- x
#Lagunacılar Buraya# 100+Üye
26506 Cevap1381033 Görüntüleme95 Favori
Bu konudaki kullanıcılar: hiç
  Seçkin Yorumlar Sistem Belirtin Yazdır
Sayfa: <<     13 [15] 17 18 19 20 21 22      >>
Arama Terimi: Yazarı:
Konu içi arama ayarları
Sadece Arananın bulduğu yerler
Arama terimleri En önemli Üst minimum sıralama: /1000

Arama tercihlerinizi belirlediyseniz yukarıdaki kutuya arama terimini yazıp "Konu içi ara" butonuna tıklayınız.
Giriş

360 Mesaj
20 Mayıs 2007; 11:44:01 

Sanırım buraya gelmesi uzun sürmez ama hangi versiyonları getirirler onu bilemiyorum.

2006 Renault Scenic 1.6 16 Valf Dynamqıe Techno Paket + Executive Paket

6658 Mesaj
20 Mayıs 2007; 17:58:46 

yorumların için teşekkürler.
2.0 RXT 140 öneriyorsun peki rxe den ne farkı var
ve makyajlanınca neler değişti
birde lpg ne marka sorun çıkartıyormu?????

quote:

Orjinalden alıntı: Erdim16

Selam Serkes;
Laguna I için konuşacak olursak en son 2002 üretimleri mevcut.2003'ten sonra Laguna II'ler çıktı.Ama benim kişisel görüşüm görünüm olarak Laguna I'ler daha hoş.Laguna I'lerin versiyonları ise şöyle;

**Laguna 1.6 110 HP
**Laguna 1.8 120 HP
**Laguna 2.0 140 HP
**Laguna 2.0 Auto 115 HP
**Laguna 3.0 216 HP
**Laguna 1.9 Diesel 100 HP

Türkiye'de 3.0 216 HP'lerden sınırlı sayıda bulunuyor.Bir adet Düzce'de satılık var şuan.Ama en çok piyasada 1.6 110 HP 2.0 140 HP ve 2.0 115 HP modelleri bulunmakta.En az ise 1.8 120 HP 1.9 diesel 100 HP mevcut.En çok bildik versiyonu ise 2.0 140 HP'ler.Donanımı ise üst seviyede.Tam otomatik dijital klima,deri döşeme,konuşan yol bilgisayarı,sürücü koltuğunda 3 hafıza vs. mevcut.
Ben 2001 model 2.0 RXT 16 valve 140 HP kullanıyorum.Bakımlarını yaptırdıktan sonra büyük bir sorun çıkarmıyor.Bence fiyatları şu ara çok uygun.Lpg ile kullanımda çok da ekonomik oluyor.Aracımın geçen 100.000 km bakımını yaptırdım.Lastiklerini yeniledim.Sanki ilk günkü gibi oldu.Çok sessiz yol alıyor.Uzun yolda hiç yormuyor.İç hacmi çok geniş.Temiz bir Laguna 2.0 RXT 140 Hp bulursan almanı tavsiye ederim.

2310 Mesaj
20 Mayıs 2007; 20:14:56 

arkadaşlar bende lagunacıyım artık çok şükür. yani renaultun tek alınacak arabasını hamdolsun aldık.
ya benım uh-fak bı sorunum var.
üstündeki orjinal teyp ve teyp ayarları (dir. kum., ekran) bozulmadan cd çalar taktırabılırmıyım?
ve en ucuz ne kadar maledebilirim.
lovata sıralı taktırdım mükemmel. selamlar.....

Nefis gıdasını aldıkça acıkır, ruh gıdasını aldıkça doyar.

191 Mesaj
21 Mayıs 2007; 0:15:18 

hayırlısı olsun kazasız belasız renault nun tüm modelleri alınır niye öyle dedinki.

360 Mesaj
21 Mayıs 2007; 5:23:18 

RXT'ler Renault'larda en donanımlı full modeller için kullanılan bir ibaredir.Aynı durumu megane I'lerde de görebilirsin.Mesela Lagunalarda 2.0 RXE alsan bile bu 140 HP olamaz.Çünkü 2.0 RXE ise bu otomatik modelidir ve donanımında eksiklikler vardır.En basitinden deri döşeme yoktur.Konuşan uyarı sistemi yoktur.Arkada spoiler yoktur.Bu gibi bazı özellikleri RXE'lerde bulamazsın.Makyajlı kasa'larda benim gördüğüm ön ve arka tampan farklı , arka stoplar ve ön sis farları farklı , makyajlı kasalarda ön camın üzerinde tavanda radyo anteni göremezsin.Ön farlar da makyajlandı.Jantlar biraz değişti.Aracın içerisnde torfidoda ve direksiyon simidinde değişiklikler yapıldı.İlk Lagunaların farları camdı.Makyajlanınca plastik oldu.vs.vs.

Lpg ile ilgili olarak da ben Tartarini sıralı sistem kullanıyorum.Şu an için hiçbir sorunum yok.Ekonomi ile lüksü bir arada yaşıyorsun Ancak Lagunasına çok farklı marka lpg kiti taktıranlar da mevcut.Bunlar Zavoli,Lavato,Atiker,Prins,Brc gibi sayılabilir.
Selamlar..
quote:

Orjinalden alıntı: serkes

yorumların için teşekkürler.
2.0 RXT 140 öneriyorsun peki rxe den ne farkı var
ve makyajlanınca neler değişti
birde lpg ne marka sorun çıkartıyormu?????

360 Mesaj
21 Mayıs 2007; 5:26:06 

Aramıza hoşgeldin.İyi forumlar.

quote:

Orjinalden alıntı: carina

arkadaşlar bende lagunacıyım artık çok şükür. yani renaultun tek alınacak arabasını hamdolsun aldık.
ya benım uh-fak bı sorunum var.
üstündeki orjinal teyp ve teyp ayarları (dir. kum., ekran) bozulmadan cd çalar taktırabılırmıyım?
ve en ucuz ne kadar maledebilirim.
lovata sıralı taktırdım mükemmel. selamlar.....

