Şimdi Ara

Facebook haber kaynağını spam gönderilerden temizlemeye çalışıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
298
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Facebook haber kaynağını spam gönderilerden temizlemeye çalışıyor

Facebook'ta arkadaş sayısı arttıkça haber kaynağındaki gönderiler de kalabalıklaşmaya başlıyor. Bu paralel de spam gönderiler de artıyor.

Sık sık bir bebeğin ameliyat masrafları için paylaşım yapılmasını isteyen veya paylaşım yapılmadığında kötü şeyler olacağını iddia eden spam gönderiler karşımıza çıkıyor. Facebook bunun önüne geçebilmek için çalışmalar yapıyor.

Facebook spam gönderileri üç kategoride değerlendiriyor. Birincisi ve en dikkat edileni beğeni ve paylaşım isteyen gönderiler. İkincisi bir Sayfa'nın eskiden yükleyip yeni paylaştığı video ve fotoğraflar, üçüncüsü ise dış sitelere yönlendiren reklam gönderileri. 

Facebook önem sırasına göre bu gönderileri artık çok fazla haber kaynağında göstermiyor. Böylece kullanıcılar da spam gönderilerin arasında boğulmamış olacak. Yeni haber kaynağının bu formata göre güncellenmeye başladığı belirtiliyor. 

Kaynak:https://newsroom.fb.com/news/2014/04/news-feed-fyi-cleaning-up-news-feed-spam/

• Hala Facebook kullanan var mı ya?

• quote:

Orijinalden alıntı: *siteci*

Hala Facebook kullanan var mı ya?

Var la ben kullanıyorum. Hesaplarımı bağlıyorum. Şifre kalabalığından kurtuluyorum .) Başka da bir işe yaramıyor zaten.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gecen dayim Ben video acin bakin dedi bence actim zerrin egeliler cikti adamda Hacidir Resil rusva oldu facesini kapati Sonraki Virusten kaynaklariyormus:) Vallaha Rezil oldu:)
  • Sayfami beyeni sayi azliyo gonderileri paylasimlari cok az kisi beyeniyo neden boyle yardimci olun

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.