Şimdi Ara

#Lagunacılar Buraya# 100+Üye (49. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27.133
Cevap
137
Favori
1.872.467
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • baba sultan o ezikten benim arabada da var...
  • quote:

Orjinalden alıntı: taskin_01

baba sultan o ezikten benim arabada da var...

yaptıracakmısın?öyle mi kalacak?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba-sultan -- 28 Mayıs 2007; 12:24:52 >
  • sonuç:
    öyle duruyor... daha arabanın diğer eksiklerini bitiremedik ki sıra eziklere gelsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: taskin_01

sonuç:
    öyle duruyor... daha arabanın diğer eksiklerini bitiremedik ki sıra eziklere gelsin...

ALLAH YARDIMCIN OLSUN
  • baba sultan

araba seni aşar dememin sebebi yani masrafı falan...ama bi kere yaptırırsın bir ömür boyu binersin...çünkü bu araçlar sağlamlık yönünde bir numara...

aracının resimlerini gördüm...gayet güzel sorun yok ufak tefek çizik vuruklar muhakkak olucaktır...bide araç sol tarafdan darbe yemişe benziyo yada fotografta öle gözüküyo tam emin değilim...

resimde işaretlediğin yer benim bi çok lagunada gördüğüm hasarlı yer...orası genelde krikoyla yada tamire gittiğinde makinayla yukarı kaldırıldığında oluşuyo...

Ayrıca Aracında deri döşeme var ama çok iyi bakman lazım...özel satılan koruyucu kremler , losyon lar falan var.

Lagunanın Hurdasına Bile Binilir...Gözle bile zor görülen yerleri sorun etme...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Guduset

baba sultan

araba seni aşar dememin sebebi yani masrafı falan...ama bi kere yaptırırsın bir ömür boyu binersin...çünkü bu araçlar sağlamlık yönünde bir numara...

aracının resimlerini gördüm...gayet güzel sorun yok ufak tefek çizik vuruklar muhakkak olucaktır...bide araç sol tarafdan darbe yemişe benziyo yada fotografta öle gözüküyo tam emin değilim...

resimde işaretlediğin yer benim bi çok lagunada gördüğüm hasarlı yer...orası genelde krikoyla yada tamire gittiğinde makinayla yukarı kaldırıldığında oluşuyo...

Ayrıca Aracında deri döşeme var ama çok iyi bakman lazım...özel satılan koruyucu kremler , losyon lar falan var.

Lagunanın Hurdasına Bile Binilir...Gözle bile zor görülen yerleri sorun etme...

evet yemedeiği yer kalmamış diyorumsoldanda yemiş boyatmışlar ama metalik renk olduğu için rengi tutmamış.o yüzden ben komple boyatmayı düşünüyorum.bi kere boyattımmıda 10 sene daha binerim..
    koltuklara gelincede bakım kremlerine falan bakarım..hatta gidiyorum şimdi almayaiyi fikiraracın içinde kalıcı bir koku olur hemde..bakayım bitanede torpido parlatıcı alayımda içinin bakımını yapayım ben..alın size bikaç tane daha foto çektim
    http://img153.imageshack.us/img153/3888/photo0006ru0.jpg
    http://img524.imageshack.us/img524/4717/photo0010ma7.jpg
    http://img530.imageshack.us/img530/3576/kopyasphoto0007mq1.jpg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba-sultan -- 28 Mayıs 2007; 17:36:12 >

• hocam bravo tertemiz araba kıskandım valaha şimdi ben çok fazla ilgilenemiyorum o yüzden PİS

arkadaslar bu tampondaki siyah kısımlar çok mat yani üzerinde beyaz gibi çıkmayan lekler var sanırım arap sabunu ile silinmekten olmus aldıgım kişiler sağolsun arabanın tamponuna arap sabunu sürmüsler bunu düzeltebilecegim bir kimyasal herhangi bisey varmı önerebileceginiz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi billy_the_kid -- 29 Mayıs 2007; 0:39:03 >
  • 2003 Clio 1,4 16 W.privilage... 65000 km. aracımı satıp 2003-2004 laguna 60-70 bin km civarı 1,6 16 W privilage ile takas etsem ne kadara maal olur. birde clio şehir içi (istanbul) 9 lt. yakıyor. laguna ne kadar yakar... teşekkürler..
  • quote:

Orjinalden alıntı: biz

2003 Clio 1,4 16 W.privilage... 65000 km. aracımı satıp 2003-2004 laguna 60-70 bin km civarı 1,6 16 W privilage ile takas etsem ne kadara maal olur. birde clio şehir içi (istanbul) 9 lt. yakıyor. laguna ne kadar yakar... teşekkürler..