360 Mesaj
21 Mayıs 2007; 5:41:20 

Serkes sahibi olduğum 2001 model Laguna 2.0 RXT'nin özelliklerini aşağıda veriyorum:

* Uzaktan kumandalı merkezi kilit
* Elektrikli ön ve arka camlar
* Immobilizer
* Yol bilgisayarı (Çift kademeli)
* ABS
* Sürücü hava yastığı
* Yolcu hava yastığı
* Sürücü ve yolcu yan hava yastıkları
* Ön kol dayama
* Radyo teyp (Bazı RXT’ler orjinalden CD çalarlı oluyor)
* Aliminyum alaşım jant
* Metalik boya
* Arka kol dayama
* Spoiler
* Elektrikli ve ısıtmalı yan aynalar
* Ön sis farları
* Arka sis farları
* 6 Hoparlör
* Halojen farlar
* Dış ısı göstergesi
* Elektrikli 4 kademeli far yükseklik ayarı
* Hıza duyarlı hidrolik direksiyon
* Tam otomatik dijital klima (Polen filtreli)
* Derinlik ayarlı direksiyon
* Alarm (Orjinalde yoktur)
* Deri direksiyon simidi
* Deri döşeme koltuklar
* Direksiyondan kumandalı müzik sistemi (Ses sistemi hıza duyarlı)
* Renkli ön cam ( Atermit )
* Manuel arka cam perdesi
* Ön bardak tutucu
* Elektrikli ve 3 hafızalı sürücü koltuğu
* Elektrikli ön yolcu koltuğu
* İngilizce konuşan uyarı sistemi
* Gecikmeli sönen iç aydınlatma lamları
* Ön ve arka disk frenler
* Tek dokunuşla kapanan sürücü tarafı cam
* iki parçalı yatırılabilen arka koltuklar
* Ön ve arka kafalıklar
* Fasıla ayarlı ön cam silecekleri
* Haraketten kısa bir süre sonra otomatik kapanan kapı ve bagaj kilidi
* Tanımlı arızaları İngilizce olarak konuşarak uyarı verme
* Kaza anında otomatik yakıt kesme sistemi
* Manuel vites
* Kabin içi ve darbeye karşı 3 kademe hassasiyetli darbe sensörlü alarm
* Isı yalıtımlı camlar
* Elektronik fren basınç dağılım
* Deri vites topuzu
* Arka kapılarda çocuk kilidi

341 Mesaj
21 Mayıs 2007; 9:12:42 

Merhaba arkaaşlar. Aramıza yeni katılan herkese hoşgeldiniz diyorum. Takip edenler bilir son dönem LPG montajı yaptırmış ve bir takım problemler yaşamıştım. BUnların tamamı giderildi ve şu an LPG den mütevellit bir sıkıntım yok. Herşey yolunda ve gayet problemsiz. Özellikle Laguna almak için niyetlenen Serkes isimli arkadaşım için söylüyorum. Laguna kendi sınıfında olması gerektiği kalite / performans / güvenlik v.s unsurlarında yeterli derecede başarılı bir tablo çiziyor. Ön plana çıkan özelliklerin de uzun yol konforunu liste başı yapabilirim. Aracı uzun saatler kullansanız bile keyif veriyor ve de sürücüyü yormuyor. Yakıt tüketimi olarak yine rakiplerinden bir adım önde. Direksiyonu oldukça hoş. Ve benim bu aracı tercih etmemde ki en kuvvetli sebebim karoser yapısı. Dış tasarımı oldum olası beni kendine hayran bırakmıştır. Oldukça zarif ve bir o kadar depara kalkacak aç aslan gibi duruşu var. Aracın performansı da gayet başarılı. Eksi yönleri ise özellikle kabin de kullanılan malzemenin kalitesi ve işçilik zaafiyetleri. Bu noktada sınıfının en gerilerinde diyebilirim. Virajlarda ki yol tutma kabiliyeti yine vasat seviyede. Koltuklar çok yüksek konumlandırılmış ve özellikle iri kıyım kişileri rahatsız etmeye pek müsait. İç hacmi yine sınıfının ortalarında performans sunuyor. Ne çok geniş ne de çok dar.

Evet arkadaşlar aklıma gelenleri paylaşmak istedim. Tabi bu kıysalamaları kendi sınıfında ki araçlar ile yaparak söylüyorum. Yani Passat, Vectra, Avensis, 406, Accord v.s gibi... Laguna için kısaca şunu söylemeliyim. Kronik bir arızası yok. Temiz bir araç bulduğun takdirde seni üzmeyecektir. Şimdi tutupta marka fanatikliği yapmanın bir anlamı yok. Artılarını, eksilerini yukarıda kısaca özetledim. Altı üstü bir araba en nihayetinde. Sağlıcakla kalın. Saygılar benden...

En derin muhabbetlerimle ...

766 Mesaj
21 Mayıs 2007; 11:27:59 

slm lagunacılar...bende yaklaşık 2 ay önce bi laguna sahibi oldum aracım 99 model 1998 motor 140 beygir rxt..ya abi ben bu arabaya lpg taktıranlara yan gözle bakıyorum valla abi bu araba zaten şehir dışı 19 ykrş yakıyor..az bassan şehir içide 30 ykrş yakarsın..ben şahsen 3000 ytl verip de lpg taktırmam..hem araba zay olur hemde gerek yok ya araç zaten az yakıyor.ben o 3000 ytl lik benzini 3.5 yıl kullanırım..bakalım ki 3.5 yıl sonra yaşıyomuyuz...yada araba 3.5 yıl sende kalacakmı...artııı bu arabayı sattığında bu 3000 ytlyi aracın üstüne ekleyebiliyomusun?aracım lpg li diye fiyata bu kadar ekledim diyeni görmedim ben..herkese kazasız sürüşler..saygılarımla...

