Şimdi Ara

...::Solenza Klübü::... (58. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.635
Cevap
34
Favori
276.891
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Nitrojen ne oluyo ki faydasi ney

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • tekniker1 T kullanıcısına yanıt
    Bende aracin arka marka yazan ablemini parlak gri aleminyum alasim boya ile boyadim parlak ve guzel oldu idare eder bi dusuncem daha var kapi alti led logo bakalim ne zaman nasip olur

• abs donanımlı solenza var mı? ilanın birinde rastladım. scala sport pack en full ü galiba ve de normalde abs yok diye biliyorum hiçbir seçeneğinde.

bir de solenzalar tek noktadan enjeksiyonlu galiba bunlara nasıl bir LPG kiti takılıyor şu an güncel fiyatlardan maliyeti ne kadar olur bilen var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentinel_85 -- 11 Temmuz 2014; 13:50:54 >
  • Sentinel_85 S kullanıcısına yanıt
    Solenzalarda cok noktadan enjeksiyonlu motor vardir. MPI - multi point injection. Motor kodu E7J-262 dir.
    Bendeki solenza en fulu scala pack sport abs yok bu araclarda sahibinden comda gordum o ilani ya salliyor yada satildin diye kendince abs uydurmus bizim araclar cok nokta enjeksiyonlu sirali lpg takiliyor. Atiker gayet uyumlu 1000 tl fiyati var kardes gazda 2.42 den km de sehirici 240 260 arasi yakar 3000 devir uzeri vites degistirmezsen tabi uzun yolda 180 200. Arasi oynar klima asiri yuk rampa araci kullanman zorlaman debriyaj balatasinin bitmek uzere olmasi lastik degisikligi havasizligi yag ve filtre durumu hep yakiti etkiler tabiki

• sezaibağ S kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim bilgilendirmeniz için. dediğiniz gibi ilanlarda bilip bilmeden seçenekleri işaretliyorlar. bende lada samara var geneli itibariyle memnunum ancak buldunduğum bölgenin iklimi klimasız çekilmiyor. yine aynı mantıkta (yedek parçası ucuz ve temini kolay + işletme maliyetleri düşük + yakıtı ekonomik ) bi araç ararken solenzalara rastladım. bu mantalitede solenzaya alternatif başka araçlar var mıdır? yoksa bu kulvarda solenza en mantıklısı mı?
    Lada vega bende alacaktim hararet yapiyo soguk iklim araci felan dediler almadim solenza aldim memnun mu yum genl itibari ile ewet az yakar ici bagaji geniss motor aksami olarak parcasi bulunuyor ama kaporta aksami far stop ayna ivir zivir bulunmasi zor klumali oto camli merkezi kilit li polen filtrsi bile var ben 42 bin de aldim 16 bin km yol yaptim tik demedi 175 km ibre. Gordum gazda bana iyi araba size gore. Iyi olup olmamasi kullandiktan sonraya kalmis takikdigin yer olursa cevaplar im

vegalarda donanım yok yakın fiyattaki solenzayı tercih etmek mantıklı. hararet ve lada konusu aslında biraz acımasızca yapılan yaftalama. çoğunlukla kısıtlı bütçeye sahip insanların sahip olduğu ladaların birçoğu bakımdan yoksun bırakılıyor. bakım değişim yerine derme çatma baştan savma yöntemlerle yoluna devam etsin mantığı güdülüyor. öyle olunca da bakımsız her araç gibi hararette yapar dökülür de. düzgün insanlardan denk getireceğiniz ladalar sahibini üzmez. aklıma yatıyor solenzalar ilanları takip ediyorum bu süreçte de siz arkadaşlar sayesinde aracı biraz daha tanıma fırsatı bulmuş oluyorum.
    solenza almani tavsiye ederim.yalniz bilmeni istedigim bir husus var.solenzalar bir kac cesiti var.mesala benim arac solenza rapsodi diye geciyor.benim aracta on camlar manuel,sis fari filan yoktu.daha sonra ben kendim taktim.scala pak olan seride camlar otomatik,sis fari,spoyler,arka hopörlör mevcut diye biliyorum.arac alirken bu hususa dikkat edersen iyi olur.

lastiklerin isinmasini engelliyormus kardesim.

Solenza scala pack sport en fulu arka alt etek spoyler sis ler cam otomatigi arka hoparlorler hepsi bunda emniyet kemerleri uzerinde bile sport yazan tokalari var bendeki arac boyle fulu ben satacaktim ama vaz gectim tatil sezonu acildi hem huyunu suyunu biliyorum

Ney lastik isinmasini engelliyo anlamadim kusura bakma kardes

He tamam kerdes nitrojeni diyorsun sormustum da sagol cevap icin

Lada lar suratli diye biliyorum ancak guvensizler mis oyle mi

• teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sentinel_85 -- 14 Temmuz 2014; 5:25:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekniker1

solenza almani tavsiye ederim.yalniz bilmeni istedigim bir husus var.solenzalar bir kac cesiti var.mesala benim arac solenza rapsodi diye geciyor.benim aracta on camlar manuel,sis fari filan yoktu.daha sonra ben kendim taktim.scala pak olan seride camlar otomatik,sis fari,spoyler,arka hopörlör mevcut diye biliyorum.arac alirken bu hususa dikkat edersen iyi olur.

rapsodi de klima hava yastığı olupta camların manuel olması ilginç gerçekten :) camlar da otomatik olsa scala falan aramam zaten. çünkü her araç gibi en fulüne her zaman abartı fiyat istenir mantığı mevcut. varsın rapsodi olsun camları otomatiğe çevirilir hoparlörleri de kendi aracımdan alırım. bu arada aracınıza normal teyp takılıyor mu? ben aracıma piooner teyp ve kolonlor aldım çok kaliteli ses alıyorum bu sistemden vazgeçmek istemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: sezaibağ

Lada lar suratli diye biliyorum ancak guvensizler mis oyle mi

samara için konuşuyorum hızlanması, yol tutuşu, viraj dengesi gayet iyi sayılır. küçük heçbek yapısı alçak tavanı ve düşük rüzgar direncinin katkısı vardır muhtemelen. bunun dışında kasası oldukça sağlamdır. sağlamdan kastım çürüme ve pas değil ama dirençli şasi ve kalın sacı vardır. güven hissini 130 lara kadar yaşarsınız. iyi bir ayara sahip olan samaranın 180 leri görmesi mümkün. 120 130 lara kadar rafine gider güven verir fazlasını gitmek gereksiz macera olur :D
    Orjinalinde kasetli teybi var ama cogusu kullanmiyor bende dahil cd li flash bellekli kullaniyoruz benimki pioner degil ama baglantilari yapilinca calisir neden olmasin ki lada vega alacaktim 1.5 16 valve. Pazarligini bile yapmistim vazgectim. Spor duruyo kisa kasalari halada hosuma gidiyo

1000 lira fazla ver dusuk km al tavsiyem budur solenza da bi bakim elden gecir binersin yagdan yaga sanayiye ancak gidersin

rapsodi ile scala arasında çok fiyat farkı olduğunu zannetmiyorum.yinede önceliğin scala olsun derim.ben ön camları otomatik yaptım.cam modülü de taktım kapıları kilitlediğinde camlar otomotik kalkıyor.sis farı da taktım.arkada oval hopörlör yeri var.ama ben arkaya giden kabloları bir türlü bulamadım.teypten arkaya kablo çektim.arkalara hopörlör taktım.zaten üzerindeki teyp 4 çıkışlı.
  • 
Sayfa: önceki 5657585960
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.