2004 model 39.000 km laguna 1.6 privilage alırsan üzerine 11.000 veya 12.000 ytl verirsin.clionun içi çok dar.cliodan inipte lagunaya binersen kendini uçakta gibi sanarsınyakıt konusunda bişey diyemem ama.bende 99 model 140 beygir laguna var.şehir içinde yaklaşık 280-300 ykrş yakıyor.2004 lagunaII alacağına 2001 lagunaI 2000 motor,140 beygir,rxt temiz ve tüplü alırsan keyfine diyecek olmaz.bence lagunaI lerin dış görünüşü lagunaII lere göre daha çekici.tabi tercih senin..
    iyi günler..

• quote:

Orjinalden alıntı: billy_the_kid

hocam bravo tertemiz araba kıskandım valaha şimdi ben çok fazla ilgilenemiyorum o yüzden PİS

arkadaslar bu tampondaki siyah kısımlar çok mat yani üzerinde beyaz gibi çıkmayan lekler var sanırım arap sabunu ile silinmekten olmus aldıgım kişiler sağolsun arabanın tamponuna arap sabunu sürmüsler bunu düzeltebilecegim bir kimyasal herhangi bisey varmı önerebileceginiz

ee nede olsa burada araba yıkayanlara ceza yazmıyolarçünkü su bol.barajlarımız dolu.maşallah hergün yağmur yağıyooorgerçi fotolarda araç kirliydi.temiz değildiki..
    çamaşır suyuyla silersen belki çıkar beyazlıklar.tabi sonrada yıkamacılardaki tazikli sudan tutarsan...
    bilmiyorum ama ben hiç denemedim.bizim doblo da vardı öyle beyazlıklar,tazikli su tutuyodum geçiyodu..

• Orjinalden alıntı: taskin_01

Orjinalden alıntı: billy_the_kid

kumandanın immobilezir ile bir alakası yok olsa gerek ya yani immobilezir anahtarın üzerine takılan küçük bir parçayla sağlanıyor her seferinde bir şifre veriyor anahtara falan yani benim bildigim böyle kumandanın etkinlestirmesi durumu sözkonusu degil diye biliyorum

alakası var çünkü araba kilitli olmasa bile 15 dk sonra immobilizer devreye giriyor ve kumandayla arabayı kilitleyip tekrar açmazsan araba çalışmıyor... bu sadece bende böyle değil 96 model başka bir lagunada da böyle... sonraki modellerde değiştirilmiş olabilir... ben diğer arabaya müşteri olmuştum adam bunu bana özellikle söyledi...

Geçenlerde kumandanın pili bitmişti.Kapıyı anahtarı sokup açtım.Kontağada bastım araba çalıştı.Hiç kumandaya basmadan araba çalıştı yani.Yoksa benimkinde mi sorun var?

• benim aracı aldığımda bırakın kumandayı,merkezisi bile çalışmıyodu.önce şöför tarafının kapısını açıyodum sonra içerden düğmeye basıp diğer kapıları açıyodum.ama öyle çalışmama gibi bi sorunlada karşılaşmadım.
  • dursunn

sanırım bu özellik 96 modellerde var sonraki modellerde yok..
    benim kapıları manuel açma imkanım da yok çünkü kilit yuvalarıda bozuk

yani anlayacagınız arabada sağlam bir taraf bırakmamışlar.

arabayı aldıgım adama ulan ey vicdansız adam bu arabaya bu şekilde hiç binilirmi diyorum kendi kendime
    ama biniliyormuş işte ...

benim gibi kıl bir adam nasıl olduda bu arabayı aldım hayret ediyorum kendime

ben ki herhangi bir yerden tık ses gelse uyuz olan birisiyim

• Merhaba arkadaşlar. Araya fazla zaman koymadan Laguna sahibi dostlara selam vereyim istedim. Sevgili baba-sultan. Araban gayet güzelmiş. Kazasız belasız binmek nasip eylesin rabbim. Ufak tefek problemleri dert etmeyin hepsi halledilir. Aracın komple boyasını yaptırmadan evvel iyi düşün. Gerçekten ihtiyaç varmı!!! İlla ki yaptıracağım dersen kesinlikle servisi tercih et. Araç boyaya girmeden muhakkak fotoğraflarını çek ve ne için boyandığına dair servisten tasdikli rapor al. Yarın birgün ihtiyaç olur satmak istersin millete derdini anlatamazsın. Geçenlerde bir otomobil galerisinde şöyle bir olay meydana geldi. Galeri bir araba alıyor. Renault Fairway... Araç 94 model ve kırmızı renkli. Fakat renk falan hak getire. Boya nasıl kavlamış. Sanki aracın üzerinde ebru çalışması yapılmış gibi dalgalı ve beyazımtırak lekeler var. Herneyse adamın biri telefona sarıldı. "Abi hemen gel elimde fairway var. Araba harika orjinal v.s v.s" Yahu güler misin ağlar mısın. Bizim milletimiz böyle işte. Neredeyse arabanın sacı çıkmış ortaya fakat yine de makbul kabul görüyor. Bu nasıl zihniyettir dedim içimden... Kalın sağlıcakla...