1.8 TDCİ 110hp 2011 Ford Connect GLX

766 Mesaj
21 Mayıs 2007; 11:37:38 

haa bide demeyi unuttum ben aracıma abarth eksoz taktırmayı düşünüyorum.hiç kimseye bişiy sormadım ama kendime düşünüyorum şimdi bunun eksozu aşağı doğru dönük buna takabileceklermi abarth eksoz?düzlüyolarmı orasını napıyolar?aracı temiz yerde çalıştırmadıın zaman altında ne kadar toz toprak varsa hepsini arka cama dolduruyor..anam ağladı hergün temizleye temizleye camı yav.. zamanla size bayaa sorularım olacak yardımcı olursanız çok memnun olurum kendinize iyi bakın..

2310 Mesaj
21 Mayıs 2007; 14:42:35 

kardeş ufak bir bilgi
2.0 RXE 115 hp 8 valf otomatik değil 2000 motorun baz modelidir. bende aynısı var

bu arada arkadaşlar orijinal teybi, direksiyondan kumanda ve üst ekran özelliği bozulmadan cd çalara nasıl cevırebıleceğimi sormuştum. lütfen yardım edin. teybin kapağında "cd changer control" yazıyor. yanı teyb de cd cçalıcı girişi mevcutmu demek istiyor.

quote:

RXT'ler Renault'larda en donanımlı full modeller için kullanılan bir ibaredir.Aynı durumu megane I'lerde de görebilirsin.Mesela Lagunalarda 2.0 RXE alsan bile bu 140 HP olamaz.Çünkü 2.0 RXE ise bu otomatik modelidir ve donanımında eksiklikler vardır.En basitinden deri döşeme yoktur.Konuşan uyarı sistemi yoktur.Arkada spoiler yoktur.Bu gibi bazı özellikleri RXE'lerde bulamazsın.Makyajlı kasa'larda benim gördüğüm ön ve arka tampan farklı , arka stoplar ve ön sis farları farklı , makyajlı kasalarda ön camın üzerinde tavanda radyo anteni göremezsin.Ön farlar da makyajlandı.Jantlar biraz değişti.Aracın içerisnde torfidoda ve direksiyon simidinde değişiklikler yapıldı.İlk Lagunaların farları camdı.Makyajlanınca plastik oldu.vs.vs.

Lpg ile ilgili olarak da ben Tartarini sıralı sistem kullanıyorum.Şu an için hiçbir sorunum yok.Ekonomi ile lüksü bir arada yaşıyorsun Ancak Lagunasına çok farklı marka lpg kiti taktıranlar da mevcut.Bunlar Zavoli,Lavato,Atiker,Prins,Brc gibi sayılabilir.
Selamlar..

Nefis gıdasını aldıkça acıkır, ruh gıdasını aldıkça doyar.

360 Mesaj
21 Mayıs 2007; 15:19:00 

Onu biliyordum ama yazmayı unutmuşum.Sonuçta 2.0 RXE Otomatikler de düz vites 2.0 RXE 8 valve olanlar da 115 HP'dir.Hatırlatman için teşekkürler.

quote:

Orjinalden alıntı: carina

kardeş ufak bir bilgi
2.0 RXE 115 hp 8 valf otomatik değil 2000 motorun baz modelidir. bende aynısı var

bu arada arkadaşlar orijinal teybi, direksiyondan kumanda ve üst ekran özelliği bozulmadan cd çalara nasıl cevırebıleceğimi sormuştum. lütfen yardım edin. teybin kapağında "cd changer control" yazıyor. yanı teyb de cd cçalıcı girişi mevcutmu demek istiyor.

360 Mesaj
21 Mayıs 2007; 15:24:31 

Aynı durumdan ben de şikayetçiydim.Bu sebeple egzos çıkışına paslanmazdan bir aparat eklettim.Hem görüntü değişti hem de toz olayından kurtuldum.Ama taktırdığım aparat sadece aşağı bakan egzos çıkışının yönünü değiştirdi.Yoksa araçta hor hor gürültüyü sevmiyorum.Egzos sesi hem beni hem de başkalarını rahatsız edip gürültü kirliliği yapıyor.

quote:

Orjinalden alıntı: baba-sultan

haa bide demeyi unuttum ben aracıma abarth eksoz taktırmayı düşünüyorum.hiç kimseye bişiy sormadım ama kendime düşünüyorum şimdi bunun eksozu aşağı doğru dönük buna takabileceklermi abarth eksoz?düzlüyolarmı orasını napıyolar?aracı temiz yerde çalıştırmadıın zaman altında ne kadar toz toprak varsa hepsini arka cama dolduruyor..anam ağladı hergün temizleye temizleye camı yav.. zamanla size bayaa sorularım olacak yardımcı olursanız çok memnun olurum kendinize iyi bakın..

766 Mesaj
21 Mayıs 2007; 15:47:22 

tşk ederim alakanıza..şimdi bu sizin dediğiniz işlemi yaparken eksozun aşağı bakan kısmını düzledilermi?kestiler mi?naptılar?hemde eksoz ağzı takılırken bakıyorumda tamponun kesilmesi lazım kestirsem mi acaba?bi kaçında gördümde kesmişler eksozun denk geldiği yere nikelajdan bişey takmışlar.aslında hoşta bir görüntüsü var ama lagunada nasıl durur hiç görmedim..tampon elimizde kalmasın sonra

360 Mesaj
21 Mayıs 2007; 16:09:14 

Lpg olayı da tercih meselesidir.Ayrıca sıralı sistem lpg kitleri 1000-1500 Ytl arasındadır.Son zamanda fiyatlarda düşme oldu.Dediğiniz gibi 3000 Ytl'ye kit duymadım.Ben bile geçen sene ruhsata işletme masrafları dahil 2000 ytl'ye taktırmıştım.Basit bir hesapla en kötüsünü hesaplarsak sen şehir içinde benzinle km'de 300 Ykr yakıyorsun ben de 180 Ykr yakıyorum.Km'deki fark 120 Ykr.Bu da 10.000 Kmde 1200 Ytl yapar.1500 Ytl'ye lpg kitini taktırsan 200 Ytl de ruhsata masraf etsen 1700 yapar.Hesaplamada baz aldığımız yakıt tüketimleri ile 14.000 Km'de lpg kiti kendisini amorti eder.100.000 km'de ise 12.000 Ytl bir araba parası yanına kar kalır.

