Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (1351. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
27.133
Cevap
137
Favori
1.872.548
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13491350135113521353
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: BOLDVIPER

konuyu hortlatıyorum ama bu 2.0 n7q da yada f4 te turbo yokmu ?? bilen varmı

İki model içinde turbo yoktur. Faz1 ve faz2 LAGUNA 1 masa için söylüyorum. Sanırım sonraki yıllarda bazı versiyonlarda LAGUNA2 kasada turbo versiyon çıktı aynı motor üzerinde

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba bugün Laguna 2.0 rxe otomatik aldım arabadan genel olarak cok memnun kaldım.ancak birkaç sıkıntısıvar ufak tefek.arac içi ışıklandırması cok zayıf geldi gösterge paneli çok net görünmüyor ve otomatik vitesin yanındaki ışıklar çok soluk.aküsü yeni değişmiş orjinal teyp code istiyor onla ilgili servis sartmı bayram üstü birde. Ancak genel olarak gerçekten müthiş konforlu bir araç.

Edit: radyo problemini çözdüm arkadaşlar bir android uygulamasıyla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrcnn1987 -- 4 Temmuz 2016; 23:28:54 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrcnn1987

Arkadaşlar merhaba bugün Laguna 2.0 rxe otomatik aldım arabadan genel olarak cok memnun kaldım.ancak birkaç sıkıntısıvar ufak tefek.arac içi ışıklandırması cok zayıf geldi gösterge paneli çok net görünmüyor ve otomatik vitesin yanındaki ışıklar çok soluk.aküsü yeni değişmiş orjinal teyp code istiyor onla ilgili servis sartmı bayram üstü birde. Ancak genel olarak gerçekten müthiş konforlu bir araç.

Edit: radyo problemini çözdüm arkadaşlar bir android uygulamasıyla.

Sa üstad bende laguna almak istiyorum biniciyim ama pek bilgim yok yeni kullanan biri olarak laguna nasıl sence alınacak bir arabamı benim almak istediğim modeli 2.0 rxe veta rxt

• OrHaN038 O kullanıcısına yanıt
    Ben bayramdan önce arife günü aldım lagunayı. 2002 model 2.0 rxe otomatik vites.daha önce seat kullanıcısıydım (2013ibiza ve 2015 leon) bazı sebeplerde dolayı sattım.simdi de cocuk beklediğimiz için bir aile arabası sahibi olmak için yola cıktım. Bütceme uygun laguna önerileri aldım.şimdi çok memnunum
    araçtan.içi geniş kullanımı keyifli hem kuvvetli hem yola oturan bir araç.eski kasa mercedes (86-93) hissiyatı var.
    Benim aracım lpg li ve sehirdışı 190kuruş şehir içi 250kuruş yakıyor.ilk başta otomatik vites soru işareti olsada kafamda kullanımı çok rahat ve keyifli.
    Rxe ve rxt farkı ise rxt daha donanımlı modeli olduğunu biliyorum.
    Motoru sağlam bir laguna bulursan hiç kaçırma derim.boya olayına cok takma büyük bir kazası olmasın boya görmesi önemli değil.bu yaşlarda araçlarda güneş yanığı klasik ve bence bir sorun değil.
    Umarım karışık yazmamışımdır.biraz da olsa bir fikir verebilmişimdir.
    İyi forumlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrcnn1987 -- 12 Temmuz 2016; 12:58:16 >

• Beklediğim açıklamayı aşağı yukarı yapnışsınız hocam teşekkür ederim bende boya takıntısı yok lekeli dalmaçyalı gibi durana kadar komple boyalı olmasını yeğlerim kafamdaki tek soru bu rxe rxt arası nasıl ne farkları var o kadar çok baktım bu modellere kafam allak bullak oldu hocam konuşan paket, hafızalı koltuk, otomatik klima, sanruf hangi modelde hangi modelde kafam karıştı

• rxt lagunanın en full olan paketidir. rxe den farkı hafızalı koltuk,deri döşeme,içerden far ayarı,otomatiklerde hız sabitleyici gibi özellikleri vardır.sunroof hakkında pek duyumum yok ama sıfır model bir araç alırkende sunroof için ekstra para veriyorsun bu lagunalar içinde ozamanlar öle olduğunu düşünüyorum.
    Bir önemli konuda renault olduğu için parçası ucuz olacağını düşünme sakın hocam,aklında bulunsun parçası biraz pahalı olduğunu ustamdan duydum ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrcnn1987 -- 12 Temmuz 2016; 16:12:31 >
  • Arkadaşlar laguna 2 sağ stop far lazım (iç-dış öncelikli dış) çok pahalı gibi yada parçacılar çıldırmış Çıkma bulamıyorum
  • 2001 model laguna1 buldum. Araç 240binde 2.0 manuel ancak renault motorlu. Elektrikli koltuk konuşan paket volvo motora göre iyimidr kötü mu bilemedim. Yorumlarinizi beklerim.

