- x
#Lagunacılar Buraya# 100+Üye
26580 Cevap1418620 Görüntüleme98 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     56 [58] 60 61 62 63 64 65      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

5 Mesaj
18 Aralık 2007; 15:32:14 

ya arabanın fiyatı nasıl sizce. 26000 ya alsam iyi midir. 3 sene sonra satsam ne kadar zarar ederim.

sttterkkk

14147 Mesaj
18 Aralık 2007; 18:32:38 

quote:

Orjinalden alıntı: sterk

ya arabanın fiyatı nasıl sizce. 26000 ya alsam iyi midir. 3 sene sonra satsam ne kadar zarar ederim.

satışını düşünüyorsan bence alma...lagunanın 2. eli malum..

fiyat çok ucuz gelmedi bana...pek piyasayı takip edemedim bu aralar ama..
aracın 2000 olması satarken fln daha zorlaştırır...ayrıca vergi v.s.
ama uzun yolda 1.6 dan az yakarsınız...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

2310 Mesaj
21 Aralık 2007; 10:28:15 

ya şimdi de sağ tarftan gacır gucur ses geliyor. bu amortisörlerden heralde .
bunları yağlama gibi bişey oluyormu. çünkü konforda ve sürüşte bi problem yok.

Nefis gıdasını aldıkça acıkır, ruh gıdasını aldıkça doyar.

115 Mesaj
21 Aralık 2007; 12:19:32 

quote:

Orjinalden alıntı: Akustik

cok ama cok hoş araba ancak ah şu vergi ve yakıt işi yokmu adamı bitiriyor.

vergi işi için bişey diyemem ama yakıtta güzel bi sıralı sistem lpg takarsan iş hallolur.

benim aracım 2000 model rxt şehir içinde ortalama 185-190 ytl yakıyor.

ve şuanan kadarda lpgye ilgili herhangi bir sorun yaşamadım.(lpg ile yaklaşık 20000km yol yaptım)

Mercedes Benz w210 E320

51 Mesaj
21 Aralık 2007; 14:03:14 

Benim bir sorum olacak.Arabanın anahtarı bozuk basmıyor.Kapılar açılmıyor.Anahtarı nasıl yaptırabilirim yada temin edebilirim.Ve birde (2003 model)kapı kolu açma yerinde sensör müdür nedir artık siyahlık var onlar ne,ne işe yarıyor?Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

2310 Mesaj
23 Aralık 2007; 11:33:32 

benim gecen antifiriz değişti ondan sonra sıralı sistem kafayı yedi. ayarı yaptırıyorum servisinde ona ragmen hala rölantide stop ediyor. ve bende deli oluyorum.
yok arkadaş ya benzinli ya dizel!

quote:

Orjinalden alıntı: fuzulim

vergi işi için bişey diyemem ama yakıtta güzel bi sıralı sistem lpg takarsan iş hallolur.

benim aracım 2000 model rxt şehir içinde ortalama 185-190 ytl yakıyor.

ve şuanan kadarda lpgye ilgili herhangi bir sorun yaşamadım.(lpg ile yaklaşık 20000km yol yaptım)

14147 Mesaj
23 Aralık 2007; 19:21:15 

quote:

Orjinalden alıntı: Zocak

Benim bir sorum olacak.Arabanın anahtarı bozuk basmıyor.Kapılar açılmıyor.Anahtarı nasıl yaptırabilirim yada temin edebilirim.Ve birde (2003 model)kapı kolu açma yerinde sensör müdür nedir artık siyahlık var onlar ne,ne işe yarıyor?Şimdiden cevaplarınız için teşekkür ederim.

kart yanınızdaysa otomatik olarak kapıyı açıyorya...
elinizle tuttuğunuzda hiç bir düğmeye basmadan kart yanınızdaysa akpıyı açmak için..
aracınız privilege mi? olmayan versiyonları vardır ancak yeri genede durur ondan sordum...

İmzanız kural dışıdır! || Uymanız gereken imza kurallarını okumak için tıklayınız.

115 Mesaj
23 Aralık 2007; 19:42:23 

quote:

benim gecen antifiriz değişti ondan sonra sıralı sistem kafayı yedi. ayarı yaptırıyorum servisinde ona ragmen hala rölantide stop ediyor. ve bende deli oluyorum.
yok arkadaş ya benzinli ya dizel!

vallahi bende geçen hafta bakım yaptırdım ama bende öyle bir şey olmadı

şans bu işler arkadaşım sıfır bmw 320d aldı motor servisten çıkmadı en sonunda satıp kurtuldu

Mercedes Benz w210 E320

2310 Mesaj
24 Aralık 2007; 0:15:00 

zaten bizde şans mı var. bu gidişle sanayici milletinin elinden kurtulmak için arabayı satacam. yav bi antifiriz değiştirmek bu kadar zor mu. bilmiyosan dokunma. şahin - brodvey değilki bilader.
benim meslek ısıtma ve soğutma ama bilmediğim bi priz dahi olsa elimi sürmüyorum. neden çünkü vardır bir olayı, ingiliz tipi içten sigortalıdır falen felan
yok abi yok paran varsa servis yoksa yatsın kapının önünde!
zaten hesap yapıyorum. gidip sıfır veya 10-20 binde bi araç alacam.