Sen ise 3000 Ytl'lik benzinle 10.000 km yapabilirsin.Ama 3000 Ytl'lik benzini 3.5 sene kullanacağına göre senede 2857 km yaparsın ayda ise 238 km günde sadece 7.9 km.Gerçekten de Lagunanı bu hesapla çok az kullanman gerekir.Hesap ortada.Sen en iyisi lpg taktıranlara yan gözle bakma gel en kısa zamanda lpg montajı yaptır ve aracınla doya doya gez

Lafın kısası benzine artık bir dünya vergi ödemek istemiyorum.Saygılar..

quote:

slm lagunacılar...bende yaklaşık 2 ay önce bi laguna sahibi oldum aracım 99 model 1998 motor 140 beygir rxt..ya abi ben bu arabaya lpg taktıranlara yan gözle bakıyorum valla abi bu araba zaten şehir dışı 19 ykrş yakıyor..az bassan şehir içide 30 ykrş yakarsın..ben şahsen 3000 ytl verip de lpg taktırmam..hem araba zay olur hemde gerek yok ya araç zaten az yakıyor.ben o 3000 ytl lik benzini 3.5 yıl kullanırım..bakalım ki 3.5 yıl sonra yaşıyomuyuz...yada araba 3.5 yıl sende kalacakmı...artııı bu arabayı sattığında bu 3000 ytlyi aracın üstüne ekleyebiliyomusun?aracım lpg li diye fiyata bu kadar ekledim diyeni görmedim ben..herkese kazasız sürüşler..saygılarımla...

360 Mesaj
21 Mayıs 2007; 16:20:11 

Benim zaten egzosu değiştirmem gerekiyordu.Bu sebeple orta kazan ve çıkıştaki susturucu değişti.Susturucu çıkışına da bahsettiğim aparatı tamponu kesmeden taktılar.zaten kesmeye kalksalar gönlüm böyle bir olaya razı olmazdı.
Benim taktırdığım aparat bahsettiğin nikelajdan çok daha güzel bir görüntü sergiliyor.Resim eklemeyi becerebilirsem en kısa zamanda bir resmini çeker buradan eklerim.Selamlar..

quote:

tşk ederim alakanıza..şimdi bu sizin dediğiniz işlemi yaparken eksozun aşağı bakan kısmını düzledilermi?kestiler mi?naptılar?hemde eksoz ağzı takılırken bakıyorumda tamponun kesilmesi lazım kestirsem mi acaba?bi kaçında gördümde kesmişler eksozun denk geldiği yere nikelajdan bişey takmışlar.aslında hoşta bir görüntüsü var ama lagunada nasıl durur hiç görmedim..tampon elimizde kalmasın sonra

360 Mesaj
21 Mayıs 2007; 16:45:37 

baba-sultan;
Resimleri çektim ama formatları büyük olduğu için ekleyemedim.Sen bana pm'den e-mailini at istersen oradan yollayım.Selamlar..

766 Mesaj
21 Mayıs 2007; 17:07:03 

pm ye bak istersen abi gönderdim mail adresimi..görüşmek üzere..

360 Mesaj
21 Mayıs 2007; 17:12:47 

Ok.Resimleri yolladım bakarsın.

766 Mesaj
21 Mayıs 2007; 17:50:32 

ben bişey daha soracam;bu geniş ağızlı egzosları takmak yasak mı?geçen bi arkadaşı jandarma durdurmuş egzosundan dolayı(sesli değil yalnız)ceza yazıyolarmış yalvar yakar zor bırakmışlar..eğer yasaksa kural ihlali yapıpta milletin ağız kokusunu çekmeyelim..egzostan ceza yazamazda bana 2 saat geyik yapmanın bi anlamı yok yani..

766 Mesaj
21 Mayıs 2007; 19:17:02 

arkadaşlar ben bu arkaya yazılan renault-laguna yazısını nerden temin edebilirim??arabanın arkasına rena-lagun yazıyo çıkarmışlar yazının yarısını,çok pis görünüyo.ya bu arabanın masrafları beni verem etti..türkiyenin en hor kullanılan lagunası bu bence..ya milletin lagunasını görüyom ne güzel araba diyorum,benimkine bakıyorum hurda olmuş ya yemediği yer kalmamış arabanın..şimdi diyeceksinizki körmüydün?görmedinmi arabayı alırken hurda olduğunu.gördüm göz göre göre aldım gönül rahatlığıyla hemde.araba süper kaçıyor.deri koltuk olması ve ismi çekti zaten kendine beni..tamponu nerdeyse düşecek mesela.(bazen telle tuttursam mı diye düşünüyorum)ama hızına ve rahatlığına diyecek söz yok..!işte sağdan soldan yediği ufak tefek ezikler beni biraz soğutuyor arabadan..her lagunada olduğu gibi bununda camları kararmış gece önümü göremiyorum.serviste 400-450 ytl çıkardılar masraf..değişmesi gerekiyormuş.bakalım napcaz..ama 1 yıl daha bu araba bende kalırsa 1 yıl sonra görün siz..arabayı aldığım para kadar da masraf edecem(bu iş inada bindi)ama bu arabaya değer bee..millet şahine dünyanın masrafını ediyor sonuçta...