• eralpt E kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun öncelikle 2 hafta önce 2000 model 2.0 rxe otomatik vitez çok temiz laguna alarak aranıza katıldım hocam dijital klima yön verme tuşlarından herhangi birine basarsanız açılır(havanın geleceği yönden bahsediyorum ayaktanmı gelsin yüzemi gelsin o tuşlardan herhangi biri)

• 100 km ye 15 l yakmiş buda km de 380 400 kr a tekabul ediyor birkaç ustaya gösterdim subaplar çok sıkıdır ondan dedi şahsi reno servisi de bunlar şimlidir ayar istemez dedi sıralı lpg var tüm tesisatı değişerek teslim etti eski sahibi ayara gerek yok dediler birde araca açık hava filtresi takmışlar acaba onunda etkisi varmıdır yakıt konusunda son sorum klima yakıtı ciddi oranda etkilermi yarı yarıya etkiler diyenler bile var

Teşekkür ederim.

• Yarı yarıya etkilemez mümkün değil hocam.

• trtuncay kullanıcısına yanıt
    İlginiz için teşekkür ederim sorun hâlâ devam edio km ye 40 kuruş yakiyor nette 2.0 laguna satanlar hepsi km ye 20 kuruş yakiyor dio alırken 4 tane usta baktı motor yürür herhangi bir sorunu yok exper de çalışan arkadaş ayak üstü baktı oda aynı şeyleri söyledi endişelenmelimiyim bilmiyorum bide bujilerin hepsini en kalitelisiyle deistirdim ilk calistirmalarda sorun var nedendir bilmiyorum derdime derman olan varsa lütfeb yazsın aydınlatsın beni

İş nedeniyle ilçedeyim buradaki tamircilere güven olmuo ondan soruyorum

• 99 RXT 2.0 Aracımın ön silecekleri aşırı yavaş çalışmaya başladı.
    Acaba motorumu gidiyor.
    Derdi nedir.
    Yakın zamanda silecek motoru değiştiren oldu mu.
  • Renault Laguna Ait bütün sorularınıza hızlı cevap almak istiyorsanız. Türkiye'nin en kalabalık aktif grubuna sizleride bekleriz.

Alıntı yazılarınıza cevap veremiyoruz burada aktif değiliz.

Facebook linkimiz...

https://www.facebook.com/groups/renaultlaguna/

Fotoğrafta 24 Laguna ile Kars Buluşmamız... #Lagunacılar Buraya# 100+Üye

• Fedonov kullanıcısına yanıt
    Hocam gruba girmek için istek atiyorum almiyosunuz ha bire iptal ediyolar

• PamirSAROS kullanıcısına yanıt
    meraba arkadaşlar volvo s40 2000 moDEL laguna motoru sente ayarı nasıl oluyo yardımcı olurmusunnuz.emme eksantiriği yağlı vauslu.
  • Geçen bir Laguna incelemesi izledim adam direksiyon ayarından şikayet ediyordu aşağı yukarı ayarlanmamasından.

Bu çok olumsuz etkiliyor mu sürüşte ?
  • selamün Aleyküm.

2001 laguna 2.0 rxe değişensiz otomatik şanzuman yeni yapıldı. 20 bin tl ye almayı dşünüyorum.

2 sorum olacak. parçası pahalı mı ? ve sizce alınır mı. lütfen yardımcı olunuz
  • recepsahinn R kullanıcısına yanıt
    Usta 2000 model 2.0 rxe ben aldım bir kaç usta alma dedi parçası pahalı die birde rolanti tutmuyor ben kendim ayarlarım dedim aldım Arabayı 300 km yaptim rolanti düştü gazdan ayağınî çekince stop ediyordu rolantisini yüksek tuttum sorun yok 8valf oluyor rxe ler rampalarda bayılıyor 16 valf bulursan al
    Derim
    1.6 motor 16 valf olanlar peynir ekmek gibi tutuluyor satışta 2.0 lar daha ağır satışta alırken bunları göz önünde bulundurunuz

• Bende geçenlerde 2002 Model Laguna Faz1 Renault motor 16V 2.0 RXT Konusan paket aldım. Maşallahı var yağ gibi yolda
  • 
Sayfa: önceki 13491350135113521353
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.