Şimdi Ara

Nikon S810c; Android işletim sistemli yeni kompakt fotoğraf makinesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Nikon S810c; Android işletim sistemli yeni kompakt fotoğraf makinesi

Gün içerisinde 1 serisi yeni aynasız fotoğraf makinesi J4'ü görücüye çıkartan Nikon, aynı zamanda Android işletim sistemiyle dikkat çeken yeni kompakt fotoğraf makinesi Coolpix S810c'yi de resmi olarak kullanıcıların beğenisine sundu.

Nikon'un 2012 yılında tanıttığı S800c modelinin yerine daha gelişmiş özelliklerle hazırlanan S810c, aradan geçen uzun zamana rağmen tasarımsal olarak S800c'ye oldukça benziyor ve işletim sistemi tarafında artık Android 4.2.2 Jelly Bean kullanıyor. Görüntüleme tarafında ise 16 MP çözünürlüğünde 1/2.3-inç BSI CMOS sensör, 125-1600 ISO aralığı, 12 kat optik yakınlaştırma yapabilen 25-300mm F/3.3-6.3 lens (VR yani titreşim azaltma sistemine sahip), Android işletim sistemini çok daha iyi kullanmak adına 3.7-inç 1,2milyon nokta dokunmatik LCD ekran, 1/4000 maksimum enstantane değeri, düşük ışıklı ortamlar için dahili flaş ve 1920 x 1080 piksel 30p video çekim kapasitesi gibi teknik detayları bulunan kompakt fotoğraf makinesi, dahili GPS desteğiyle çektiklerine konum bilgisi ekleyebiliyor, Wi-Fi teknolojisiyle de Android işletim sisteminin sunduğu bütün paylaşma yeteneklerini aktif olarak kullanabiliyor.

Gövde boyutu 113 x 64 x 28 mm, ağırlığı ise 216 gram olarak belirtilen Nikon S810c, EN-EL23 lityum-iyon bataryasıyla (1850 mAh) CIPA standartlarına göre 270 fotoğrafın altından kalkabiliyor. Makine Android işletim sistemi için geliştirilen uygulamaları çalıştırabiliyor ve üzerinde yer alan kulaklık girişiyle müzik dinlenmesine dahil imkan tanıyor. Çekilen video ya da fotoğraflar ise microSDHC ile microSDXC hafıza kartları üzerinde rahatlıkla saklanabiliyor, isteğe bağlı olaraksa Nikon'un fotoğraf saklama servisi Image Space'e (20GB ücretsiz) aktarılabiliyor.

Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renk seçeneğiyle hazırlanan Android işletim sistemli yeni Nikon kompakt fotoğraf makinesi S810c, Mayıs ayında 350$ fiyat etiketiyle satışa çıkıyor.

Nikon S810c; Android işletim sistemli yeni kompakt fotoğraf makinesi

Kaynak:http://www.dpreview.com/news/2014/04/10/nikon-coolpix-s810c-with-android-continues-connectivity-trend?utm_campaign=internal-link&utm_source=news-list&utm_medium=text&ref=title_0_1

• bir anda fotoğraf çekmek gerekirse ne olacak. android bu nerede takılacağı ve kilitleneceği belli olmaz::))). burnunu buraya damı soktu bu android

• ulan bari telefon özelliği ekleyin de tam bir cihaz olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: CoreXXX

bir anda fotoğraf çekmek gerekirse ne olacak. android bu nerede takılacağı ve kilitleneceği belli olmaz::))). burnunu buraya damı soktu bu android

3 Aydır lg g2 kullanıyorum, 1 kere donup kilitlendiğine şahit olmadım, hatta donduğunda ne yapacağımı bile bilmiyorum. Sizin windows phone hiç donup kasmıyor değilmi canım benim, 5 ay lumia 720 kullandım(5 ay dayanabildim lanet sisteme) bu süre içerisinde günde 3 sefer donup resetlendiğini bilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reliq

quote:

bir anda fotoğraf çekmek gerekirse ne olacak. android bu nerede takılacağı ve kilitleneceği belli olmaz::))). burnunu buraya damı soktu bu android

3 Aydır lg g2 kullanıyorum, 1 kere donup kilitlendiğine şahit olmadım, hatta donduğunda ne yapacağımı bile bilmiyorum. Sizin windows phone hiç donup kasmıyor değilmi canım benim, 5 ay lumia 720 kullandım(5 ay dayanabildim lanet sisteme) bu süre içerisinde günde 3 sefer donup resetlendiğini bilirim.

