Şimdi Ara

Yol Bisikleti Hk.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
1
Favori
513
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar selam, bisikletlerle yakından ilgilenen bir kişi olarak hayal ettiğim bisikletleri alabilecek maddi olanağı hiçbir zaman oluşturamamıştım.
    Yaklaşık 1.5 sene önce Salcano City Sport 27V alacakken direkten dönmüştüm, nedeni ise bisikletin dış görünümüne ısınamamam olmuştu.
    Bisiklet parçalarının ne kadar önemli olduğunu biliyorum ama gözüme hoş gelmesi benim için hayati bir etken diyebilirim.

Sorum şu; oturduğum yer kapalı ve büyük bir site. Yollar tamamen parke taş kaplı. Daha önce şehir bisikletini parke taşlı yolda kullanmak bisiklete zarar verir mi diye araştırmalarım olmuştu ama sonunda problem olmayacağını öğrenmiştim.
    Dalalım mevzuya; Decathlon'da görür görmez çok hoşuma giden bir yol bisikleti var.
    http://www.decathlon.co.uk/fit-3-road-bike-grey-id_8239797.html
    Bu adreste bulabilirsiniz kendisini, Türkçe sitelerinde yok o yüzden İngiltere site linki paylaştım. Bisiklet 900 liraydı. Bu bisiklet parke taşlı yolda kullanılır mı ? Eğer kullanılırsa bu paraya alınır mı ?

• quote:

Orijinalden alıntı: pasuedxzbl

Arkadaşlar selam, bisikletlerle yakından ilgilenen bir kişi olarak hayal ettiğim bisikletleri alabilecek maddi olanağı hiçbir zaman oluşturamamıştım.
    Yaklaşık 1.5 sene önce Salcano City Sport 27V alacakken direkten dönmüştüm, nedeni ise bisikletin dış görünümüne ısınamamam olmuştu.
    Bisiklet parçalarının ne kadar önemli olduğunu biliyorum ama gözüme hoş gelmesi benim için hayati bir etken diyebilirim.

Sorum şu; oturduğum yer kapalı ve büyük bir site. Yollar tamamen parke taş kaplı. Daha önce şehir bisikletini parke taşlı yolda kullanmak bisiklete zarar verir mi diye araştırmalarım olmuştu ama sonunda problem olmayacağını öğrenmiştim.
    Dalalım mevzuya; Decathlon'da görür görmez çok hoşuma giden bir yol bisikleti var.
    Bu adreste bulabilirsiniz kendisini, Türkçe sitelerinde yok o yüzden İngiltere site linki paylaştım. Bisiklet 900 liraydı. Bu bisiklet parke taşlı yolda kullanılır mı ? Eğer kullanılırsa bu paraya alınır mı ?

Hocam bu alet türkiye de yok galiba fit 5 var ama .Bu arada sorunuza gelirsek. Bir şey olacağını sanmam.Yol bisikletleri sanıldığını kadar narin değil.

• quote:

Arkadaşlar selam, bisikletlerle yakından ilgilenen bir kişi olarak hayal ettiğim bisikletleri alabilecek maddi olanağı hiçbir zaman oluşturamamıştım.

Hocam bu alet türkiye de yok galiba fit 5 var ama .Bu arada sorunuza gelirsek. Bir şey olacağını sanmam.Yol bisikletleri sanıldığını kadar narin değil.

• taşlı yolda pek rahat ettirmez bir de attığınız bisiklet fitness bike olarak geçiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: babacaka1234512

quote:

Bugün gözlerimle gördüm o yüzden söylüyorum hocam Fit3 vardı, Bayrampaşa Forum'da.

O zaman şehir bisikleti bakacağız.

• Ben Fit 5 kullanıyorum, bir üst modeli yani. Bizim mahalle de parke taşlarla döşeli. Asfalta çıkana kadar 500 metre falan parke taşın üzerinde sürüyorum. Tabii ki amortisörlü bir bisikletin konforunu sağlamıyor. Fakat pedli bisiklet taytı kullanırsanız titreşimlerin verdiği rahatsızlığı yok etme imkânınız var. Asfalta çıktıktan sonraysa zaten sülalem raad moduna geçiyorum, uçuyor şerefsiz :)) Memnunum yani. Fit 3 de iyidir herhalde. Özelliklerini karşılaştırın, eğer Fit 5 daha mantıklı görünürse 200-300 lira ekleyip Fit 5 alın derim. 2-3 gün önce gittiğimde Fit 5'in fiyatı 1249 TL idi. (Ben 1299 TL'ye almıştım, fiyatı düşmüş.)