[font="Verdana"][/font][/quote]

vallahi bende geçen hafta bakım yaptırdım ama bende öyle bir şey olmadı

şans bu işler arkadaşım sıfır bmw 320d aldı motor servisten çıkmadı en sonunda satıp kurtuldu

[/quote]

56 Mesaj
24 Aralık 2007; 0:16:51 

benzin pompam sonunda su koyverdi en lazım olan günde bütün işlerim sekteye ugradı araba butun gun yattı garajda ertesı gun servısden geldıler ve usta benı delıye cevıren o hareketı yaptı kontağa geç dedı geçtım cekıçle(bildiğimiz çekiç) 2-3 tane patlattı araba calıstı bı oncekı gun bosuna yatmıs yaaw ınsan soler bızde yapardık.. sonuç mu 466 YTL ... (renault uzunsöz servis ankara)

14147 Mesaj
24 Aralık 2007; 1:48:46 

quote:

zaten bizde şans mı var. bu gidişle sanayici milletinin elinden kurtulmak için arabayı satacam. yav bi antifiriz değiştirmek bu kadar zor mu. bilmiyosan dokunma. şahin - brodvey değilki bilader.
benim meslek ısıtma ve soğutma ama bilmediğim bi priz dahi olsa elimi sürmüyorum. neden çünkü vardır bir olayı, ingiliz tipi içten sigortalıdır falen felan
yok abi yok paran varsa servis yoksa yatsın kapının önünde!
zaten hesap yapıyorum. gidip sıfır veya 10-20 binde bi araç alacam.

akustik servis le de bitmiyor....
renault mais izmir gibi büyük bir yerde işkence çektim zamanında ordan biliyorum..
yol bilgisayarı gidebileceğin yolu göstermiyordu sadece o fanksiyon yok ama diğerleri çalışıyor...
ondan sora amma uğraştırdılar...sokettenmiş...bi parklar yanmıo bi plakalık yanmıo bi bagaj açılmıo saçma sapan hatalar ... adamlar yaptığı işi kontrol etmiyor diğer bi şeye zarar verdikmi diye...
tabi bunlar servisten çıktıktan sonra geldi başımıza 3-4 kere gittik servise...
beceremiyolar herifler arabadan anlamıyo ben ona karar verdim...
reno boktan yapmış soketi ok da öle bi söküp takışları varki....kaç defa ben düzelttim klipsli fln olan şeyler takılmamış yerine oturmamış şeyleri...
bide üstüne 85059035 ytl para alıyolar işçiliğe...
satarken noluyo reno mais bakımlı diosun yüzüne bile bakmıolar umurlarında bile değil....
sadece biraz daha güvenli oluyor can güvenliniz için evet servis e gidilerbilir....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 24 Aralık 2007; 1:49:00 >

2719 Mesaj
24 Aralık 2007; 2:49:43 

merhaba arkadaşlar bir ara bahsetmiş olduğum araca navigasyon projemi devreye almış bulunmaktayım 2-3 gün önce tomtom go 500 navigasyonu aldım bunu araca monte işlemleri yarın itabiri ile başlıyacam ,amaç görüntünün orjinal havası vermesi ve tabiki de işe yaraması ,gelişmelerden haber ederim...eğer planladığımı yapabilirsem mükemmel bir şey ortaya çıkacak kendinize ii bakın

***ADANA***2012 HONDA CİVİC(FB7) BEYAZ ELEGANCE A\T. BRC MY11 LPG KİTİ

52 Mesaj
24 Aralık 2007; 16:48:56 

arkadaşlar 1999 rxt mde önsol kapı otomatik kapanmıyor .anahtarda ki düğmeye basıyorum öbür üçü kitleniyor ama şoför kapısı kitlenmiyor.nolmuş olabilir acaba?
yedek anahtar ancak servisten mi temin ediliyor?ne kadardır? bilgisi olan varsa vede paylaşırsa sevinirim.........

