Şimdi Ara

Microsoft: Windows Phone temel olarak alt seviye cihazlar için tasarlandı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
64
Cevap
0
Favori
1.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Microsoft: Windows Phone temel olarak alt seviye cihazlar için tasarlandı

Kapalı bir ekosistem olduğu ve özelleştirmelere izin vermediği için eleştirilen Windows Phone, bununla birlikte bu sayede kullanıcılarına aynı düzeyde tecrübe sunmayı başarıyor.

Geçen hafta sona eren BUILD 2014 konferasında konuşan Microsoft yetklilileri Windows Phone işletim sisteminin temelde alt seviye donanımlara hitap ettiğini belirtti. Elbette bu açıklamadan ekosistemin düşük kalite özellikler sunduğu anlamı çıkarılmamalı. Microsoft bu sayede geliştiricilerin en kısıtlı donanıma göre çalışmalar yaptığını ve Windows Phone işletim sisteminin alt seviye cihazlarda da mükemmel akıcılıkta çalıştığını ifade ediyor.

Microsoft'a göre hızlı yongalar ve büyük ekranlar güzel ve eğlenceli ancak genelde test cihazı olarak görülüyor. 

Bu yaklaşım sayesinde amiral gemi modellerinden en ucuz modellere kadar tüm Windows Phone cihazlarında kaliteli bir performans sunmak kolaylaşıyor. Microsoft bu süreci  düşük donanım için inşa et, yüksek düşünce yapısı için optimize et” şeklinde tanımlıyor. 

Microsoft sistemini önce üst seviye donanımlar için inşa edip sonradan alt seviye cihazlara uyum sağlaması için aşağı ölçeklendirme yapan firmaları da eleştiriyor. Firma Lumia 520 örneğini vererek ucuz olmasına rağmen güncel bir kullanım tecrübesi sunduğunu dile getiriyor.

Firmanın diğer bir eleştirilen yönü önemli uygulamaların 512MB RAM'li cihazlarda çalışmaması olarak gösterilirken, bu dezvantajın da artık oldukça azaldığının altı çiziliyor.

Kaynak:http://www.phonearena.com/news/Microsoft-Windows-Phone-is-an-operating-system-for-low-end-hardware-at-heart_id54897

• Üst segmentte istediğini alamayınca..

• "düşük donanım için inşa et, yüksek düşünce yapısı için optimize et"

hala wp8'e kötü diyen varsa gitsin lumia 520'yi incelesin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: M.E.S.A.R.S

Üst segmentte istediğini alamayınca..

Sanırım haberi okumadınız. Yaptığınız yorum bunu açık açık gösteriyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Büyük oranda dogru zira 512 lik ne elma nede çikolata var :) zaten ust katmana sızmak zor olucagından hic tel alamamıs ama almak isteyen milyonlara ulasmak ve zaman icinde ust katmana cıkmaz en dogru yol...
    Not:yazilanlar dogru,baslik hatali buda dh in wp8 alerjisini gosteriyor :-) dunya sirketine kendi coplugunde kafa tutuyor :-)) ufo goren koylum benim ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fsh77 -- 10 Nisan 2014; 2:05:52 >
  • Bence microsoft dersini iyi çalışmış,tek hatası biraz geç kaldı.

• Wp8 ilerde daha iyi olacak.

• bu denileni kullanıcı olanlar biliyor zaten.

520 denediğim zaman bazen kendimi kandırılmış hissediyorum.

• Optimizasyon konusunda wp8 in üstüne yok
  • Android

Yüksek donanım için inşa et küçük donanım için optimize etmeye çalışırken yık

• adam derdini çok iyi anlatmış ama bizim editörler öyle bir başlık koymuş ki konuyu almış başka yere taşımış.

okumadan yorum yapanlar, adam rakiplerinin eksik ya da hatalı yönünü eleştirip kendi yazılımının avantajlarını açıklıyor, atlamayın hemen.
  • Böyle saçma sapan bir başlık olabilir mi ya? Haberi almış bambaşka bir yere götürmüş.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • andorid camiasında özellikle alt segmentde o kadar çöp telefon varki bunlar az da satılmıyor.yazık bilinçli tüketici gerçekten çok az bilinçlilere göre.

geçen gün teknosadayım adamın biri bir telefon almak istiyor belliki kafasında bişey olmadığı gibi girerim bakarım alırım hesabını yapan biri...neyse bayan bir görevli geldi ve fiyat aralığını sordu. o fiyat aralığında yani 500lira civarında alınabilecek tabiki lumia 520 var.

kadın lumia var dedi ama andorid desteklemiyor Windows bu dedi.adam şöyle bir duraksadı ve adamın duraksamasına verilen tepki aynen şöyle: o Windows yani bilgisayardaki gibi ama çok karışık andorid öneririm galaksi s duos var tavsiye ederim

yani tüketiciyi bilinçlendirecek kimse de yok. nedense bu kişiler telefonculara da inanılmaz bir güven duyuyorlar.çok karşılaşmışımdır siz bir şeyi anlatırsınız anlatırsınız açıklarsınız en sonunda telefoncunun dedikleri o kişiyi ikna eder.telefoncular ya bilir ama ticari olarak yönlendirir seni yada gerçekten bilmez ama yinede ticari olarak yönlendirir.
    iki türlüde o bir esnaftır ve senle sadece ticari bir ilişki kurar.samimi olanı ben görmedim...

bizim genimizde var heralde butür şeyler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Utku

Böyle saçma sapan bir başlık olabilir mi ya? Haberi almış bambaşka bir yere götürmüş.

Nereye götürmüş Konya'ya mı? Bence sen haberi Konya dan okuyosun...

• wp metro arayüz rezalet.değiştirmen lazım
  • android özgürlüktür

wp parmaklıklara aşık olmaktır
  • ogkasa kullanıcısına yanıt
    başlık tabiki hatalı olmuş.bu tür yanıltıcı başlıklar ilgi çekmek için yapılır genelde...daha doğrusu içerik sunan her türlü sektörde görmek mümkün.ben bu tür şeyleri sevmiyorum.windows xp desteği ile ilgili haberler yapıldımı? Windows update ile ilgili haberler nerde?benmi kaçırdım
    bunları? Windows phone ile ilgili o kadar eksik haberler var ki bu sitede...sanırım haberler bi şekilde seçiliyor... bilemiyorum benmi yanlış düşünüyorum göremediğim şeyler mi var?
  • Galaxy ace ile lumia 520yi kıyaslayın işletim sistemi farkını görürsünüz. O kadar net.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ender ahmet

android özgürlüktür

wp parmaklıklara aşık olmaktır

andorid özgürlükmüş :D kullanmasak yutturacaksın :D root boot rom işlerine girmeden telefon tablet bağımsızlığını ilan ediyor senin yaptıklarından çok yapmadıklarınla pili bitiriyor haberin yok :D. özgürlük var evet ama sana değil andoride...
  • Doğru olan bu.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.