• quote:

Orjinalden alıntı: mrt_sy

Merhaba arkadaşlar. Araya fazla zaman koymadan Laguna sahibi dostlara selam vereyim istedim. Sevgili baba-sultan. Araban gayet güzelmiş. Kazasız belasız binmek nasip eylesin rabbim. Ufak tefek problemleri dert etmeyin hepsi halledilir. Aracın komple boyasını yaptırmadan evvel iyi düşün. Gerçekten ihtiyaç varmı!!! İlla ki yaptıracağım dersen kesinlikle servisi tercih et. Araç boyaya girmeden muhakkak fotoğraflarını çek ve ne için boyandığına dair servisten tasdikli rapor al. Yarın birgün ihtiyaç olur satmak istersin millete derdini anlatamazsın. Geçenlerde bir otomobil galerisinde şöyle bir olay meydana geldi. Galeri bir araba alıyor. Renault Fairway... Araç 94 model ve kırmızı renkli. Fakat renk falan hak getire. Boya nasıl kavlamış. Sanki aracın üzerinde ebru çalışması yapılmış gibi dalgalı ve beyazımtırak lekeler var. Herneyse adamın biri telefona sarıldı. "Abi hemen gel elimde fairway var. Araba harika orjinal v.s v.s" Yahu güler misin ağlar mısın. Bizim milletimiz böyle işte. Neredeyse arabanın sacı çıkmış ortaya fakat yine de makbul kabul görüyor. Bu nasıl zihniyettir dedim içimden... Kalın sağlıcakla...

merhaba..ufak tefek problemleri var aracın kaportada.bunu kabul ediyorum ama çok gıcık görünüyor
    parça boya attırsam metalik renk olduğu için renk uyuşmuyor..fotoğrafta dikkatini çeken arkadaşlar olmuştur.sol çamurlukta boya var ve çok kötü sırıtıyor.arkada 2 yer acayip şekilde pas atmaya başladı.yıkadıkça soyuluyor boyası..
    servis meselesine gelincede;serviste çok pahalı olur gibime geliyor..bulunduğum şehirde çok süper kaporta ustaları var...zaten tamam boyatacam desem bile 5 aydan önce boyatamam..bakalım,hayırlısı olsun..

• baba-sultan

benimde kaporta da problemler var çizik çok kaputta vernik solmuş bagaj kapagının verniği solmuş .
    ama pek boyatmayı düşünmüyorum..

haaa çok bariz bir sekilde ise boyatabilirsin tabi..

ama metalik boyayı benim diyen herkes boyayamaz ona göre iyi araştır öyle boyat.
  • belkide serviste boyatırım..abi ben bu arabayı satmak için almadımki..eğer ticaret için alıp satacak olsaydım doğan,şahin,clio falan alırdım..bu aracı ben kesinlikle satmam..zaten 2 sene sonra askerlik var..veririm babama,babam bakar.babamın arabası varda gerçi.olsun pazar günleri bunla gezerbir aracı boyatmamak istemenin tek bir nedeni olur,satarken ucuza gitmemesi...bende bu aracı satmayacağıma göre..hiç değilse derimki arabaya biniyorum..millet demez bana arabandan paslar akıyo falan
    şimdi 450 ytl ye falan jantlar var,alayım diyorum sonra düşünüyorum bu kasanın altına şimdi çelik jant alınırmı..önce boyatmam gerek ki sonra diğer aksesuarları takayım..

• haklısın baba sultan

bineceksen boyatacaksın.
  • arkadaşlar ben bişey soracam ...

arabanın hopörlörlerini değiştiren var mı aranızda...
    benimkinden ses çok kötü çıkıyor...

birde bu orjinal teyp lere ekolayzer falan takılabiliyormu??

sesin kötülüğünden teyp bile açamıyorum
  • baba sultan

aracının çelik jantı süper bence hiç jant olayına girme...

bence aracın orjial kalmalı...tamam şimdi çok heveslisin ama sade durması bu araçların en büyük özelliği zaten ufak tefek şeyler yapabilirsin perde vs...ama jantlar , tampon.... gibi arabanın görünen aksesuarlarını bence dokunmaman daha iyi...

bu benim fikrim tabi araç senin :)
  • 
Sayfa: önceki 4748495051
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.