Şimdi Ara

askerlikten muaf olma durumu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.043
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • hepinize iyi akşamlar beyler ben 94/1 tertip askerim benim şöyle bir sıkıntım var bazı hastalıklarım var öncelikle boyum 188 kilom 55 bünyem aşırı zayıftır ufacık şeylerden hasta olurum ayrıca aileden gelen kronik hepatit B hastalığım var sanırım taşıyıcıyım ve bir gözümde küçükken geçirdiğim ateşli hastalık sonucu göz tembelliği var %80 görmüyor şimdi bu kadar hastalığıma rağmen sivildede çürük alma şansım varken ben askerlik yapmak istedim ve askere geldim fakat faaliyetler çok ağır olduğundan sürekli hastalanmaya başladım ve en sonunda bütün rahatsızlıklarımı söyledim (zayıflık dışında). üniversite hastanesinde hepatit b ile hiç ilgilenmediler gözden ise etimesgut hastanesien gittim orasıda %80 görmüyorsun ama askerliğe elverişlisin dedi ve benim isteyerek geldiğim askerliğin içine mıçarak bana şoför olamaz silah tutamaz gibi raporlar verdi artık iyice bunalıma girmiştim ailemden bir gün bile ayrı kalmamışken cezaevi gibi biyerdeydim ve 2-3 günde sıkıntı ve strese bağlı olarak yüzümde yaralar çıkmaya başladı ve bu yaralar gözüme vurdu gözüm balon gibi oldu ama yinede hastaneye bile sevk etmediler o halde çöp yığınların arasına beni soktular ve daha beter mikrop kaptım közüm tamamen kör olmuştu ve en sonunda sinir krizi geçirip bayılmıştım hemen ambulansla hastaneye ordan etimesgut ordan gataya gatada 2 hafta klinikte tedavi gördüm ardından hava değişimine geldim ve şuan hava değişimimin son günü ve büyük ihtimal bana yine çürük vermeyip birliğime yollıcaklar ne olur bana bir akıl verin bütün bunları 1.5 ay içinde yaşadım hani zoruma giden sağlama çürük veriyorlar benim gibi insalara vermiyorlar sizce boy ve kilodan alma imkanım varmı

kusura bakmayın biraz uzun yazdım bu özeti aslında :)

bu arada acemi birliğim: hatay/serinyol 121. jandarma eğitim komutanlığı

usta birliğime daha gitmedim ama: Kırklareli il jandarma ordanda karakollara dağıtırlar sanırım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Prooptik -- 11 Nisan 2014; 22:22:13 >

• Sırf boy-kilo orantısızlığından bile çürüğe çıkarsın.Hepatit B görme bozukluğununu saymıyorum bile bu kadar şeye rağmen sağlam raporu vermeleri inanılır gibi değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi X kare -- 12 Nisan 2014; 4:23:07 >
  • Nedir bu, ciddi mi?
  • maalesef
  • quote:

Orijinalden alıntı: X kare

Sırf boy-kilo orantısızlığından bile çürüğe çıkarsın.Hepatit B görme bozukluğununu saymıyorum bile bu kadar şeye rağmen sağlam raporu vermeleri inanılır gibi değil.

hocam görme bozukluğundan vermiyorlar işin içinden çıkamıyorum yapabilsem uğraşmayacağım çürükle falan ama malum kilodan sürekli güçsüz düşüyorum hasta oluyorum gözün %80 görmüyor diyorlar ama askerliğe elverişlidir yazıyorlar kilodan bir defa gittim ilk baktıklarında muaf çıktım fakat şerefsiz doktor boyumu küçük göstererek elverişlidir dedi yolladı. kendi komutanım hepatit b var diye özellikle yolladı üniversite hastanesine onlarda test yaparız ama çürük falan umutlanma 3 ayda bir tedaviye gelirsin dedi ne yapacağımı şaşırdım

