Şimdi Ara

bisiklet sürerken bir süre sonra oluşan bel ağrısı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
9
Cevap
0
Favori
5.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktan da anlaşıldığı gibi bisiklet sürerken bi süre sonra bende bel ağrısı oluşuyor. Kafama takıldı bi sorayım dedim acaba bunun nedeni bi rahatsızlığın belirtisi mi yoksa normal bi durum mu? Ek bilgi olarak vermekte yarar var; çok bisiklete binen birisi değilim hani onuda söyleyeyim. cevaplarınızı bekliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: senmahmut

Başlıktan da anlaşıldığı gibi bisiklet sürerken bi süre sonra bende bel ağrısı oluşuyor. Kafama takıldı bi sorayım dedim acaba bunun nedeni bi rahatsızlığın belirtisi mi yoksa normal bi durum mu? Ek bilgi olarak vermekte yarar var; çok bisiklete binen birisi değilim hani onuda söyleyeyim. cevaplarınızı bekliyorum

Koltugunu biraz yükselt ayak,uclarin yeree deysin bide Boyle dene

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam benim bildiğim bu durumun 2 nedeni olabilir.

Öncelikli olan sele ve gidon ayarındandır.
    Bisikletinizin modelini bilmiyorum ama her bisiklet gidonu çok fazla ayarlamaya izin vermez. Ve gidon ayarının neye göre yapıldıgı hakkında biraz araştırırsanız iyi bilgiler bulabilirsiniz.

Sele için ise bisiklete binip seleye oturdugunuzda ayagınızın parmak ucu yere deyecek kadar yükseltmelisiniz.

2- durum ise ki bu genellikle bisiklet sürerken degil bisiklet sürdükten sonra olan , terinizi üşütmektir. Bu durumda bel ağrısı yaratır fakat tur sonrası ortaya cıkar genellikle
  • Yanlış kadro boyundan ya da gidon açısındandır

• quote:

Orijinalden alıntı: DT Swiss

Yanlış kadro boyundan ya da gidon açısındandır

Doğru demiş arkadaş boyuna uygunsuz kadro almis olabilirsin gidonu yükseltmeyi dene gereğinden fazla öne uzaniyor olabilirsin

• Ya 7. mi 8. mi sınıfta alınan amortisörlü bi bisiklet (o zamanlar "baaak olum bunla dağlara çıkılır, dağ bisikleti bu" diye iyi geyiği dönüyordu ) 11 senelik falandır ama sağlam bisikletmiş. Fakat aerodinamiği pek iyi değil sanırım buradan anladığım kadarıyla aslında seleye oturunca ayak uclarım değiyor yere fakat sanırım bi gidon ayarı yapıcaz anlaşılan. Gidonu yükseltmek ek parçayla mı oluyor yada bi yeri gevşetip sıkıyor muyuz? Kusura bakmayın ben pek cahilimde bu konularda. Birde elbetteki araştıracağımda tekrar bi konu açmaktansa buradan sorayım. Gidonu uzatırken özellikle dikkat etmem bi konu var mı? Tavsiyeniz olursa beklerim. Yardımcı olan herkese çok teşekkür ederim

• Up

• Ben 4 senedir yol bisikleti kullanıyorum son iki senedir belimde ağrı var . Genelde sprint yapınca veya yokuş tırmanırken belim kopacak gibi oluyor. Aynı sorunu yaşayan oldu mu?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.