İstanbul içinde ortalama 20 km/s hızla 60-90 km arası yol yapabiliyorum. Çok yorucu olmuyor (tabii az rampalı sahil yolunu kullanırsam, yokuşlar bolsa bu kadar yol yapabilmek sıkı kondüsyon gerektirir).

Her neyse, ben memnunum. Tavsiye ederim.

• Şehir al yav bilek agrisi cekmekten iyidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplar için teşekkürler, fit3 baya iyi geldi gözüme. Fiyatı da uygun duruyor. O bantlara çıkacağımı pek sanmıyorum kız kardeşime de Rockrider 5.0 alacağız çünkü.
    Cevaplara şaşırmadım değil, ben bisikleti düşünürken sanırım kendim daha fazla etkileneceğim sürerken. Bilek olsun, bacak olsun. O kadar titrer mi yahu ? :D

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Cevaplar için teşekkürler, fit3 baya iyi geldi gözüme. Fiyatı da uygun duruyor. O bantlara çıkacağımı pek sanmıyorum kız kardeşime de Rockrider 5.0 alacağız çünkü.
    Cevaplara şaşırmadım değil, ben bisikleti düşünürken sanırım kendim daha fazla etkileneceğim sürerken. Bilek olsun, bacak olsun. O kadar titrer mi yahu ? :D

parke taştan bişey olacağını pek zannetmiyorum. bisiklet göze hitap ediyor gayet güzelmiş. her iki bisiklette hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: IIBurkiII

quote:

Cevaplar için teşekkürler, fit3 baya iyi geldi gözüme. Fiyatı da uygun duruyor. O bantlara çıkacağımı pek sanmıyorum kız kardeşime de Rockrider 5.0 alacağız çünkü.

parke taştan bişey olacağını pek zannetmiyorum. bisiklet göze hitap ediyor gayet güzelmiş. her iki bisiklette hayırlı olsun.

Hocam zaten aldığım cevaplardan sonra iş bisikleti geçti. Çok titrer miyim onu sorguluyorum.

Evet bisiklet baya karizmatik durdu gözüme. Sağolun umarım aksilik çıkmaz da alabilirim.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: IIBurkiII

quote:

Hocam zaten aldığım cevaplardan sonra iş bisikleti geçti. Çok titrer miyim onu sorguluyorum.

Evet bisiklet baya karizmatik durdu gözüme. Sağolun umarım aksilik çıkmaz da alabilirim.

titrer ama eline güzel bi bisiklet eldiveni alırsan en azından avuç için komforlu olur çok rahatsız olmazsın. çokta fazla takmamak lazım ben amasörsüz bisikletle sürdüm parke yolda ( dağ bisikletiydi ama) çok bi etkisi olmuyor korktuğun kadar. ön taraftaki süspansiyon parke yolda çok çalışmaz zaten emin ol aradaki farkı anlamazsın.

• Titreşimi yok etmek için iki şey yapman gerek:

1) En azından orta halli bir bisiklet eldiveni (jel tabakaları olan eldivenleri tercih et),
    2) Eğer 20-30 km'den daha uzun sürüşler yapacaksan jel pedli bisiklet taytı.

Ben ikisini Decathlon'dan toplam 90-100 lira civarına aldım. Gayet de memnunum. Eldivensizken sürüş sonrasında ellerimde inanılmaz bir ağrı oluyordu, şimdi yok. Bu arada titreşim olmaz diyen arkadaşlar olmuş fakat alacağın bisiklette ön amortisör falan yok, çünkü yol bisikleti, ve lastikleri de yüksek basınçlı (sert) lastikler olacak. Dolayısıyla titreşim illaki olacak. Fakat abartacak bir durum da yok. Sen gerekli önlemleri alırsan (en azından eldiven şart), sorun yaşamazsın.

Bu arada yumuşak jelli eldiven kullanmazsan ileride (eğer uzun süre bisiklet kullanmaya devam edersen) avuçiçinde nasırımsı sertlikler oluşmaya başlayabilir. O yüzden tedbirini şimdiden al, eldiven iyidir.

• quote:

Orijinalden alıntı: PwaGG

Şehir al yav bilek agrisi cekmekten iyidir

Knk sen niye mtb ya da yol kullanmıyon ya oldum olası sevmedim şu şehir bisikletlerini

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DT Swiss -- 14 Nisan 2014; 2:54:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: DT Swiss

quote:

Knk sen niye mtb ya da yol kullanmıyon ya oldum olası sevmedim şu şehir bisikletlerini

Mtbye gecicem zaten :D
    Bana gore sehir turlar icin en iyisi ama :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PwaGG -- 14 Nisan 2014; 7:09:33 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DT Swiss

quote:

Mtbye gecicem zaten :D
    Bana gore sehir turlar icin en iyisi ama :D

Hayırlısı Ben de yola geçebilsem süper olacak

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.