9740 Mesaj
24 Aralık 2007; 16:56:08 

erdem hocam ayrıntılı olarak bizimlede paylaşırsan sevinirim bu konuyu

2719 Mesaj
24 Aralık 2007; 19:33:04 

quote:

Orjinalden alıntı: Rockford Fosgate

erdem hocam ayrıntılı olarak bizimlede paylaşırsan sevinirim bu konuyu

tabi hocam şimdi bu navigasyonun aparatları sayesinde tomtom go 500 aracın kontağı açıldığında devreye girip çalışıyor kontak kapatıncada kapanıyor mesala farları açtığınızda alet de gece moduna geçiyor.navigasyonu bizim aracın saat bulunan yyarin içine monte edecem malzeme olarak fiberglass kit alıcam astar,vernik boya ki bugün bunları tedarik ettim (sprey boya hepsi),işte kıl testere ile saatin plastiğini uygun şekilde kesip navigasyonu içine oturtucam ve fiberlede gerekli dolguyu yapıpı çelik macunla yüzeyi boyaya hazır hale getiricem ve gerisi gelecek tabi buarada aracın saatinide altına monte edecem yani bir bütünlük ve orjinallik havası olacak planlarıma göre,tebi eğer başaramazda sıçarsam çıkmacılarda bizim saati 50-100 ytl arasına alabiliyorsunuz bu riski göze aldım artık ,artı bugün navigasyonun software ile oynadım açılış splash ekran reno amblemi ve laguna yaptım kapanışda yine kocaman bir reno logosu yaptım resimlere koydum ,umarım anlatabilmişimdir...:)

0

0

0

Ekteki dosya (3)

2719 Mesaj
24 Aralık 2007; 19:42:37 

hatta şu sitede eleman benim aklımdakini benzerini yapmış bunu gibi olucak
http://www.fiberglassfo...73&highlight=navigation

9740 Mesaj
24 Aralık 2007; 23:05:59 

Valla aslında bende yapmak istiyorum ama LCD alıcam ben daha iyi olacak öle nav yerine

6 Mesaj
25 Aralık 2007; 11:28:57 

quote:

Orjinalden alıntı: lord66

uzun yolda 100 km/saat ve altı hızlarla kullanılırsa hızla 7.2 lt yakıyor.bu hızları geçersen 8 lt ye çıkar.şehiriçindede 10 lt yi bulur.ben tavsiye ederim.1.6 motor kurallara uygun sakin araç kullananlar için yeterli.zaten bu arabalarda konforun tadını çıkarmak için sürat yapman ve çok seri olman gerekmez.vergiler cebinde kalır.güvenli bir araca binmiş olursun.

97 Mesaj
25 Aralık 2007; 11:34:55 

erdem kardeş hayırlı olsun navigasyon arabaya değişik bir hava katıyor gerçekten.arkadaşlar bende laguna-1 bakıyorum bi tane buldum elimdeki arabam ile takasa girmeyi düşünüyorum.yani 14 e falan gelecek.araba laguna-1 99 model 2.0 RXT sıralı tip lpgli. yanlız km si 180 bin de.alacağım kişi tüm bakımlarını yaptırdığını hatta klima motorunu bile değiştirdiğini söyledi.hoş servise sokup bilgisayara bağlatmadan almam ama sizce alırsam nelere dikkat etmeliyim.yani ufak tefek arızaları olabilir ama hangi arıza çıkarsa uzak dur hatta kaç ordan diyorsunuz? ve eğer temiz kullanılmışsa 180 bin km çok mu yüksek?belli olmaz biliyorum ama kaç gider motor ortalama.birde tesadüfen bir ilanda okumuştum adam da 2000 laguna var ve çok iyi baktım şunu şunu yaptım falan diyor ve şanzuman iyi durumdadır bilenler bilir bu modelde motor güçlü olduğu için 200 binde şanzıman revizyonu gerektirir(2500 ytl) gibisinden yazmış bu yoruma siz ne diyorsunuz?

9 Mesaj
25 Aralık 2007; 15:26:16 

quote:

bugun sanayiye gittim antifirizi değiştirmek için (niye rahatsız ettiyse)
değiştirdiler tak hararet 120 de. dedik ulan noluyo gözümden sakındığı arabaya. yok bişey termostat acmıyo dediler
hemen aldım termostatı, aynı arıza devam. bıu sefer müşür al fan devreye girmiyo dediler, ulan daha 1 saaat önce giriyodu yok neymiş efendim civalı parçalarmış olabilirmiş. neyse gittik onuda aldık eee arıza yine devam. bu sefer usta(bozuntusu) kalkıp demezmi devirdaim lafı, elime alacaktım hıyarı sonra dedim kapat şu kaputu yakarsam ben yakarım motoru dedim. bastım eve , yolda giderken bi baktım bu sefer gazda devreye girmiyo. artık arabayı kapının önüne kitledim.
ben bu arabayı en kısa zamanda elden çıkaracam.
alacam bi şahin babalar gibi. böyle itin köpeğin azına yada soyguncu servislerin eline kalmıcam.

