Şimdi Ara

Avea kamu mega tarifesi hız sorunu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
3
Favori
2.676
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Kamu Mega tarifesindeyim ve 1 haftadır internetim çok yavaştı. Bende dün hız testi yapayım dedim. Bir baktım 0.9 mbit!

Sonra Avea'yı aradım. Böyle bir sorunum olduğundan bahsettim. Bana her şeyin normal olduğunu, hattıma bir güncelleme uyguladığını ve telefonu kapatıp açtığımda düzeleceğini söyledi.

Dediklerini aynen yaptım. Fakat sonuç yine aynı tabi.

Bugün tekrar aradım. Dün yapılan işlemden sonra hiçbir şeyin değişmediğini, sorunun devam ettiğini söyledim. Bana MH, şu anda yapabilecek bir şeylerinin olmadığını söyledi. Her şeyin normal olduğunu, şikayet talebi için ise hattımda bir sorunun olmasını gerektiğini söyledi. Bende tamam dedim kapattım.

Sonra internette acaba benzer sorunu yaşayan var mı diye baktım, bir de ne göreyim! Sayısız Kamu Mega tarifesi kullanıcısı şikayet varda (link) hızının son 1-2 haftada 0.9 mbit olduğunu söylüyor.

Bu nasıl bir anlayıştır. Kafalarına göre hızı 1mbit'e çekiyorlar. Zaten Türkiye'de internete fahiş fiyatlar ödüyoruz, karşılığında da hizmet alamıyoruz. Yazıklar olsun.

Lütfen Kamu Mega kullanıcıları hızlarınızı ölçüp buraya yazar mısınız? Sizde durumlar nasıl?

İyi forumlar.

• Ana konuyu incelerseniz baskalarındaki hızın ne oldugunu ve problemin son durumunun ne oldugunu görürsünüz.
  • Evet hocam. Aslında konuyu açtıktan sonra gördüm. Burada göz önünde olur, bu konu daha çabuk çözüme kavuşabilir.
  • Sorun hala devam ediyor.
  • Bugün genel müdürlükten arayan kişi hızın sabitlenmesi olayını kabul etti ancak bazı arkadaşların hızlarının tekrar düzelmesi ilginç ve olumlu bir gelişme.

Hafta başına kadar düzelmezse ayın 16 sında vodafone için geçiş işlemlerine başlayacam....
  • Kamuda hız 1mbps üstüne çıkmıcak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yusuf Saracen

Kamuda hız 1mbps üstüne çıkmıcak

kaynak nedir.. bu kadar emin yazıyorsunuz...
    bazı arkadaslar hız durumum duzeldi diye yazmıslar.
    kaynak yoksa butür yazılar yazmayalaım yada bu sızın fikrinizse lutfen belirttin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asiruhfear -- 12 Nisan 2014; 2:21:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: asiruhfear

quote:

kaynak nedir.. bu kadar emin yazıyorsunuz...
    bazı arkadaslar hız durumum duzeldi diye yazmıslar.
    kaynak yoksa butür yazılar yazmayalaım yada bu sızın fikrinizse lutfen belirttin.

Avea 1 haftadır uyguluyor geri düzeltecez dediyse bilemem
    sitesine bakmadım full beleş kullandığım için takmıyorum o kadar

• Benim internet hızı düzeldi. Avea'ya twitter ve şikayet var üzerinden sorunu bildirdim. Daha sonra hangisinden ulaştı bilmiyorum ama Avea'dan bir mesaj geldi: "kaydınız oluşturulmuştur. En kısa zamanda dönüş yapılacaktır." diye.

Şu an hız 16 Mbps civarı.
  • -Alper- kullanıcısına yanıt
    2 gündür hız sorunu çözüldü
    ben ankara da yaşıyorum
    burada zaten internet felakettı
    çeken yerdede 0,90 dı hız
    şu an max 16mgbt hızı görüyorum
    alt yapı çalışması olabılır.
    eyer duzelmeseydı taşıyacaktım hattımı

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mnr980 kullanıcısına yanıt
    Bende Ankara'dayım hocam. Benim bulunduğum yerde baya iyiydi hızı geçen haftaya kadar 17-18 Mbps idi. Düne kadar ise 0.9 Mbps'di. Şu an 16 yani normale döndü
  • hatta tanımlı paketlerle 7.2 den fazla hızmı alınıyor
    ben mobilplus internet paketi almadan hızım 7.2 yi geçmiyor
  • Benim hızımda değişiklik olmadı 4-5 mb civarında alıyordum zaten, hala da öyle.Yer Trabzon.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • krkmz1666 kullanıcısına yanıt
    Alınıyor hocam. Telefonla alakalı olabilir.
     Avea kamu mega tarifesi hız sorunu!
  • telefon 10 mbpsyi destekliyor sıkıntı yok
  • Hepimiz geçen hafta yaşadığımız hız sorunu için defalarca hız testi yaptık, bugün telefonda veri kullanımına bi baktım speedtest programı tam 1 GB harcamış..
    Allah'tan tarife 4GB da kabarık fatura ödemekten kurtulmuşuz...
  • Hız sorunu hala mevcut, müşteri temsilcisiyle kavga etmekten yoruldum
    Küfürbaz ettiler ya.. 0.90 nedir. Alay eder gibi..
    Bide kadın ne dior: Coğrafi koşullar felan feşmekan..
  • Bende sorun yok hocam. Şu an denedim 18 Mbps.
  • Şİkayetvar a yazdım , bir de böyle bir sorun yok okumadım görmedim diyor.. Telefondan , yoğunluktan kaynaklanıyordur diyor..
    Ne oldu birden bu kadar düştü peki net diyorum herhangi bir sorun yok diyor.. gel de sinirlenme..
  • quote:

Yanlış bilgilendirme yapmayın. Müşteri hizmetleri öyle bir uygulama olmadığını söyledi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.