araca binmeye devam etseydim
    bayagı bi sıkıntı çıkaracaktı. belkide hiç çıkarmayacaktı ama o riske de giremezdim. bide bendeki 1.8 veya 2.0 140 lık olsa naza cekerdimde kendimi, 115 lik olunca kimse yanaşmadı. o yüzden verdim gitti ve 0 araç aldık. bakalım bu nasıl olacak.

quote:

quote:

büyük bi ihtimalle bir aksilik çıkmazsa 2 ocak çarşamba günü Laguna yı verip Megane II 1.5 dCi 80 HP Extereme Poyraz gri yi teslim alacağız.
    tamam çok harika bir araç laguna ama hem en tutulmayan modeliydi bendeki ( 2.0 115 HP megan 1 motorlu) hemde artık arıza çıkarmaya başladıydı.

en iyisini yapmıssın...bekletirsen çok kötü oluyor...laguna bi başladımı ztn durmak bilmiyor masrafı...

hayırlısı olsun...0 aracın kokusu bile güzel...
    garantiyi +2 yaptırdınızmı?

• Nice mutlu yıllara hep beraber olmak dileğiyle arkadaşlar.. tabi lagunalarımızla beraber ve kazasız belasız.. :) mutlu senelere....
  • yok be komutanım para bitti garantiyi yaptıramadık
    yoksa 100 HP expresson plus paket veya focus tdci alacaktık ( ki bence ikiside sınıfında en iyisi. toyota, honda,citroen,peugeot bunlar büyükşehir aracı )
    artık senenın ortalarına doğru yaptıracam +garantiyi. bide xenon far taktıracam.
    neyse bakalım hayırlısyla şu aracı bi alalımda gerisi kolay.

quote:

quote:

binbaşım

quote:

quote:

en iyisini yapmıssın...bekletirsen çok kötü oluyor...laguna bi başladımı ztn durmak bilmiyor masrafı...

hayırlısı olsun...0 aracın kokusu bile güzel...
    garantiyi +2 yaptırdınızmı?

• Teşekkürler

Sağlık ve huzurla hep beraber...

quote:

Orjinalden alıntı: burakzzz

Nice mutlu yıllara hep beraber olmak dileğiyle arkadaşlar.. tabi lagunalarımızla beraber ve kazasız belasız.. :) mutlu senelere....
  • herkese selamlar.
    herkesin yeni yılı kutlu olsun...
    uzun bir aradan sonra tekrar aranızdayım...
  • yeni yılınızı kutlarım arkadaşlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: bksfahri

merhaba arkadaşlar. ben yeni katıldım aranıza.
    öncelikle kendimi tanıtayım. bende laguna hastalığı 99 model 2.0 140 lık laguna almakla başladı.
    araca yaklaşık 3 ay binebildim ve aracı aldığım adamın, aracın rehnini kaldıramaması nedeniyle geri vermek
    zorunda kaldım. ama lagunanın tadını aldımı insan vazgeçemiyor malesef.
    lagunayı geri verdikten sonra sıfır opel meriva aldım 2006 model. malesefki lagunadaki rahatlığı bulamadım.
    opele 1,5 yıl dayanabildim. sonunda sattım çünkü arabaya her bindiğimde lagunayla kıyaslayıp mutsuz olmaktan sıkıldım. kısmetse bu hafta laguna alacağım. ancak bu siteyi tesadüfen buldum ve yazıların bazılarını okuyana kadar aklımda 2004 laguna privilege 2.0 140 hp almak vardı. ancak şimdi kararsız kaldım. acaba laguna 1 mi alsam yoksa laguna 2 mi???
    yakın zamanda laguna 3 ün çıkacak olması beni illaki laguna 2 almaya itiyor. aracın dıştan görüşünüşüne göre benim zevkim laguna 1 diyor. iç özelliklerine bakınca ise laguna 2 diyor. endişem laguna 2 de 1 deki rahatlığı ve sürüş zevkini bulamamak. sizinde bu konudaki fikirlerinizi almak isterim.
    bu arada sıfır araç almak isteyen arkadaşlar olursa hiç tavsiye etmem çünkü ben 12 milyar zarar ettim opelden sıfır araç almak hiç akıllıca değil. lagunanın sıfırı ile 2. eli arasındaki fiyat farklarına da bakarsanız bana hak verirsiniz.

durumun zor be arkadaşım anladığım gönlündeki aslan laguna 1 ama nevarki teknolojisi daha ii olan laguna 2 ,eğer
    araba sevda ise gönlünün sesini dinle gitsin