CEVAPLANDI MI BİLMİYORUM

Sayın hocam antifirizi koyduktan sonra havasını tam olarak almamışlardır.Anlamazsa heryeri değiştirir valla

9 Mesaj
25 Aralık 2007; 15:28:37 

quote:

bugun sanayiye gittim antifirizi değiştirmek için (niye rahatsız ettiyse)
değiştirdiler tak hararet 120 de. dedik ulan noluyo gözümden sakındığı arabaya. yok bişey termostat acmıyo dediler
hemen aldım termostatı, aynı arıza devam. bıu sefer müşür al fan devreye girmiyo dediler, ulan daha 1 saaat önce giriyodu yok neymiş efendim civalı parçalarmış olabilirmiş. neyse gittik onuda aldık eee arıza yine devam. bu sefer usta(bozuntusu) kalkıp demezmi devirdaim lafı, elime alacaktım hıyarı sonra dedim kapat şu kaputu yakarsam ben yakarım motoru dedim. bastım eve , yolda giderken bi baktım bu sefer gazda devreye girmiyo. artık arabayı kapının önüne kitledim.
ben bu arabayı en kısa zamanda elden çıkaracam.
alacam bi şahin babalar gibi. böyle itin köpeğin azına yada soyguncu servislerin eline kalmıcam.

arkadaşlar ustalar genelde bunu hep yaparlar.Havasını tam olarak alamamıştır.dönen antifiriz tam olarak içinde hava olmadan dönmesi gerekiyor.

Uzaklaştırılmış
Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
25 Aralık 2007; 19:26:15 

arkadaşlar lagunada boya numaraları veya kodları falan nerde yazıyor merak ettimde o yüzden soruyorum bi yardımcı olursanız sevinirim

230 Mesaj
25 Aralık 2007; 21:15:18 

Arkadaşlar benim laguna bu gün şöyle bi mesaj verdi (sesi telefonumla kaydettim) ama nedenini bulamadım daha önce böyle bi durumla karşılaşan varmı.

(Bilgisayar sizin için gerekli kontrolleri yapamıyo gibi bi anlama geliyomuş ama)

http://rapidshare.com/f...9020248/Laguna.wav.html

(yıldızlı yere rapid... yazın)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erden4444 -- 25 Aralık 2007; 21:16:54 >

2310 Mesaj
25 Aralık 2007; 23:32:41 

sağ direk de 363 e gibi bişey yazar. dikkatli bakarsan görürsün.

quote:

Orjinalden alıntı: range_murat

arkadaşlar lagunada boya numaraları veya kodları falan nerde yazıyor merak ettimde o yüzden soruyorum bi yardımcı olursanız sevinirim

2310 Mesaj
25 Aralık 2007; 23:35:17 

zaten havasını alacam diye antifirizn yarısı boşa gittimi...
neyse unuttum o olayı boşver. şuan iyi kötü biniyoz.

quote:

Orjinalden alıntı: umarslan17

CEVAPLANDI MI BİLMİYORUM

Sayın hocam antifirizi koyduktan sonra havasını tam olarak almamışlardır.Anlamazsa heryeri değiştirir valla

2310 Mesaj
25 Aralık 2007; 23:39:24 

Binbaşım gevur milletinde böyle tamirci olayı yok servis var ancak saatlik çalışıyorlar. ama çalıştıkların saatinde hakkını veriyorlar.
yani nasıl arabayı üreten özene bezene üretiyor, tamirciside o işten ekmek kazandığını , canların ona emanet olduğunun idrakinde olduğu için işini iyi yapıyor.
zaten adamlar bide müslüman olsa biz anında helak oluruz heralde

quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

akustik servis le de bitmiyor....
renault mais izmir gibi büyük bir yerde işkence çektim zamanında ordan biliyorum..
yol bilgisayarı gidebileceğin yolu göstermiyordu sadece o fanksiyon yok ama diğerleri çalışıyor...
ondan sora amma uğraştırdılar...sokettenmiş...bi parklar yanmıo bi plakalık yanmıo bi bagaj açılmıo saçma sapan hatalar ... adamlar yaptığı işi kontrol etmiyor diğer bi şeye zarar verdikmi diye...
tabi bunlar servisten çıktıktan sonra geldi başımıza 3-4 kere gittik servise...
beceremiyolar herifler arabadan anlamıyo ben ona karar verdim...
reno boktan yapmış soketi ok da öle bi söküp takışları varki....kaç defa ben düzelttim klipsli fln olan şeyler takılmamış yerine oturmamış şeyleri...
bide üstüne 85059035 ytl para alıyolar işçiliğe...
satarken noluyo reno mais bakımlı diosun yüzüne bile bakmıolar umurlarında bile değil....
sadece biraz daha güvenli oluyor can güvenliniz için evet servis e gidilerbilir....

