Şimdi Ara

Civilization: Beyond Earth (ANA KONU) - ÇIKTI (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
136
Cevap
7
Favori
9.023
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Röportajlarda hep biri uzun saçlı biri de kısa saçlı 2 çocuk var lead designer diyorlar galiba. İkisi de genç ve yeni sanırsam.

Açıkçası yukarıdaki şeyleri kötü anlamda demedim sadece bizim beklentilerimizin dışında. Çıkınca yine paşa paşa oynayacağız :) .

Belki bir eklenti paketi yaparlar oyun içinde off duruma getirtilebilen isteyenler için full biizm beklediğimiz bilim kurgusal fantastik kurgusal teknoloji, öngörü, psiko ve meta olayları koyarlar. Social Engineering girer belki. tabi bunlar hep hayal ve oyunun motoru (civ5'in ne kadar kıstılı olduğunu bilen bilir modlama konusunda civ 4 'e kıyasla) ile kısıtlı şeyler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: utku191

Röportajlarda hep biri uzun saçlı biri de kısa saçlı 2 çocuk var lead designer diyorlar galiba. İkisi de genç ve yeni sanırsam.

Açıkçası yukarıdaki şeyleri kötü anlamda demedim sadece bizim beklentilerimizin dışında. Çıkınca yine paşa paşa oynayacağız :) .

Belki bir eklenti paketi yaparlar oyun içinde off duruma getirtilebilen isteyenler için full biizm beklediğimiz bilim kurgusal fantastik kurgusal teknoloji, öngörü, psiko ve meta olayları koyarlar. Social Engineering girer belki. tabi bunlar hep hayal ve oyunun motoru (civ5'in ne kadar kıstılı olduğunu bilen bilir modlama konusunda civ 4 'e kıyasla) ile kısıtlı şeyler.

Ben de paşa paşa oynayacağım epey bir oynatacak gibi gözüküyor. İnşallah koyarlar hocam. Ümitliyim bu oyundan fakat dediğim gibi çok da ümidim yok.

Sid Meier'in adı yetiyor benim için. Fakat bu yeni gençler nasıl bir oyun yapacaklar merak ediyorum. Zaten kötü çıkarsa büyük ihtimal hatalarından ders alırlar diye ümit ediyorum diğerini daha da benzetirler o zaman.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Return to Monke -- 10 Eylül 2014; 18:14:11 >

• Nedense ilk duyduğumdan beri zerre ilgimi çekmedi beyond earth. Keşke civ6 çıksaydı. Şehir alırken veya şehir kurarken zararlı çıkmayacağımız ve mutluluğun bölgelere dağıtıldığı bir oyun görmek isterdim. Ve tabi oyundaki mutsuzluğun %90 kaynaklı nüfustan oluşması canımı sıkıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Lithium

Nedense ilk duyduğumdan beri zerre ilgimi çekmedi beyond earth. Keşke civ6 çıksaydı. Şehir alırken veya şehir kurarken zararlı çıkmayacağımız ve mutluluğun bölgelere dağıtıldığı bir oyun görmek isterdim. Ve tabi oyundaki mutsuzluğun %90 kaynaklı nüfustan oluşması canımı sıkıyor.

Bencede bu çok büyük sorun..

Nüfus nedeniyle mutsuzluk olur anlarım da oranı çok büyük.

Oyun şu anda civ 5 e gelen dlc gibi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ahım şahım şeyler yok. Çoğu şeyi DLC'lere bırakmışlar gibi gözüküyor. Bilmiyorum herhalde yeni ekip süper şeyler yapamayacak gibi. Ben ön sipariş edecektim vazgeçtim. Bağımsız oyunlardan birisini alacağım onlar daha mantıklı geliyor. Oyun iyi çıkarsa alırım.
  • Bi türlü ısınamadım şu oyuna nedense
  • Official Sid Meier's Civilization: Beyond Earth 'Discovery' Gameplay Trailer

• Yine DLC'lere kalacak bir oyun. Kismetse seneye alirim Civ V Complete Edition gibi. Yoksa on siparis edilecek,50$ verilecek bir seyler gormuyorum. Gift olarak bile 80 tl. Onun yerine gidip Mordor aldim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yeni oyun başlığını hiç araştırmamıştım, forumda arattığım iyi oldu. Hem yerimi alayım hem de birkaç düşüncemi yazayım. Burada çoğu üyenin olduğu gibi ben de Civ hayranıyım. 1 ve 2 yi oynamadım hiç fakat 3 ten beri hiç kaçırmam. Bu uzay teması beni üzdü diyebilirim. Oyunu denemeyecek miyim elbette merakım var ve deneyeceğim ama keşke Civ 6 veya Civ 5'e sağlam DLC çıkarsalardı üzerine bir şey koysalardı 30-40 dolar yapsalardı inanın almakta hiç tereddüt etmez ve çok daha heyecanlanırdım. İnsanın Beyond Earth deki o karanlık temayı görünce hiç oynayası gelmiyor. Kullanıcı arayüzü çok itici. Harita çok karşmaşık gözüküyor heryerde bir şeyler var. Konusu farklı evet cidden değişik şeyler denemek güzel olurdu ama işleyememişler gibi. Oyun size de sanki telefonda oynanılacak çerez bir oyunmuş gibi gelmedi mi GÖRSEL olarak? Gerçekten üzücü.

Tüm oyunlarını satın aldım ama bu oyunu önce malum yollarla indireceğim. Baktım beğenmedim, satın almayı düşünmüyorum. Ama gerçekten sararsa hakkını öder devam ederim.

• Yine ilkçağdan mı başlayacağız yoksa direk uzay araştırmalarına mı girişeceğiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: BlogKaan

Yine ilkçağdan mı başlayacağız yoksa direk uzay araştırmalarına mı girişeceğiz?

Dostum bu soru olmamış ama. Uzaya gidilecek teknoloji varken gittikten sonra neden ilk çağda başlasın oyun :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fîrzen

quote:

Dostum bu soru olmamış ama. Uzaya gidilecek teknoloji varken gittikten sonra neden ilk çağda başlasın oyun :/

Civ 5'te ilk çağdan başlıyoruz ve uzay çağının sınırında kalıyoruz ya hani, erişebilinecek en son teknolojiye erişiyoruz ve daha sonra ilerlemiyor. Bunu da öyle düşündüm. Yine ilk çağdan başlayıp, civ5 teki bu sınırı aşıp dünyanın ötesine mi gidiyoruz diye düşündüm.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Fîrzen

quote:

Civ 5'te ilk çağdan başlıyoruz ve uzay çağının sınırında kalıyoruz ya hani, erişebilinecek en son teknolojiye erişiyoruz ve daha sonra ilerlemiyor. Bunu da öyle düşündüm. Yine ilk çağdan başlayıp, civ5 teki bu sınırı aşıp dünyanın ötesine mi gidiyoruz diye düşündüm.

Yok. Farklı bi teknoloji ağacı var artık. İlkçağ veya diğerleri olmayacak.

• Bugün çıkıyor oyun sanırım?
  • Steam genelde Amerika saatine göre yayınlıyor, 20:00 gibi açılır bence. Ön sipariş veren cengaverler varsa yorum bekleriz :)
  • Oyunu alacak olan arkadaşlar varsa oyun içi ekran görüntüleri, videolar bekliyoruz. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açılış saatleri verildi. Muhtemelen gece 02:00 gibi açılacak bizde..
  • malum yerlere ne zaman düşer ?
  • Oyun dün steamde 75tl iken bugün 175tl.Dün bayağı almayı düşünmüştüm ama bu fiyat artışından sonra almayı düşünmüyorum.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.