Şimdi Ara

Rust Donma Sorunu Çözümü [Realtek]

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
11.770
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Rust henüz alpha aşamasında bir oyun olduğundan bilgisayara göre lag harici donma takılmalarda yapabiliyor. Bu sorunlardan çoğunlukta olan bir tanesi Realtek... Bende bundan epey muzdarip birisiydim. Lag harici 3-5 saniyelik takılmalar oluyorsa ve oyun çok sık yavaşlıyorsa muhtemelen sizde bu sorunu yaşıyorsunuz. Türk forumlarında bununla ilgili bir konuya rastlamadım maalesef... Yabancı forumlarda şöyle bir kaç çözüme rastladım;

#1: Bilgisayarıma sağ tık. > Özellikler > Aygıt Yöneticisi > Ses, video ve oyun denetleyicileri altında Intel(R) Ekran İçin Ses, NVIDIA Virtual Audio Device(Wave Extensible) (WDM), Realtek High Definition Audio Aygıtı şeklinde sıralı ses aygıtlarını gösteriyor (Bu benim bilgisayarımda böyle tabii çoğu yeni nesil notebookta aynı olsada kilit noktamız Realtek High Definition Audio Aygıtı diğerleri önemli değil). Buradan Realtek High Definition Audio Aygıtını kaldırıyoruz ve bilgisayarı yeniden başlatıyoruz böylece sorun çözülmüş oluyor! İşe yaradı diye yorumlar vardı ama bu bende işe yaramadı bilgisayarın tüm sesi kesildi zaten yeniden başlattığımda da otomatik tekrar kurdu Realtek'i engelleyemedim. Siz bir deneyin isterseniz.

#2: Gamer tarzı biraz pahalı kulakların kendi driverları oluyor oyunu oynayacakken Realtek driverini kaldırıp tek o kulaklığın driveri kaldığında hem ses geliyordu hemde sorun çözülüyordu. İlla kulaklık değil driveri olan herhangi bir ses cihazı bu işe yarar tabii. Gel gelelim ki öyle bir ses cihazım yok ve ufak bir sorun için almayıda düşünmedim.

Son adım ise benim işime yarayan ve oyun içi f1 komutlarını yazmama bile gerek kalmadan tüm donma takılma sorununu çözen adım;

#3: Anlatımlardan birinde arkadaşın biri Realtek High Definition Audio Aygıtını kaldırdığında ve bilgisayarı yeniden başlattığında otomatikmen High Definition Audio Aygıtını kurduğunu ve sorunun çözüldüğünü yazıyordu. Bende Realtek dışı High Definition Audio Aygıtı nasıl ola ki? diye peşine düştüm ve ilk şunu denedim, az geride geçtiği gibi Realtek High Definition Audio Aygıtını kaldırıyoruz ve buraya tıklayarak linkte ki dosyayı indiriyoruz. Dosyayı açtıktan sonra masaüstüne bir klasör çıkacak. Bilgisayarıma sağ tık. > Özellikler > Aygıt Yöneticisi > Eylem(üst menü sekmesinde) > Donanım değişikliklerini tara diyoruz ve gelen pencere Realtek kısmının eksik olduğunu gösteriyor. Elle driver kaynağı seçebilme şansımız olduğundan o pencereden indirdiğimiz dosyanın çıkardığı klasörü seçiyoruz ve işlemi tamamlıyoruz. Yeniden başlattığınızda artık Realtek High Definition Audio Aygıtı yerine High Definition Audio Aygıtı gelmiş oluyor ve oyunu keyifle takılmadan oynuyoruz.

Şuana kadar arkadaşlarımda ve bende sadece bu adım işe yaradı. Eğer olurda bu son adımda işe yaramazsa ve herhangi bir farklı yöntem bulursanız burada paylaşmanızı rica ederim... İyi oyunlar. :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vamptonite -- 11 Nisan 2014; 17:58:00 >

• Bendede aynı problem vardı 3. adım ı uyguladım ancak bilgisayarım kasmaya başladı bu sefer normalde sadece 1, 2 sn. donma vardı o gitti teşekkürler fakt tekrar ediyorum bilgisayarım yavaşlamaya başladı.
  • Başka bir şeyden de dolayı olabilir bende bir yavaşlama durumu yok
  • aynı sorun bende de mevcut linkteki dosya silinmiş tekrar paylaşırmısınız lütfen
  • bende de var aynı sorun fakat bende ''conexant smartaudio hd'' var ben nasıl kurtulurum bu illetten devre dışı bıraktığımda düzeliyo ama o zamanda ses olmuyo
  • quote:

Orijinalden alıntı: çömez333

bende de var aynı sorun fakat bende ''conexant smartaudio hd'' var ben nasıl kurtulurum bu illetten devre dışı bıraktığımda düzeliyo ama o zamanda ses olmuyo

Aynı sorun yaşıyorum. Bir çözüm bulabildiniz mi hocam?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.