14147 Mesaj
26 Aralık 2007; 1:05:13 

quote:

Binbaşım gevur milletinde böyle tamirci olayı yok servis var ancak saatlik çalışıyorlar. ama çalıştıkların saatinde hakkını veriyorlar.
yani nasıl arabayı üreten özene bezene üretiyor, tamirciside o işten ekmek kazandığını , canların ona emanet olduğunun idrakinde olduğu için işini iyi yapıyor.
zaten adamlar bide müslüman olsa biz anında helak oluruz heralde

aynen ölee....

14147 Mesaj
26 Aralık 2007; 1:31:39 

yalnız ilk defa geçen gün kosifler e anahtar kodlatmak için götürdüm arabayı...
tabiki fiyatlar acayip şaka gibi...
anahtarlık sordum 28 euro ..

ama hakkını veriyo adamlar....arabanı veriyosun kapının önünden alıyosun...
ve anahtar kodlamak için girdi servise çok kısa bir işlem...
bakan kişi kapı pimleri oynamış onu hemen fark edip yerine getirmişler ve 4 kapıyıda yağlamışlar..
çok hoşuma gitti doğrusu...adamların ne kadar dikkatli ve alakalı olduğunu gösteriyor....
hiç alakasız birşeyi hemen fark edip düzeltmişler....
işinin ehli ve işini gayet seven insanların çalıştığı çok belli...

diğer markalarda bunları yapabilir bence...bunun parayla çok alakası olduğunu düşünmüyorum...

14147 Mesaj
26 Aralık 2007; 1:39:45 

quote:

Orjinalden alıntı: erden4444

Arkadaşlar benim laguna bu gün şöyle bi mesaj verdi (sesi telefonumla kaydettim) ama nedenini bulamadım daha önce böyle bi durumla karşılaşan varmı.

(Bilgisayar sizin için gerekli kontrolleri yapamıyo gibi bi anlama geliyomuş ama)

http://****.com/files/79020248/Laguna.wav.html

(yıldızlı yere rapid... yazın)

arkadaşım not değil now diyor konuşmada....
yani bir sorun yok....sistemleri sizin için şimdi kontorl ediyor diyor...

rxt lerin hepsinde rep e basınca aynı şeyi söylüyor....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 26 Aralık 2007; 1:41:30 >

Uzaklaştırılmış
26 Aralık 2007; 15:12:40 

teşekkürler akustik bu arada ben murat ilk arabam benim laguna 19 yaşındayım alıp almamakta daha önce kararsızdım ama iyikide almışım araçta 600 ytllik masraf yaptım işte motor bakımları yol bilgisayarının digital kartı yanmış o yapıldı araç 149.600de aldım 150.300 oldu 1 ayda zaten araçta mais geçmişi vardı alırken faturaları servis bakım kayıtları fln vardı zaten iyikide almışım çok memnunum

15 Mesaj
26 Aralık 2007; 15:45:06 

merhaba laguna 1 ile ilgili dikkat etmen gerekenleri a dan z ye sayabilirim benim canım yandı senin de yanmasın hiç akla gelmeyebilir kalorifer peteğini kontrol et mutlaka klimayı aç çok sıcak veriyormu havayı diye bak petek tıkandığı zaman değiştirmek zorundasın kışın donuyo insan 460 ytl + işçilik arabanın aks başlarına baktır özellikle sağ taraf çabuk aşınır kolaylıkla gözden kaçar bu ayrıntı. Sonra tüm elektrikli aksam çalışıyormu elektrikli aynalar abs vs. Tekerlek bilyaları biraz hızda ötme yapar 105 ytl tanesi. Mutlaka yüksek devirde eksoza bak 4000 5000 devirde siyah duman varmı motor hakkında basit ama fikir verir. Arka torsiyon burçları dışarıdan gözükür lastiklerini kontrol et çünkü komple değiştirmek gerekiyor baskı balata zaten bakılır birde marş takımı kontağa basınca dişliden bi ses gelir marş takımı zor bulunuyor sonra. 140 lıklarda triger çok pahalıya mal oluyor değişmemişse fiyattan düşebilirsin En azından bunlara bak mutlaka laguna çok iyi bir araba ama bakımsızsa çok moral bozabiliyor. Umarım keyifle binersin bunlar benim başıma geldi diye yazdım.