• hayır olmayacak diye bir şey yok yarın bir gün birine bulaşır askerde sonra beni suçlu gösterirler
  • bunları başta söyleyip maceraya atılmasaydın keşke
  • keşke en başından beri gitmeseydin askerlik yapılmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: cem1907

keşke en başından beri gitmeseydin askerlik yapılmaz

allah yardımcın olsun gerçekten zor durum şimdi bakıyorum da maddi durumu olarak çok çok iyi olan bir arkadaşım rahatsızlığı yokken uydurmasyon raporla çürük raporu aldı şimdi de orda burda gece kluplerinde resimlerini koyuyor saga sola gel de sinirlenme bir ona bak bir bu adamın çektiğine bak
    her ne olursa olsun vicdanin rahat senin bunu unutma. bu sana güç versin.
    ayrıca yakın zamanda çürüğe de çıkarırlar diye tahmin ediyorum.
  • sormayın hocam her gün ayrı bir pişmanlık yaşıyorum böyle olacağını bilseydim gider miydim ah salak kafam işte birazda kaşındım sanırım
  • quote:

Orijinalden alıntı: qwerty0909

quote:

Orijinalden alıntı: cem1907

keşke en başından beri gitmeseydin askerlik yapılmaz

allah yardımcın olsun gerçekten zor durum şimdi bakıyorum da maddi durumu olarak çok çok iyi olan bir arkadaşım rahatsızlığı yokken uydurmasyon raporla çürük raporu aldı şimdi de orda burda gece kluplerinde resimlerini koyuyor saga sola gel de sinirlenme bir ona bak bir bu adamın çektiğine bak
    her ne olursa olsun vicdanin rahat senin bunu unutma. bu sana güç versin.
    ayrıca yakın zamanda çürüğe de çıkarırlar diye tahmin ediyorum.

en çok o koyuyor zaten hocam bende çok şahit oldum bazıları parayla bazıları tanıdıkla bazıları şansla alıyor çürüğü benim bu kadar eziyet çekmemi görmelerine rağmen bir taraflarına bile takmıyorlar paramız veya tanıdığımız yok diye hor görülüyoruz ben benden daha kötü insanlar olduğu için kimsenin hakkını yememek için kendime yediremediğim için tedavi olduğum doktorumun söylemesine rağmen istemedim sonuçta bu vatanın evlatlarıyız tarihimiz belli ben milletime tarihimede çok düşkünüm sırf bunun için gittim askere ama anladım ki şimdiki devlet içinde millet içinde askerlik yapılmaz komutan yüzüme söylüyor ya siz şuan askersiniz insandan bile değersizsiniz hayvan sınıfındasınız diyor adam suratımıza gelde yap insanları görüyorum o bar senin şu bar benim bu insanlaramı yapıyorum ben askerlik zenginsen yaşa paran yoksa ezil onada birşey demiyorum yapabilsem yapıcam kurtulucam ama bu rahatsızlaklarım peşimi bırakmıyor yemin ediyorum hayatımda gözyaşı dökmemiş insanım ama acıdan hastalıktan her gece göz yaşı döküyorum onun için bile yemediğim fırça kalmadı gözüm balon gibi şişiyor adamlar revire bile göndermedi ya annemler aramasa tam kör olacaktım Allah'a her gün dua ediyorum elbet duyar benimde sesi tek isteğim hepsi bunların bedelini ödesin benim çektiğimi onlarda çeksin resmen suratıma diyor ki sana çürük yok s ke s ke yapacaksın askerliği ulan benim amacım çürük olsa zaten gelmeden alıp gelmezdim bu nalet olası yere askerlik yapmadım daha adam gibi her gün hastanedeyim ya serum ya kliniğe yatırıyorlar ya kurtulucam bunlardan yada daha beter yapacak bunlar beni bana birşey olacak diye korkuyorum annem uzakta her gün ağlıyor kadın çabalıyor ama ne kadar çabalasa boş eskiden çürüğü hasta olanlara veriyorlardı ama şimdiki devirde çürüğün anlamı hastalığın olmayıp tanıdığın varsa veya zenginsen alabilirsin olmuş Allah benim gibi olanlara yardım etsin çok zor

• doktor diyor sıkıntı stres yapma üzülme geçer ulan hadi gelde yapma hergün zayıf düşüp bayılırım 1 haftadır kusuyorum kimsenin bir tarafında değil geceleri yatamıyorum bile acıdan kıvranıyorum iki ilaç yazıyor iyileşiyorum ertesi gün yine zayıf düşüp hastalanıyorum ne yapacağımı şaşırdım yemin ediyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.