Şimdi Ara

BlackBerry : Kan kaybı sürerse akıllı telefon bölümünü satabiliriz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
77
Cevap
0
Favori
1.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• BlackBerry : Kan kaybı sürerse akıllı telefon bölümünü satabiliriz

Girdiği ekonomik darboğazdan bir türlü kurtulamayan ve bir dönem telefon bölümünü satacağı iddiaları gündeme gelen BlackBerry, bu yıl alt seviye modellerle pazarda şansını tekrar denemek istiyor. Ancak firmanın kaderini ekonomik gidişat belirleyecek.

Dün basına bir demeç veren firmanın patronu John Chen, bu yıl en az 10 milyon akıllı telefon satışı ile kara geçmek zorunda olduklarını belirtti. Firma 2011 yılında 52.1 milyon akıllı telefon satarken, yılın ilk üç ayında ise 3.4 milyon adet sattı ve bunun 1.1 milyonu BlackBerry 10 işletim sistemi üzerinde çalışıyor.

Ancak işler yolunda gitmezse ve şirket kan kaybetmeye devam ederse, Chen akıllı telefon bölümünü elden çıkarabileceklerinin altını çizdi. Hali hazırda Lenovo'nun firma ile ilgilendiği sık sık dile getiriliyordu. Ancak Chen şimdilik bunu çok düşük bir ihtimal olarak görüyor. 

Chen darboğazdan kurtulmak amacıyla finans, kanuni hizmetler ve sağlık sektöründe BlackBerry kullanımı için yatırımlar yapmayı planlıyor. Bu sektörler gizli ve güvenli iletişime ihtiyaç duyuyor ve BlackBerry de bunu sağlamak niyetinde. 

BlackBerry ayrıca güvenlik konusunda yeni bir mühendislik ekibi inşa etmeye başladı ve bu doğrultuda bir güvenlik firmasının satın alınması da muhtemel görünüyor. 

John Chen'e göre BlackBerry, Şubat 2015 tarihinde sona eren mali yılda uzun bir aradan sonra kara geçmeyi planlıyor. Şubat 2016 sonunda ise firma uçurumun kenarından dönmüş olacak.  

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/BlackBerry-CEO-Chen-says-he-would-sell-the-handset-business-if-it-continues-bleeding-red-ink_id54976

• Bu kafayla....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu ürünlerle zor be gülüm

• Vizyon sahibi olacaksın bir kere

• işletim sistemi olarak çok geride kaldılar bu saatten sonra zor toplarlar

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • BB sektörü artık öldü

bende hala BB 9220 var
  • Kan kaldı mı diye baksana önce bi...

• Kendi kendilerine battilar ya .. gozgore gore

• 2015 i göremezler

• Nokia 1 blackberry 2, bunlar büyük markalar. Samsung ve LG gibi androidli telefon yapmazlar, Kendi işletim sistemleri ile batarlar.

Müşterine BlackBerry markalı android telefon yapaydın satardı. Hale neyin inadı... BB bu yılı çıkarırsa kurban kessin

BB10lu tilifonu'nu yine üret ama 1 döneme damgasını vurmuş firmasın, BlackBerry logolu şekilli Android ve WP telefonda hazırlasan ne olur ?sırf BlackBerry yazıyor diye satın alırlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BlackBeasT -- 11 Nisan 2014; 16:46:20 >
  • BB 10 u güzel kullansalardı iyi tutardı.

• Z3 ile tutunma şansları var. Yeni amiral gemilerini de fiyat/performans açısından iyi bir konumda sunabilmeleri lazım.
  • ios android wp dışındaki işletim sistemlerini yaşatmıyorlar piyasada aga.

edit.kapağı androide atarsa belki kendini kurtarabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ender ahmet -- 11 Nisan 2014; 1:50:12 >
  • blackberry batacak söylemleri bundan 2 sene önce de dillendiriliyordu. ancak bu kadar acele etmeyin bence. Bahsedilen sektörlerde yapılacak doğru yatırımlar ve politikalar ile blackberry elindeki güvenlik faktörünü iyi pazarlayabilir.

ha ben alır mıyım? elbette hayır. bi güvenlik açığıyla bilgilerim birinin eline geçse ne geçmese ne. facebook paylaşımlarımla yada twitlerimle kimsenin ilgileneceğini zannetmiyorum ki zaten bunları görmek için telefonuma girmelerine de gerek yok. ama dediğim gibi, dünyada güvenli iletişime ihtiyaç duyan çok büyük çaplı sektörler var.

• quote:

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

blackberry batacak söylemleri bundan 2 sene önce de dillendiriliyordu. ancak bu kadar acele etmeyin bence. Bahsedilen sektörlerde yapılacak doğru yatırımlar ve politikalar ile blackberry elindeki güvenlik faktörünü iyi pazarlayabilir.

ha ben alır mıyım? elbette hayır. bi güvenlik açığıyla bilgilerim birinin eline geçse ne geçmese ne. facebook paylaşımlarımla yada twitlerimle kimsenin ilgileneceğini zannetmiyorum ki zaten bunları görmek için telefonuma girmelerine de gerek yok. ama dediğim gibi, dünyada güvenli iletişime ihtiyaç duyan çok büyük çaplı sektörler var.

Harfi harfine katılıyorum :) Pentagon ve White House BB kullanmıyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mad -- 11 Nisan 2014; 2:28:41 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >
  • kan kaybında ölmediler mi daha
  • Vurun daha ölmemiş

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Deli gibi bbmi android ve iosa cikarirsan ve telefon fiyatlarini bu kadar yuksek belirlersen olacagi budur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yolcu yolunda gerek
  • quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

quote:

Orijinalden alıntı: TuffkiLLe

blackberry batacak söylemleri bundan 2 sene önce de dillendiriliyordu. ancak bu kadar acele etmeyin bence. Bahsedilen sektörlerde yapılacak doğru yatırımlar ve politikalar ile blackberry elindeki güvenlik faktörünü iyi pazarlayabilir.

Harfi harfine katılıyorum :) Pentagon ve White House BB kullanmıyor mu?

Mesela Obama şu an Z10 kullanıyor.

http://m.teknolojioku.com/haber/barack-obama-neden-iphone-kullanmiyor-15441.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kef14 -- 11 Nisan 2014; 10:05:42 >
    < Bu ileti m.bolumsonucanavari.com kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.