Uzaklaştırılmış
26 Aralık 2007; 15:59:58 

teşekkürler bilgi için zaten mekanikte dediğiniz yerlerde hiç bir kusur çıkmadı alırken hemen baktırmıştım zaten bnm laguna 115lik performansındanda memnunum bilgiler için ayrıca tekrardan teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi range_murat -- 26 Aralık 2007; 16:02:06 >

77 Mesaj
26 Aralık 2007; 19:07:38 

quote:

Orjinalden alıntı: Whisper911

arkadaşım not değil now diyor konuşmada....
yani bir sorun yok....sistemleri sizin için şimdi kontorl ediyor diyor...

rxt lerin hepsinde rep e basınca aynı şeyi söylüyor....

Kardeş o cümle repeat tuşuna basınca söylediği şu cümledir:

"The vehicle computer is now checking systems for you." (Araç bilgisayarı şu anda sizin için sistemleri denetliyor.).
Bu araçlar biraz ukaladır.

"In the land of the blind the one eyed man is king."

2310 Mesaj
26 Aralık 2007; 21:59:28 

yoksa arabayı ben senden mi aldım
hakkatende dediğin gibi kalorifere bakmadan aldık şimdi donuyoruz. dedik çıkma bulalım 100 ytl ye servis 250 ytl sırf işçilik istiyor. aks başı değilde aks körüğü uzun yolda delindi Allah tan son anda farkettikte ne bizi yolda bıraktı nede 2500 ytl lik şanzıman yatak sarması arızası verdi. ve diğer olaylarda hamdolsun başımıza gelmedi. bakalım elimden çıkarmayı düşünüyorum aracı. çünkü her an masraf açabilir. halbuki ne hayallerle almıştım....

quote:

Orjinalden alıntı: 19ff429

merhaba laguna 1 ile ilgili dikkat etmen gerekenleri a dan z ye sayabilirim benim canım yandı senin de yanmasın hiç akla gelmeyebilir kalorifer peteğini kontrol et mutlaka klimayı aç çok sıcak veriyormu havayı diye bak petek tıkandığı zaman değiştirmek zorundasın kışın donuyo insan 460 ytl + işçilik arabanın aks başlarına baktır özellikle sağ taraf çabuk aşınır kolaylıkla gözden kaçar bu ayrıntı. Sonra tüm elektrikli aksam çalışıyormu elektrikli aynalar abs vs. Tekerlek bilyaları biraz hızda ötme yapar 105 ytl tanesi. Mutlaka yüksek devirde eksoza bak 4000 5000 devirde siyah duman varmı motor hakkında basit ama fikir verir. Arka torsiyon burçları dışarıdan gözükür lastiklerini kontrol et çünkü komple değiştirmek gerekiyor baskı balata zaten bakılır birde marş takımı kontağa basınca dişliden bi ses gelir marş takımı zor bulunuyor sonra. 140 lıklarda triger çok pahalıya mal oluyor değişmemişse fiyattan düşebilirsin En azından bunlara bak mutlaka laguna çok iyi bir araba ama bakımsızsa çok moral bozabiliyor. Umarım keyifle binersin bunlar benim başıma geldi diye yazdım.

184 Mesaj
27 Aralık 2007; 0:19:13 

arkadaşlar lagunamı sattım çok şükür ama ders oldu artık 12 milyar a laguna var bak desinler dönüp bakarsam şerefsizim ya böyle kepazelik yok krank kasnağı bozuldu ama durduk yere olan bişey kayış bir atıyor artık direk kasnak değişmek zorunda işçilikle birlikte 560 ytl tuttu ve arabaya satarken kimse bakmıyo sadece masraf yumağı gibi bişey benimn cebimde beş kuruş para bırakmadıktan sonra yemişim onun konforuunu birde araba yağ eksiltiyodu üstten egzantirikli arabalarda oluyomuş hep sanırım neyse kurtulduğuma o kadar çok sevindişmki bütün birikimim yazın ona gitmişti

1998 model renault 19 karbüratörlü +tartarini lpg

35 Mesaj
27 Aralık 2007; 2:32:54 

SELAM ARKADAŞLAR
BEN ARANIZA 2002 LAGUNA PRİVALIGE İLE KATILIYORUM.
50.000 KM DE....GRİ.
TANIŞTIĞIMIZA SEVİNDİM
BARTIN MURAT............