227 Mesaj
21 Mayıs 2007; 22:11:35 

merhaba lagunacı abilerim arkadaslarım yaklasık 5 ay önce 13 yıllık saltanatı bitirdik ve 93 yılında aldıgımız 0 km kartalı satıp 2000 model 140hp RXT laguna aldık ve benim arabaya olan merakım arttı iyice (tofas ın kartalından sonra normal gibi) bende ehliyetimi 6 ay önce aldım ve artık laguna kullanma ayrıcalıgını yasıyorum ama arabanın koltukları özellikle sağ koltugu çok sallanıyor koltugu söküp bakıyım diyorum ama altında birsürü kablo var servisler para tuzagı resmen. insanı tamirci yapar bu servisler .neyse bu sorunu nerede halledebilirim ANKARA da basına gelen ve yaptıran varmıdır

bir sorum daha olacak 30 üye yazıyor laguna kısımında üye olmak için ne yapmam gerek

bu arada araba 160bin km ile aldık ama araba sadece İstanbul Ankara arası gidip gelmis bir makam arabasıydı çok temiz. Allah kimsenin lagunasına zeval zarar vermesin insallah. iyi aksamlar tesekkürler

Leyla İle Mecnun Dizisi Tutkunları

360 Mesaj
22 Mayıs 2007; 1:25:11 

Aşırı ses yapmıyorsa ceza yazabileceklerini sanmıyorum.Ben sadece toz olayını kesmek için taktırdım ve bugüne kadar bir sorunla karşılaşmadım.Ama gürültülü egzoslar yasak.Bunun için aracını bağlayabilirler.Hatta bir arkadaşım bir olay anlattı.Olay şöyle:

Subaru İmprezayı polis durduruyor ve egzosundan çok gürültü yapıyor diye ceza yazmak istiyor.Ama araç sahibi inatla bunun aracın orjinal egzosu olduğunu söylüyor ki gerçekten de öyleymiş.Ama polis memuru bunu gözardı ederek araca ceza yazıyor ve otoparka çektirerek bağlıyor.Subaru sahibi vatandaş da bunu gurur meselesi yaparak mahkemeye başvuruyor.Araç bilirkişi tarafından inceleniyor.Üretici firma da aracın egzosunun orjinalden bu şekilde olduğuna dair rapor veriyor.Ama sonuç ne oldu bilmiyorum.Büyük bir ihtimalle vatandaşa ödediği paralar iade edilmiştir.Yani egzos deyip geçmeyin arkadaşlar başınızı ağrıtabilir.

quote:

ben bişey daha soracam;bu geniş ağızlı egzosları takmak yasak mı?geçen bi arkadaşı jandarma durdurmuş egzosundan dolayı(sesli değil yalnız)ceza yazıyolarmış yalvar yakar zor bırakmışlar..eğer yasaksa kural ihlali yapıpta milletin ağız kokusunu çekmeyelim..egzostan ceza yazamazda bana 2 saat geyik yapmanın bi anlamı yok yani..

360 Mesaj
22 Mayıs 2007; 1:29:16 

Renault Laguna yazısını yedek parçacılardan veya Renault yetkili servislerinden temin edebilirsin.Eğer üzerine düşüp yapmak istersen Lagunanı parmakla gösterilir bir hale getirebilirsin.Sonuçta bu senin bütçene bağlı bir mesele.Kolay gelsin..

quote:

arkadaşlar ben bu arkaya yazılan renault-laguna yazısını nerden temin edebilirim??arabanın arkasına rena-lagun yazıyo çıkarmışlar yazının yarısını,çok pis görünüyo.ya bu arabanın masrafları beni verem etti..türkiyenin en hor kullanılan lagunası bu bence..ya milletin lagunasını görüyom ne güzel araba diyorum,benimkine bakıyorum hurda olmuş ya yemediği yer kalmamış arabanın..şimdi diyeceksinizki körmüydün?görmedinmi arabayı alırken hurda olduğunu.gördüm göz göre göre aldım gönül rahatlığıyla hemde.araba süper kaçıyor.deri koltuk olması ve ismi çekti zaten kendine beni..tamponu nerdeyse düşecek mesela.(bazen telle tuttursam mı diye düşünüyorum)ama hızına ve rahatlığına diyecek söz yok..!işte sağdan soldan yediği ufak tefek ezikler beni biraz soğutuyor arabadan..her lagunada olduğu gibi bununda camları kararmış gece önümü göremiyorum.serviste 400-450 ytl çıkardılar masraf..değişmesi gerekiyormuş.bakalım napcaz..ama 1 yıl daha bu araba bende kalırsa 1 yıl sonra görün siz..arabayı aldığım para kadar da masraf edecem(bu iş inada bindi)ama bu arabaya değer bee..millet şahine dünyanın masrafını ediyor sonuçta...

360 Mesaj
22 Mayıs 2007; 1:34:28 

Öncelikle hoşgeldin;
93 yılında ben de 0 km Kartal SLX almıştım.Ama senin kadar fazla binemedim.97 sonunda Toyota Corollaya terfi ettik.Sonrasında ise bu üçüncü Lagunam.Koltuğun altındaki kabloların soketli olması lazım.Söktüğün taktirde bir sorunla karşılaşağını sanmıyorum.Çünkü farklı soketleri istesen de bir başka sokete takma ihtimalin olmamalı diye düşünüyorum.Kolay gelsin..
quote:

Orjinalden alıntı: billy_the_kid

merhaba lagunacı abilerim arkadaslarım yaklasık 5 ay önce 13 yıllık saltanatı bitirdik ve 93 yılında aldıgımız 0 km kartalı satıp 2000 model 140hp RXT laguna aldık ve benim arabaya olan merakım arttı iyice (tofas ın kartalından sonra normal gibi) bende ehliyetimi 6 ay önce aldım ve artık laguna kullanma ayrıcalıgını yasıyorum ama arabanın koltukları özellikle sağ koltugu çok sallanıyor koltugu söküp bakıyım diyorum ama altında birsürü kablo var servisler para tuzagı resmen. insanı tamirci yapar bu servisler .neyse bu sorunu nerede halledebilirim ANKARA da basına gelen ve yaptıran varmıdır

bir sorum daha olacak 30 üye yazıyor laguna kısımında üye olmak için ne yapmam gerek

bu arada araba 160bin km ile aldık ama araba sadece İstanbul Ankara arası gidip gelmis bir makam arabasıydı çok temiz. Allah kimsenin lagunasına zeval zarar vermesin insallah. iyi aksamlar tesekkürler