• mrb

Arkadaslar Yeni Laguna ne zman satışa cıkacak acaba bilgisi olan var mı.
  • Herkesin yeni yılı hayırlara vesile olsun İnşaallah.Bi sorum olacak.lagunanın saat ayarını nasıl yapabilirim ve birde radyoda liste oluşturacam 6 tane alıyor.Başka liste oluşturamaz mıyım extra???
  • Arkadaşlar herkese iyi yıllar. Bugün servisteydim, benim direksiyonda hissedilmeyecek kadar bir boşluk vardı onu gösterdim. Direksiyon mafsalının boşluk yaptığını ancak çokta önemli bir şey olmadığını söylediler. Merak ettim fiyatını sordum. Komple direksiyon mili değişiyormuş ve 1,200 ytl imiş. Aslında bu tür parçaları alabileceğimiz çıkmacılar olmalı. Mesela Ankara OSTİM bu konuda bayağı iddialı. Özellikle Ankara ve İstanbul'da oturan arkadaşlar bu tür çıkmacıların adres veya telefon numaralarını eğer biliyorlarsa verirlerse çok seviniriz. Saygı ve sevgilerimle...
  • + garantiyi sonradan yaptıklarını bilmiyodum...
    alırken yapıosan yapıosun yoksa yapamıosun sanıodum...
    olur olur zamanla acelesi yok yapabiliyorsan sonra....
    xenon da olur...

xenon u servise mi taktırıcan?...xenon hakkında sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım az çok bilgim var....
    bu arada büyükşehir aracı dedin ya..
    siz nerde ikamet ediyorsunuz?...
  • Ankara da ikaMET EDİYORUM.
    çünkü büyükşehir dedğim araçlar taşrada fazla yok. yani bi megane yada focus kadar satılmıyor.
    bide nazik arabalar.

bu arada şu kiralık araç muhabbetine iyice ayar olmaya başladım. biz zar zor borç harç araba alıyoruz ve ona ragmen havalı havalı binmiyoruz,
    bu kiralıkçılar takımı bizden havalılar. ki ilk yaptıklarıda plakadaki intercity veya beyaz gibi firma plakalığını sökmek.
    tarfıktede de adam gibi kullanmıyolar.

quote:

+ garantiyi sonradan yaptıklarını bilmiyodum...
    alırken yapıosan yapıosun yoksa yapamıosun sanıodum...
    olur olur zamanla acelesi yok yapabiliyorsan sonra....
    xenon da olur...

xenon u servise mi taktırıcan?...xenon hakkında sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım az çok bilgim var....
    bu arada büyükşehir aracı dedin ya..
    siz nerde ikamet ediyorsunuz?...

• selam arkadaşlar.
    arkadaşlar benim araca sralı sistem lpg takıldıktan sonra araba sapıttı. çok aşırı derecede yakıt tüketiyor. 3 kez ayar yaptırdım ama değişn hiçbirşey olmadı. bilgisayar verilerine göre herşey normal.

ama neden fazla yakıyor birtürlü bulamadım.

ben 1 lt ile 6.5-7 km gidebiliyorum yani 10 ytl ile 40 km gidiyor.

sizin araçların tüketimi nasıl acaba.

kafayı sıyırmak üzereyim yaaa...
  • quote:

Orjinalden alıntı: taskin_01

selam arkadaşlar.
    arkadaşlar benim araca sralı sistem lpg takıldıktan sonra araba sapıttı. çok aşırı derecede yakıt tüketiyor. 3 kez ayar yaptırdım ama değişn hiçbirşey olmadı. bilgisayar verilerine göre herşey normal.

anladığım kadarıyla araç arıza ışığı yakmıyor bunun anlamı oksijen sensörü yakıtın normal yakıldığını ölçüyor muhtemel lpg sisteminizde gaz kaçağı olma ihtimali yüksek olabilir,yada oksijen sensörü arızalı olabilir,yadqa debriyaj kaçırıyorsa buda fazla yakmaya neden olabilir aklıma gelenler bunlar,yakıt olarak benim aracım 35 lt gaz ile şehirler arası 420 km gidiyor şehir içide 380 km gidiyor bilginiz olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ANDROIDER -- 2 Ocak 2008; 13:45:22 >

• quote:

Orjinalden alıntı: taskin_01

selam arkadaşlar.

sevgili cevdet arkadaşım ne marka lpg taktırdın bu aralar bende taktırıcam fikir sahibi olurum en azından (bakalım kafamda belirleyip taktıracağım markamı çıkacak)

• benim laguna 2.0rxe otomatik kmde 220 ye düştü.230 yakıyodu gazda sistem lovato
  • 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.