2003 X-TRAİL zavoli tüplü

1137 Mesaj
27 Aralık 2007; 11:07:48 

evet
quote:

Orjinalden alıntı: burakzzz

benzin pompam sonunda su koyverdi en lazım olan günde bütün işlerim sekteye ugradı araba butun gun yattı garajda ertesı gun servısden geldıler ve usta benı delıye cevıren o hareketı yaptı kontağa geç dedı geçtım cekıçle(bildiğimiz çekiç) 2-3 tane patlattı araba calıstı bı oncekı gun bosuna yatmıs yaaw ınsan soler bızde yapardık.. sonuç mu 466 YTL ... (renault uzunsöz servis ankara)

evet burakzzz, Geçmiş olsun arife günü uzunsöz reno servisinde gördüm aracını... Fazlı ustaya sordum hayırdır ne olmus sahibi nerede diye )))) benzin pompasını değiştireceğiz demişti )))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ohayyam -- 27 Aralık 2007; 21:22:56 >

2008 Laguna III Dynamique 2.0T
SONY KDL 46 X 4500
Samsung Galaxy Note III N9005

1137 Mesaj
27 Aralık 2007; 11:17:18 

quote:

Orjinalden alıntı: erdemkaraman35

hatta şu sitede eleman benim aklımdakini benzerini yapmış bunu gibi olucak
http://www.fiberglassfo...73&highlight=navigation

Gerçekte sonuçlarını bende merak ediyorum )) Süper umarım herşey gönlünce olur ancak biraz navigasyon arastrmıstım netten ve tomtomun tr haritalarının durumu nasıl tum iller varmı ve harita data tarihleri nasıl ???
Yani mekanik ve zerafet olarak iyi olan bir sistemin harita datalarınında iyi olması gerekir diye düşünüyorum ...

2008 Laguna III Dynamique 2.0T
SONY KDL 46 X 4500
Samsung Galaxy Note III N9005

230 Mesaj
27 Aralık 2007; 20:38:14 

Arden1 arkadaşım yardımın için teşekkür ederim. Ayrıca o mesajdan sonra bi mesaj daha aldım yarım yamalak ingilizcemden sol arka fren ampülünün patladığını anladım ve baktığımda doğruydu şimdi daha mutluyum çünki ben daha büyük bi arızadan korkmuştum.
Arabamı seviyorum

120 Mesaj
27 Aralık 2007; 23:22:23 

Selam arkadaşlar uzun süredir işlerimin yogunluğundan dolayı fazla giremedim siteye. Bu arada cok sevdiğim aracımı şirket arabası kullandığım için satmaya karar verdim. Detayları ilandan inceleyebilirsiniz. Pazarlık payı tabiki var ama çokta öldürmeyi düşünmüyorum arabam ztn kız gibi ve satmak için acelem yok.

http://www.sahibinden.c...48093WQQpXQQdisplayitem

14147 Mesaj
27 Aralık 2007; 23:27:38 

quote:

Orjinalden alıntı: alonurfa

Selam arkadaşlar uzun süredir işlerimin yogunluğundan dolayı fazla giremedim siteye. Bu arada cok sevdiğim aracımı şirket arabası kullandığım için satmaya karar verdim. Detayları ilandan inceleyebilirsiniz. Pazarlık payı tabiki var ama çokta öldürmeyi düşünmüyorum arabam ztn kız gibi ve satmak için acelem yok.

http://www.sahibinden.c...48093WQQpXQQdisplayitem

2002 mais bakımlı 120 binde..full rxt...boya çizik hiç bişi yok...tertemiz arabayı..
14 800 e verdim....
pazardada yanaşmadılar 15 e...
belki 15 500 fln olurdu da..
fazla da uzatmak istemedik....
ama piyasa rezalet ötesi....14 e satarsanız dua edin....
gerçi belli bi ölü noktası var onun altına pek düşmüyor ama...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Whisper911 -- 27 Aralık 2007; 23:28:34 >

9740 Mesaj
27 Aralık 2007; 23:28:15 

İzmirde hiç göremedim valla bu aracı

Çok temiz bu arada.

2719 Mesaj
28 Aralık 2007; 1:51:35 

şuan çalışıyorum şuan elimde 608version nolu 2005 haritası tüm türkiye var (forumdonanım daki arkadaşlar sağolsun ) ve çok ayrıntılı ankara ve istanbul yanlızca yüklü 652 version nolu haritasıda var ve mart nisan gibi yeni full türkiye haritaları gelecekmiş forumdonanım fısıltı gazetesinden aldığım haberlere göre,sonuçların fotolarını buraya koyacam ama baya uzun sürecek :)

9740 Mesaj
28 Aralık 2007; 14:09:42 

İçime sinerse bende yapacam senin arkandan

9 Mesaj
28 Aralık 2007; 15:02:52 

paşam bende 1998 rxt var 140 lık bunun debriyaj balatası hakkında bir fikriniz varmı acaba ne kadar