766 Mesaj
22 Mayıs 2007; 8:13:55 

billy_the_kid selamlar
öncelikle aldığınız araba hayırlı olsun kazasız sürmeni temenni ederim..aynı sorun benimkindede var ön koltukların ikiside sallanıyor bence sen elleme koltuğu falan elinde kalır koltuk..zaten diyelimki çıkardın neyapacan ki??bence sanayiye götür.ben servise götürdüğümde yapın demiştimde yapmamışlar (koltuk beşik gibi ama uzun yolda çok rahat oluyo adamın uyuyası geliyo )bu arada ne mutlu sana ki ehliyetin var..bende kursa yeni kayıt oldum ağust.10 unda ehliyetim elimde allahın izniyle bi kere ceza yedim korkumdan koltuğa oturamıyorum
bu arada kardeş benim arabada 237.000 de sen 190.000 de diye korkma.hele araba 1.5 yılda yatmış.yatmasaydı ne olurdu acaba çok merak ediyorum

766 Mesaj
22 Mayıs 2007; 8:20:19 

bu arada özür dilerim 190.000 anladım ben arabanı..160.000 miş..hiç bişeyinden korkma o arabanın,hiç bişiy olmaz kardeş..sende bi 200.000 devirirsin gerçi görünüşe göre sizin aldığınız araba kalıcı oluyor..14 yıl bi arabaya nasıl bindiniz?bizde en fazla kalan araç doblo ydu 2.5 yıl kalmıştı.o da krediyle alındığı için mecburiyetten satamadık iyi günler...

225 Mesaj
22 Mayıs 2007; 12:50:46 

cumartesi günü arkadaşa laguna aldık 140ps 97 model 46000kmde çok temiz 13750ytl ye aldık araç sıfırdan farkı yok beyaz renkli performans olarak 115ps ile arasında çok fark var düz yolda 220km hızı gördüm deri döşeme kouşan yol bilgisayarı araçta çizik dahi yok almancı bir arkadaştan aldık

766 Mesaj
22 Mayıs 2007; 14:00:57 

hayırlı olsun sizin arabanızda..46.000 km ve 97 model vee 13.750 ytl.süper valla..allah kaza bela göstermesin.ama 220 ye kadar çıkman pek hoş bi davranış değil,kanımca..ben arabayı alanı 2.5 ay oldu bi güne bi gün bakalım en fazla kaç yapıyo bu makina demedim.100 ü geçmedim şimdiye kadar..tabakhaneye yetiştirecek bişiyim yok..bence sende öyle ol hem cebine,hem arabana,hemde canına yazık..iyi günler..

227 Mesaj
22 Mayıs 2007; 15:02:45 

quote:

billy_the_kid selamlar
öncelikle aldığınız araba hayırlı olsun kazasız sürmeni temenni ederim..aynı sorun benimkindede var ön koltukların ikiside sallanıyor bence sen elleme koltuğu falan elinde kalır koltuk..zaten diyelimki çıkardın neyapacan ki??bence sanayiye götür.ben servise götürdüğümde yapın demiştimde yapmamışlar (koltuk beşik gibi ama uzun yolda çok rahat oluyo adamın uyuyası geliyo )bu arada ne mutlu sana ki ehliyetin var..bende kursa yeni kayıt oldum ağust.10 unda ehliyetim elimde allahın izniyle bi kere ceza yedim korkumdan koltuğa oturamıyorum
bu arada kardeş benim arabada 237.000 de sen 190.000 de diye korkma.hele araba 1.5 yılda yatmış.yatmasaydı ne olurdu acaba çok merak ediyorum

sagolun Allah razı olsun servise götürecegimde mübareğin parçaları çok pahalı sert frenlerde falan çok sakat bir durum söz konusu olabilir sallanan koltukta bide yapı olarak çok terleyen bir ele sahibim ve dreksiyon u çok fazla tuttugum zaman direksiyon ufalanmaya baslıyo bunun için her hangi bir ürün varmıdır zemin sertlestiren falan

erdim16 kardesim hosbulduk bizim kartal saltanatı çok uzun sürdü satarken çok duygusal anlar yasadık o arabanın içinde dısında üstünde çok anım var dı ama laguna ya binince hapsini unuttum tabi koltugu bi sökmeye çalısırım kırılan parça falan var sanırım elim yakısır o tarz işlere belki yapabilirim koltugun harektini bozmadan herkese tesekkürler herkese iyi sürüşler

NOT:yolunuz ve farınız açık olsun

766 Mesaj
22 Mayıs 2007; 15:34:48 

el terlemesini ben 12 ytl vererek önledim..direksiyon kılıfı al bi tane,sünger olanlardan.hem elin kaymaz hemde terlemez.tek elle çok hoş dönüyo bahsettiğim kılıf olduğu zaman..artıı direksiyonda deri olduğu için zarar vermemiş olursun direksiyona.kılıfı çıkardığında tertemiz bi direksiyon çıkar karşına..
iyi günler..