Forumdaki diğer 720 kullananlar yalancı mı yani? Kasmıyor hocam doğruya doğru, senin sorunun yazılımsal veya donanımsalmış

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

bizim türk milletinin ufku bu kadardır sadece kendi kullandığı ile kıyaslar.

sen fotoğraf makinasına senin lg gibi cpu ve ram mı koyacaklar sanıyorsun.önemli olan 1000 tl lik telefonda çalışması değil androidin. parası olmayanlar napacak arama ekranının gelmesini 15 saniye bekleyeceklermi. uyanın android bu işte .önce biraz düşün tart sonra fan boyluk yap

• quote:

Orijinalden alıntı: Dunn

quote:

quote:

Forumdaki diğer 720 kullananlar yalancı mı yani? Kasmıyor hocam doğruya doğru, senin sorunun yazılımsal veya donanımsalmış

Kasma derken animasyonlarda teklemeler mesela ana menüde ya da ayaralara girerken vs.

• o fan boyluk yapacak ya 1520 versen gene kasıyor der hocam
  • quote:

quote:

quote:

sen fotoğraf makinasına senin lg gibi cpu ve ram mı koyacaklar sanıyorsun.önemli olan 1000 tl lik telefonda çalışması değil androidin. parası olmayanlar napacak arama ekranının gelmesini 15 saniye bekleyeceklermi. uyanın android bu işte .önce biraz düşün tart sonra fan boyluk yap

Arama ekranı 15 saniyedemi geliyor? Al bak bakalım 650 tl lik gm discovery hangi sürede açıyor? Gidip samsungun dandik şişirilmiş arayuzunu kullanıp android kasıyor diyemezin, wpyede o kadar özellik gelsin bakalım ne oluyor 2 tane kutucuk var rengini ve boyutunu degistiriyorsun o kadar, kasmaz tabi..

• quote:

quote:

quote:

quote:

Arama ekranı 15 saniyedemi geliyor? Al bak bakalım 650 tl lik gm discovery hangi sürede açıyor? Gidip samsungun dandik şişirilmiş arayuzunu kullanıp android kasıyor diyemezin, wpyede o kadar özellik gelsin bakalım ne oluyor 2 tane kutucuk var rengini ve boyutunu degistiriyorsun o kadar, kasmaz tabi..

az önce lg şimdi discoveriymi oldu.bimin sattığı ucuz tablet ekranlarına benzeyen o dandirk ekranlı discoverinle iddalaşıyorsun ama altı bağlar gazeli. o discoveriynde 3 oyun 10 ar dakka oyna aç kapa 20 dk nette gez sonra harita aç galeride gez sonra aç bakalım videoyuda koy buraya ne hale geliyor.hoşafa döner
    ben bide aynı işlemi 820 de yapayım bak farkına.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreXXX -- 10 Nisan 2014; 22:55:01 >

• başlığın altında tartıştıkları şeye bak.

bence fotoğraf makinesi dediğin alette mod değişmek için o tekerlek bulunacak arkadaş. dokunmatik ekran gerçekliği ve hissiyatı alıyor böyle cihazlardan.
  • 16mp 1/2.3" sensör... 200 liralık makinenin özellikleri ile aynı cihaza android eklemişler bildiğin, tek ekstra özelliği o.
  • CoreXXX kullanıcısına yanıt
    Parası olmayanlar ne yapacak illa 1000 tllik makinamı alacak dediğin için ucuz bir telefon olan discoveryi örnek verdim. O dediğin işlemleri 9 yaşında kuzenim yapıyor tek çekirdekli 512 ramli tabletinde ve yağ gibide akıyor neden? Stok arayüz, dicsoveryede kur bakalım nexus rom benzeri birsey şaha kalkar eğer hoşaf oluyor diyorsan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Parası olmayanlar ne yapacak illa 1000 tllik makinamı alacak dediğin için ucuz bir telefon olan discoveryi örnek verdim. O dediğin işlemleri 9 yaşında kuzenim yapıyor tek çekirdekli 512 ramli tabletinde ve yağ gibide akıyor neden? Stok arayüz, dicsoveryede kur bakalım nexus rom benzeri birsey şaha kalkar eğer hoşaf oluyor diyorsan.

sana göre yağ gibi telefon menüdeki pencereler arasında dolaşmak. hocam sen bol bol android al yağ gibi kullan.
    sen o at gözlüğünü çıkardığın zaman anlarsın ancak ne demek istediğimi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CoreXXX -- 11 Nisan 2014; 12:11:13 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.