9740 Mesaj
28 Aralık 2007; 15:24:00 

ben değiştirdim yeni yetkili serviste 800 kusur ytl tuttu işçilikle

120 Mesaj
28 Aralık 2007; 16:23:22 

Erdem merhaba düşündüğüm soyle bişey sanırsam,

0

Ekteki dosya (1)

2310 Mesaj
28 Aralık 2007; 16:23:34 

4-5 bin ytl zarar la bu arabayı satıyorum. anladımki bu ülkede dürüst ve saf olup , insanlara güvenmicen. yoksa benım gibi sonradan her türlü arızası çıkan aracı alırsınız.
inşallah bi aksilik çıkmassa 4 bin ytl zararla bu aracı satacam. çünkü bu ülkede adamı lüks arabaya bindirmiyolar. hem tamircisi hemde devlet.

120 Mesaj
28 Aralık 2007; 19:07:52 

Can sıkıntısı neler yaptırıyo adama paintte bu kadar oluyor

0

Ekteki dosya (1)

120 Mesaj
28 Aralık 2007; 19:51:51 

sade daha güzel oldu, satmayıpta bolemi yapsam:)

0

Ekteki dosya (1)

2719 Mesaj
28 Aralık 2007; 20:25:40 

quote:

Orjinalden alıntı: alonurfa

Erdem merhaba düşündüğüm soyle bişey sanırsam,

0

evet aklımdaki bu şekildeydi ama hırsızlar rahat bırakmazlar o yüzden rahatçana araçtan çıkartılabilecek şekilde tasarladım,hem bu şekilde daha kolay oluyor,hatta bugün astarını attım

0

0

0

Ekteki dosya (3)

9740 Mesaj
28 Aralık 2007; 20:30:01 

Oo başlamışssın hadi bakalım kolay gelsin

15 Mesaj
28 Aralık 2007; 22:24:39 

quote:

yoksa arabayı ben senden mi aldım
hakkatende dediğin gibi kalorifere bakmadan aldık şimdi donuyoruz. dedik çıkma bulalım 100 ytl ye servis 250 ytl sırf işçilik istiyor. aks başı değilde aks körüğü uzun yolda delindi Allah tan son anda farkettikte ne bizi yolda bıraktı nede 2500 ytl lik şanzıman yatak sarması arızası verdi. ve diğer olaylarda hamdolsun başımıza gelmedi. bakalım elimden çıkarmayı düşünüyorum aracı. çünkü her an masraf açabilir. halbuki ne hayallerle almıştım....

Ben galeriye sattım Doğan s aldım masrafı yok triger bile 25 ytl ama geçen gün yoldan çıktım buzda çok kayıyo meret. sonra dün ceza yedim çalışan stoplar aniden polisin önünde çalışmamaya başladı Ve anladım ki hata yapmışım Tamamen bir mühendislik rezaleti.. Pişmanım..

2310 Mesaj
28 Aralık 2007; 22:28:43 

canım sende pireye kızıp yorgan yakmışın. megan1 ne bileyim hyundai , mazda 323, 93-94 vectra v.s. varken doğan a mı binilir.
yani ne olursa olsun Laguna Lagunadır!

quote:

Orjinalden alıntı: 19ff429

56 Mesaj
28 Aralık 2007; 23:09:46 

sağol kardesım.. bayadır okuyamıyordum bu kalorifer sorunu bendede war ısıtmıyor bı sıcak bı soguk hay allahım cıldıracam yaaw.. elden cıkarmakta ıstemıyorum ama ... carsamba ıstanbula gıttım 2006 astra cdti ile arabamın gozunu seveyım dedım yaaw yokuş aşağı super yokus yukarı berbat duzlukte zaten gıtmıyor buna paramı werılır dedım yaaw.. :))) neyse bundan sonra zaten uzunsözden cıkmam heralde 5 tanede kangoo aldım sıfır bır kac ay sorun cıkmaz heralde ama sonra bakalım elemanlar neler çıkarır başımıza.. :)

quote:

Orjinalden alıntı: ohayyam

evet

evet burakzzz, Geçmiş olsun arife günü uzunsöz reno servisinde gördüm aracını... Fazlı ustaya sordum hayırdır ne olmus sahibi nerede diye )))) benzin pompasını değiştireceğiz demişti )))

1080 Mesaj
29 Aralık 2007; 12:14:22 

bizde niyetlenmiştik bi rxt alalım diye ama şu son iki sayfayı okuyunca gözüm korktu.birden bire böyle büyük sorunlar çıkarır mı bu arabalar gerçekten?14-15 civarı bişey bakıyoruz ama durum böyleyse başka markalara kaymak daha mantıklı olacak gibi sanki

telefonu hiç çalmayan a-sosyallerin dernegi