15 Mesaj
22 Mayıs 2007; 16:00:44 

SELAM ARKADAŞLAR
BENİM 2001 1.6 LAGUNAM VAR
BİLEN ARKADAŞ VARSA, ÖN CAM BUĞU ÇÖZÜCÜ DÜĞMESİNE BASINCA ISI AYARI MAXİMUMDA OLSA BİLE KLİMA DEVREYE GİRİYOR.BU NORMAL Mİ YOKSA BİR ARIZASI MI VAR
TEŞEKKÜRLER

2006 2.0 T Privilage OTM

766 Mesaj
22 Mayıs 2007; 16:07:58 

quote:

Orjinalden alıntı: HOSAVER

SELAM ARKADAŞLAR
BİLEN ARKADAŞ VARSA, ÖN CAM BUĞU ÇÖZÜCÜ DÜĞMESİNE BASINCA ISI AYARI MAXİMUMDA OLSA BİLE KLİMA DEVREYE GİRİYOR.BU NORMAL Mİ YOKSA BİR ARIZASI MI VAR
TEŞEKKÜRLER

benim araçta sadece sıcak yada soğuk üfleme yok..açtınmı klima direk devreye giriyor.onuda benzine sebep kullanamıyorum.klimanın benzin ekonomisi açısından çok önemi var.cam ı açıp geziyorum yinede klimayı açmıyorum..tabi petrolcü olan arkadaşlar varsa klimayıda açar devir saatini 6yada çıkartır
iyi günler

304 Mesaj
22 Mayıs 2007; 16:27:50 

Koltukları kurcalamaya gittim ama nafile altta baya bi tesisat var...dokunmadan geri geldim...çok hafif bi oynama var...

bide benim araçta koltukların altında tesisat var ama düğmeler falan yok acaba tesisat hazırken düğmeleri alıp taksam araçtaki ısıtmalı koltuk sistemini aktifleştirsem mi die düşünüyorum...

766 Mesaj
22 Mayıs 2007; 16:38:33 

quote:

Orjinalden alıntı: Guduset

Koltukları kurcalamaya gittim ama nafile altta baya bi tesisat var...dokunmadan geri geldim...çok hafif bi oynama var...

bide benim araçta koltukların altında tesisat var ama düğmeler falan yok acaba tesisat hazırken düğmeleri alıp taksam araçtaki ısıtmalı koltuk sistemini aktifleştirsem mi die düşünüyorum...

en iyisini yapmışsın.
o ısıtmalı koltuk 2 tane kabloyla olacak iş değil sanırım.iyice araştır bence
senin araba 96 değilmiydi ?
96 de varmı ısıtma?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baba-sultan -- 22 Mayıs 2007; 16:40:06 >

114 Mesaj
22 Mayıs 2007; 16:44:16 

2005 expr. Şehir içi 100 km de 8,2 lt yakıt tüketimi. 20000 km de orjinal 28.000 ytl ye satıyorum.duyurulur.

304 Mesaj
22 Mayıs 2007; 16:49:08 

quote:

en iyisini yapmışsın.
96 de varmı ısıtma?

Syn baba-sultan

resmen koltuğun altında ısıtma tesisatı var...bundan eminim...ama düğmeler yok...yani fabrika çıkışında bu yana hiç dokunulmadı...sadece tesisat hazırda bekliyo...Ben Belediye başkanından aldığım için toz bile dokundurmamışlar...o yüzden ben pek dokunmak istemiyorum...

314 Mesaj
22 Mayıs 2007; 16:49:52 

quote:

Orjinalden alıntı: HOSAVER

SELAM ARKADAŞLAR
TEŞEKKÜRLER

arkadaşım dediğin şey problem değil özelliği o direk klima ve son devirle açarak hemen buğunun çözülerek sürüş güvenliğinin güvenli duruma getirmek için yapılmıştır

766 Mesaj
22 Mayıs 2007; 17:12:27 

quote:

Syn baba-sultan

resmen koltuğun altında ısıtma tesisatı var...bundan eminim...ama düğmeler yok...yani fabrika çıkışında bu yana hiç dokunulmadı...sadece tesisat hazırda bekliyo...Ben Belediye başkanından aldığım için toz bile dokundurmamışlar...o yüzden ben pek dokunmak istemiyorum...

haklı olabirsin ama benim aracım 99 model bunda neden yok da 96 da var?aralarında 3 yaş var.o senin dediğin koltuk ayarının mekanizması olmasın?

227 Mesaj
22 Mayıs 2007; 18:34:24 

o tesisatlar elektronik koltuk tesisatı degilmi ya yaslanma kısmı ve oturma kısmını hareket ettirmede kullanmak için kablolar var 2000 rxt de öyle ama öyle bi özelligi varsa süper olur yani bizimkindede varsa süper olur tabi

304 Mesaj
22 Mayıs 2007; 20:43:14 

Daha Önce yazdığım mesajı geri alıyorum emin değilmişim :)

ısıtma tesisatı değilmiş...hareket ettirmede kullanılan bi mekanizmasıymış... :)

Galiba Ben Bu Araba bu gidişle hiç çözemicem...:D

Bide Arkadaşlar Aracın kaputunu açtığımda bi tane mekanizma var üzerinde Motorola Yazıyo...Ben Onuda Çözemedim... Yoksa Sadece Benim Araçtamı Var...:)

191 Mesaj
22 Mayıs 2007; 21:30:55 

sağ tarafta aküye yakın siyah bi kutucuk mu motorola yazan şey büyük bi ihtimalle beyindir.

227 Mesaj
22 Mayıs 2007; 22:42:45 

o motorola yazan sey araç telefonu için konulmustur bizim arabadada var sağ tarafa kabloları giriyo ama telefon yok gerekte yok zaten

belediye baskanından almıssın makam arabası olarak kullanılmıs yani benim arabada makam arabasıydı (hala öyle ) siren aparatlarını almıslar araç telefonunun takılacagı yer duruyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi billy_the_kid -- 22 Mayıs 2007; 22:50:10 >

2691 Mesaj
22 Mayıs 2007; 23:33:14 

Arkadaşım bir düzeltme yapmak istiyorum, RXE lerde deri döşeme seyrek de olsa var çünkü Laguna Türkiye ye ilk geldiğinde baz donanımlı RXE lere opsiyonlu olarak deri döşeme paketi vs eklenebiliyordu ki benim aracımda orjinal 3 hafızalı deri koltuklar, deri kapı döşemeleri ve deri kaplı direksiyon da var. Ayrıca Türkiye ye ilk gelen 96 baz modellerde kapaklı 14" jant var, sonraki RXE ler gibi alaşımlı jant yok, çok seyrektir dikkat ederseniz rastlayabilirsiniz, Bursa da benim bildiğim 3 araç var mesela, biri benimki, biri polis makam aracı diğeri bir esnaf. Bahsettiğiniz diğer farklara ise tamamen katılıyorum.

quote:

Selamlar..

Peugeot 5008 Premium Pack Auto6R 2011
Ford Fiesta Titanium-X Auto 2010

360 Mesaj
23 Mayıs 2007; 1:35:12 

drsnrky;
Belirttiğin konu doğrudur ama senin de belirttiğin gibi bu araçlardan çok az var.

360 Mesaj
23 Mayıs 2007; 1:40:04 

Koltuk ısıtma butonu koltukların yanında koltuğa paralel olarak konumlandırılmıştır.Aktif hale getirildiğinde ekranda turuncu ikaz lambası yanar.Ancak sıcak havalarda aktif hale getirseniz de sistem çalışmaz.Devreye girmesi için sıcaklığın eksi değerlerde olması gerekir.

quote:

en iyisini yapmışsın.
96 de varmı ısıtma?

766 Mesaj
23 Mayıs 2007; 8:14:35 

quote:

Daha Önce yazdığım mesajı geri alıyorum emin değilmişim :)

ısıtma tesisatı değilmiş...hareket ettirmede kullanılan bi mekanizmasıymış... :)

Galiba Ben Bu Araba bu gidişle hiç çözemicem...:D

Bide Arkadaşlar Aracın kaputunu açtığımda bi tane mekanizma var üzerinde Motorola Yazıyo...Ben Onuda Çözemedim... Yoksa Sadece Benim Araçtamı Var...:)

sana ben kaç kere yanılıyosundur falan dedimde dinlemedin beni az kalsın dövecektin beni yani yok ben eminim,bu kesin koltuk ısıtması...gördünmü değilmiş..99 da olmayan bişey 96 da nasıl olsun??yani öyle bi tane düğmeden olsa herkes alır taktırırdı o düğmeden..hemde madem fabrika öyle bi düzenek hazırlamış,bi düğme takmaktanmı aciz kalacak?
iyi günler

766 Mesaj
23 Mayıs 2007; 11:15:37 

abi ne yalan söyleyim bu forma kayıt olmadan önce diyodumki millet ne güzel aracıyla ilgili bilgi alış verişinde bulunuyor...ama kayıt olduktan sonra düşüncelerim tamamen değişti... allah razı olsun 2 kişi var bilgilerini sunan ve sorularımıza cvp veren...16 sayfayı tamamlayan diğer üyeler nerdee?? canlı olun biraz ya..e tabi millet ilk sayfalarda soracağını sordu,aracının negatiflerini pozitif yaptı kimseye soracak bişeyi yok.. [b/]
lütfen arkadaşlar lütfen yapmayın böyle..

227 Mesaj
23 Mayıs 2007; 13:25:42 

baba-sultan kardesim kızma ya sinirlenme ben fikrimi en doğru sekilde paylasırım burda ve benim düsüncemde insanlarda vardır sıkma canını

341 Mesaj
23 Mayıs 2007; 13:44:58 

Herkesin bilgisi dahilinde fikirlerini, bildiklerini ortaya koyduğunu düşünüyorum. Şahsım adına gayet güzel bir topic... Tüm üyelere saygılar...

En derin muhabbetlerimle ...

766 Mesaj
23 Mayıs 2007; 14:08:29 

'benim düşüncemde insanlarda vardır' derken??
quote:

baba-sultan kardesim kızma ya sinirlenme ben fikrimi en doğru sekilde paylasırım burda ve benim düsüncemde insanlarda vardır sıkma canını

304 Mesaj
23 Mayıs 2007; 14:54:29 

quote:

o motorola yazan sey araç telefonu için konulmustur bizim arabadada var sağ tarafa kabloları giriyo ama telefon yok gerekte yok zaten

belediye baskanından almıssın makam arabası olarak kullanılmıs yani benim arabada makam arabasıydı (hala öyle ) siren aparatlarını almıslar araç telefonunun takılacagı yer duruyor

verdiğin bilgiler için teşkllr arkadaşım...telefona hiç gerek yok fuzuli bi özelliik işte...oma olsaydıda hiç fena olmazdı hani :)

,Arkadaşlar Bu arada reno mais de 7 veya 8 tane laguna yan yana parketmiş halde gördüm ve şok oldum...sebebini öğrendiğimde kalorifer motorlarının yenilerinin alındığını gördüm...

orda çalışan arkadaş bu aralar 99 ve 2000 model lagunalarının klimalarının ömrünün ortalama 7 yıl olduğunu söledi...ve yenilendiklerini gördüm...

766 Mesaj
23 Mayıs 2007; 15:28:37 

senin araç 96 ama eğer 96 da 7 yıl dayanıyorsa senin başkan değiştirmiştir şimdiye kadar klimanın parçalarını.demekki 3 yılda sen kullanırsın

75 Mesaj
23 Mayıs 2007; 15:58:38 

ben de en baştan beri yazanlardanım ama son 2 aydır falan foruma bile giremiyorum.işlerden dolayı biraz yoğunluk var firsat buldukça bakmaya çalışıyorum.ama neticede forumu unutmadık.burdayız.
quote:

otomobil aşkına

314 Mesaj
23 Mayıs 2007; 16:26:03 

bende burdayım ve bilgim doğrultusunda cevap vermeye çalışıyorum herkese saygılar

227 Mesaj
23 Mayıs 2007; 16:33:06 

quote:

yani sadece paylasım maksatlı olan arkadaslar fikrini en doğru sekilde paylasan arkadaslar vardır var iste burda orda heryerde

304 Mesaj
23 Mayıs 2007; 17:49:08 

quote:

senin araç 96 ama eğer 96 da 7 yıl dayanıyorsa senin başkan değiştirmiştir şimdiye kadar klimanın parçalarını.demekki 3 yılda sen kullanırsın

yok bizim başkan değiştirmemiş...işin kötü yanı olay bize patladı...:D

bende 2 gün önce değiştirdim....